Jak czyścić zęby kota? I dlaczego jest to konieczne?

Zawartość:

W większości przypadków, kot, aby poradzić sobie z opieką dla siebie niezależnie. Jednak niektóre z procedur ona dosłownie nie może obsłużyć. I chodzi do czyszczenia zębów. Fakt, że dieta z dzikich kotów jest bardzo różne od tego, co karmimy nasze zwierzęta. A jeśli dzikie zwierzę zęby czyszczone naturalnie, a następnie szczotkować zęby kotów domowych przychodzą do nas – właścicieli. Ale nie każdy wie o konieczności zabiegu i jak jest ona wykonywana.

load...

Dlaczego do czyszczenia zębów kota

Miękkie pokarmy nie pozwala samooczyszczające zęby kotów, które negatywnie wpływają na zdrowie jamy ustnej i nie zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego. Początkowo, kamień znajduje się w górnej części zęba, stopniowo kondensacji i powoduje zapalenie dziąseł. Z biegiem czasu, tablica osiągnie takie rozmiary, które prowadzi do rozluźnienia i utraty zębów.

Zapalenie powoduje zwiększone wydzielanie śliny, nieprzyjemny zapach z ust i zębów. W rezultacie, kot jest nie tylko cierpienie, ale też nie chce jeść. W tym przypadku może to tylko pomóc usunięcie kamienia i późniejszego leczenia dziąseł i zębów. Dlatego koty domowe mają do mycia zębów.

Jak czyścić zęby kota

Do czyszczenia zębów kota jest dość szczoteczka nadaje się dla dzieci. Pasta do zębów dla tego celu nie powinny być stosowane, ponieważ jego smak i zapach koty nie cierpią jak właściwości pasty do spieniania. Dlatego trzeba użyć proszku do zębów bez perfum. Szczotka lekko wilgotne i zanurzony w proszku do zębów, a następnie przy odrobinie wysiłku wydać szczotkowanie zębów od góry do dołu, a następnie z boku na bok.

load...

Szczotkowanie zębów kota lub kota trzeba wewnątrz i na zewnątrz, przez umieszczenie zwierzęcia na stole i ustalania jego nogi i głowę. Jeśli zwierzę dokłada wszelkich starań, aby uniknąć tej procedury możliwe jest, aby oczyścić zęby miękką ściereczką owinięty wokół palca, ale zamiast proszku do zębów, aby wykorzystać sodę.

Cotygodniowe sprzątanie będzie wystarczające, aby utrzymać zęby Twojego kota zdrowym i zapobiegać tworzeniu się kamienia nazębnego.

load...