Izolacja krwi u kobiet po stosunku płciowym: Przyczyny

Zawartość:

Zdrowie kobiet wymaga szczególnej uwagi. Uruchamianie problemów ginekologicznych może uderzyć w samego pacjenta dla każdej kobiety – w ich zdolność do posiadania dzieci. Dlatego szczególną uwagę zwraca się na ich zdrowie i nie zaniedbywać ich. Każde zjawisko, które nie jest związane z normalną, powinno być obowiązkowe powodem wizyty u lekarza.

load...

Istnieją przypadki, gdy kobiety mają plamienia po wydrążonej ustawy, które inaczej zwane krwawienie po stosunku.

Plamienia po stosunku może mieć różne przyczyny. Ale, niezależnie od przyczyny, należy odwiedzić ginekologa, który dokładnie określa, co spowodowało krwawienie, podejmuje wszelkie niezbędne środki w celu rozwiązania tego problemu.
Powrót do spisu treści

Krwawienie po stosunku: ich przyczyny

 • Jedną z przyczyn krwawienie z pochwy, może dojść do uszkodzenia mechanicznego. Podczas Ostry seks kobieta może uzyskać rannych śluzówki pochwy lub szyjki macicy. Istnieją również bardziej poważne obrażenia: zestaw urazu lub ścian pochwy. W przypadku napotkania w trakcie lub po stosunku, silny ból i ciężkie krwawienia należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc lekarską. Ciężkie krwawienie może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.
 • Inną przyczyną nieprawidłowego odprowadzania krwi z pochwy po stosunku może być stan zapalny i choroby narządów płciowych kobiet. Wśród tych chorób może być zapalenie pochwy (zapalenie pochwy) lub szyjki macicy (zapalenie szyjki macicy). Jeśli masz takich chorób, plamienie może być nic wspólnego ze stosunkiem seksualnym, a pojawiają się niespodziewanie, nawet wtedy, gdy kobieta jest w stanie spoczynku. Zadzwoń do procesu zapalnego może być grzybicze lub bakteryjne zakażenia, a także nieprzestrzeganie zasad higieny. Przyjmujących pewne leki mogą powodować krwawienie z pochwy u kobiet. Proces zapalny pojawia się na tle zmniejszonym systemie immunologicznym i jest leczona antybiotykami.
 • Plamienie może być spowodowane chorobami i infekcjami przenoszonymi drogą płciową (STI). Ponadto alokacja może towarzyszyć nieprzyjemne pieczenie i swędzenie.
 • Jednym z najczęstszych winowajców krwawienia u kobiet są polipy i erozji. Gdy są obecne, po stosunku płciowym może pojawić się plamienie. Erozja, a polipy potrzebne do terminowego leczenia. Najczęściej polipy usuwane i wypalić różne techniki erozji.
 • Odprowadzanie krwi z pochwy często są wynikiem rozrost śluzówki macicy, w tym po stosunku.

Powrót do spisu treści

Co jeszcze może powodować upławy krwi?

 • Plamienia po stosunku może wskazywać na endometriozę. Obfity i plamienia krwi z pochwy jest tylko objawem choroby. W połowie cyklu miesiączkowego mogą wystąpić silne krwawienie, bliżej miesiąca często mają postać może pojawić rozmazywania i po seksie.
 • Czasami krwawienie może być związana z procesem owulacji. Stosunek płciowy nie odgrywa żadnej roli tutaj. Najprawdopodobniej owulacyjne krwawienie, które powstały po seksie, to tylko zbieg okoliczności. Owulacja jest naturalnym procesem i występuje zwykle w połowie cyklu miesiączkowego. Leczenie nie wymaga, tak jak normalny fizjologii. Czasami jednak lekarz może przepisać leków ziołowych w leczeniu krwawień.
 • Przyczyną krwawienia może być doustne środki antykoncepcyjne. Jak wynika z ich przyjmowania wyściółki macicy staje się cieńsza i może krwawić podczas stosunku. Krwawienie psevdomenstrualnomu i może spowodować przedwczesne przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych lub omijania. Plamienie podczas stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych i może być skutkiem ubocznym. Jest absolutnie konieczne, aby skonsultować się z lekarzem. Po krwawienie z pochwy podczas odbierania OK może wskazywać, że lek nie pasuje, a to musi być zastąpiona przez inną.
 • Rzadsze przyczyny krwi upławów może być nowotwory macicy i zmian komórkowych w szyjce macicy.
 • Nie zapominaj, że twój partner może być przyczyną plamienia po stosunku. Krew w nasieniu jest dość rzadko, ale nadal mają miejsce. To może spowodować, na przykład, choroby układu moczowo-płciowego, chorób układu moczowego.

load...

Powrót do spisu treści

Co trzeba zrobić dla krwawienie?

