Jak dbać o buty zamszowe: kilka skutecznych wskazówek

 

Zawartość:

„Zamszowe buty podkreśla smak mężczyzna i kobieta daje łaskę” – słowa te należą do słynnej Koko Shanel. I nie mogli być lepiej opisać uczuć doświadczanych przez kobiety, noszenie drogich i eleganckie buty wykonane z zamszu. Postawa staje się gładsza, łatwiej i bardziej elegancki chód. Nieświadomie starają się dopasować te buty, obserwując każdy ruch, czując się jak najpiękniejszej kobiety na świecie.

load...

Ma swoje wady, jednak i te buty. Do zamszu pielęgnacji obuwia powinny być regularne i właściwe. Te buty nie noszą w deszczu, a na słoneczny dzień, rzadko okazuje się, aby go nie plami. I będziemy trzymać swoje ulubione buty tylko dla najbardziej wyjątkowych okazjach, bo boją się psuć.

Pewnie, nie ma kobiety, która nie będzie się zastanawiać, jak dbać o zamszowe buty? Po tym wszystkim, czasem nawet mały błąd może doprowadzić do tego, że buty będą nieodwracalnie uszkodzony. W tym artykule, dołożymy wszelkich starań, aby opisać szczegółowo wszystkie etapy opieki nad zamszowe buty w domu.

Jak dbać o buty na lato

To właśnie w miesiącach letnich do pielęgnacji zamszowe buty powinny być szczególnie ostrożnym. Kiedy pogoda jest wietrznie i sucho, zamsz szybko pochłania kurz, co negatywnie wpływa na jego wygląd. Przybyciu do domu, należy traktować buty miękką szmatką flanelową lub kupić specjalne szczotki do zamszu. Pamiętaj, że po prostu trzeba szczotkować kurz, nie pocierać go do buta.

load...

Jeśli buty są wykonane z imitacji zamszu, może być myte. Tylko trzeba to zrobić bardzo ostrożnie. Rozcieńczyć niewielką ilość detergentu w wodzie i wytrzyj buty z roztworu za pomocą tego samego materiału flaneli. Po mokro jest wymagany do uzyskania mokre buty suchą ściereczką. Nie trzeba wysuszyć buty na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub w pobliżu przewodu grzewczego, wystarczy umieścić go w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Obchodzi naturalną kozice w domu przy użyciu pianki specjalnego filtra, który pochłania wszelkie zanieczyszczenia. Przed użyciem przeczytać instrukcję i postępować ściśle na nim. Mokry naturalny zamsz nie jest zalecane. Ale co, jeśli złapany w deszczu, mokre buty, a po wysuszeniu, zmierzwione stos? Nie rozpaczaj, w tym przypadku, można użyć resuscytacji awaryjnego. Trzymać buty na parze przez 2-3 minut, więc ona uzyskać oryginalny wygląd.

Pielęgnacja an_1 Secrets

Jako niewiarygodne, jak się może wydawać, ale troska o zamszowe buty na zimę będzie wymagać wiele uwagi. Tutaj największym problemem można dostarczyć śladowe ilości odczynników, które strew dróg. Usunąć takie plamy z butów zimowych, można użyć farby w sprayu. Aby uciec od faux plastrów zamszu dziecko staje się zwykłym proszku. Musi być stosowane do skażonych, odczekać 3-4 godziny, a następnie wyjąć specjalną szczotkę z gumowymi zębami.

Zima jest często niezbędne do suchych butach. I buty trwać Ci więcej niż jeden sezon, suszenie powinno być przeprowadzone prawidłowo. Tak, jak prawidłowo suszyć zamszu w domu?

  • Nigdy nie należy umieszczać Grzejniki buty na lub w pobliżu otwartego pieca. W ten sposób można osiągnąć to, co buty rozchodzą się w szwach i zdeformowane. Następnie mogą być wyrzucane tylko z dala;
  • Przed suszeniem należy wytrzeć buty miękką ściereczką i usunąć wszelkie zanieczyszczenia;
  • Aby równomiernie wysuszyć buty, ubić je z papieru – absorbuje całą wilgoć. Im więcej się zmienić papier, tym szybciej suche buty;
  • Do suszenia można zastosować zwykłą sól. Aby to zrobić, należy podgrzać na patelni, wlać w woreczku lnianym i umieścić w buty. Jeśli sól ochłodzono i buty jeszcze mokra – powtórzyć procedurę.

W domu, można użyć suszarki elektryczne buty. Stopniowo ogrzewa się, że ciepło jest równomiernie rozłożona, a więc nie powinno być odkształceń boi. Nawiasem mówiąc, na zimowych butach byłoby dobrze, aby kupić rozpylonej wody odstraszający. Muszą one być traktowane buty na kilka godzin przed udaniem się na zewnątrz. Więc zmniejszyć szanse na mokre kilka razy.

Buty zamszowe Resuscytacji

  • Pozbycie się błyszczącymi łatami

Weź łyżeczkę sody oczyszczonej i rozpuścić ją w szklance ciepłego mleka. To rozwiązanie wytrzeć lśniące miejsce. Inny sposób: pół szklanki wody, wymieszać jedną czwartą szklanki octu. Traktować niezbędnych witryn, a następnie przetrzeć wilgotną ściereczką. Suche. Jest jeszcze szybszy sposób, aby pozbyć się tego kłopotu – podejmuje zwykłą gumkę i natrzeć je do punktów zapalnych. Metoda ta, oczywiście, nie jest tak skuteczny jak dwa poprzednie, ale dla pogotowia reanimacji pasuje idealnie.

  • Usunięcie plam i tłustych plam

Rozwód, pojawiając się przed wilgocią, tylko za pomocą barwników mogą zostać usunięte. Ale, aby usunąć tłuste plamy w domu za pomocą benzyny lub nafty. Delikatnie przetrzyj obszary problemowe wymaz zanurzone w cieczy. Następnie wycierania na mokro i na sucho materiału;

  • Powrót kolor

Brązowy kolor daje zwykłe fusy. Czarne buty można pocierać kalki, a światło – uchwyt gazikiem zamoczonym w mleku. To dodatkowe pieniądze. Aby uzyskać lepsze wyniki, należy używać specjalnych barwników.

  • Usunąć nieprzyjemny zapach

Aby pozbyć się zapachu, namoczyć wacik w occie i umieść go w bagażniku przez 10-12 godzin. Przed usunięciem buty złoża, można wyleczyć go ze specjalnym dezodorantem.

Tutaj takie proste wskazówki pomogą przedłużyć żywotność swoich ulubionych butów i buty. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że opieka w domu powinien być regularny. I mieć pewność, aby uzyskać wszystkie niezbędne urządzenia do pielęgnacji zamszu. Staraj się wybierać tylko produkty najwyższej jakości, ze względu na jej żywotność obuwia zależy w pierwszej kolejności.

load...