Ivana Kupały Day. Tradycja, wróżby, wróżenie

Cóż, tu przyjść błogosławionych w lipcu zamierza obdarzyć nas, i ciepły, a jednym z najciekawszych wydarzeń – w święto narodowe Iwana Kupały. Powstał w czasach pogan, i ma bardzo dawne tradycje i rytuały, które są obserwowane dziś i Słowian wschodnie i zachodnie w wielu europejskich strachu.

load...

Święto narodowe Ivana Kupały – bardzo oryginalna uroczystości, ma erotyczny charakter. Naukowcy twierdzą, że starożytni pogańscy Słowianie w nocy przed Ivana Kupały lekkomyślnie zaangażowany svalny grzech, raczej nie, w tym samym czasie, zastanawiając się, kto iz kim uprawiać seks. Nasi przodkowie wierzyli, że taki stosunek pomaga oczyścić duszę ze wszystkich grzechów. Cóż, czynności seksualne grupa w całości została uprawiany w czasach starożytnych w starożytnym Rzymie i Grecji, tak że winni naszym przodkom niemoralności nie jest konieczne. W końcu, ta ceremonia nie wymyślą, jak Ivan Kupały – Festiwal, jest obecnie znany nie orgie, a cały fajerwerki bardzo piękne tradycje i wierzenia. Na przykład, plotka głosi, że w noc Kupały Ivan kwitnie mają magiczne moce kwiat paproci … Ale – wszystko w odpowiednim czasie.

Historia święta Ivana Kupały

Historia święta Ivana Kupaly lub Midsummer, raczej długi. Pojawił się przed rozprzestrzenianiem się chrześcijaństwa w Europie i stanowiły początkowo u góry latem, na przesilenia letniego – w dwudziestą 22 czerwca. W tym czasie, starożytni poganie czcili wielu bogów, wśród których był bogiem płodności Kupały. Legenda-opowieść o festiwalu Ivana Kupały głosi, że Bóg, że dziecko zostało oddzielone od swojej siostry. A potem, zwracając się do pięknego młodzieńca, ożenił się z nią, nieświadome pokrewieństwa. Następnie, dowiedziawszy się o tym, brat i siostra nie mogła znieść prawdy i utonął.

Po yazychnichestvo została wyparta prawosławia w historii wypoczynkowego Ivana Kupaly nastąpiła zmiana. Był związany z imieniem św Ioanna Predtechi i Ioanna Krestitelya i zbiegając się z jego urodzin. Po pierwsze, on obchodzony dwudziestego czwartego czerwca, a po przejściu do nowego stylu kalendarza obchodzono siódmego lipca. I straciłem, więc jego związek z przesileniem letnim.

W dniu przesilenia nam coś Ivana Kupały utracone, ale starożytne tradycje (z wyjątkiem grzechu) svalny zachowane. A dziś nie ma prawie najbardziej jasne i kolorowe uroczystość, który obchodzony jest w niemal całej Europie. I przechodzi w noc przed Ivana Kupały jest bardzo ciekawe i zabawne. O tym, co się dzieje na tej nocy, możemy teraz mówić bardziej szczegółowo.

load...

Noc Kupały Ivana. Obrzędy

Midsummer obrzędy związane z ogniem, wodą i ziołami. Poganie wierzyli, że ogień i woda – to naturalne siły, które wpływają na płodność. Wcześniej, przygotowanie do urlopu zaczyna się kilka dni wcześniej. Te dni, został wyprodukowany nadziewane Kupały, która następnie jest zainstalowana na podeście. W przeddzień święta były prezentowane różne nadziewane żywności, jeździliśmy ona tańczy i śpiewali piosenki. Po nadziewane święto Kupały albo spalone lub utonęła w każdym organizmie wody.

