Islandia niż gotowy zaskoczyć nas „Ice Land”


Zawartość:

Islandia – kraj, który znajduje się w północnej części Europy. Znajduje się na wyspie w tym samym stanie. Tak szybko, jak to nie jest wywoływana! A kraj lodu i kraju. Nazwa kraju dał norweskiego Viking Flouoki przydomek Raven. Po raz pierwszy odwiedził wyspę i wspiął się na najwyższą górę, aby zobaczyć góry lodowe w fiordzie rozciąganie (w rzeczywistości w Islandii nie jest tak wiele gór lodowych). Nawiasem mówiąc, żyć na dzielnego wikinga wyspie mógł tylko rok, a następnie opuścił obszar z nieprzyjaznym klimacie.

load...

I rzeczywiście: klimat w Islandii, a nawet umiarkowany morski, dość miękkie, ale jednocześnie kontrowersyjna. Wydaje się, że wszystkie sezony dominują na wyspie w tym samym czasie: zima walcząc lato, ciepłe słoneczne pogoda zmienia się gwałtownie pod wiatr przekłuwania. Dlatego przez długi czas Islandia została bezludnej wyspie. I to samo teraz przyciąga turystów z całego świata: to jest jego klimat jest zaskakująco bogata w przyrody i zabytków, które są tutaj bardzo wiele.

Islandia – mały kraj, ale jest tak wiele atrakcji, że jest nazywane małym krajem wielkich cudów.


Powrót do spisu treści

Pierwszy cud Islandii – przyroda

Niewątpliwie głównym cud Islandii jest jego natura. Każdy z nas, odwiedzając jeden kraj lub innym, staramy się zobaczyć miasto. W przypadku Islandii jest inna: jego główną domeną jest poza zgiełku stolicy. Wszystkie piękno i bogactwo kraju, można zauważyć, opuszczający granice dużych miastach. Niekoniecznie, przyjechał w Islandii, konieczne jest, aby zobaczyć gejzery i lodowce, doliny Torsmerk wulkanu Hecla, Landmannalaugar Valley, Vestmanskie wyspy.

load...

Można rozpocząć odkrywanie miasta Akureyri – to drugie co do wielkości miasto w kraju. A stamtąd można przejść do Husavík, wodospad Godafoss i wyspie Grimsey – wszystkie te miejsca znajdują się w pobliżu Akureyri. Można zarezerwować wycieczkę po „Golden Ring” – obejmuje wizytę trzech atrakcji: Wodospad Gullfoss (Gudlfoss), gejzer Strokkur i Thingvellir National Park, ale będziemy mówić o każdej z nich bardziej szczegółowo poniżej.

W południowo-wschodniej Islandii jest Landmannalaugar – górzysty teren, gdzie wre gorących źródeł. Można tam zobaczyć i rozproszone naturalne „artefakty”: kaniony, ośnieżone stoki, pola lawy, rozmrożone, dymny zapach siarkowodoru i po prostu niesamowite błękitne jeziora. Wszystko to piękno nie pozostawi nikogo obojętnym!
Powrót do spisu treści

Popularne wycieczki obejmuje Dolinę gejzery i park Thingvellir

W Islandii, istnieją trzy parki narodowe: Thingvellir, Vatnajökull i Snaefellsjokull. Jednak najbardziej popularne pod względem wycieczek jest po prostu Thingvellir. Jednak dwa inne parki są nie mniej interesujące. Na przykład, Vatnajökull jest największym parkiem w Europie (o powierzchni ponad 1 mln ha). Wcześniej w Islandii były dwa więcej parku: Yekulsaurglyuvur i Skaftafell, który w 2008 roku dołączył do Vatnajökull. Ponadto, ten park jest Askja wulkan, ale o tym później. Park Snaefellsjokull jest ogromny lodowiec. Polega ona na interesującą historię: wydarzenia wokół znanej książki Juliusza Verne’a „Podróż do wnętrza Ziemi” odbywa się tutaj. W parku tym znajduje się słynny wulkan Snaefell.

Thingvellir Park Narodowy jest dolina usiana szlaków. Ścieżki te mogą wędrować przez cały dzień i nie znudzi, bo są bardzo, bardzo ładne. Ponadto, istnieją miejsca, na przykład: wir czarownic, gdzie w czasach Wikingów utonęli niewiernych żon; największe jezioro islandzki Tingvalavaten i pole Ting, siedziba pierwszej Viking parlamentu Althing. To ciekawe i pouczające. Thingvellir znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a park jest dowodem wieku demokracji islandzkiego.

