Jak być szczęśliwą kobietą: prosty, ale działa przepis

Zawartość:

Największym odkryciem mojego pokolenia jest to, że człowiek może zmienić swoje życie, zmieniając swój stosunek do niego. (William James)

load...

Która kobieta nie chce być szczęśliwy? Że każdy chce, ale bardzo niewielu zarządzać nam osiągnąć ten cel. A dlaczego? Przyczyny mogą być różne. Po pierwsze, szczęśliwe życie – to coś zupełnie innego od siebie w reprezentacji różnych ludzi. Dla niektórych jest to przyjazny rodzinie kogoś – dobrą pracę, ale ktoś absolutnie nie można cieszyć się życiem bez „Platinum” karty bankowej. Tak więc okazuje się, że każdy z nas chce się uczyć, jak być szczęśliwą kobietą, z których każdy jest w stanie się jej, ale szczęście jest nieosiągalne.

Żyjemy w niezwykle szybkim tempie życia, pełen stresu. W przypadku wystąpienia kolizji z trudem lub frustracji, często skupia się na negatywnych. Jesteśmy w stanie nawet małe trudności zamieni się w wielki problem, a całe życie staje się walką chore z przeciwnościami losu. A Fortune-gdzie? Dlaczego szczęśliwe życie staje się nieuchwytny cel dla wielu ludzi? Odpowiedź, o dziwo, jest tak proste, jak samo pytanie: nie wiemy, gdzie go znaleźć.

Szczęście jest w nas!

Zbyt wiele osób szuka szczęścia na zewnątrz siebie. Wierzą, że ich szczęśliwe życie może być ujęty w pieniądze, nieruchomości, innych ludzi. Oni nie rozumieją, czym jest prawdziwe szczęście. Ale są ludzie, którzy znajdują radość i spokój w sobie. Odkryli, że szczęście – jest to osobisty wybór, i zdecydować, aby być szczęśliwym w tej kapryśnej i zawodne świecie. To nie znaczy, że ci ludzie nie są w porządku w głowie. Nie oznacza to, że są naiwni i ślepi, że nie zauważają negatywnych zmian lub niebezpiecznych zachowań innych. Oni po prostu zobaczyć to wszystko jako część życia; dla takich ludzi jest – to rzeczy, które należy rozwiązać, ale nigdy nie będą mogły stać się powodem ich niezadowolenia. Jaki jest proste ludzkie szczęście?

load...

Przede wszystkim, jest możliwość, aby znaleźć swoje miejsce .. Jak powiedziałby mądrego, trzeba żyć, a nie kogoś innego. Od dzieciństwa, mamy „wypchane” wyobrażenia o tym, co powinniśmy zrobić: z kim grać, co się uczyć, kogo poślubić, itp … I nikt nie myśli, że niektóre punkty tej długiej listy może po prostu nie być nasze. Ale może to być bardzo bolesne, gdy zdajesz sobie sprawę, że żyjesz dla kogoś innego. Niestety, jest to bardzo trudne do zrozumienia tego, co chcemy naprawdę, a tylko plewy społeczne. Aby poradzić sobie z tym zawsze może pomóc zawodowego psychologa.

Wielkie humaniści uważają, że los każdego człowieka – jest to działalność twórcza. Nie zawsze sprowadza się do rysunku, haftu lub haftu krzyżykowego fotografowania. Kreatywność – to proces tworzenia czegoś nowego, środowisko projektowania i zmienić świat. To gdzie my samovyrazhemsya i samorealizuemsya. Kiedy osoba zablokował potrzebę aktywności twórczej, czuje jego życie nie ma sensu i jest stale do czynienia z problemami psychologicznymi: depresja, stany lękowe i choroby.

Komunikowanie się z ludźmi – ważny element prostego ludzkiego szczęścia. To nie może być szczęśliwy, samotny mężczyzna. Tak, wszyscy musimy okresy samotności, ale brak bliskich wokół i niezdolność do komunikowania się z nimi jest w stanie zrobić Ci najbardziej żałosną kobietą na świecie. Nawet jeśli życie, które nie jest przyklejona, nie starają się odizolować się od całego świata – od szczęśliwsi nie dokładnie to stać. Wręcz przeciwnie, przy wsparciu rodziny i przyjaciół, w rzeczywistości, ci ludzie są w stanie trzymać rękę na najtrudniejszych dziedzin życia.