Wszystkie utwory na wakacje Ivana Kupały śpiewane wszędzie, i wyglądało to bardzo piękny i liryczny. Sang swoje dziewczyny, spadając do wody rzeki wianki z ziół spalanie podpałkę. Jeśli taki wieniec natychmiast zatonął, to znaczy, że wybrana dziewczyna nie lubi. Jeśli on płynął długo i daleko – dziewczyna przeznaczone wielkie szczęście. Jeśli drzazga w nim natychmiast wymarli, – kochanką wieniec spodziewał się śmierci, ale jeśli jest stale spalanie, – bardzo długą żywotność.

Śpiewaliśmy wiele piosenek dla Święto Ivana Kupały, a podczas skoków poprzez oświetlone z trawy ofiarnego ognia. Takie czyszczenie uznano jako ogień. Wokół niego tańczyła przez ogień ścigał zwierząt gospodarskich, aby chronić go przed zarazą i chorobami, to spalony zaczerpnięte z chorymi dziećmi Szlafroki razem zniszczyć chorobę dziecka im. Młodzież i dzieci, skoki przez ogień, próbując wspiąć się nad nim nad innymi. Oznacza to, że dana osoba ma wielkie szczęście.

Główną częścią obrzędów Ivana Kupały przetrwały do ​​naszych czasów i jest to konieczne do nocy przed siódmym czerwca. Tej nocy, jak już wspomniano, na podstawie opowieści o wypoczynku Ivana Kupały, kwiaty paproci. Według legendy, jeśli ten niesamowity ognisty czerwony kwiat znaleźć guy i dziewczynka, to ich małżeństwo będzie z pewnością bardzo zadowolony. Znalazłem go kiedyś ktoś nie jest znana, ale może być coś zwrócić uwagę? A może masz szczęście i piękny paproci cud daje młodym ludziom możliwość długiego i pogodnej współdzielenia szczęścia! Dziwnie, ale w tej bajki lovers tale chłopcy i dziewczynki wierzą dzisiaj zamiar przeszukać las, mając nadzieję znaleźć kwiat paproci.

I nie tylko młodzi mężczyźni i kobiety uważają. Kwiat paproci, spadek o północy na kilka chwil, nie ma innej nieruchomość magiczne. Według legendy, w tej chwili można zobaczyć wszystko, nawet ukryte bardzo głęboko pod ziemią skarby aby otrzymać dar rozumienia mowy ptaków i zwierząt, a nawet możliwość stać się niewidzialny. Że wytrąca paproci leśnych skarbów, mając nadzieję na znalezienie w nich ogromny skarb i odkryć swoje nadprzyrodzone zdolności. W skrócie, w przeddzień Ivan Noc Kupały przesyconego mistyką, miłości szczęścia i niesamowitej tajemnicy.

To nie jest zaskakujące. Nasi przodkowie byli pewni, że Ivan Kupala popełnione codzienne rytuały mają cudowną moc, zdolność, aby każdy człowiek szczęśliwy i zdrowy. Według legendy, w przeddzień Ivana Noc Kupały cała siła nieczysta jest szczególnie aktywny, a jeśli za pomocą rytuałów, z jej ochrony, ludzie będą chronić siebie i swoje rodziny od wszelkiego rodzaju nieszczęść i katastrof w przyszłości. Ludzie śpiewali pieśni modlitewnych, syren, porozrzucane bystrza i progi pokrzywy chronić przed czarownicami zbierane i suszone trawy, straszenia wszelkie zło i choroby.

Generalnie, dzień Ivana Kupaly obrzędy wielu jego autorstwa wiara pogańskich Słowian na tym, że w nocy przed ziela wypoczynkowego wypełnionego cudownymi mocami, drzewa są żywe i przenosząc się z miejsca na miejsce, a wiedźmy, czarownice, syreny i gobliny starał, aby ludzie różnych brudnych sztuczek , Idź spać w całej tej trąby powietrznej może nie – może mieć wpływ złych duchów, a otrzymasz wiele kłopotów. Dlatego w nocy z uroczystości Ivana Kupały trwała do białego rana. Ludzie śpiewali, tańców w kręgu, kąpiel w rzece, przemywa rosy, przeskoczył nad ogniem aż do świtu. Mass kąpielowy – jeden z głównych obrzędów Midsummer. Słowianie wierzyli, że w nocy przed opuszczeniem święto stawy i syrenę wody, dzięki czemu można bez obaw pływać w nich aż do dnia Ilyina.