Musisz zrozumieć, że większość krwawień, i ciężkie krwawienia z łatwością wyleczony przez lekarza. Z tego powodu, nie jest to konieczne, w celu opóźnienia dostępu do lekarza, który będzie określać przyczynę i naprawić. Jeśli krwawienie jest również towarzyszy ból lub zbyt silny, to lekarz powinien natychmiast skontaktować.

Rzadko, ale jednak zdarzają się przypadki krwawienia wewnętrznego. To nie zawsze towarzyszy krwawienie wewnętrzne mogą być objawy zewnętrzne. Głównym objawem krwawienia wewnętrznego są ostre bóle w dolnej części brzucha, a skurcze w przyrodzie. Taki ból może wystąpić w krocze, pachwinowych fałdy, w pasie. Krwawienie wewnętrzne może wskazywać na obecność następujących chorób:

 • Pęknięcie torbieli jajnika;
 • Pęknięcie jajnika;
 • Ciąża pozamaciczna;
 • Rozpoczęte lub zagrożone poronienie.

Z reguły, krwawienie wewnętrzne towarzyszą następujące właściwości:

 • Tachykardia;
 • Plamienia towarzyszy ostry ból;
 • Obfite pocenie się;
 • Bladość skóry osłon;
 • Zawroty głowy lub osłabienie;
 • Gwałtowny spadek ciśnienia krwi.

Gdy co najmniej kilka z tych objawów, zaleca się jak najszybciej wezwać pogotowie, bo może to oznaczać krwawienie wewnętrzne.


Powrót do spisu treści

Inne przyczyny plamienia po stosunku

 • Norma są plamienia po pierwszym stosunku płciowego. W większości przypadków, w wyniku pierwszego płeć rozdarty błoną dziewiczą, co prowadzi do krwawień. Bardzo często po pierwszym stosunku płciowego nie ma tam krwi. Oznacza to, że błona jest bardzo cienka. Jednak, jeżeli jest wystarczająco gruba i gęsta, że ​​nie da się uniknąć w przypadku krwawienia. Mogą nawet być bardzo ciężkie.
 • Jednym z powodów, dla wydzieliny krwi może być w ciąży. W pierwszym trymestrze ciąży, kobieta może zaobserwować na słabą, czasem smarowanie rozdzielania krwi. Nie powinny być traktowane z obojętnością wobec tej sytuacji, ponieważ każde nieprawidłowe wyładowania w czasie ciąży może spowodować smutne dla kobiety i dziecka.
 • Krwawienie podczas seksu może powodować i adenomyosis. Pod adenomyosis oznaczać naruszenie błony śluzowej macicy aktywności funkcjonalnej lub endometrium. Mówi się, że choroba może być wrodzone lub nabyte. Przyczyną może być zarówno adenomyosis chorób zapalnych i interwencji chirurgicznej.
 • Czasami krwawienie z pochwy powoduje podrażnienia ścianek pochwy. Może się to zdarzyć w wyniku stosowania tamponów, a często dość szorstkiej masturbacji. Zazwyczaj, izolacja z tych powodów wypowiedzianych w krótkim czasie i nie wymaga leczenia. Zalecane ograniczenia tylko te chwile.
 • Przyczyną krwawienie po stosunku płciowym w okresie ciąży może być niska, a nawet kompletne łożysko przodujące, gdy znajduje się w dolnej części macicy. Po zakończeniu łożysko przodujące całkowicie zablokowana w naturalny sposób poza macicą.
 • Pojawienie się krwi może wskazywać na przedwczesne złuszczanie łożysko, które wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej. Kobiety w ciąży są zalecane po każdym stosunku w granicach pół godziny. Jest to konieczne, aby zapewnić, że macica jest ostatecznie uspokaja się.

Tak, jak stało się jasne, przyczyny plamienia po stosunku może być bardzo różna. W żadnym wypadku nie można zamykać oczu na ten problem. Trzeba mieć świadomość, że wszelkie nieprawidłowe wyładowania może prowadzić do tragicznych skutków. Szybki dostęp do lekarza może pomóc ustalić przyczynę problemu i rozwiązać go. Może okazać się konieczne i wystarczające, długotrwałe leczenie. Ale co może być ważniejsze dla kobiet niż chcą i mogą mieć dzieci?

Przed zaplanować narodziny dziecka, wszystkie problemy powinny zostać rozwiązane. Bardzo często problemy ginekologiczne są przyczyną poronień i niemożność urodzić dziecko. Pomyśl o tym i zwrócić uwagę na ich stan zdrowia. Wzmacnia system odpornościowy, prowadzić zdrowy tryb życia i unikać stosunków seksualnych z różnymi partnerami seksualnymi. Może to być przyczyną wielu schorzeń ginekologicznych.

load...