Jak czyścić buty zamszowe: pozbyć się plam prawo

Zawartość:

Suede – piękne dla oka i przyjemny w dotyku materiał. Rzeczy wykonane z niego, wygląda bogate i eleganckie. I bez względu na to, jakiego rodzaju produkty – buty, ubrania, akcesoria i meble. Wszystkie te produkty bezpośrednio nabyć subtelny odcień low-key, ale wyrafinowanego luksusu.

load...

Wszystkie dobre zamszu, ale nie jest ona jedną wadę – nie jest bardzo praktyczny. Gdy nosisz niewłaściwy rzeczy zaczyna nadpisane, aby błyszczeć, to traci swój wygląd. Aby tego uniknąć, konieczne jest, aby dbać o nią właściwie. I tu jesteśmy teraz spojrzeć jak czyścić buty zamszowe, zarówno dla produktów do leczenia, jak po umyciu wysuszyć rzeczy zamszowe, i jakie środki mogą i powinny być stosowane.

Co jest zamsz

Przyjrzyjmy się najpierw, że ten materiał jest. Należy zauważyć, że nie jest zamsz, naturalne i sztuczne. Naturalne jest wykonany ze skóry zwierząt, które wydalają szczególny sposób – opalanie tłuszczu. Różni aksamitną miękkość, delikatność i plastyczność. Faux zamszu, który skutecznie konkuruje z naturalnych, wykonane z najnowszych nowoczesnych materiałów. Zamsz, zarówno naturalne jak i sztuczne, są wykorzystywane w produkcji galanterii, obuwia, odzieży.

Materiał ten różni płytką strukturę macka który łatwo wchłania wodę, dzięki czemu pęcznieje i staje się sztywny. Zatem traktować bardzo ostrożnie. Ale w życiu codziennym są różne drobne kłopoty – coś, co można wlewać ktoś zdzierać, nadepnąć lub dotykowego. W rezultacie, istnieje wiele zanieczyszczeń, które nie są tak łatwo pozbyć. Oczywiście, w tym przypadku powstaje uzasadnione pytanie, co do czyszczenia zamszu w domu?

load...

Jak czyścić zamszowe produkty

Natychmiast muszę powiedzieć, że ten materiał nie lubi wilgoć, więc czyścić zamszowe lepszych środków i metod. Jeśli zanieczyszczenia nie są tak istotne w naturze, można spróbować pozbyć się ich ze specjalną gumkę, która jest delikatnie czyści powierzchnię zamszu. Specjalna gumka może zastąpić konwencjonalne gumy. Jeśli zanieczyszczenie głęboka i nie powierzchowna czy stary, to nie zepsuć coś, trzeba zgłosić się do pralni chemicznej.

Dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak do czyszczenia zamszu w domu, podamy kilka wskazówek. Najlepszym lekarstwem na ten lud jest uważany za rozwiązanie chudego mleka z sody (łyżeczka sody w szklance mleka). Jednak w tym przypadku, powierzchnia może pozostać białe ślady. Gdyby tak się stało, malować plamy.

Skutecznie usuwa zanieczyszczenia z powierzchni zamszu dziesięć procent roztworu ciekłego amoniaku, który może być zastąpiony przez sody (ćwierć kubka amoniaku pół szklanki mleka). Tkaninę moczono w uzyskanej cieczy zanieczyszczonych powierzchnia dotyku. Następnie obrabianą powierzchnię można czyścić wilgotną ręcznikiem nasączonym zwykłą wodą lub słabym roztworem kwasu octowego, a jednocześnie lepsze (na litr wody z jednym octu łyżeczki).

Jasne rzeczy można czyścić zamszowe okruch białego chleba. Suszone miejscem pocierana suszy skorupy chleba, papierem ściernym lub szczotki kauczuku. Prasa ciężko lub nie trzeba naciskać (aby uniknąć pojawienia się zarysowaniami). Następnie przeczesać szczotką włókna.

