Jadłowstręt psychiczny: jak rozpoznać problem

Zawartość:

Jadłowstręt psychiczny jest chorobą, która przejawia się na świadomych, odrzucenia żywności. Głównym celem dziewczynek – utrata masy ciała. W tym kontekście, rozwój różnych degeneracyjnych zmian w organizmie, co prowadzi do zaburzeń hormonalnych.

load...

Tak więc, aby rozpocząć muszą zrozumieć, że jadłowstręt psychiczny – zaburzenia psychosomatycznych. Choroba ta wymaga specjalistycznej opieki. Choroba ta jest nierozerwalnie związana z bulimii, która charakteryzuje się ciągłym uczuciem głodu, co skłania kobiety do wchłaniania bardzo dużych ilości jedzenia i następnie sztucznie wywołanej wymiotami.

Najczęściej cierpią z powodu tej choroby, dziewczęta starają się schudnąć znacząco. A młode piękności chce jak najszybciej pozbyć się dodatkowych kilogramów, bez żadnego wysiłku. Znacznie rzadziej anoreksja występuje u chłopców. A jeśli czas nie zwracać uwagę na przemian zapoczątkowanych takie eksperymenty na własnym ciele może prowadzić do tragicznych skutków. Aż do śmierci. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, co jest anoreksja, jej objawów i najczęstszych zabiegów.

Przyczyny anoreksji

  • Genetyczne predyspozycje

Stwierdzono, że wiele chorób psychicznych są przesyłane do nas w drodze dziedziczenia. Niestety, brak apetytu nie jest wyjątkiem. Zwykle objawia się w wyniku jakiegokolwiek wpływu emocjonalnego: stres, problemy w pracy, problemy z rodziną, itp

load...
  • Czynniki osobiste

Jeżeli panie niską samoocenę, problemy z opozycji podłodze, tam jest trochę dodatkowy ciężar, w tym przypadku ryzyko anoreksji jest wystarczająco wysoka. Co gorsza, gdy członkowie rodziny nie wspierają kobietę i zaczyna psychicznie lub fizycznie nadużywane ją.

  • Mediów

W rzeczywistości, w wieku 21 problemu anoreksja jest szczególnie dotkliwy. Fakt, że media nie tylko promować chudość i nakłada panie dystrofię. A nawet jeden dodatkowy kilogram postrzegana jako choroba współczesnego społeczeństwa, z którego należy się pozbyć. Pamiętacie film „Diabeł ubiera się u Prady”, gdzie główny bohater wszystkich wyrzucał szósty rozdzielczość. W rzeczywistości była to normalna konstytucji. Ale w świecie mody, która ceni boleśnie cienkie panie, to było trudne.

Anoreksja: objawy i konsekwencje

Początkowo pacjenci świadomie ograniczają się do jedzenia, a następnie staje się nawykiem, że nie jest tak łatwo się pozbyć. W pewnym momencie, nie ma zakłóceń w organizmie chore przedstawicieli płci pięknej. Często w początkowej fazie nie ma nienasycony głód sprawia, że ​​wszystko, co istnieje. Zazwyczaj, wykorzystanie pokarmu nie jest trawiona, a następnie wymioty. Jeśli tak się nie stanie, niektóre dziewczyny próbują sztucznie oczyścić żołądek z nieco zjedzone.

Pomimo wysokiej częstości występowania, przyczyny tej choroby nie zostały ustalone definitywnie. Jest udowodnione, że główną rolę w powstawaniu anoreksji odgrywa nadmierne schludność, pragnienie, aby być pierwszym we wszystkim, nadmierne przywiązanie do matki, etc.

Jeśli ktoś w twojej rodzinie przestał nagle jeść prawidłowo, w sposób ciągły monitoruje wagę i doświadczają za każdy kilogram, należy skonsultować się z psychologiem. I nie ośmieszyć traktować kobietę. Choroba ta stanowi poważne zagrożenie dla ludzkiego życia, ponieważ może prowadzić do śmierci. Stopniowo wyczerpania, zakłóconego żołądka, układu sercowo-naczyniowego. Nawiasem mówiąc, pacjenci są pełnosprawny i aktywny aż do śmierci. Dlatego mobilność pacjentów nie należy mylić.

