Jagody Goji: kupić czy zapisać?

Zawartość

Byłem niedawno w Warszawie. W znanym supermarkecie, którego nazwisko nie nazywamy bezskutecznie, poznałem słoik jagód goji. 250 g czerwonawe jagody są … no, jak kilogram truskawek tureckich w zimie. To prawie 20 $. Jestem ciekawa istota, a nie skłonność do zapisania. Ponadto, ostatnio po prostu leniwi zapytany o jagód goji do utraty wagi. Wydaje się, że te same jagody – nową zieloną kawę. Dziś handel cały Internet, a ci, którzy nie handlują – bardzo zazdrosny bardziej zwinne. Jagody goji do odchudzania jest stopniowo dogania na poszukiwaniu „odchudzania” odpytuje kawa, imbir i herbatę z imbirem. Jednakże, … jagody, dobrze, wtedy nie będzie za kontrowersyjne z punktu widzenia zdrowia układu nerwowego innym urazu i kofeina. Ogólnie rzecz biorąc, kupiłem je w pociągu zamiast jagody.

load...

[Powrót do spisu treści]

Dlaczego jagody goji dieta tak popularne

Muszę powiedzieć, moim zdaniem, to przysmak nie tyle „odchudzania” tak „dla sportowców.” To nie żart, 253 kcal, 40 g węglowodanów, 37 g tłuszczu i 11 g białka. Na ogół są one bardzo smaczne, w przeciwieństwie do, powiedzmy, jagody acai, które smakują gorsze jeżyny i porzeczki i jak peremorozhennuyu Ezhevichka. Jeśli chcesz się analogią, goji jak wapno, jeśli to było słodkie. Coś w rodzaju orzeźwiający, kwaśny, a w tym samym czasie, a nie „zrywać oczu” kwaśny smak. Myślę, że podobnie jak wszystkie jagody, jabłka, która szanuje takie jak „Granny Smith”, a nie jak „Fuji”.

Ale popularność, zgadliście, nie jest fanem „Granny” i utraty wagi. Ogólnie rzecz biorąc, historia „wygląd” z goji na sposób odżywiania horyzoncie przypomina niemal sagę zielonej kawy. Albo historia innych pożywienie.

Wszystko zaczęło się od tego, że ktoś zdecydował się sprzedać wiele, wiele jagody goji. Pewnie, że to Chińczycy. Jednak nazwa pierwszego importera nie można ustalić za pomocą . Potem chłopaki wyciągnął Rupert Murdoch. To, którzy nie wiedzą, właściciel Fox, Fox News i orzeźwiający wszystkich gospodyń kanale TLC. Ogólnie rzecz biorąc, wieści błysnął kolejnych brytyjskich naukowców, którzy wykazali, że jagody goji promować utrata masy ciała. I, jak mówią, poleciał.

load...

Jagody znaleźć w parze z popularnych programów telewizyjnych, aw jednym kulinarnego przeboju (w TLC gotowania), rozszerzone odpowiednie pliki wideo w internecie, a zaczęło. Jagody sprzedaż zaczęła rosnąć w Stanach Zjednoczonych, jednak berry polany szczytowe nastąpił w 2017 roku. Wtedy o goji nie pisać chyba leniwa bloger utraty wagi. I, o dziwo, wszystkie opinie karmel-dodatnich. To, jak to wskazuje na kupowanie posty na rynkach właściwych, a nie jakość jagód.

Zaczęło się „ataku” na naukowych umysłów. Były odniesienia do publikacji chińskich naukowców. A jagody zaczęły podbijać resztę świata, w tym Rosji.

