Jak czyścić srebro w domu: wszystkie metody czyszczenia biżuterii i zastawy stołowej

W każdym domu są jakieś srebrne przedmioty. Niestety, ten metal szlachetny jest przyjazny dla środowiska. Produkty mogą być żółte, zielone, a nawet kaczki, tracąc swój wyrafinowany wygląd. Dowiedz się, jak wyczyścić srebro w domu biżuterię, sztućce, stare monety i inne rzeczy wyglądają jak nowe. Określić, kiedy można zrobić z improwizowanych środków i specjalnych płynów, aw jakich przypadkach lepiej jest zwrócić się do specjalistów.

load...

Zawartość:

Jak czyścić biżuterię srebrną – ogólne zalecenia

Przez biżuterii są szeroka gama produktów: gładkich i delikatnych pierścieni, pierścionki z wstawkami z różnych kamieni, bransoletki, łańcuszki, wisiorki, kolczyki. Kompozycje mogą mieć różne stopy, które są wykonane z tych obiektów. W związku z powyższym, podejść do czyszczenia każdego rodzaju produktu mogą się różnić. Jednakże istnieją ogólne wytyczne dotyczące czyszczenia wysokiej jakości biżuterii srebrnej.

Srebrny przyciemniony

 1. Przede wszystkim stracili glamour srebrną biżuterię, pożądane jest, aby zmyć brud z banalne. Aby to zrobić godzinę lub dwie, moczyć je w ciepłym roztworem mydła lub detergentu, a następnie czyszczenia trudno dostępnych miejsc z miękką szczotką. Czasem wystarczy zwrócić biżuterię jest całkiem do przyjęcia formie.
 2. Materiałów czyszczących nie mogą być stosowane z cząstkami ściernymi, gąbki ścierne, szczotki.
 3. Używanie specjalnych kosmetyków dla biżuterii srebrnej, nie przesadzaj: mają dużo silnej „chemia” może zaszkodzić biżuterię. Należy postępować zgodnie z instrukcjami.
 4. Podczas czyszczenia nie należy używać gumowych rękawic: guma zawiera siarkę, przed skutkami których srebro ciemnieje gwałtownie. Można nosić rękawice nitrylowe, jeśli to konieczne.
 5. Niezależnie od zastosowanej metody, czyszczenie powinno być zakończone przez mycie ciepłą wodą, odwadniania, miękką szmatką.
 6. Srebrnych rzeczy nieakceptowalnych zostawić mokre po umyciu: wilgoć jest przeciwwskazane, ponieważ tworzy się na powierzchni plam.
 7. Czyste zbyt zanieczyszczone lub bardzo cennych przedmiotów ze srebra są najlepiej pozostawić do jubilera.
 8. Wracając biżuterii pierwotny wygląd, nie należy nosić je wszystkie naraz. Jest to konieczne, aby czekać na naturalne folią ochronną miał czas w celu utworzenia na powierzchni. Wystarcza do kilku dni.

Szczotkowanie powinno być żadnego ryzyka uszkodzenia

load...

Jak przywrócić blask biżuterii bez wkładek i kamieni

Srebrne pierścionki, kolczyki, wisiorki i bransoletki bez wkładek oczyszczone z brudu i ciemności blaszki proste. Nadaje się do wszystkich sposobów ich tych, które będą opisane dalej. Co ważne, nie należy zapominać, że pieniądze, zwłaszcza biżuterii (próbki 925, 960), – stosunkowo miękkiego metalu i materiałów ściernych do czyszczenia szorstki to niedopuszczalne. Fakt ten musi być brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o tym, co do czyszczenia srebra: to zarysowania powierzchni, może być pozbawiony przyjemności użytkowania eleganckiej dekoracji.

Pierścień bez wkładki

Amoniak – czyszczenie bohatera

Najczęstszym i skuteczny sposób, aby doprowadzić biżuteria czarujący blask – korzystanie z amoniakiem. Można wybrać jeden z proponowanych receptur do gustu (czy raczej przez „zapach”). W pierwszym przypadku trzeba:

 1. Kupić w ciekłym amoniaku farmacji (10%).
 2. Put dekoracje być czyszczone w szklanej miski, wlać trochę nierozcieńczonego alkoholu na pokrycie produkt.
 3. Pozostawić na 15 minut.
 4. Po tym czasie wyjąć z naczyń srebrnych przemyć dokładnie wodą i wysuszyć.

Ważne: W amoniaku rozwiązanie jest bardzo ostry zapach. Praca z nim jest niezbędna w przewiewnym pomieszczeniu, na balkonie lub na dworze. Nie pochylać się nad niską zdolność cieczy: jest obarczona oparzenia błon śluzowych układu oddechowego u osób wrażliwych.