Co dziwne, ale odrzucenie negatywnych emocji – nie jest to krok do prawdziwego szczęścia. Wiele popularnych książek pseudopsychological brzmi to radę: „Pozbądź się swojej złości i niech szczęście w moim sercu.” Dobrze wymyślić, co? W rzeczywistości, gniew niezbędne dla człowieka, jak i innych negatywnych emocji jest. Powstaje ona jako reakcja na rzeczy, które nam się nie podobają, a przyczynia się do tego, że musimy zmienić nasze życie na lepsze. Ludzie, którzy są niczym Angers, praktycznie nie istnieje (psychicznie chory i Dalajlama możemy wykluczyć), więc gdy ktoś mówi, że nigdy nie jest zła, pokazuje zdolność do ukrywania swoich emocji głęboko w podświadomości. Ale oni nie odchodzi! W rezultacie, uczucia zawsze znajdzie drogę wyjścia, na przykład, w postaci chorób psychosomatycznych, a będziesz się zastanawiać, co go spowodowało. Dlatego lepiej jest, aby nauczyć się wyrażać swoje emocje, odpowiednio do sytuacji. Dobrze, jeśli występują zbyt często negatywne, znaleźć coś, co ich motywuje do którego jest przyłączony.

Wreszcie ważne jest, aby pozwolić sobie, aby być szczęśliwym w teraźniejszości. Dla niektórych z nas wydaje się, że nie zasługują. W związku z tym, w ośrodku jest masa przeszkód, które nie pozwalają, aby przejść do własnego szczęścia. Ale prawdziwa wiedza jest, że szczęście może być wszystko. Najważniejsze – uwierzyć w niego i niech się do harmonii i radości.

Ludzie, którzy wierzą, szczęśliwe życie, zawsze dążenie do osiągnięcia sukcesu w wybranej dziedzinie. Oni realizować swoje pasje. Szczęśliwi ludzie rozwijają długofalowe relacje z innymi. Gromadzą się one własność, ale nie pozwól, by twoje szczęście zależy od tych wszystkich rzeczy. Pochodzą one zrozumieć, że tylko oni mogą zdecydować, jaki będzie ich życie. A jeśli chcesz do nich dołączyć, to należy zrobić kilka rzeczy, tak jak są.

Małe zmiany mogą przynieść duże dywidendy

Dobrą wiadomością jest to, że jest naprawdę szczęśliwe życie w swoje ręce! Oczywiście, nie możemy kontrolować cały świat i wszystko, co się w nim dzieje. Ale możemy kontrolować nasze reakcje na to, co się dzieje. Korzystanie z wielu sprawdzony przepis na szczęśliwe życie, zmienić swoje nastawienie do otaczającej rzeczywistości:

 • Żyć w teraźniejszości

  Bez względu na to, co się stało wczoraj czy w zeszłym roku, a co może zdarzyć się jutro lub w przyszłym roku. Twoje szczęśliwe życie czeka na Ciebie w teraźniejszości, dokładnie tam, gdzie jesteś. Zbyt często pozwalamy nasze przeszłe problemy i obawy o przyszłość zdominować naszą teraźniejszość. Nie możemy cieszyć się chwilą, „tu i teraz”, bo jesteśmy zaniepokojeni i rozczarowani rzeczy, które zostały pozostawione lub wciąż są przed nami.

  Mamy odłożyć swoją obecną szczęścia, mówiąc sobie, że wszystko będzie lepiej „w przyszłości.” Podczas gdy jesteśmy zajęci opracowywania planów na przyszłość, nasze dzieci dorastają, sąsiedzi i przyjaciele przenieść na inne obszary, tracimy siły i nasze marzenia umierają. Życie – to nie jest próba wielkie show, które odbędzie się w przyszłym tygodniu! Musisz nauczyć się żyć dzisiaj i cieszyć się chwilą obecną. Oczywiście, trzeba wyciągnąć wnioski z przeszłości i plan na przyszłość, ale trzeba żyć tu i teraz.

 • Zaakceptować niedoskonałości

  Czy kiedykolwiek spotkał perfekcjonistą, który byłby szczęśliwy i pełen spokoju i radości? Prawdopodobnie nie. Potrzeba ciągłego doskonalenia i dążenie do wewnętrznego spokoju są w bezpośrednim konflikcie. Perfekcjonistami zawsze wejść do bitwy, w której świadomie odgrywa rolę przegranego, ponieważ nigdy nie są zadowoleni z siebie.