W naszym kraju większość stron rozprzestrzeniają stosowanie pewnej AV Larina, MD Jednak dla naukowców, wygląda dziwnie. Opis jest wykonany w duchu: „Chłopcy siedzieli w laboratorium, a nie mieliśmy nic do roboty Dobrze, zdecydowaliśmy się … nie, nie patrzeć na kilku serialach oraz zbadanie wpływu goji na odchudzanie ciała i szacują, cieńsze wszystkie ur jagody goji …! – co pozwoli zaoszczędzić naszym śmiertelnym świecie wzrosła tłuszczu „. Brak funkcje eksperymentalne, oczywiście, być pominięte. I AV Larin, Ph.D. To nie jest w podstawie dysertacji RSL lub bazy danych, która łączy publikacje naukowe w Rosji w ostatnich latach. Myślę, uzasadniające zmianę nazwiska tutaj nie ma sensu. Ale źródła wymienione powyżej są profesorowie phlebologist Larina LS Co jednak podpowiedzi.

Na ogół popularne cud jagody tylko dlatego marketerzy wybrali właściwą strategię. Pierwszy opublikował wyniki „badań”, a następnie wyciągnął blogerów i „lekarze” o różnym stopniu rzeczywistością i wreszcie plotka, że ​​ktoś w Hollywood jest jedzenie goji odchudzania. Nawiasem mówiąc, jeśli ktoś chce, aby pieniądze z rodakami na dzikiej róży, bardzo polecam wynajęcie kanał CTC i „Home”. Aha, i blogerzy fitness, oczywiście.

[Powrót do spisu treści]

Naprawdę z goji schudnąć

Nie, nie schudnąć. Jak nie stracić na wadze lub z dzikiej róży lub jabłek lub z czarnej porzeczki, a nawet z cytryny. W rzeczywistości, bez jedzenia nie sprzyja utracie wagi. To daje nam energię, witaminy i minerały. I tak, energia jest mierzona kalorii. I to jest całkowita kwota powinna być przede wszystkim martwić panowie hudeltsev, nie jakiś cud właściwości żywności.

Ale dla zdrowia, są naprawdę przydatne:

  • Zawierają błonnik pomaga poprawić trawienie;
  • Służyć jako dodatkowe źródło białka (11 aminokwasów, przy czym – 8 niezbędne);
  • Zawierają witaminy C (2500 mg na 100 g dłużej niż dzikiej róży, nie 800-900 mg);
  • Służyć jako źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych;
  • Dostarczyć energię węglowodany, a ze względu na dużą ilość tłuszczu i innych składników, węglowodany nie są trawione tak szybko jak z innymi produktami;
  • Naprawdę dobre wysokokaloryczne przekąski dla tych, którzy są aktywni, i po prostu nie można zdobyć bez zwiększania porcji kalorii

W ogóle, to jem goji, nawet tak, że nie byłoby tak kosztowne. Dobrze, tylko tak długo, jak nie stać się kolejnym trenerem Hollywood musi zacisnąć pasa, wiesz. Obowiązki finansowe dorosłego …

Szczególnie dotyka, nawiasem mówiąc, opinie na polskich forach. Ktoś napisał, że jagody „pokonał apetyt.” Oczywiście, że zniechęcają. Skromna garstka jagód waży całkiem normalny dorosły porcja jaj z 4 białek i 1 żółtka z pomidorami i bochenek po. Nie wiem, oczywiście, może ktoś słodsze owoce na 20 dolarów, ale osobiście wybrać bogate w białko, gorąca jajecznica, jeśli będę musiał „pokonał apetyt.” Mówiąc prosto, usiąść i już śpiewać.

Oraz do promowania cud jagody miał rękę w taki znany marketer Medycyny dr P. Duc. Jego, nawiasem mówiąc, powinien dziękować codziennie i goji importerów i producentów otręby owsiane. Gdyby nie dr Pierre byłby cud-jagody na roślinie macierzystej w Tybecie i otręby zebrali pył zawieszony nad ladą czekając na nielicznych osób z problemami trawiennymi. Ducane umożliwia jego zwolennicy tylko goji i nic innego jako deser warunkowego. Wszystkie inne konwencjonalne desery w Ducane zawierają kilka chemicznych substancji słodzących, które mogą być regularnie wykorzystywane jedynie klub nienawidzący własny system wydalniczy. W ogóle, jeśli chcesz, witaminę C i zapisać – kupić różę. Dobrze, jeśli traktować siebie i baw się dobrze – goji.

load...