Jak rozpoznać jadłowstręt psychiczny

Zazwyczaj, jadłowstręt psychiczny spowodowane Dismorphomania, czyli ujemny percepcji własnego ciała. Chorzy ludzie uważają się za zbyt gruby, prawie większość tłuszczu na tej planecie. Ten pomysł nie dać im odpocząć. Oni walczą, aby schudnąć, nawet jeśli ich masa ciała mniejsza niż normalnie. Pomysł stopniowo staje się obsesyjne. Ponadto wzmacnia ośmieszyć dziewczyn, chłopaki, przyjaciół. Te komentarze są traktowane bardzo bolesne, czasami nawet przed paniką.

Często ludzie, którzy cierpią z powodu anoreksji, jako dziecko miałem żadnych problemów z kompletność. Jednakże, o ile to nie przeszkadza im, nawet jeśli będzie musiał słuchać drwin dzieci. Jednak w okresie dojrzewania, oświadczenia te zaczynają bardzo wrażliwy. A kiedy płeć piękna osiągnie wiek, kiedy miał być facet, ale on nie jest winien pani zaczyna figurę.

W końcu wszystkie problemy życiowe są pokrywane z dodatkowym ciężarem. Powoduje to, że ci ludzie zrezygnować z jedzenia, aby osiągnąć idealne kształty. Jednak starają się ukryć takiego zachowania. Panie wszelkimi środkami zmniejszyć ilość pokarmu, ale zrobić niepostrzeżenie. Na przykład, dziewczynka cierpi na anoreksję przesunięcie posiłek w sąsiednim misce w misce psa lub kota, myć toalety. Nawiasem mówiąc, zwierzę prowadzą do tego samego celu. Więc oni pozbyć się jedzenia, a jednocześnie usprawiedliwia takiego zachowania swej miłości dla swojego zwierzaka.

Płci pięknej, jadłowstręt psychiczny, badać żywność tabeli kalorii. Znają go niemal na pamięć. Wszystkie tak zwane szkodliwe produkty wykluczenie kobiet ze swojej diety. Jedzą tylko sałatki, produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu. Mięso, produkty mączne i inne składniki o wysokiej kaloryczności są nie do przyjęcia.

Nawiasem mówiąc, aby szybko schudnąć, te panie nie tylko odmawiają jedzenia. Ci ludzie szybko rozpocząć ćwiczenia, podjąć środki przeczyszczające i moczopędne, co może prowadzić do niestrawności, wyczerpanie. Głód i odwodnienie – podwójny cios dla naszego zdrowia.

Wielu ludzi, są w błędzie, kiedy myślą, że chory będzie krytykować racje żywnościowe cudzych. Najciekawsze jest to, że to typowa cecha anorexic jest chęć nakarmić wszystkich ludzi wokół nich. Aby to zrobić, są one studiowania książek kucharskich, dania z całego świata, nauczyć się gotować rozmaite dania, które same nie jedzą.

Dla osób z anoreksją, jest problem jak najszybciej swoją wagę. On – jak czerwona płachta na byka. Dlatego też, po posiłku, jeśli panie nie mógł się oprzeć, starają się wywoływać wymiotów. Użytkownicy uważają, że ta metoda jest bardzo skuteczna. W ciężkich przypadkach kobiety uciekają się do bardzo dziwnych i niebezpiecznych sposobów i metod. Wygląda okropnie, gdy młode piękności niezależnie podawać sondę w przewodzie pokarmowym (dla „głębokiego oczyszczenia”). Takie środki są podejmowane w celu zapewnienia, że ​​żołądek nic. Po tym wszystkim, głównym zadaniem – aby pozbyć się, że będzie się wchłania, przyswojone i powodują przyrost masy ciała.