Obok jest Dolina gejzerów. To na cześć gejzer, co jest tu i teraz nazywają wszystkie gorące fontann na świecie. Oto inne źródła: z Gullfoss, tridtsatimetrovoy wodospadu, nie tak łatwo zbliżyć się: wokół niego są zawsze zatłoczone przez turystów. Nazywa się „złoty wodospad”. Uważa się, że prawdziwe piękno można zobaczyć i docenić tylko przy słonecznej pogodzie. Wodospad tryska jak Strokkur zaplanowane bije co 5-10 minut. Wszystkie trzy fontanny są uderzające w ich rozrywki i mocy. Ale w rzeczywistości, w Islandii kilkadziesiąt znany wodospady, a jeszcze bardziej – bezimienni.


Powrót do spisu treści

Fiordy – rzadką atrakcją naszej planecie

Islandia jest bogaty w fiordach, gdzie cała nasza planeta nie jest tak wiele, istnieje bardzo niewiele miejsc, gdzie nie jest to cud natury. Fiordy są kręte wąskie zatoczki, które otaczają z obu stron stromego skalistego brzegu. Głównym rozmieszczenie fiordów – Islandia na zachód, jest domem dla największych fiordach. Najbardziej znanym z nich – Hvalfordur lub wieloryba fiordu. Wcześniej mieszkał tam wiele wielorybów i wielorybniczy był nawet firma – stąd nazwa fiordu.

Terytorium fiordów nie są zamieszkane przez ludzi, więc nie króluje przyroda. Oprócz dziwnych roślin, okaże się wiele rzadkich gatunków ptaków. Jeden z nich – ślepy zaułek – to symbol Islandii. Przez prawo jest uważana za jedną z najpiękniejszych na wyspie, choć są turyści, o dziwo, całkiem sporo.
Powrót do spisu treści

„Bramy do podziemia”

Afraid to miejsce nie jest warte, ponieważ w rzeczywistości mówimy o wulkanów w Islandii, które są również brakuje: ich kraj ma 25 sztuk. Ponadto, kraj powstał w wyniku erupcji roztopionego bazaltu. Jak już wiemy, w parku Vatnajökull jest najbardziej znany wulkan Askja. Po jego erupcji w 1875 roku utworzyło dwie wspaniałe jeziora i Viti Öskjuvatn. Najbardziej aktywny wulkan islandzki Hekla uwierzyć. To była jego w średniowieczu ludzi zwanych „brama do piekła”.

Inny słynny wulkan – Curling. Znajduje się on w północnej Islandii i jest uważany za najwyższy szczyt wybrzeża: jego wysokość wynosi 1538 metrów. Jak już wspomniano powyżej, inny wulkan Snaefellsjokull jest w parku. Otrzymał imię złowieszczy od „bramy zaświatów”, ale teraz to nie ma powodu do folkloru i wyobraźni Juliusza Verne’a. Wulkan wybuchł ostatni raz w 18 wieku, ale wciąż nie jest uważane wymarły.


Powrót do spisu treści

Blue Lagoon – kolejny cud natury

Blue Lagoon jest nie tylko atrakcją turystyczną kraju. To jest absolutnie wyjątkowy, miejscem wielkiej urody. Światowej sławy basen geotermalny położony na półwyspie Reykjanes, który jest w południowo-zachodniej Islandii. Sławę przyniósł mu w pierwszej kolejności, błękit wody, która nie przetrwa żadne bakterie. Ponadto, woda ma właściwości lecznicze, na przykład, można leczyć łuszczycy. Kolor wody jest naprawdę niebiański odcień wody niemal zlewa się z niebem. Temperatura wody waha się przez cały rok od +37 do +40 ° C To miejsce jest tak kochany w Islandii (i nie tylko), że Laguna stała się symbolem „ice kraju” i ulubiony ośrodek islandzkiego. Jednak sądząc po ilu ludzi przychodzi do miasta, nie tylko islandzki.

Pamiętaj, aby wziąć kąpiel, a nie tylko w ciągu dnia, ale w nocy, obserwując zorzę; Rozprzestrzenianie twarz z białej gliny, podobnie jak dzikusy i robić zdjęcia do zapamiętania – tutaj każdy ma. Można spacerować po wulkanicznej lawy i pamiętaj, aby kupić kosmetyki linii Blue Lagoon Pielęgnacja ciała – kosmetyki, zostanie to uznane za cud.


