Jak chronić się przed chorobami tarczycy

Tarczyca, przypominający swoim kształtem motyla jest na szyi, w przedniej części. Zaprojektowany ten gruczoł do wytwarzania hormonów potrzebnych organu uczestniczącego w tworzeniu bilansu energetycznego. W ostatnich latach znacznie wzrósł poziom chorób tarczycy, które powodują zakłócenia w jego pracy. Oni cierpią z powodu takich chorób, głównie kobiet, które mogą być obserwowane jako zwiększenie lub zmniejszenie poziomu hormonów. A następnie, a drugi ma negatywny wpływ na zdrowie. Częściej stwierdzono niewystarczającą ilość hormonów produkowanych przez tarczycę, które nazywa się w medycynie „niedoczynność tarczycy”. Jednym z głównych powodów: – brak jodu w organizmie.

load...

Taki brak niedoczynność tarczycy występuje u chorych na syndrom chronicznego zmęczenia, istnieją ogólne obniżenie tonu, płacz, brak motywacji depresja, wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca. Dodali bóle głowy i poważne wypadanie włosów.
Jeśli te zjawiska są obecne, należy odnieść się do endokrynologa i mają tarczycę, przechodząc test na poziom hormonów i robi USG.

Jeśli nie zrobić to w czasie znacznie zwiększa tarczycy, zamieniając ostatecznie wola. Leczył regularne leków hormonalnych, aw niektórych przypadkach – tylko operacji. W początkowych etapach leczenia niedoczynności będą środki jedynie otrzymujących zawierające jod i okresowej kontroli endokrynologa.

Zapobieganie chorobie jest zbilansowana dieta, która powinna zawierać sól jodowana i pokarmy zawierające dużo jodu. Ten pieprz, owoce, fasola, persimmons, winogrona, soja. Duże ilości jodu w mięsie dorsza i wołowiny. Jednak stosowanie kapusty białej, przeciwnie, powinien być ograniczony – zapobiega normalnej absorpcji jodu przez organizm.

Podczas normalnego działania naszego tarczycy muszą nie tylko jod lecz również miedź, mangan i kobalt. Te mikroelementy samo częścią porzeczka, jagoda, dzika róża, sezamu, orzechy.

load...

Szczególnie ważne są wszystkie z powyższych produktów dla kobiet w ciąży, które mają hormony tarczycy oraz zapewnić przyszłą matkę i jej dziecko. W związku z tym, ich zapotrzebowanie na jod jest podwojona. W odniesieniu do leków zawierających jod, powinny one być wybrane jedynie po konsultacji ze specjalistą. Ponieważ nadmiar jodu w organizmie matki może stać się przeszkodą dla prawidłowego rozwoju płodu.

load...