Jak czyścić rolety? Porady doświadczonych gospodyń domowych

To wydaje się być to, co jest przydatne, wygodne i bezproblemowe urządzeń – rolety. Sun doskonałą ochronę, wnętrze „zmodernizować”, ale do pewnego czasu. W pewnym momencie, rolety jakoś nagle po prostu tracą połysk i blask, stają się widzialne kurz i brud, a następnie nadal tłuszczu i sadzy (jeśli w kuchni). „Tyle – myślisz – należy umyć!”. Ale jak się umyć żaluzje, jeśli nigdy nie zrobił, a nawet, jeśli ta perspektywa nie jest bardzo szczęśliwy?

load...

Nie martw się, nie zniechęcajcie się – nie jesteś pierwszy, nie ostatni raz. To nie jest tak przerażające, a nie tak trudno. Na szczęście doświadczenie czyszczenia i mycia rolety kochanek zgromadził znaczne. I po prostu trzeba nauczyć się z tego doświadczenia, najbardziej przydatne i konieczne, a zatem umieścić to wszystko w praktyce. Więc co? Zaczynamy rysować?

Co rolety mogą być myte, a które nie?

Ściśle mówiąc, można myć żaluzje. Chociaż producenci żaluzjami z drewna i słomy nie polecam tej metody opieki, niektóre szczególnie gorliwy gospodyni nawet uda się umyć takie rolety.

Jest to jednak niemożliwe, aby umyć żaluzje ze specjalnej impregnacji. Gromadzi się woda na nich suwak brudny krople, pozostawiając brzydkiego rozwodu, który następnie będzie trudno usunąć. Takie rolety musi być oczyszczony metodą suchą.

Jak w przypadku innych gatunków, najbardziej wiarygodne materiał do żaluzji mycia uważane tworzywa sztucznego. Jego i umyć coś naprawdę ewentualnie dostatecznie przetrzeć szmatką nasączoną wodą z mydłem. Najbardziej wszechstronny materiał – włókno szklane. Takie rolety może być odkurzaczem i czyste, suche ściereczki i wytrzeć mokrą gąbką, a jeśli nie, przemyto jak normalne zasłony.

load...

Rolety metalowe są łatwe do czyszczenia i bez mycia, ale silne zanieczyszczenie spokojnie tolerować prania w wodzie ze specjalnymi środkami. Drewniane rolety mogą być myte tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne, ponieważ drzewo drzewem, i pod wpływem wilgoci mogą pęcznieć i traci kształt.

Najbardziej kapryśne uważane rolety tekstylne. Większość producentów rolet tylko ostrzec o możliwości czyszczenia na sucho, natomiast tkanina często wymaga myciu to. Jednak, jak pokazuje doświadczenie, nasza gospodyni zdesperowany powodzeniem myć, że coś jest niemożliwe, aby umyć i wytrzeć że skasowaniem jest zabronione. Sekretem jest, jak to zrobić.

Opcje czyszczenia

Cóż, jest trochę nie mamy wyboru: albo robimy moją szopę lub usunąć z okna, a potem my, a nawet wymazać (ręcznie!). Ponownie, jak doświadczenie pokazuje drugi przykład wykonania jest bardziej korzystny. Cóż, sędzia dla siebie, bez konieczności zdejmowania z okna rolety można łatwo odkurzyć lub przetrzeć wilgotną szmatką lub czystym pędzlem. Ale mycia (obecnie wodą z detergentem) jest obarczona fakt, że w trakcie takiego radykalnego oczyszczenia wyczyści tylko rolety. Ale okna, ściany, parapety, a wręcz przeciwnie – get dirty dirty kropli piany mydlanej i spray.

Jeśli perspektywa nie straszyć, a następnie spróbuj umyć żaluzje rzucić (Aha, i dużo czasu będzie to zabrać od ciebie!). Do mycia poziome rolety i mniejsze ich otwarcia i płukać każdą reechku oddzielnie. Żaluzje pionowe są również rozprzestrzeniać i otwarte, a następnie, kładąc dłoń na wspieranie i każdy indywidualny taśmę umyć je wszystkie po kolei.

Opcje ze środków, za pomocą których można prać w ciemno, nie wiele więcej. Zazwyczaj kobiet stosuje się zwykle środki do zmywania naczyń lub z roztworem mydła i szamponu. Niektórzy są zadowoleni z mycia okien. Ale ten jest bardziej odpowiedni do tworzyw żaluzji poziomych, które są myte, bez usuwania z okna.

W ogóle, jeśli mówimy o opcjach umyć żaluzje, opcja „tuż przy polu” jest do zaakceptowania dla światła, gdzie trzeba usunąć kurz i brud mały. Jeśli nagle twoje rolety stały się tak, że „łatwiej jest kupić nowy,” pierwsza opcja „nie jest jazda”. Wtedy albo kupić nowe lub usunąć żaluzje z okna i iść prosto do łazienki.

Moi strzał żaluzje

Po pierwsze, w pozycji pionowej. Usunięcie ich nie jest trudne, jak również i do mycia. Po pierwsze konieczne jest, aby zmyć kurz z nimi, a następnie przez pewien czas zanurzenia w roztworze mydła, a następnie przemywa się ostrożnie za pomocą gąbki lub szczotki. Czego nie robić, więc to jest otarciem, „zhmakat” i gniecenie. Następnie trzeba wytrzeć rolety z ręcznikiem i powiesić go w miejscu.

Żaluzje poziome (listwy) i zdjąć i uprać znacznie trudniejsze. Jak to zrobić?

 • Podnieść lameli w górę do okapu.
 • Wspieranie rolety ramion, przenieś pola do prawego wspornika a.
 • Łatwo jest wyciągnąć rolety w dół i do przodu i wyjąć je z uchwytu.
 • Prostowanie i zamknąć okiennice usunięte.
 • Alternatywnie my każdej stronie wody z mydłem i dokładnie przepłukano strumieniem prysznica (pod ciśnieniem).
 • Dajemy wody do kanalizacji, powiesić na miejscu.
 • Ujawniać rolety i każdy reechku wytrzeć suchą szmatką.
 • Po jednym dniu, ponownie usunąć żaluzje i umieścić na końcach szyn i gzymsy wtyczkami
 • Smaruje obrót zębatki.

Pomocnych wskazówek

 • Jeśli jest to potrzebne w praniu, a odkurzacz jest niewygodne, starają się zmieść kurz z suchym pędzlem lub kawałek kożuch.
 • Rolety z wzorem relief, spróbuj wyczyścić miękką szczoteczką.
 • Umyte rolety przetrzeć miękką, niestrzępiącą się szmatką.
 • Do smarowania mechanizmu obracania wygodniej jest stosować środek smarny w aerozolu do kabiny lub do maszyny do szycia.
 • Rolety metalowe nie powinny być zbyt często szczotkowanie – doprowadzi to do tego, że z czasem będą one brudzą szybsze i silniejsze.

Na ogół takie rolety wymagają szczególnie czci nastawienie, ponieważ jest to konieczne do mycia okiennice metalowe z ostrożnością: należy wysuszyć, należy wytrzeć i pozostawić żadnych szans rdzą i korozją. Tak, i wszelkie inne rolety powinny być traktowane z ostrożnością, bez poświęcania jakości czystości. Niech służyć Ci długo i prawdziwe.

load...