Jak być szczęśliwym: kilka użytecznych zaleceń

Kim są najszczęśliwszymi ludźmi? Są to ludzie, którzy uśmiechają się dużo? Lub bogatych ludzi? A może to ludzie, którzy mają dużą rodzinę? Odpowiedź nie jest tak prosta. Ale jedno jest pewne: każdy człowiek chce być szczęśliwy, niezależnie od płci, wieku i religii.

load...

W celu przejścia do szczęścia, trzeba najpierw wiedzieć, co to znaczy. Jest to jeszcze bardziej trudne. Szczęście – to cel, stan lub proces? Albo może być tak, że szczęśliwi ludzie rodzą się pod szczęśliwą gwiazdą? Spróbujmy sobie z tym wszystkim i oddzielić ziarno od plew.

Czym jest szczęście?

To odwieczne pytanie, takie jak „jaki jest sens życia?”. I znaleźć odpowiedź od dawna próbują największych umysłów ludzkości. Słynny grecki filozof Epikur uważał, że kluczem do szczęścia leży w uzyskaniu jak najwięcej z życia. Innym znanym grecki filozof Diogenes wbrew Uważa się, że prawdziwe szczęście jest to możliwe tylko wtedy, ascetyczny sposób życia, ponieważ w ten sposób, że nie przywiązują się do dóbr materialnych i to jest naprawdę wolny.

Ale nie tylko filozofowie zanotowano w znalezieniu odpowiedzi na to pytanie. Niektórzy psychologowie uważają, że stan szczęścia osiąga w zaspokajaniu potrzeb danej osoby. Zgodnie z teorią znanego psychologa Abrahama Maslowa, osoba ma niższą potrzeby (żywność, woda, sen, komfort i bezpieczeństwo), a najwyższy (w miłości, szacunku, piękna i wiedzy, jak również w samorealizacji). Wierzył, że najpierw trzeba być spełnione niższe potrzeby, następnie wyżej. Podstawą do realizacji szczęścia Maslowa wierzył w twórczości: z definicji, ludzie są zadowoleni – to własny actualizing ludzi.

Pierwsze kroki do szczęścia

Wszystkie te koncepcje naukowe są bardzo ciekawe, ale większość kobiet są zaniepokojeni konkretne pytanie: „Jak być szczęśliwym?”. Ich uwaga będzie oferowana krótkie i gotowe do przełożenia na Porady życiowe:

load...
  • Nie skupia się na złe w swoim życiu. Zła się dzieje, i to jest nieuniknione. Jednakże, po prostu szczęśliwi ludzie występują niekorzystne zjawiska, i starają się koncentrować się na dobru.
  • Zwraca uwagę, że dobre masz czas do zrobienia. Ta rada – kontynuacja pierwszej, bo jeśli masz zamiar świętować wszystko, co jest dobre, to będzie stale w swoim umyśle, a myśl o złe czasy nie będzie proste.
  • Bądź miły dla innych. Jest to trudne, ale to jest fakt. Źli ludzie ocenić ich poziom szczęścia jest znacznie niższa niż ludzi dobrych. Niekoniecznie pokornie znosić kiedy tylko obrażać – jest źle, a nawet szkodliwe. Po prostu staram się robić coś dobrego, na przykład, angażują się w miłości
  • Doceń prawdziwych przyjaciół i nie wahaj się z nimi później. Że „później” może nigdy nie przyjść, i stracisz dużo. To nie przypadek, że większość ludzi szczęście jest związany z grupą uśmiechniętych ludzi.
  • Work. Wiele osób uważa, że ​​szczęśliwi ludzie siedzą w domu i nic nie robić. No, a przynajmniej nie działają. To nie jest. W rzeczywistości, tylko kilka miesięcy w tym stanie – i będzie ponura powodu przytłaczającej nudy i melancholii. Dźwięki pracy osoba pozwala mu na samorealizacji i jest źródłem utrzymania. Najważniejsze – że było to ulubione, dobrze płatna i nie odwracaj jeździć konno.
  • Bądź kreatywny. Nie wszystkie, nawet miłość, praca pozostawia pole do kreatywności. Szczęśliwi ludzie – Creative ludzi, więc staram się być twórczy w różnych sferach życia – na przykład przygotować dziecku na śniadanie zabawa.

