Jak czyścić złoto: produkty do pielęgnacji w domu złota

Nosząc zabrudzone całą biżuterię, w tym złota. Na pierścionki, bransoletki i kolczyki mogą pojawić się płytki nazębnej, co czyni produkty nudna. A jeśli brud gromadzi się na kolczyki, może to nawet spowodować stan zapalny u osób z wrażliwą skórą. Dlatego, złota biżuteria muszą być regularnie czyszczone. Ale jak do czyszczenia złota w domu? Albo należy skontaktować się ze sklepem z biżuterią do czyszczenia i polerowania ulubione pierścionki i bransoletki?

load...

Zawartość:

Usuń brud z biżuterii w domu nie jest trudne. Jeśli nie było złota kurzu i brudu, produkt może być myta mydłem i ciepłą wodą za pomocą pędzla, jeśli to konieczne. Ale czasami są plamy złota produktów, które nie są myte zwykłą wodę z mydłem. Co to są te punkty i jak się ich pozbyć?

Zanieczyszczenia tego typu powstają w wyniku utlenienia metali, które stanowią część produktów złota. Dobrze wiadomo, że biżuteria nie jest wykonana z czystego złota, z dodatkiem srebra, miedzi, cynku, niklu. Odbywa się to w celu nadania wyrobowi niezbędną sztywność. Jeśli biżuteria wykonana wyłącznie ze złota, to oni zużywają się bardzo szybko. Złoto dowód istnieje właśnie po to, aby pokazać, jak wiele miligramów czystego złota jest w jednym gramie stopu. Najczęstszym FGFR – 585. Wynik tego testu w jednym gramie zawiera 585 g czystego złota.

Inne metale, które są zawarte w stopie w reakcji z wilgocią i tlenem, tak powierzchni produktu i utworzone zielonkawych czarnych plam, które są trudne do mycia.

Jak czyścić domu złoty

Istnieje kilka sposobów, aby oczyścić złota w domu. Najlepszym sposobem jest wybrany w zależności od stopnia zanieczyszczenia. Nawiasem mówiąc, jeśli widzisz, że twój pierścionek lub bransoletki nie jest kurz i brud oraz ślady oksydacji, lepiej skonsultować się z ekspertem jubilera. Czy ci bez nich nie będzie w stanie zrozumieć, że „brud” na powierzchni produktu, a tym samym nie będzie w stanie wybrać odpowiedni sposób leczenia. Wiele miejsc zanieczyszczonych zresztą można zobaczyć tylko pod wielokrotnym wzrostem. Produkt wygląda jak nie jest brudna, ale wygląda nudne.

load...

Dlatego, jeśli chcesz oczyścić złota w domu, to lepiej zrobić to w kilku etapach.

Pierwsza metoda: gorąca woda z mydłem

Temperatura wody powinna wynosić nie mniej niż 50-60 stopni. W wodzie, dodać żadnych detergentów – mydło, proszek do prania, płyn do mycia naczyń. Złote elementy są niższe w wodzie i pozostawić na 2 godziny. Podczas tego czasu, raskisnet brud, i można łatwo oczyścić szczoteczką z miękkim włosiem. Dlaczego nie od razu jasne złoto szczoteczka? Moczenie w gorącej wodzie jest konieczne w celu umożliwienia do czyszczenia zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc. Należy zwrócić uwagę na wycięciach, śrub, kamienie montażowych. To właśnie tam gromadzi się najwięcej brudu. A kiedy razmoknet, jest łatwy do czyszczenia miękką szczotką, bez uszkadzania dekoracji. Po oczyszczeniu, złoto powinny być myte pod bieżącą wodą i wysuszyć.

Należy zauważyć, że zarówno wykonanych tak czyste złoto w domu pożądany efekt. Jeśli nie są zanieczyszczone miejsca, można spróbować ponownie zanurzyć produkt w gorącej wodzie, a następnie wyczyścić ją miękką szczotką.

Drugi sposób: za pomocą chemii

Należy zakupić w aptece stężonego roztworu amoniaku. Będzie to pomagać usuwać przedmioty utleniania, które znajdują się na powierzchni wyrobu. Interakcja z tlenków miedzi i srebra, amoniak prowadzi do wytwarzania takich związków, które są łatwo rozpuszczalne w wodzie.

Stężenie amoniaku powinno wynosić co najmniej 25%. Musi ona być wylana na niewielką pojemnika i umieścić z powrotem elementy, które muszą być czyszczone. Czas takiego chemicznego oczyszczania złota w domu nie jest ściśle ograniczona. Przedmioty mogą być w roztworze amoniaku w ciągu 2-3 godzin, a to wystarczy. Ale jeśli złoto jest mocno zabrudzona, można go pozostawić w roztworze na noc. Po zabiegu, urządzenie powinno być oczyszczone i suche.

Trzeci sposób: specjalna pasta

Czyszczenie to nazywa mechaniczne. Za pomocą specjalnej pasty, które w zasadzie zawierają wazelinę, olej roślinny lub wodą z mydłem, a jako dodatki w materiale służą zawierająca drobne cząstki ścierne. Może to być proszek korundu, Trypolis, biały tlenek magnezu, węglan ołowiu. Jeśli nie można znaleźć specjalną pastę na sprzedaż dokonać lepszego profesjonalnego czyszczenia.

Czyszczenie mechaniczne stosuje się, gdy rozpuszcza się powstawanie siarczku z amoniakiem nie stało. Siarczki utworzona na powierzchni złota biżuterii czarnej płytki, która nie pozostawia żadnej wody z mydłem lub roztwór amoniaku. Wiele osób, w tym przypadku należy użyć sody oczyszczonej lub proszku do mycia zlewów. Nie powinno to być zrobione, ponieważ takie środki są agresywne dla złota. Zawierają one duże cząstki ścierne, które mogą porysować produkt i zająć jego blask zawsze. Ponadto ich usunięcie z górną warstwą złota i zmniejszyć ciężar produktu. W związku z tym, należy użyć specjalnej pasty. Umieść go na miękką szmatkę i wytrzyj produkt, poruszając się w tym samym kierunku. Po zakończeniu czyszczenia, usuwania pozostałości suchą ściereczką, wypłukać i wysuszyć dekoracji.

Jubilerzy zalecenia film o pielęgnacji

load...