Ważne jest, aby wytrzeć srebrną

Drugi receptura obejmuje rozcieńczanie amoniaku oraz stosowania dodatkowych elementów. Dla jego realizacji wymaga kilku prostych kroków:

 1. W słoiku, który wylewa się 250 ml zimnej wody, dodać łyżkę amoniaku.
 2. Mieszany roztwór, kapanie w ciągu kilku kroplami nadtlenek wodoru i niemowląt szamponu.
 3. Zanurz Otrzymany w „koktajlu” srebra biżuterię lub przyborów, które powinny zostać oczyszczone, kilka 15. W przypadku, gdy tego rodzaju biżuterii nie jest znacznie poprawić, można pozostawić je w ciągu 15 minut. Jednak należy w roztworze dłużej niż godzinę nie warto.
 4. Po pozytywnym wynikiem będzie jasne, ładniejsze gadżety zdjąć, umyć, wytrzeć ściereczką z mikrofibry i podziwiać efekt.

Skutecznie działa i trzeci przepis czyszczenia srebra własnymi rękami:

 1. Wymieszać proszek do zębów z roztworem amoniaku do miękka konsystencja. Zamiast proszku można użyć drobno sproszkowanej kredy.
 2. Z pomocą kawałka waty (wacik) umieścić powstałą pastę na srebrnym rzeczy.
 3. Pozostawić na okres czasu wystarczający do wysuszenia mieszaniny czyszczącej.
 4. Sucho miękką ściereczkę do produktu, a następnie spłukać i wytrzeć do sucha.

0. Proste, ale skuteczne „środki czyszczące”

Lifehack z kuchni – czyszczenie srebra bez problemów

W każdej kuchni obok pani masy dostępnych i skutecznych środków czyszczących, czasami zupełnie nieoczekiwane. Gdy pierścienie srebrny lub bransolety zaczynają wyraźnie insynuować, że nadszedł czas, aby doprowadzić je do porządku, trzeba tylko się rozejrzeć – wariant Jak czyścić srebro w domu, od razu tam.

Można wymienić szereg płynów, które pomogą przywrócić oryginalną biżuterię szlachetny wygląd:

 • Nie jest to zły sposób, aby pozbyć się płytki nazębnej octu formy (6%). Aby ich użyć do tego celu jest elementarnym. Ocet powinien być lekko podgrzać, moczyć go w małej miękką ściereczką może być wacik i delikatnie przetrzyj metal.
 • Jeżeli ten sam ocet 100 ml zmieszano z 50 g sody i 2 godziny do jego wykonywania srebrnych rzeczy, będą zadowoleni z jego blask.
 • Zastosowanie „detergent” jest w stanie rozerwać, ale czyści metal jest wspaniałe. Konieczne jest, aby wlać colę w garnku, zanurzyć wymagać czyszczenia Ozdoba, ogień i gotować przez 3-5 minut zawartość.
 • Ketchup (zaskakujące, prawda?), nadaje się do czyszczenia gładkich nadszarpnięta srebra. Muszą kilka minut, aby umieścić w filiżance ketchupem, a następnie usunąć resztki keczupu gąbką lub szmatką.
 • Innym niesamowitym narzędziem – woda pozostała po gotowaniu jajek. Do schłodzenia go do stanu ciepłego, umieścić na 20 minut w wodzie srebrnych przedmiotów, są one łatwe do czyszczenia.
 • Gorący bulion pozostały po gotowaniu ziemniaków w mundurkach i cudownie przez kwadrans usuwa płytkę nazębną z powierzchni na sztućce. Efekt ten jest wzmacniany, jeżeli dno naczynia umieścić kawałek folii.
 • Żółtko pomaga oczyścić przedmioty srebrne i chroni je przed dalszym zanieczyszczeniem. On po prostu nakłada się na powierzchnię, pozostawić do wyschnięcia, a następnie spłukać.

5. Jaja, ziemniaki łatwo rozjaśnić srebrny

Pięć improwizowany z kuchnią i łazienką

Kontynuując listę lifehack kuchni czyszczenia srebra w domu, należy pochwalić czosnek łuskę. Niektórzy zbierają go do wykorzystania w przyszłości w ogrodzie, ogród warzywny. Pomoże to, żeby poradzić sobie z ciężką skażenia srebra sztućce i monety, jeśli skoncentrowany bulion gotować łuskę, umieścić go w swoich artykułach i gotować 20-50 minut (do momentu zniknięcia czarny). Proces ten będzie przyspieszać, jeśli litr bulionu dodać łyżkę soli.

Sama sól kuchenna jest również doskonałym pomocnikiem w pozbyciu srebrnych przedmiotów z nalotu. Ponadto, to jest zawsze dostępny w kuchni i sposób jej stosowania jest proste. Składa się poniżej. Konieczne jest, aby przygotować rozwiązanie na podstawie: łyżeczką soli w szklance wody i gotować poczerniałe łyżki lub kieliszki w tej kompozycji przez kwadrans.