Święto Iwana Kupały. Znaki i wróżby

W nocy Iwana Kupały samotna dziewczyna próbowała oczarować jej małżonka, nago w kręgu trzykrotnie pola obbegite żyto. Uważali, że ukochany następnie je zobaczyć we śnie i zrozumieć, że musi to dziewczynka. Jeśli kochanek dziewczyny nie ma, na dzień przed Ivana Noc Kupały, całkowicie pozbawiony, zebrano dwanaście różnych ziół z dwunastoma polami. A potem umieszcza je na swojej poduszce, aby zobaczyć marzenie o tym, który jest przeznaczony do jej losu. Dla takiego wróżenia można stosować rozdarty w noc Kupały Ivan Ivan da Marya kwiatu, który również spłoszone złodziei, jeśli umieścić w rogu domu.

Dziewczęta i młode kobiety wziął czysty obrus i chodził z nią rano na łąkę, gdzie tkanina ciągany po mokrej trawie, a następnie wyciska w niektórych potraw. Rosy zebrane z obrusy do mycia twarzy i rąk, aby być piękne, posypane na łóżku i ścianach domów do odpędzania złych duchów i pozbyć się owadów domowych.

W dniu Ivana Kupały ludzie, czyniąc życzenie, próbowała wspinać się na ogrodzenia dwanaście do tego życzenia się spełniło. Kobiety, które od dawna nie miał dzieci, skoki nad ogniem do leczenia niepłodności. Nagie dziewczyny z włosami zebrane beksa trawy, lilie wodne i Impatiens, nadając zdolność do pokonania wszelkich przeszkód, pozwalając, aby otworzyć wszystkie drzwi i zamki i wyrzucając złe duchy od wszędzie. Zioła z Iwanow dnia przed do wyschnięcia, konsekrowany w kościołach, a następnie poddane fumigacji nich chorzy, używane jako amulety, były wrzucane do stopionej piecu podczas burzy, aby dom nie jest uderzony przez piorun, z ich pomocą, oczarowuje i otvorazhivali osoba.

Dzień Ivana Kupały w różnych krajach

Wiele rytuałów i tradycji, podobne tradycje i święta Iwana Kupały, istnieją w innych krajach. W Polsce nazywa się „Sobótka”, na Litwie – „Lado”, na Ukrainie – wakacje Kupaylo. Niektóre narody w ciągu dnia prowadzą tańce wokół przebrany wierzba, niektóre wspinaczki górskiej, a tam zorganizować sabatu, kilka wiązek święte ogniska, upiec tort urodzinowy i picie szampana …

W wielu krajach, jeden z głównych bohaterów mistycznych nocy predkupalnyh są syreny. Te podstępne posiadania nieziemską urodę, dziewczyny, noc w przeddzień objęcia ludzką postać, wychodzić ze swoich stawów i fascynować napotkanych przez mężczyzn. Choć nie na długo. Oczarowanie ustępują po Dniu Świętojańską odbędzie.

Dzień Ivana Kupały – święto niezwykle interesujące, zabawne i kolorowe. Nic więc dziwnego, że jego i nasz dzień obchodzony jest z wielkim apetytem. Wydaje się, że dzisiaj nie jesteśmy przesądni, ale to bajka, to jest wciąż pożądane. A potem, kto go zna, i nagle w przeddzień Ivan Noc Kupały naprawdę ma właściwości mistyczne? Nagle w lesie kwiaty paproci i czarownica Stagger wśród ludzi okazało piękne dziewczyny? Po tym wszystkim, wszystko może się zdarzyć na tym świecie! Dlatego przy skoku nad ogniem. Może to jesteś bardzo szczęśliwy!

load...