Jak czyścić zęby i higieny jamy ustnej

Zawartość:

Śnieżnobiały uśmiech – to jest chyba głównym elementem urody i stylu życia udanego osoby. Co jest niezbędne dla idealnego uśmiechu? To prawda – zdrowe zęby. Ale, niestety, charakter szczupłej liczby białych pereł nie trafia do wszystkich. Więc co ci ludzie, których zęby mają żółty odcień i dziąsła krwawią stale? Czy przyjąć i starać się uśmiechnąć mniej? Wcale nie! Właściwa opieka dentystyczna jest w stanie wykonać najbardziej prawdziwe cuda.

load...

Nawiasem mówiąc, czy wiesz, dlaczego tak dawno nasi przodkowie nie mieli żadnych problemów z zębami i dziąsłami? Ponieważ mieli zupełnie inne jedzenie – surowe mięso i warzywa. A ich zęby czyścić go podczas posiłku. Nie wierzysz mi? Przekonaj się sam: rano, nie myć zęby, zjeść surową marchewkę lub jabłko. Poczujesz jak twoje perły się jeszcze gładsza niż po szczoteczkę do zębów. Tak, i masować dziąsła są bardzo dobrze. Twarde warzywa czyści zęby z płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego.

My głównie jeść miękkie pokarmy zawierające duże ilości węglowodanów i barwników. W rezultacie, zęby nie tylko oczyszczone, ale wręcz przeciwnie, są pokryte warstwą płytki bakteryjnej, pod wpływem którego jest ich żółknięcie i degradacja. Tak więc, ogólnie rzecz biorąc, nowoczesne przedstawicieli płci pięknej są sami winowajcy zły stan swoich zębów.

Jak jest czyszczenie zębów

„Myję zęby codziennie, przy użyciu drogich past i uśmiech, jak to było żółte, a przebywałem!” – takie skargi można usłyszeć niemal codziennie. Istnieje uzasadnione pytanie: dlaczego zęby niektórych ludzi żółtych i słaby, podczas gdy inni – białe i zdrowe? Po zjedzeniu wszyscy, ogólnie rzecz biorąc, to samo jedzenie? Odpowiedź jest oczywista – na opiekę stomatologiczną.

load...

Prosta prawda, która mówi, że zęby powinny być czyszczone co najmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem, każdy wie. Ale bardzo często do czyszczenia zębów jest zredukowana do kilku przypadkowych ruchów pędzla na szkliwie. Voila! Człowiek z czystym sumieniem wychodzi z łazienki, myśląc, że on naprawdę zrobił wszystko jak należy. Jednak niewłaściwa pielęgnacja jamy ustnej i zębów może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Jednym z takich „pseudo-czysty”, oczywiście nie wystarcza, aby spowodować w ustach w kolejności. Przyjrzyjmy się, jak prawidłowo szczotkować zęby. Zatem, oczyszczenie musi nastąpić na całej powierzchni, a nie tylko część widoczna. Dlatego pierwsze zęby powinny być czyszczone na zewnątrz, a następnie można przejść do wewnątrz. Niestety, tylko nieliczni pamiętają go.

Fakt, że wewnętrzna strona jest również bardzo duża ilość kurzu i brudu. Pozostałości po jakimś czasie zaczynają gnić, dlatego nieprzyjemny zapach. Jeśli czas nie zwraca uwagi na ten problem, można oczekiwać, próchnica, zapalenie żołądka, zapalenie dziąseł.

Tak, nauczyć się myć zęby. Pierwszą rzeczą dobrą szczotka do mycia wodą z mydłem, aby usunąć bakterie i przepłukać usta. Start z kutra, stopniowo w kierunku radykalnie. Nie zapominaj, że każdy ząb musi wynosić co najmniej 10 kolistymi ruchami pędzla. Nie trzeć z boku na bok, to jest tak po prostu rozmazuje brud.

Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli prawidłowo czyścić zęby, cząstki żywności mogą dostać się pod dziąsła. W związku z tym, ruch szczotki muszą być wysłane od podstawy do korony zęba. Dentystów można rozsunąć procedury w dwóch fazach – oczyszczenie powierzchni górnej i dolnej szczęki. Nie zapomnij, aby dokładnie wypłukać usta po jej zakończeniu.