1. Czosnek łuski wyrzucane nie warto

Równie łatwe w użyciu sody. Wlej go do małego pojemnika, trzeba dodać trochę wody, doprowadzić do pasty. Pasta powinna być delikatnie przetrzeć powierzchnię miękką szmatką, ściereczką lub szczoteczką. Podczas wybierania czernienia pasty tkaniny jest wymagane, aby ją wymienić, aby uniknąć rozmazywania czarny na powierzchni wyrobu. Po kilku minutach srebro błyszczy.

Wiele gospodyń domowych przy czyszczeniu przedmiotów srebrnych dać priorytet proszku lub pasty do zębów. Ten prosty sposób można wykorzystać, mając na uwadze, że makaron powinien być jakościowe, płynem. Wybielająca pasta żel lub pasta z kolorowymi pasemkami w tym przypadku nie są odpowiednie. Aby oczyścić tym sposobem srebro, specjalnej umiejętności nie jest to konieczne jest ona niezbędna do działania zgodnego z napojem (i bez fanatyzmu!).

Kolejna broń, która pomaga oczyścić pierścień lub inne małe rzeczy, kobieta zawsze znajdzie w swoim portfelu. Konieczne jest smarujemy powierzchnię szminki i dobrze wytrzeć wacikiem (nie higieniczne!) – Czarny na srebrnym nie ma!

8. Pasta do zębów czyści cienkiej metalowej

Kilka oryginalnych metod oczyszczania srebra

Możliwa czyszczenia srebra z czarnego w domu wymieniony już zrobione. Ale przynajmniej metod może być wywołana ponownie w każdym przypadku rezerw mądrości ludowej jest niewyczerpane. Polecamy zatrzymać się na kilka sposobów:

 1. Powłoki surowe jajko umieszczone w małym garnku, zalać 500 ml wody, dodać łyżeczkę soli. Doprowadzić zawartość do wrzenia, zdjąć z ognia. Zanurz się w tej pożywki „produkty”, które muszą być czyszczone. W ciągu minuty można cieszyć zaktualizowane ozdoby lub naczynia.
 2. Kwas cytrynowy (100 g), rozcieńczono 700 ml wody, umieścić naczynia do roztworu w łaźni wodnej. Umieszcza się na dnie drutem miedzi i srebra. Aby utrzymać pół godziny na łaźni wodnej.
 3. Spray srebrny płyn do mycia okien, należy przetrzeć miękką szmatką.
 4. Umieścić produkt na kilka minut w jogurcie.

6. Lipstick – i ciemna tablica zniknęła

Poniższa metoda zasługuje na uwagę. Jest to nieco trudniejsze od poprzednich, ale to szybko działający i niezwykle skuteczne. Metoda ta opiera się na folii spożywczych, istnieje kilka odmian.

Pierwszym sposobem czyszczenia srebrną folię (dla luzu zanieczyszczeń):

 1. Przygotować szklankę wody, kawałek folii wielkości dłoni, łyżeczkę soli lub jego mieszanina z sodą.
 2. Folia

 3. Złamać na kawałki, zanurzone w wodzie, dodać sól.
 4. Mieszać do rozpuszczenia wszystkich soli.
 5. Zanurz się w dekorowanie rozwiązanie.
 6. Aby osiągnąć wyniki dość kwadranse.

Jak skuteczne jest stosowanie folii można zobaczyć oglądając film.

Film: Jak czyścić srebro w domu

Innym sposobem (na biżuterię z głębokim zanieczyszczenia):

 1. Mały pojemnik położyć folię, umieścić je w jednej warstwie srebrnej biżuterii.
 2. Posypać produktów sodowych.
 3. Zalać wrzątkiem lub ziemniaczanej rosół z płynami posrebrzane.
 4. 3-5 minut obserwować przejście cud procesu, który doprowadził do dekoracji dosłownie nowe i mogą być usunięte.

5. Czyszczenie srebra folią

Jak czyścić srebro łańcuch

Spośród wszystkich srebra łańcuchy jubilerskie są szczególnie podatne procesem czernienia ponieważ większość kontakt z ciałem człowieka. Ze względu na ich silniejszym zgromadzone guz brud i mniej dostępne dla ekspozycji niż nalotu na gładkim pierścieniem lub bransoletkę. Na pierwszy rzut oka, a następnie wyczyścić procedura tych produktów wydaje się zbyt skomplikowane. W rzeczywistości, podczas czyszczenia srebra w sieciach domowych nie powodują wiele problemów.