  Bez względu na to, jak dobrze może zrobili coś, od razu chcemy, aby było jeszcze lepiej. I że zamiast skupiać się na radość ze zwycięstwa i wdzięczności za dostignutoe.Net są obsesyjnie myśli, że wszystko gotowe – źle, a wszystkie muszą być przerobione! Gdzie tutaj, aby być szczęśliwym … Ja ich nie lubię. W naszym życiu zawsze jest miejsce na poprawę, ale musimy pozwolić sobie cenią rzeczy takimi, jakimi są. I co ciekawe: kiedy wyeliminuje potrzebę poprawy we wszystkich dziedzinach życia, zaczynamy widzieć życie nieodłącznym lepszego porządku!

 • Na dobry początek dnia myśląc o kimś z wdzięcznością

  To takie proste działanie, a to zajmuje mu kilka minut każdego dnia. Wdzięczność i szczęście idą w parze. Jeśli występują szczerą wdzięczność za wszystkie dary życia, ciągle znaleźć powód, by czuć się szczęśliwym. To takie proste! Mamy bardzo dużą liczbę rzeczy, za które możemy być wdzięczni: bliskich przyjaciół, bliskich, zaprzyjaźnionych kolegów, wiernego psa, pierwszego motyla w wczesną wiosną, ciepłym delikatnym deszczem … Jeśli budzisz się każdego ranka czuję wdzięczność, niemożliwe jest, aby czuć cokolwiek ale szczęście.

 • Określ, czego brakuje w swoim życiu pełnym szczęścia

  Nie zmienia to faktu, że trzeba cieszyć się życiem tu i teraz, ale raczej rysuje kontury przyszłych osiągnięć. Jakie są Twoje cele i marzenia pobudza ty. Pomyśl, na jakiej podstawie można stwierdzić, że jesteś szczęśliwy. Na przykład, stan, w którym można oderwać się i dba o ciebie. Jak można zrozumieć, że nadszedł? Im więcej funkcji, które można odkryć dla siebie, więc będzie łatwiej zrozumieć, gdzie iść i na co zwracać uwagę.

 • Zrób listę swoich osobistych małe przyjemności

  Aby czuć się szczęśliwy, konieczne jest nie tylko zwrócenie się dekoracje, ale również do ich wypełnienia. Wiele z nich jest zawsze składa się z małych rzeczy. Podobnie jest w przypadku szczęścia. Pomyśl o tym, że zawsze daje przyjemność i zadowala was. Nowa książka, komedia romantyczna, album swojego ulubionego zespołu, spotkania z przyjaciółmi, zakupy, filiżanka kawy – te rzeczy można rozjaśnić niemal każdej kobiecie codzienne życie.

  Lista ta nie jest koniecznie zawsze będzie tak: można dokonać w nim zmian, uderzające, że nie przynosi radość i dodanie czegoś nowego. I pamiętaj, aby wziąć pod uwagę, jak często wypełniają życie tych rzeczy. Jeśli nie, to co Cię powstrzymuje? Zrób to z reguły co najmniej raz dziennie, aby zadowolić się z czymś przyjemnym.

 • Nie trać czasu na próżno

  Jeśli masz kilka godzin poziomu wydatków dzień w sieciach społecznych, tworzy poczucie pustki i vapidity w swoim życiu. To jest bardziej interesujący, większa liczba różnych działań, napełnia go. Brak aktywności zatruwa nasze istnienie. Tak działa wszędzie tam, gdzie chcesz, i znaleźć sobie ciekawe hobby. Jednak ta rada nie oznacza, że ​​nie powinno się odpocząć – to jest po prostu źle! Połóż się na kanapie, usiąść i przejść, nawet w „Classmates” jest możliwe, ale tylko jeśli naprawdę chcesz to zrobić, a nie za nic.

To tylko niewielka część z wielu sposobów jak stać się szczęśliwą kobietą. Staraj się myśleć o innych opcji, które będą pracować dla Ciebie. Uwierz w siebie, bo twoje możliwości są nieograniczone. Bądź zadowolony z siebie i ze świata!

load...