Wybierając środki do pielęgnacji jamy ustnej

  • Szczoteczka do zębów

W rzeczywistości, to jest bardzo ważne, aby wybrać odpowiednią szczoteczkę. Niektóre płci pięknej wolą iść do apteki i kupić najdroższe. Być może jest to dość częsty błąd dzisiaj. Jest to bardzo ważne przy zakupie tego rodzaju produkty stanowią jego cech anatomicznych. Szczotka, na przykład, powinien odpowiadać swoim rozmiarze. Ułatwiają: iść do lustra i spojrzeć na szerokości dwóch zębów trzonowych. Że powinno to być głowa. W przeciwnym razie trudno będzie w stanie myć zęby bez uszkadzania gumę w tym samym czasie i szkliwa.

I nie zapominaj, że szczoteczka powinna być okresowo zmieniane, jak miesiąc używając jej włosy stają się kruche. Sztywność musi być wybrany wyłącznie indywidualnie dla każdej osoby. Najważniejszą rzeczą jest, aby myć zęby.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób woli szczoteczek elektrycznych. Oczywiście, mają pewne zalety w stosunku do konwencjonalnej. W tym przypadku sama głowica wykonuje ruch kołowy, który jest setki razy szybciej niż człowiek może zrobić. Jednak nie jest to tania przyjemność, i wymienne głowice muszą być zakupione w każdym miesiącu.

  • Pasta do zębów

Drugą rzeczą, którą trzeba zwrócić uwagę – to jakość i skład pasty do zębów. Tak więc, na przykład, pasty do zębów higieniczna jest używana do usuwania resztek jedzenia i płytki. Jednak w terapeutycznych i profilaktycznych środków należą fluorek wapnia, i wiele innych środków biologicznie czynnych.

Więc jaki rodzaj pasty do zębów powinna dać pierwszeństwo? Dentyści zalecają przy użyciu obu typów. W godzinach porannych, można myć zęby higieniczną makaron, a przed snem – leczenia i zapobiegania. Taka pielęgnacja jamy ustnej może uratować zdrowie zębów, jak również, aby zapobiec ewentualnemu rozwojowi próchnicy zębów i chorób dziąseł. Przy okazji, aby mieć czas, aby składniki odżywcze do szkliwa, szczotkowanie zębów nie powinna być mniejsza niż 6 – 7 minut.

  • Eliksir

Po szkliwo zostanie dokładnie oczyszczone, trzeba wypłukać usta do płukania jamy ustnej. Marka tego produktu nie jest krytyczna. Wystarczy wybrać to, co chcesz. Co do zasady, wszystkie eliksiry zawierają różne zioła, które zapobiegają rozwojowi zapalenia dziąseł. Niestety, targi podłoga rzadko stosowane takie środki.

  • Nić dentystyczna

Nie powinniśmy zapominać, jak ważne jest do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Niektórzy używają do tego celu drewnianych lub plastikowych patyczków. I wiele prowadzą taką samą długą wykałaczkę. Aby to zrobić w każdym razie jest to niemożliwe, ponieważ coś takiego ma być użyty tylko raz. Gdy jest on używany na co dzień, staje się domokrążca infekcji.

Lekarze – stomatolodzy zalecamy używanie tylko wykałaczkę po jedzeniu, aby pozbyć się resztek żywności. I do gruntownego czyszczenia przed pójściem do łóżka jest znacznie mądrzejszy używać nici dentystycznej. Zapytaj swojego dentystę, aby nauczyć się, jak szczotkować zęby nicią dentystyczną. Nie chcesz zranić dziąsła?

Masując dziąsła: stymulują przepływ krwi

Nie zapomnij ważną składową takiej kompleksowej pielęgnacji jamy ustnej, masować dziąsła. Ten prosty zabieg pomoże pozbyć się krwawienia, jeśli w ogóle, i zachować zdrowe dziąsła. A lekarze zauważyli, że masaż pomaga osobie szybko obudzić, jak krew napływa do jamy ustnej i ślinianek.

Procedura odbywa się w bardzo prosty sposób, aby poradzić sobie z tym każda osoba. Do masażu trzeba szczoteczkę do zębów z bardzo miękkim włosiem (najodpowiedniejszych byłby ten, który sprzedał za najmniejszy). Zauważ, że nawet szczotki z średniej twardości może znacznie uszkodzić dziąsła.