Mocno zabrudzonych zamszu lekkie i dziecko rzeczy trzeba wycierania ściereczką zwilżoną roztworem proszku do prania lub przez dodanie ciekłego amoniaku (20 g płatków mydlanych lub proszku, kilka kropli amoniaku na litr wody). Następnie obrabianą powierzchnię należy przemyć wodą i wysuszyć. Uwaga: Zaleca się, aby nie zmoczyć rzeczy z zamszu. Nawiasem mówiąc, tłustych plam można usunąć za pomocą benzyny.

Rękawice wykonane z weluru może być łatwo i szybko oczyścić brudu za pomocą konwencjonalnego mydła. Aby to zrobić, muszą umieścić na swojej ręce i leczyć suche resztki zanieczyszczeń. Następnie trzeba mydłem, spłukać ciepłą wodą i umieścić rękawice do wyschnięcia w rozszerzonej formie. W każdym razie nie na baterii! Jeżeli po wysuszeniu ich chropowatości jest zapewnienie miękkości i przy puszystego typu może być oczyszczony za pomocą odkurzacza, albo ubrania szczotki z włosia sztywnych. Biały zamszu suszy ręcznikiem.

Po pojawieniu się produktu błyszczących plam, można posypać skrobię stanąć na pół godziny lub tak, a następnie czystą, suchą, niestrzępiącą pędzla. Jeśli brud nie zniknęła w wyniku przetwarzania na sucho, niezbędne jest, aby skrobię i wodnego roztworu amoniaku, który nakłada się na powierzchnię. Po wyschnięciu leczonych plam, skrobia jest zmiecione szczotki włókna.

Obecnie w sklepach można znaleźć wiele kremów i spraye do pielęgnacji wyrobów z zamszu. Jakie narzędzia do wyboru – zależy wyłącznie od rodzaju rzeczy i swoich możliwości finansowych, a niektóre z nich są drogie. Nawiasem mówiąc, produkty do czyszczenia zamszu zaleca się stosowanie specjalnego szamponu. Może być stosowany do usuwania nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń bez uszkodzenia struktury powierzchni.

Oczyścić naturalnego zamszu

Podczas noszenia na produktach wykonanych z zamszu (zwłaszcza w fałdach odzieży lub obuwia) utworzone zagniecenia. Często zdarza się, zaminanie szmatki. W tym przypadku, co trzeba parę. Do tych celów można użyć zwykłego żelaza lub miskę z ciepłą wodą. Więc twoja ulubiona kurtka trzeba długo trzymać nad parą, tak, że jest lekko zwilżone. Następnie obszary problemowe trzeba przeczesać ubrania szczotki z twardym włosiem.

Zamszowe buty można również uporządkować za pomocą pary wodnej. Najważniejsze – nie przesadzaj, lub ulubione buty znacznie zagrubeyut. Zakażone buty lub uggi należy oczyścić za pomocą roztworu mydła z dodatkiem amoniaku. Po tym, lepiej jest traktować spray woda-repelent. Takie narzędzie można kupić w każdym sklepie specjalności. Buty i rzeczy wykonane z prawdziwego zamszu może być idealnie czyste szczotka. Obmoknite go w fusy i dostać się do pracy.

Jak czyścić zamsz faux

Pseudo zamszu powinny zostać oczyszczone ze słabym roztworze wody i proszku do prania delikatnych tkanin, a następnie, bez prasowania, jest suszona w tym stanie rozszerzonym lub zawiesić na wieszakach odzieżowych. Należy jednak pamiętać, że są one w żadnym wypadku nie mogą być myte ręcznie lub maszynowo, w przeciwnym razie sprawa traci swój wygląd.

Wszystkie powyższe domu środków do czyszczenia zamszu bardzo skuteczny, nasze matki i babki często uciekają się do chleba, gumka i sody. Można wybrać dowolny z nich, aby dbać o swoje rzeczy, ale materiały pre-test na małej części produktu. Takie niezbędne środki ostrożności, aby nie zepsuć swoje ulubione buty, rękawice (zwłaszcza sól, soda i terpentyny).

