Jak czyścić srebro w domu? Skuteczne i bezpieczne środki

Zawartość:

„Eugene, nie masz pojęcia nawet, jak do czyszczenia srebra, nie wspominając o utrzymanie czystości w domu.”

load...

(Z powieści ketrin Stokett „The Help”)

I masz o tym pojęcia? Oczywiście, potrzeba czyszczenia srebra powstaje daleko nie wszystkie nowoczesne gospodyni z powodu braku srebra. Jakoś przywykliśmy robić bez srebra i sztućców. Chociaż w niektórych domach tam i srebrnych łyżek, a srebra kawy garnki, które były albo otrzymane w prezencie lub dziedziczone przez dziedziczenie, ale większość z nas myśli o tym, jak do czyszczenia srebra w domu, kiedy tracą kolor i połysk biżuterii srebrnej. Po tym wszystkim, srebro, w przeciwieństwie do złota, ma tendencję do przyciemnienia i zanikać.

Ciemnieje srebro różnych powodów. Jeżeli ozdoby złota są odporne na działanie substancji zawartych w kosmetykach dekoracyjnych i higieny, srebrne pierścionki, naszyjniki i kolczyki aktywnie reagować. Innym srebro może przyciemnienia nieprawidłowego przechowywania, wilgotność kontakcie z ciałem. W każdym razie – to srebro stołowe lub biżuteria – to musi być oczyszczone w ten sam sposób. Jednak w przeciwieństwie do złota, metal nie reaguje płynnie wszystkie środki. Więc, jakie są sposoby i metody nadają się do czyszczenia srebra w domu? Spójrzmy prawdzie w oczy.

Amoniak

Może amoniak być najbardziej skutecznym środkiem do czyszczenia domu srebra. Nie każdy jednak wie, że biżuteria z kamieni amoniaku należy stosować bardzo ostrożnie. I dla biżuterii srebrnej pozłacanej z pereł i on generalnie przeciwwskazane. Do czyszczenia srebra amoniaku przy użyciu różnych metod.

load...
  1. Pierwszy sposób. Nadaje się do srebra i biżuterii bez wkładek z kamieni szlachetnych. Wziąć amoniak (10%) i namoczone w nim srebra. Moczone w amoniak przez dziesięć minut, po czym przemywa się czystą wodą, wysuszyć i połysk.
  2. Drugi sposób. Nadaje się również do czyszczenia srebra. Należy mieszać pięć łyżki wody, dwie łyżki amoniaku i jeden proszek do zębów łyżka. W tym rozwiązaniu, trzeba zwilżyć szmatkę i wytrzyj naczyń i sztućców. Następnie srebra płukania czystą wodą i osuszyć.
  3. Trzeci sposób. Sporządzania roztworu ciepłej wody i mydła lub gospodarczego. Następnie przytrzymać srebrne minut w tym roztworze dwadzieścia mydła, wyjąć, wypłukać i wytrzeć do sucha. Teraz wymieszać pokruszone kredę i amoniak do stanu miazgi, umieścić go w pieniądze i czekać na masa twardnieje. Następnie dokładnie przemyć produkt pod bieżącą wodą i suszono w miękkiej tkaninie lub giemzy.

Kwasu cytrynowego

Szczotkowanie ze srebrnej biżuterii kamieni może kwas cytrynowy. W tym celu, stu gramów kwasu (proszek) należy rozcieńczyć dwie szklanki wody, a następnie roztworem naczynia umieszcza się w kąpieli wodnej. Umieścić w misce z roztworem ich srebrnymi ornamentami i gotować przez dwadzieścia do trzydziestu minut. Następnie przemyć je czystą, ciepłą wodą.

Jeśli nie ryzykujemy gotować biżuterię, a następnie postępować w następujący sposób. Wycisnąć sok z cytryny, przecedzić i wlać do szklanki lub filiżanki. Następnie umieścić w pierścieniach sok z cytryny, kolczyki, i (lub) łańcuch i niech się usiąść na chwilę. Jak tylko srebrny powróci oryginalny kolor, zdjąć biżuterię i wypłukać w ciepłej wodzie.

An_2 do pieczenia i sól

Być może jednym z najbardziej dostępnych środków do czyszczenia srebra – sody oczyszczonej lub soli. Aby oczyścić srebro przy użyciu sody, wlać do metalu (nie aluminium!) Kubek dwie szklanki wody i rozpuszcza się w niej dwie łyżki sody kaustycznej. Wymieszać i umieścić w ogniu. Gdy roztwór sody czyraki, najpierw dolną folię kawałka żywności, a następnie produkt, który wymaga oczyszczenia. Policz do dziesięciu i usunięcia srebra z roztworu. Wypłukać i wytrzeć do sucha.

Wystarczy przetrzeć proszek an_2 sreber niemożliwe. Soda proszku – jest ścierny, tak ciemna patyna oczywiście usunąć, ale szkody przez porysowania. Jednak sztućce bez dużej liczby wzorów można użyć tej metody. Wlać sody do spodka, dodano niewielką ilość wody, aby sody nie rozpuszcza, ale okazało się ciekłą zawiesinę. Teraz Mac w celulozowo szmatki delikatnie przetrzyj produkt i oczyszczając ją z czarnej depozytu.