Co to jest niebezpieczne dla kobiety do anoreksji

Odchudzanie sprawiedliwego seks jest bardzo szybko pozbyć się nadmiaru masy ciała. Jednak, mimo wszystko, że panie nie są zadowoleni z wyniku. Nawet jeśli ich waga spada poniżej przyjętych standardów modelu, są one nadal próbuje schudnąć. Z biegiem czasu staje się patologiczny. Jak już wspomniano, to wszystko ma wpływ nie tylko na układ nerwowy i narządy wewnętrzne.

Pierwszy odpowiada jelit. Niewystarczające spożycie pokarmu prowadzi do jej zaniku. Tle pełnej aktywności rozwija się w jelitach, co przejawia się zaparcia. Ponadto, jeżeli początkowo były pewne choroby przewodu pokarmowego stają się pogarsza. Prowadzi to do dodatkowych strat wagi. Zapalenie błony śluzowej żołądka, jelit i okrężnicy towarzyszą bóle, nudności, wymioty. Później mogą pojawić się owrzodzenia, które czasami rozwija się nowotworu.

Procesy zwyrodnieniowe, które występują w całym organizmie, co prowadzi do serca, nerek i niewydolności wątroby. Co pogarsza stan chorego gwałtownie, stwarzając realne zagrożenie dla życia. Człowiek powinien być natychmiast hospitalizowany, w przeciwnym razie może to po prostu umiera w ciągu kilku sekund. W szpitalu, pierwszą rzeczą wyznaczyć kroplomierza w celu normalizacji metabolizmu i radzenia sobie z odwodnieniem. Dopiero kryzys minął, rozpocząć odpowiednie leczenie.

Stopnia zaawansowania klinicznego anoreksji

Podczas anoreksji można podzielić na trzy fazy, które różnią się od siebie objawy dominują. Tak szybko, jak specjalista jest w stanie określić, który pacjent. Każdy z nich ma swoją własną manifestację funkcjonalną lub organiczną. Więc izolowane etap dismorfomanicheskuyu, anorektyczny, wyniszczonych.

  • Dismorfomanicheskaya

Dismorfomanicheskaya etapem jest głównie objawia niezadowolenie z własnego ciała, co prowadzi do paniki pragnienie, aby schudnąć. Pacjent staje się obniżenie nastroju, prawie w depresji. Każdy komentarz może być przyczyną łez, histerii.

  • Anorektyczny

W drugim etapie zmiany zaczynają pojawiać się w ciele pacjenta. I zarówno poziom psycho-emocjonalne, jak również fizyczne. W tym okresie zaczyna się drastyczny spadek masy ciała, pogorszenie stanu zdrowia. Nawiasem mówiąc, pierwsze oznaki anoreksji – nienaturalna bladość, podkrążone oczy.

Następne w kolejności są następujące objawy: zakłócony cykl aż do końca miesiączki, nie jest to usterka nadnerczy. Ta pani się nie kończy, ale stara się eliminować z diety wszystkie szkodliwe (jak myślała) produktów. Czasami kobiety chodzą o chlebie i wodzie, w dosłownym tego słowa znaczeniu.

  • Wyniszczonych

Przychodzi trzeci etap, gdy półtora roku. Ze względu na ciągły głód, wyczerpującym diety, duży wysiłek kobieta traci około 50 procent swojej wagi. Ale nawet takie „osiągnięcia” nie są spełnione, pacjenci czują, że trochę więcej – a ideałem jest osiągnięty.

W trzecim etapie (wyniszczonych) występują somatoendokrinnye naruszeń i niewydolności narządów wewnętrznych. W takich przypadkach, o dziewczynach powiedzieć „tylko skóra i kości.” Jeżeli przedstawiciel płci pięknej dało się na wyczerpanie, bez pomocy lekarzy w tym przypadku nie jest na tyle dłużej. Niestety, na tym etapie śmiertelność jest dość wysoka. Jest rzadko można uratować pacjenta. Jednak nawet, gdy kobieta przeżywa, to być trudne, aby kontynuować je zwykle do pracy. Po tym wszystkim, prawie wszystkie narządy lub przestać działać lub działać trzeci.

