Jak czyścić kurtkę: czyszczenie dół kurtki w domu lub w leczeniu suchego czyszczenia

Łatwy komfortowa kurtka dół – prawdziwym wybawieniem, pozwalając przetrwać zimę w cieple i komforcie. Aby puhovichok służył Ci wiernie przez więcej niż jeden sezon jest ważne nie tylko przy wyborze i zakupie zakładów na wysokiej jakości, ale również wiedzieć, jak czyścić kurtkę, aby utrzymać się wypalone na drogie rzeczy pieniędzy.

load...

Zawartość:

Suche lub domu?

Najlepszym rozwiązaniem, które pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu, kłopotów i bóle głowy, chociaż będzie to znacznie ułatwić swój portfel – konferencyjne. Fakt, że większość kamizelek dół impregnowane za pomocą specjalnego narzędzia, niezawodnie chroniąc go przed wilgocią. Tkanka może stracić swoje właściwości odstraszające wilgoć, a może po prostu ukryć mikropory proszku, dzięki czemu kurtka do tej samej szczelne i jest błędnie agresywne czyszczenie dół kurtki w domu. Jeśli nieprawidłowo suszone, ponieważ białko zawarte w puchu, może się wydawać, brudny żółty brudu i plam.

Wyposażone w nowoczesne pralniach chemicznych w trybie delikatnego pozwala nie tylko do czyszczenia kamizelka bez niepożądanych skutków, ale nawet poprawić jej wygląd. Jednym z najbardziej zaawansowanych technologii jest uznawana za metodę czyszczenia na mokro „akvaklin”, zastępując pralni chemicznej. Polega ona na delikatne z łagodnym detergentem, nie zawierają żadnych kwasów lub zasad. Specjalne dodatki sprawiają, że to możliwe, aby zachować kolor produktu, chronić je przed deformacją, kurczenie się i wypełnia w dół. Specjalne zapobiega klimatyzator zgaśnięcia iw dół powstawanie grudek i składniki natłuszczające recyklingu futerkiem miękkość i połysk. Wielkie sprzątanie oraz technologia pióra „akvaklin” jest hipoalergiczny wszystkie stosowne środki.

load...

Suszenie dół kurtki czyścić chemicznie w dwóch etapach. Pierwszy dół kurtki wysłanym do bębna suszącego, który zapobiega powstawaniu nieestetycznych smug, produkt powraca do pierwotnego kształtu, a pióra lekkości i lekkość. Suszy w dół kurtki na specjalnych wspornikach w komorach suszarniczych.

Wideo profesjonalnych zasad czyszczenia i konserwacji

Wskazówki dotyczące czyszczenia dół kurtki w domu

Jeśli pranie chemiczne jest to, że nie można sobie pozwolić, lub w społeczności jeszcze nie pojawił się odpowiedni poziom instytucji, będzie musiał swoje złote rączki.

 • Pierwszą rzeczą, aby dowiedzieć się, raz na zawsze: nigdy nie zostawiaj brudną kurtkę do nowego sezonu zimowego, w przeciwnym razie usunięcie zabrudzeń suszonych wymagać będzie bardziej radykalne środki i okres Puchowe kurtki życia drastycznie zmniejszona.
 • Aby wyczyścić kurtkę w domu musi użyć delikatnego prania w temperaturze nie przekraczającej 30 stopni. Zbyt wysoka temperatura może niekorzystnie wpłynąć na kolor produktu, jego pierwotnego kształtu i rozmiaru.
 • Wybór odpowiedniego detergentu lepiej jest zatrzymać się na płynnym podłożu, zaprojektowanych specjalnie do czyszczenia dół kurtki lub delikatne pranie. Od stosowanie proszków jest lepiej odmówić: są w stanie usunąć brud dół kurtki tylko powierzchniowe, a nawet zatkać mikropory i praktycznie nie myte.
 • Dół kurtki nie mogą być nasączone.
 • Przed praniem należy sprawdzić kieszenie na obecność ciał obcych, które mogłyby zagrozić integralności tkanki. Zapiąć kurtkę w dół na wszystkie zamki i przyciski, aby uniknąć ich deformacji i uszkodzeń mechanicznych i wyjąć sam produkt na lewą stronę.
 • Wszystko podstezhki, okapy i pasy obowiązkowe uwolnienia z produktu.
 • Najbardziej zanieczyszczonych miejsc – mankiety, kołnierz – przed praniem w pralce zastiryvayutsya ręcznie przy użyciu wody z mydłem i miękką szczotką.
 • Uniknąć przeciągnięcia puch można używać specjalnych kule do prania być wprowadzone do pralki razem z płaszczem w dół.
 • Przepłukać dół kurtki powinna być również przeprowadzona w wodzie z delikatnym zmiany trybu kilka razy, aby uniknąć rozwodu z pozostałości detergentów.
 • Jeśli spin w dół kurtki wykonane w pralce, nie zapomnij, aby wybrać do tego najmniejszych pędu.
 • Sucha kurtka musi być zawieszona na wieszaku na ubrania. Podczas suszenia regularnie powinny być dokładnie rozmieszczone i pokonać w dół w każdym bloku, do powrotu do jego pierwotnej objętości i wygląd.
 • Nie jest wskazane, aby odsłonić kurtkę czyszczone dwa razy w roku.

Zalecenie Wideo chcąc zmyć kurtka

Teraz już wiesz, jak czyścić poduszki w suchym czytelnia i jak można to zrobić w domu na własną rękę. Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci dużo czasu, kłopotów i pieniędzy zaoszczędzić, a oni na pewno nie są zbędne. Ale jeśli jeszcze nie zdecydowali się na wybór kurtek dół, korzystać z naszych wskazówek, jak wybrać kurtkę w dół.

Nick Levchenko

load...