Jeśli zdecydujesz się spróbować czyszczenia srebra z solą, a następnie zrobić to dla roztworu soli: łyżeczkę soli na pół szklanki wody. Następnie moczyć go w srebrze i pozostawić na godzinę lub dwie lub trzy. Następnie, produkt wrze w tym samym roztworze przez dziesięć do piętnastu minut, a następnie przemyć i wytrzeć.

Woda utleniona

Niektóre gospodynie, poprzez analogię odkurzanie złota przez nadtlenek wodoru i spróbować wyczyścić srebro nadtlenek. Jednak podczas czyszczenia z srebra i srebrnej nadtlenku wodoru musi być ostrożne. Faktem jest, srebro, nadtlenku wodoru wpływa bardzo korzystnie, przywracając połysk i usunięcia ciemnego patyny. Jednakże, inne metale (oprócz złota) stykające się z nadtlenkiem wodoru może utlenić. A srebro nie sprawiło wykonane z czystego srebra i jego stopów z innymi metalami. W związku z tym, przed czyszczeniem nadtlenku wodoru srebra, przeprowadzenie próby.

Jeżeli złoto biżuteria oczyszczone całkowicie po umieszczeniu na pewien czas w mieszaninie wody i nadtlenku wodoru, na biżuterię, srebra i srebra, sposób ten może okazać się fatalne. Tak bezpiecznie zabrać je do narzędzia do szkodliwych związków chemicznych do srebra i wyrzucić ich oczyszczająca srebrną biżuterię nadtlenek wodoru.

Nawiasem mówiąc, niektóre przepisy czyszczenia srebra zalecane użyciu amoniaku w połączeniu z nadtlenkiem wodoru. To podobno zwiększa efekt. Być może tak jest. Po prostu nie wiem, jak się zachować w swojej srebra pod wpływem nadtlenku wodoru, ryzyko nadal nie jest tego warta.

Inne obiekty

Oprócz tych środków dostępnych do czyszczenia srebra, nie oznacza, że ​​stosowane długo przed pojawieniem się w tej samej głównej arsenału amoniaku, nadtlenku wodoru, kwas cytrynowy lub oczyszczonej. I nie są nowoczesne, ale bardzo nieoczekiwane środki.

  • Skórki czosnku

Aby to zrobić, trzeba przygotować skoncentrowanego bulionu skórki czosnku i gotować srebra. Czas gotowania zależy od stopnia zaciemnienia i matowienie od srebra.

  • Pożywka ziemniaczano

Gotować jeden lub więcej obrane ziemniaki. Ziemniaki, usuwania i w otrzymanej brzeczki obniżyć srebra i pozostawić na dziesięć do piętnastu minut. Następnie przemyć i osuszyć.

  • Skorup

Aby wykorzystać ten oznacza, że ​​będziesz potrzebował rondel aluminiowy lub kubek. Napełnić go wodą, dodać łyżkę soli, dwa jajka surowe powłoki (na litr wody) i umieścić w ogniu. Gdy woda wrze, srebra płukanie gorącą wodą, a następnie spadek ich do gotującej wody z dodatkiem soli i skorupki jaja. Liczyć do dwudziestu i usunąć. Przemyć i wysuszyć miękką ściereczką, korzystnie ściereczką ().

  • Ocet

Spróbuj wyczyścić z octu srebra. Aby to zrobić, należy normalnego ocet (6%), rozcieńczono wodą i nawilżyć w tym roztworze. Wtedy właśnie należy przetrzeć srebro, opłukać i wytrzeć ją do sucha. Ocet usuwa srebro od zanieczyszczeń organicznych i pleśni. Więc nie może być stosowany do radykalnego oczyszczenia, a dla konserwacji zapobiegawczej.

  • Coca-Cola

Fakt, że ten popularny napój gazowany jakieś dobre ciało nie działa (a nawet wręcz przeciwnie!) Wiele już zostało powiedziane. Niektóre gospodynie powodzeniem czyste Czajniki cola od osadu i srebrnej blaszki od ciemności. Jeśli uważasz, że ich doświadczenie jest gotowanie w tym drink srebra w ciągu pięciu minut, powraca do nich kolor i połysk. Jednakże doświadczenia z tego narzędzia, oraz nadtlenku wodoru, to nie jest to konieczne.

  • Szminka

Weź starą szczoteczkę do zębów, włożyła płaszcz szminki i dokładnie wypolerować srebra. Jeśli masz do czynienia z ciemną naciśnięciem tego środka nie zawsze może zwrócić połysk srebra ze to jest prawdziwe.

Nawiasem mówiąc, do czyszczenia srebra w domu może i profesjonalnych narzędzi. Jeśli kupisz w sklepie jubilerskim jest specjalnym narzędziem, a potem przez długi czas będzie pozbyć kłopotliwego amoniaku sal chemiczna, nadtlenkiem wodoru, octu, sody i innych tego pokroju. Po pierwsze, można bez ryzyka i łatwe do czyszczenia i srebra i biżuterię z kamieniami, a po an_4, aby chronić produkt przed szybkim utlenianiem. Jak twierdzą producenci środków czyszczących w srebra biżuterii tworzą warstwę ochronną. Jednak zawsze można to sprawdzić, stosując takie środki w praktyce. Powodzenia!

load...