Rozpoznanie jadłowstręt psychiczny i sposób traktowania

W rzeczywistości, diagnostyka jadłowstręt psychiczny bez trudności, nawet we wczesnych stadiach. Jest on oparty na dokładnej analizie objawów, badanie pacjenta, wywiad z psychologiem. Najważniejsze – czas, aby dostrzec przejaw problemu i udać się do lekarza o pomoc. Należy to zrobić w trybie pilnym, jeśli waga dziewczynek gwałtownie spadła i wynosi 15 procent mniej niż normalnie. Po utracie masy ciała osoby przestaje spożywać jakichkolwiek posiłków i po jedzeniu Przyczyny wymiotów. Jeśli kobieta nie potrafi właściwie postrzegają swoje ciało. A kiedy występują istotne zmiany: zaburzenia snu, występują częste wahania nastroju, pociąg seksualny znika itd

W zaawansowanych przypadkach, będzie musiał przejść kompleksowe badania. W tym przypadku trzeba będzie zrobić USG narządów wewnętrznych i zdiagnozować jej zmiany. Często anoreksja wśród płci pięknej nie mogę nawet jeść prawidłowo – daje ciało po prostu przestaje postrzegać jedzenie. Nawet pijany wody prowadzi do wymiotów. W takim przypadku nie musi być stopniowo wprowadzane do diety małych ilości płynu spożywczego z gdzieś łyżką herbaty brzeczki.

Nie należy angażować się w siebie, zmuszając pacjenta do jedzenia. Jak tylko specjalista będzie w stanie poradzić sobie z tym, jak przekonać dziewczynę do ponownego swoją dietę. W większości przypadków takie zachowanie tylko zaszkodzić, powodując wewnętrzny protest utraty wagi pań.

Pierwszy zabieg stadium choroby prowadzi się w warunkach ambulatoryjnych. Czyli pacjent pozostaje pod obserwacją, odwiedza psychologa i innych lekarzy, ale spędza noc w domu. Jednak na drugim i trzecim etapie, gdy istnieje wyczerpywanie się banalne i łamanie ciał pokazanych tylko pacjentami leczenia.

W tym przypadku zaleca się, aby funkcje terapii i korygujące zaburzenia somatoendokrinnoy. Powołany przez krążenia, przemiany materii, a także witamin, które poprawiają ogólny ton ludzkiego pacjenta. Dobrze sprawdzony karnitynę, która pomaga zarządzać wiele ciał ze zmianami zwyrodnieniowymi.

Dużą rolę w leczeniu danej normalizacji podaży. Powinno być zrównoważone w białka, tłuszcze, węglowodany, makro- i mikroelementów. Żywność należy podjąć 6-7 razy dziennie, a częściej metod może spowodować spastyczne ból. Dodatkowo, nie przyczyni się do normalnej absorpcji składników odżywczych.

Co zazwyczaj kończy się anoreksji? Istnieją trzy opcje. Pierwsze – dziewczynka w pełni wyzdrowieje, zaczyna prowadzić zdrowy tryb życia, jeść prawo i kwartalnych odwiedza specjalistę. Pozostałe dwa – są mniej optymistyczne. Każda kobieta wielokrotnie łamie, przestaje jeść i nadal schudnąć, albo nie jest traktowany w ogóle, a jej stan się pogarsza. W obu przypadkach spodziewać najgorszego – śmierć.

Dlatego wszystkie kobiety przed utraty wagi jest zalecany do udziału w dietetyków. Specjaliści pomogą obliczyć nadwagi (jeśli w ogóle), a także opracować bezpieczny sposób na radzenie sobie z tym problemem. Plus, będą kontrolować i pilnować ciebie. A jeśli coś pójdzie źle, to jest natychmiast wykrywane. Nawet najbardziej drobne objawy nie będzie zauważony. Z utratą ciężar własny, jest mało prawdopodobne, aby zrozumieć, jeśli nie jest to problem.

load...