Chcielibyśmy skupić się na relacjach z ludźmi. Każda kobieta marzy o znalezieniu idealnego partnera, a tylko wtedy, gdy to jest naprawdę szczęśliwy. Dlatego też, bez względu na to, jak paradoksalnie może to zabrzmieć, aby dowiedzieć się tajemnice kobiecego szczęścia, należy odpowiedzieć na pytanie: „Jak zrobić człowiek szczęśliwy”

Szczęśliwy człowiek – jest dumnym człowiekiem. Chwal partnera i podkreślić swoje atuty. Okresowo zaskakuje go i nie pozwól mu się nudzić – na przykład, dać mu rocznicę ślubu nową konsolę do gier wideo i spędzić wieczór grając z nimi w różnych wyścigów-shooter.

O roli seksu w życiu współczesnego człowieka nie słyszałem tylko głuchy. Bądź piękna, seksowna i pożądana dla swoich ludzi (a może nie tylko dla niego) – To jest jasne. Inicjowanie bliskość we własnym zakresie, ponieważ będzie on, że seks z nim pokazać – świetna zabawa. Rozważyć swoje potrzeby seksualne – ktoś chce stałego różnorodność w seksie, a dla niektórych nie ma lepszego miejsca niż w małżeńskim łożu.

Miej człowieka. Być zainteresowany w życiu przyjaciół pracy – ale nie nachalne i że zdał sobie sprawę, że jego życie jest bardzo ważne dla Ciebie. Zgadzam się z nim, kiedy krytykuje szefa, a pożałujesz, kiedy mówi, że cholernie zmęczony. Słuchać, zamiast zwolnić, mówiąc: „Co to nonsens”

I najważniejsze. Aby zachować człowiek szczęśliwy nie okresowo zwolnić go od ciebie. Graj w godzinach wieczornych do komputera, wypić piwo z przyjaciółmi lub po prostu się bez ciebie. On dziękujemy za zrozumienie i będzie jeszcze bliżej Ciebie. Szczęśliwi ludzie przyjść i razem i osobno, a oba te warunki są kluczem do zadowolenia.

Do każdego jego własna

Nie ma nikogo tajemnicą szczęścia, bez względu na to, jak próbował sprzedać swoje popularne książki. Można zadać sobie pytanie: „Jak być szczęśliwym” tysiące kobiet, a każda jest recepta. Wszyscy szczęśliwi ludzie są szczęśliwi na swój własny sposób. Ale mimo to doświadczenie innych jest często pomocne dla innych, więc kilka receptur na szczęście z szerokiej gamy kobiet zostanie opublikowana w następujący sposób:

„Prawdziwe szczęście – kocham Jak śpiewał The Beatles :.” jesteś, dopóki nikt nie kochasz „, i zgadzam się z tym.”

„Jestem szczęśliwy, kiedy mam pieniądze. Niech brzmi Mercantile, ale było bardzo męczące ich wina. To nie jest w sobie pieniędzy, ale możliwości i wolności, które dają. Nienawidzę, aby zapisać i wybrać jakiego rodzaju rzeczy z kupuję dwa dzisiaj i co jutro szczęście. – nie mogę tego zrobić „.

„Szczęście – to kiedy wszystko żyje i dobrze, jeśli tak jest, to cała reszta. – Niewiele rzeczy w życiu”

„Szczęście – to zajęło 16 lat Tatiana Cancer Survivor, rok później dowiedziałem się, że nie może mieć dzieci w ciągu 25 lat wydało opiekę czterech dziewcząt Teraz te dzieci dorastały, ale Tatiana nadal dbać o dzieci upośledzonych Jeśli spojrzeć z zewnątrz … całe życie – dla innych, ale była tak szczęśliwa neskryvaemo. „.

To wszystko. Nie jest trudne, prawda? Prawdziwe szczęście tkwi w każdym momencie życia, a jeśli uda się go znaleźć i złapać – jesteś szczęściarzem.

load...