Jak czyścić zamsz: zasady opieki dla produktów zamszowych

Suede – miękki, delikatny, piękny, szlachetny materiał, który wymaga tak samo łagodny, szlachetny i pełen szacunku. Suede to naturalne (ze skóry kóz, cieląt i jelenie) i sztuczny, choć wyróżnia się nowoczesnymi technologiami, w którym każdy rodzaj zamszu na oko jest bardzo problematyczne. Zarówno kapryśny i zamszowa wrażliwe, dlatego wymaga delikatnej pielęgnacji. Ten wybredne i kapryśne usposobienie zamsz, pomimo wszystkich luksusu i wyrafinowania, z pewnością docenią nie każdy, bo to, co służyło więcej niż jeden sezon, trzeba dokładnie wiedzieć, jak do czyszczenia zamszu i jak prawidłowo dbać o to, w przeciwnym razie dużo pieniędzy na fantazyjnych rzeczą, po prostu odlecieć w rurze.

load...

Zawartość:

Warunki korzystania z opieki dla produktów zamszowych

Najlepszym sposobem czyszczenia zamszu w wyspecjalizowanych pralniach chemicznych, gdzie za pomocą nowoczesnych odczynników organicznych szybko i dokładnie wycofać wszystkie zanieczyszczenia, co pozwala zaoszczędzić wiele czasu i komórek nerwowych.

Przydatne wskazówki Miłośnicy zamszu

  • Noszenie rzeczy zamszowe trzeba być ostrożnym. W odniesieniu do zamszu dowcipne frazę „dbać znowu płacić” nie mogła być prawda: im bardziej zużycie dokładniej, tym mniej będzie problemów z czyszczeniem zamszu i im dłużej to będzie trwało, zachowując wszystkie jego zalety.
  • Jeśli to konieczne, spódnice zamsz, kurtki, płaszcze, kurtki można myć w letniej wodzie z neutralnym detergentem, bez agresywnych dodatków i wybielaczem. Po prostu nie myć w dosłownym tego słowa znaczeniu, i ostrożnie pieścił w ciepłej wodzie i wycisnąć, nie skręcając, po prostu zawinięte w suchym ręcznikiem. Jeśli zdecydujesz się do czyszczenia zamszu stosując delikatne, nie zapomnij po wyschnięciu dokładnie miesić zamszu rękę, aby przywrócić go do dawnej miękkości. Jeśli ubrania są szyte z niskiej jakości zamszu, po umyciu, może minąć dużo, więc jeszcze mokry produkt powinien być trochę rozciągania w kierunku poprzecznym i wzdłużnym.
  • Czyste buty i torby mogąspecjalnej gumy lub twardą szczotką, gumki, papieru ściernego ściernym lub kromkę chleba żytniego zamszu. Przy uporczywych plam będzie szczotka uchwyt z gumy lub gumowe zęby. Aby zaktualizować górną warstwę materiału i powrót aksamitny zamsz, można użyć szczotki krepy.
  • Odśwież rękawiczki zamszowe pomóc mleko z sody lub amoniaku: 1/2 części odtłuszczonym mlekiem, wymieszać z 1/2 łyżeczki sodę oczyszczoną i 10% amoniaku. Również czyste zamszu można wymieszać 1 łyżeczka 10% roztwór amoniaku 3-4 TSP wody. Nałożyć mieszankę na wacik brudnym miejscu. Następnie przetwarza wacik do czystej wody i dokładnie wysuszyć. A może po prostu umyć rękawice wodą z mydłem i bez ściskania i skręcania, do noszenia na ręku poczekać nieco wyschły, a następnie umieścić na ręczniku do wyschnięcia.
  • Białe zamszowe rękawiczki pomoże czyste i wybielacz, nadtlenek wodoru, rozcieńcza się wodą i amoniakiem: 1 łyżeczka nadtlenku wodoru, 1 łyżeczka amoniak i jeden kubek ciepłej wody.

load...

Metoda pozbyć Scuff

Jeśli chcesz nosić zamszu długo, aby cię zadowolić i innych, nie zapomnij, że potrzebuje codziennej pielęgnacji.

Nick Levchenko

load...