Jak czyścić buty zamszowe: zamszu opieki w domu Wideo

Zamszowe buty lub buty na nogi wyglądają bardzo elegancko. Ale wielu z nich nie odważył się kupić buty zamszowe, ponieważ trudno jest opiekować. Ale jeśli wiesz, jak czyścić buty zamszowe poprawnie i stosować specjalne środki do opieki nad nią, będzie ona zawsze być w idealnym stanie. Istnieją różne sposoby czyszczenia zamszu.

load...

Zawartość:

Jak czyścić sztucznego i naturalnego zamszu

Suede jest sztuczny i naturalny. Z rodzaju powinny być traktowane bardzo ostrożnie. Szybko wchłania wilgoć, a po wysuszeniu stos już nie wygląda tak jak kiedyś. Chronić buty z naturalnego zamszu ze szczepu, wziąć pod uwagę fakt, że może być rozciągnięty.

Sztuczny zamsz jest bardziej odporna na ścieranie, jest to długi czas nie zmienia koloru. Materiał ten jest uważany za bardziej praktyczny i trwały. Jak odróżnić naturalne ze sztucznego zamszu?

load...

Oryginalna zamszowe kilka razy bardziej sztuczne. Jeśli powierzchnia buta z kropelką wody spada naturalna zamszowa błyskawicznie pochłaniają tę wodę. Jeśli buty sztucznego zamszu, woda je tylko przesunąć

Środki ludowe dla „buta” opieki

Jeśli pójdziesz do zamszowe buty lub buty, co wieczór buty powinny być czyszczone. Można to zrobić za pomocą pędzla na buty, zwilża je w roztworze wody, mydła i kilka kropli amoniaku. Po tym, trochę wytrzeć buty z zimną wodą i pozostawić do wyschnięcia, ale nie umieścić baterię.

Czasami zamszu buty lub buty trochę błyszczące w niektórych miejscach. Tu znowu pomóc amoniaku. Zwilż wacik i przetrzyj zalosnivshiesya miejsce. Istnieją inne sposoby. Możesz pocierać gumki buty lub buty trzymać nad parą.

Jeśli tworzy plamy na buty zamszu, można je usunąć za pomocą benzyny lub talk. Wytrzyj obszar z proszkiem benzyny lub posypać talkiem (substancje te są dobrze absorbują tłuszcz). Pozostawić buty stać przez kilka godzin, a następnie szczotkować.

Hartowane miejsca na buty zamszowe jak czystego mleka. Konieczne jest, aby wymieszać pół szklanki mleka, dwie krople amoniaku i łyżeczkę sody oczyszczonej. Uzyskany roztwór powinny być stosowane do skażonych, a następnie wytrzeć. W rezultacie staje się czyste buty.

Nowoczesne podejście do procesu czyszczenia

Tak więc, jak opisano powyżej, szczotkowane zamszowe buty w tamtych czasach, kiedy nie było sprzedaż specjalnych środków do pielęgnacji zamszu, ale można było znaleźć wyrafinowaną benzyny, jest już prawie niemożliwe.

Dzisiejszy właściciel zamszowych butach nie ma potrzeby pocierać buty gumkę. W sprzedaży jest specjalna gumowa szczotka do czyszczenia zamszu. Po przejechaniu go na powierzchni obuwia, usuwa kurz suchy. Jeśli złapany w deszczu, a nie suche zamszowe buty pobliżu akumulatora lub grzejnika, po prostu zostawić je w pokoju, przystępuje się do gazet. Oryginalna zamszu wyschnięcia na co najmniej dwadzieścia godzin, czyli ile czasu trwa wilgoć na zewnątrz. Jeśli chcesz buty zamszowe kiedyś służyli, nie spieszyć proces. Jeśli próbujesz przyspieszyć suszenie przez umieszczenie buty lub buty w pobliżu baterii, stanie się gruba i luźna wygląd.

Po wyschnięciu przystąpić do czyszczenia obuwia. Po raz kolejny, to lepiej nie myć wodą zamszu i nie wykazują plamy benzyny. Czyszczenie na mokro zabija zamszowe buty i kupić rafinowana benzyna jest prawie niemożliwe. Odplamiacze i żrących chemikaliów może zniszczyć meszek zamszu zawsze. Dlatego nie biorą pieniądze na zakup specjalnych narzędzi. Wtedy będziesz mieć pewność co do wyniku.

Jak czyścić zamszowe buty z

Plam

Plamy smaru posypać skrobi ziemniaczanej lub talkiem i pozostawić na kilka godzin, a następnie usuń „proszek” gumową szczotką. Po tym, należy użyć sprayu barwiących do zamszu. Buty barwnika w dobrze wentylowanym miejscu. Jest to najlepiej udać się do balkonu lub schodów. Podstelil gazety, włożyć buty na stopy i traktować wszystkich stron kolorowanie aerozolu. Zaleca się, aby zrobić to kilka razy w tygodniu.

Jeśli buty są bardzo brudne, można zakupić specjalną piankę czyszczącą do zamszu. Jeśli nie jest to możliwe, spienić normalny proszek do prania i przetrzeć kawałkiem gumy piankowej, pianki szmatką zwilżoną zanieczyszczonej powierzchni.

Gdzie jest wygięta nap nogę na zamszu błądzą w tych miejscach można zobaczyć zagniecenia. Buty pary pary z czajnika lub żelaza, a następnie stos wzrośnie i będzie wyglądać jak nowa.

Dla błyszczące miejsca w pół szklanki ciepłej wody rozpuścić pięć łyżek octu, lekko zwilżyć roztworem „problem” miejsc, przetrzeć wilgotną ściereczką i wysuszyć. Po wyschnięciu obuwia, trzymaj go nad parą podnieść drzemkę.

Wskazówki wideo do usuwania tłustych obszarów do

Zamszowe buty powinny być w każdej kobiecej szafie. Jak widać, to wymaga więcej opieki niż skóry. Ale buty zamszowe wyglądać pięknie i elegancko, a jeśli nie dostaniesz go codziennie w deszczu i nosić w śniegu i będzie przestrzegać wszystkich zaleceń dotyczących opieki, kilka zamszu będzie służył przez wiele lat.

load...