Jak dać leku dziecku?

Wszyscy rodzice wiedzą, że czasami spowodować dziecko do picia to czy tamto medycyna jest niemal niemożliwe, zwłaszcza jeśli jest gorzka. Dziecko może płakać, kopać i walczy i tracąc godzinę, nadal pozostają w „zwycięzców”. A rodzice zostaną z lekami, które nie były w stanie uzyskać dziecko do picia. Tak jak dać dziecku lek, tak że „owce były w stanie nienaruszonym, a wilki były karmione”? Czy to naprawdę możliwe?

load...

Okazuje się, że może. Doświadczeni rodzice dawno temu wymyślił kilka bezproblemowy sposób jak dać dziecku leki i uniknąć kłopotów zarówno dla siebie i dla dziecka. Poniżej znajdują się metody.

Kilka sposobów – jak dać dziecku lekarstwa

Tak, mamy dane surowe – lekarz wyznaczył spożycie dziecko leku. Nasze zadanie – dać go do dziecka z minimalnymi stratami. Niezależnie od tego, czy dziecko otrzymało leki przed, lub jest przypisana po raz pierwszy, należy zwrócić się do lekarza – Czy to naprawdę konieczne? Jednak w żadnym wypadku nie omawiać sprawę w obecności dziecka – można go szybko złapać swoje wibracje, w wyniku czego, po czym stanowczo odmawiają zaakceptowania tej farmakologiczne środki.

Zanim dasz swoje leki podrzędne, należy dokładnie zapoznać się z adnotacji – nauczyć się przeciwwskazania i możliwe skutki uboczne, aby być w pogotowiu. Bądź przygotowany na to, że trzeba będzie bardzo szczegółowo, ale w języku, który jest zrozumiały dla swoich okruchy, powiedz mu, co trzeba to czy tamto lek. Wszystkie dzieci są z natury bardzo ciekawskie, więc zaspokoić swoją ciekawość, o wiele bardziej prawdopodobne, aby przekonać ich do wypicia leku.

I pamiętaj, że ze zwykłej otrzymujących leki mogą mieć rzeczywisty gameplay. Fantasy trochę szczep i stworzyć historię, takich jak jak Gremliny – mikroby ciało zranić dziecko i dobry charakter – tabletki lub syrop bold śmiało konkurować z nimi.

load...

Oczywiście, nie wszyscy rodzice kiedyś słyszałem, że podczas przyjmowania leków, aby zmniejszyć potencjalne ryzyko podrażnienia błony śluzowej żołądka, powinny pić mleko. Jednak lekarze doradzają okruchy pić wszystkie leki bez wyjątku – i eliksiry i pigułki, kapsułki i popić lekko słodzonego przegotowanej wody, lub jeśli lek jest bardzo gorzki, słodki herbata.

Dzieci w wieku poniżej trzech lat – białe kłamstwa

Jednak, co do zasady, nie może być negocjowane przez rozmów pokojowych tylko z dziećmi o trzech – czterech lat. Powyżej Junior okruchy trzeba oszukiwać, oszukać podając leki.

Z reguły największym problemem jest to, pigułki – małe dziecko po prostu nie wie, jak do picia. A nawet jeśli uda się go przekonać, żeby wziąć pigułkę, bardzo wysokie ryzyko manifestacji na odruch wymiotny. Dlatego lekarze zalecają, że wszystkie tabletki mielone na drobny proszek. Sprawiają, że dość łatwo -dla tych celów może być stosowany jako małego pojemnika i konwencjonalnych łyżeczek. Umieść czystą, suchą tabletkę łyżką, a górna część drugiego wypukłego łyżką mocno docisnąć – a proszek był gotowy.

Proszek leczniczy najbardziej skutecznie rozpuszczają się w swój ulubiony napój dziecka – słodka herbata, sok lub syrop. Tutaj stosowanie nie jest zalecane z prostego powodu do tego celu lub soku, wody mineralnej lub lekarzy – lek często pochodzi z tych płynów w reakcji chemicznej. A konsekwencje dla ciała dziecka będzie nieprzewidywalny.

Pamiętaj, aby dokładnie wymieszać z proszkiem – nie pozostać na dnie butelki lub kubka po cieczy dopet dziecko. I pamiętać o jednej bardzo powszechne, ale niedopuszczalne błędach wielu rodziców – w przypadku, gdy dziecko wypluć płyn, w żadnym wypadku nie wolno dodawać lekarstwo „na oko” – bardzo wysokiego ryzyka przedawkowania, co jest bardzo niebezpieczne dla organizmu dziecka. Jest o wiele mądrzejszy czekać do następnego podania leku i upewnić się, że dziecko wypił wszystko.

Jedynym przypadkiem, w którym nie można okłamywać dziecka – to o smaku syropu lub medycyny, które rozpuszczają się w cieczy nie zawsze jest to możliwe. Pamiętaj, aby wcześniej spróbować smak dla siebie – trzeba mieć pomysł, co powiedzieć dziecku. Uwierz mi, jeśli powiesz dziecku, że lek jest bardzo smaczne, ale w rzeczywistości to smaku obrzydliwe, ledwie zaufanie dziecka w tobie nie będzie cierpieć.

Pops ogólna sytuacja jest dość trudne w tej chwili. Z jednej strony fakt, że prawie wszystkie syropy są wykonane przy użyciu różnych środków słodzących i aromatów, rodzice grać tylko na rękę – dziecko pije go z przyjemnością i bez – lub kaprysów. Z drugiej strony – w przypadku, gdy dziecko ma reakcja alergiczna występuje, aby dokładnie zrozumieć, co go spowodowało – najwięcej substancji słodzących lub bezpośrednio do samego leku, jest niezwykle trudne.

Wielu rodziców uciekają się do następnej lewie – proszek zmieszany z mlekiem skondensowanym, dżem lub inne ulubione potrawy okruchy. Wielu rodziców uważa, że ​​najlepszym sposobem, w jaki sposób najlepiej zapewnić dziecku leku. I do pewnego stopnia rację, ale trzeba pamiętać, główny „podwodny” kamień – w przypadku, gdy smak leku do zabijania będzie możliwe, a dziecko wymienić fałszerstwa, może on mieć silną awersję do produktu, w którym jesteś, i miesza się w medycynie. Więc nie manewrowania go do produktów, które są niezbędne w diecie dzieci – w mleko, jogurt, twaróg, jogurt.

I wreszcie chciałbym przypomnieć o konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Po pierwsze, w każdym razie nie „wcisnął” się dziecka wytrzymałości leków. Po płacz dziecka może zadławić lub utopić je. Ale takie przypadki są, niestety, zdarzają się często. Dlatego w żadnym wypadku nie powtórzyć tego błędu, który może być śmiertelne.

A po drugie, należy pamiętać, że nawet słodkie lekarstwo dziecko nie może samodzielnie – tylko pod nadzorem! To nie ma znaczenia, to kaszel syrop lub kompleksy multiwitaminowe, wziąć ich trzy-okruszek lub dwanaścioro dzieci – rodzice w żadnym wypadku nie powinna umożliwić takim. Nawet leków, oczywiście, musi być przechowywany poza zasięgiem nawet na miejscu dorosłego dziecka!

load...