5. Zaciemnione łańcuch

Srebra. Do czyszczenia takich ozdób dotyczy praktycznie wszystkich metod przedstawionych powyżej. Ponadto warto rozważyć kilka sposobów czyszczenia łańcuch o bardzo wysokim poziomie zanieczyszczeń. Pierwszy z nich – usunięcie czarnej kwasu cytrynowego:

 1. W misce ze stali nierdzewnej wlać 500 ml wody. Opakowanie
 2. Kwasu cytrynowego (100 g) rozpuszczono w wodzie.
 3. Umieść w łańcuchu kwaśnym roztworze.
 4. Gotować 5-10 minut, pozostawić na pół godziny.
 5. Usuń produkt z roztworu, opłukać pod bieżącą wodą. Można zatem zauważyć, że srebro rozjaśnione się znacznie, ale nie ma połysk. Procedura ta powinna kontynuować.
 6. Plastikowej butelki (na przykład po mydła w płynie) Wlać 100 ml wody, dodać 30 ml detergentu.
 7. Założyć łańcuch do pojemnika, dokręcić pokrywę i wstrząsać energicznie przez 5-10 minut.
 8. Extract lśniące łańcuch, opłukać i wytrzeć do sucha.

Uwaga: Opisana metoda nie może być stosowana do czyszczenia poczerniałe produkty: zanieczyszczenia kwasowe są usuwane wraz z ciemnienie.

6. Po wyczyszczeniu łańcuch lśni

Teraz jak w domu do czyszczenia srebra łańcucha amoniaku:

 1. The pojemności stali nierdzewnej wlać 500 ml wody, 50 ml detergentu.
 2. Srebrnym łańcuszku Dolnej w roztworze.
 3. Gotować przez 10 minut. Dodać
 4. Roztwór amoniaku (10-20 ml) i pozostawiono na 15 minut.
 5. łańcuszka, umyć go.
 6. Poz

 7. Powtórz. Str. 08/06 z poprzedniego przepisu.
 8. Proces

 9. Wrzenia i wygrzewania może być przedłużony w zależności od stopnia ciemnienie produktu. Jeśli czyszczenie było niewystarczające, zaleca się, aby go powtórzyć.
 10. Srebrny się żółta – co

  Do tej pory było to ciemnienie (czernienie) srebra, która występuje najczęściej z narażeniem na działanie siarki zawartej w pocie człowieka i środowiska. Ale czasami biżuterii srebrnej wydaje się bardzo brzydką żółtą tablicę, która jest trudna do pozbyć. Winowajcy może to być substancja z grupy fluorowców. Początek jest zwykle jodu. A kiedy odwiedzasz chlor basen może zaszkodzić, jeśli dezynfekcji wody.

  8. Srebrny pożółkłe

  Aby wyeliminować żółknięcie z produktami srebra powinna narzucać swoje starte surowe ziemniaki. Pod wpływem skrobi zawartej w niej plamy jodu zmieniają kolor nabywać niebieskawy odcień pod kolor srebrny i stają się niewidoczne. W tym celu można skorzystać z gotowych i skrobi, posypać je srebrnym.

  Można także spróbować wyczyścić pożółkły artykuł w wodzie z mydłem:

  • Przygotować 200 ml ciekłego roztworu mydła w wodzie.
  • Dodać łyżeczkę amoniaku, wymieszać.
  • Dolna srebra w mieszaninę na pół godziny.
  • Extract dekoracji, szczotki z pasty do zębów, proszku lub sody oczyszczonej (metody opisane powyżej).
  • Umyć wodą, wytrzeć do sucha miękką szmatką.

  1. Dobra biżuteria z kamieniami

  Jeśli wykorzystaniu środków domu bez skutku, konieczne jest uciekanie się do przy użyciu specjalnych środków czyszczących dla srebra. To, na przykład, krajowy „Flury”, włoski Silbo, jego niemiecki analogowy Moczenie kąpieli dla Silver. Za pomocą takich preparatów powinno być ściśle według instrukcji.

  Charakterystyka opieki dla niektórych rodzajów sztućców

  Mając do czynienia w wielu sposobach czyszczenia srebra, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na niektóre rodzaje produktów metalowych, wymaga specjalnego podejścia. Obiektów, które z powłok i wykończeń różnych typów, a także biżuterię z kamieniami.

  Jak zaktualizować biżuteria z kamieni

  Planowanie czyste biżuterii srebrnej z kamieni, trzeba dbać o bezpieczeństwo tego ostatniego. Należy zauważyć, że kamień wykończenie to nie tylko biżuterię, ale także różne akcesoria, przedmioty dekoracyjne, przybory kuchenne. Formy opieki w takim przypadku konieczne jest zastosowanie sparing, biorąc pod uwagę zarówno właściwości funkcji metalowych i kamiennych. Wszystkie z nich nie będzie wyliczyć, ale niektórzy twierdzą, że ważne jest, aby:

load...