Czyszczenie na mokro przeprowadza się przy użyciu zamszu paralonovym gąbki. Aby pozbyć się brudu na białym produktów wybrać środki, które obejmują te bez elementów barwiące. Nie chcesz, aby włączyć buty lekkie punktowane. Po „przemyć” plama wilgoci ręcznikiem i umieścić coś obróbce suche. Od czasu do czasu przetrzeć kropelki wody mówił. W żadnym przypadku nie należy umieszczać buty, kurtkę pobliżu baterii i nie używać suszarki do włosów.

Niestety, sztuczny materiał szybko staje się bezużyteczny. Dlatego czyszczenia zamszu w domu powinny być wykonywane tylko wtedy, gdy nie mają innego wyboru. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do drogich rzeczy. Sofa, kożuch może pokrycie lekkie plamy. A z tym, ponieważ nie było nic do zrobienia.

Jak szybko pozbyć się plam

Co jeśli umieścić miejsce na buty lub kożuch na ulicy (który nie zdarza?). Jak czyścić zamszowe? Tak, przede wszystkim usunąć kawałki brudu i zastosować do tego miejsca serwetkę. Uwaga, tuszować lub przeszukać spot nie jest tego warta. W przeciwnym razie, nawet sprzątaczki nie pomoże.

Przed przystąpieniem do czyszczenia zamszu, konieczne jest, aby dowiedzieć się, że źródłem zanieczyszczenia. Mleka, jajek, lody, Krew powinna być prana w zimnej wodzie, bez użycia mydła, w proszku i inne środki chemiczne. Jeśli plama jest sucha, pozbyć się go będzie znacznie trudniejsze.

Jeśli coś rozlać na wino, umieścić na wierzchu serwetkę lub ręcznikiem tak, że wchłania płyn. Następnie, podobnie jak w poprzednim przypadku, spłukać produkt z dużą ilością wody. Uwaga: soda, w tym przypadku nie powinny być stosowane, ponieważ może to spowodować odbarwienie leczonego obszaru. Substancja ta koroduje nawet istoty białej. To samo dotyczy soli. Natychmiast skontaktować się z ekspertami! W takich miejscach zwykle wszystko obsługiwane albo pary lub specjalnych roztworów chemicznych. Jeśli w ciągu najbliższych 2-3 dni kurtce nie jest czysty, plama pozostanie na zawsze.

Jak dbać o zamszu

Do produktu wyglądał jak nowy, i nie trzeba się rumienić na brudnych lub zalosnennye rzeczy dla nich prawidłowo dbać. Letnie buty i torba zamszowa potrzebują specjalnej gąbki wytrzeć twardą powierzchnię (np sprzedawane w sklepach). To nie tylko usunięcie pyłu wytrąconego, ale także „rascheshet” zlepione puch.

W zimie, niestety, jest to o wiele trudniejsze do zapewnienia właściwej opieki. Zamszowe buty pogorszeniu z powodu wilgoci, soli, która jest posypane wycieraczki śledzić zmiany temperatury, gdy przyjdziesz z ulicy do ciepłego pomieszczenia. Dlatego też, w każdym przypadku trzeba nabyć następujące środki:

  • Malować

Co jeśli miejsce spalony buty i mocno rozjaśnione? powinien być traktowany ze szczególną farby. Wybrać odpowiedni odcień nie będzie trudne, bo dziś jest tak wiele różnych kolorach.

  • Aerozole ochronę przed wilgocią

Spraye, aerozole tylko pomaga chronić produkty przed negatywnymi skutkami wilgoci, ale także, aby zapobiec występowaniu białe smugi, które pojawiają się z powodu śniegu, soli i wody.

  • Szczotka i gumki

Co pozwala szybko i skutecznie pozbyć się różnego rodzaju zanieczyszczeń. Są one zwykle używane do czyszczenia artykułów suchych i czesanie zamszu.

Niestety, wyżej wymienione produkty nie są tanie. Ale bez niego nie będzie w stanie zapewnić odpowiedniej opieki dla zamszu.

Tak więc, zanim kupisz przedmioty z tego materiału, starannie rozważyć plusy i minusy. Pomyśl o tym, czy będzie można codziennie rano i wieczorem przez 20 minut do czyszczenia, czesanie, farbowanie lub owczej buty.

load...