Sam masaż odbywa się w następujący sposób: po pierwsze, szczotki powinny być myte gorącą wodą, a następnie rozciągnąć palcami. Zostać wprowadzona do płukania jamy ustnej i jamy ustnej, nie wypluwa czyni miękkiej ruch kołowy wzdłuż zewnętrznej powierzchni dziąseł. Ruchy musi być gładka, bez nacisku, przez 3 – 4 sekundy w każdym kierunku. Masaż powinien trwać około trzech minut.

Jak wybielić zęby

Nawet jeśli będziemy szczotkować zęby prawidłowo, mogą tworzyć płytki nazębnej. Barwniki zawarte w napojach i żywności, czasami zjada do szkliwa. I do radzenia sobie z nim nie będzie możliwe przy użyciu tylko jednej szczotki. Dlatego nadszedł czas, aby mówić o tak ważnej procedury jak wybielanie. Wierz mi, to wynik końcowy (nie tylko zdrowe, ale także białe zęby), na pewno docenią. Nawiasem mówiąc, pierwszą rzeczą do zrobienia – jest ponowne swoją dietę. Od konieczne jest bezwzględnie wykluczyć następujące:

  • Napoje o wysokiej zawartości barwników.
  • Silny parzonej czarnej herbaty i kawy.

Nie powinniśmy zapominać o papierosach – jeśli palisz, wybielić zęby przez długi czas jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Dlatego starają się przynajmniej ograniczyć liczbę papierosów wypalanych dziennie.

Przed przystąpieniem do wybielania zębów, upewnij się, że nie mają próchnicę i choroby dziąseł nie. Dopiero po szczegółowej kontroli może rozpocząć procedurę. Oczywiście, można zrobić profesjonalne wybielanie zębów w klinice. Dziś w arsenale dentystów istnieje kilka narzędzi, które sprawią, że Państwa zęby jaśniejsze dla 6 – 7 odcieniach. Chociaż należy zauważyć, że jest to przyjemność raczej drogie. I tak niech sprawiają uśmiech Hollywood nie może zrobić wszystko.

Można również udać się do innego, mniej kosztownego sposób – kupić specjalny ochraniacz szczęki wybielania. Jego zasada działania jest bardzo prosta: w nocy powinno być smarowane specjalnym żelem i włożony do ust. Ta metoda jest również dobre, chociaż za pomocą tego urządzenia można rozjaśnić zęby tylko przez 3 – 4 odcieniach. Ale wielu z płci nie mogą spać z ciałem obcym w jamie ustnej.

Nie ignoruj ​​stare dobre sprawdzone sposoby wybielania zębów w domu. Nie są one tak dużo, ale są one skuteczne i nie zaszkodzi zęby:

  • Wapń

Jeść jak najwięcej pokarmów zawierających wapń. Pomoże to wzmocnić i wybielić szkliwo.

  • Cytryna

Skórka z cytryny pomoże również pozbyć się żółtego szkliwa. Po prostu nie dostać zbyt często uciekają się do tej metody, ponieważ stała ekspozycja na kwas może zaszkodzić.

  • Soda

Raz dziennie zęby mogą być oczyszczone przy użyciu sody jako dodatek do pasty. Jednak lekarze odnoszą się do tej metody jest bardzo sceptyczny. Oczywiście, zęby stają się czasami bielsze. Ale jakim kosztem? Po pierwsze, będą one uszkodzić dziąsła, a potem – i ona szkliwo zębów. Aby temu zapobiec, nie może w żadnym wypadku. Nawiasem mówiąc, wybielająca pasta do zębów mają podobny efekt, więc lekarze nie zalecają korzystania z nich przez okres dłuższy niż jeden tydzień w miesiącu.

Nie możemy zapomnieć o tym, że konieczne jest, aby dbać o poposiłkowe ustnej. Teraz z ekranów telewizyjnych ogromną ilość audycji reklamowej na temat korzyści z żucia gumy po posiłkach. W zasadzie, to może naprawdę pomóc w tych przypadkach, gdy nie można nawet wypłukać usta.

Teraz, gdy wiesz, jak prawidłowo szczotkować zęby i higienę jamy ustnej. Najważniejsze – zrobić mądrze. Po tym wszystkim, jeśli, na przykład, naciśnij mocno na szczotkę rozpocznie codzienne korzystanie paski wybielające, pasty, szkliwo jest niszczone na naszych oczach.

load...