Powrót do spisu treści

„Bay Papierosy”

Pod tą nazwą kryje się wyrafinowany Reykjavik, stolicy Islandii. Jest to największe miasto w kraju, a nazwa „palenia Bay” dał mu pierwszych osadników, którzy byli pod wrażeniem filarów pary, które pochodzi z gorących źródeł. Najlepiej jest odwiedzić stolicę Islandii w zimie. Nie bój zimnej pogody: klimat jest dość łagodne, a temperatury zimowe są zwykle utrzymywane w pobliżu zera.

Tutaj można zobaczyć wiele ciekawych zabytków, ponieważ Reykjavik jest uważany za miasto kultury i literatury. Rzeczywiście, koneserzy i miłośnicy sztuki i dziedzictwa historycznego jest, gdzie się zwrócić w Reykjaviku. Istnieje ogromna liczba atrakcji: muzea, kościoły, kompozycje architektoniczne, które zaspokoją wszystkie gusta (ktoś może odwiedzić Muzeum fallusa, a ktoś – Muzeum Islandii).

Możesz odwiedzić kościół Hallgrimskirkya że sklepy bardzo dobrze znany autorytet w stylu secesyjnym; Árni Magnússon Instytut wizyta: tutaj są przechowywane Stare książki i wiele prac historycznych. Parlament House, City Museum of Art, Muzeum Ludowe Arbersky – Reykjavik słynie z atrakcji turystycznych. Można też spojrzeć na centrum „Volcano”, gdzie można zobaczyć fascynujące filmy historyczne o najsłynniejszego islandzkiego wulkanu. Najbardziej popularny jest film o wulkanu Surtsey: w 1963 wysiedlonych lawy do morza – to cud, że ocalił wyspę i kapitału od pewnej śmierci.

Inną atrakcją stolicy – „perła”. Ten budynek jest w postaci pereł. Został zbudowany w 1988 roku jako magazynowania ciepłej wody użytkowej. W takiej złożonej rzeczywistości jest tylko jeden. Wokół „Perły” zasadził ponad 180.000 drzew. Nawet w obrębie kompleksu jest aktywny gejzer, który jest sterowany elektronicznie. W sześciu zbiorników zlokalizowanych Saga Muzeum, opowiadając historię Wikingów.

Miłośnicy roślin musi odwiedzić ogród botaniczny w Reykjaviku. W ogrodzie jest mały, ale to było miejsce najbardziej różnorodne i piękne rośliny i kwiaty. Dla wygody gości, obok siebie „artefakt”, można zobaczyć znak, na którym jest napisane nazwę w języku łacińskim. W ogrodzie jest naprawdę wspaniałe.

Oprócz atrakcji kulturalnych w stolicy Islandii można zaobserwować cuda natury, jak miasto jest bardzo blisko koła podbiegunowego, jest dla mieszkańców do obejrzenia Northern Lights nie jest to nowość, ale dla turystów – całe zdarzenie. Tutaj, nawiasem mówiąc, można także popływać w oceanie – woda jest podgrzewana w nim!
Powrót do spisu treści

Kuchnia Islandzki – kolejna atrakcja

Rzeczywiście, po prawej kuchnia Islandii można uznać za punkt zwrotny. Tylko że nie ma potrzeby szukać – lepiej spróbować, rozkoszując smak. Kuchnia miejscowa jest oryginalny, ale musimy być przygotowani na to, że dla większości żołądku, to jest niezwykłe. Nie jest to zaskakujące, ponieważ duża ilość receptur są wielowiekową tradycją.

Podstawą kuchni islandzkiej – ryby i jagnięciny. Pamiętaj, aby spróbować kanapki z ryb, szef gotowane z owczego i ryby „Gamy” wędzona jagnięcina czy marynowanego łososia. Ponadto, nie chodzą uwagi wulkanicznego chleba i kawy, które w Islandii jest na wagę złota. Cóż, jeśli chcesz coś odurzający, pić „brännvin” – islandzki mocnego napoju. I dostać się z żywności tylko przyjemność, nie przejadać.


Powrót do spisu treści

Kiedy odwiedzić Islandię

Islandia można zwiedzać o każdej porze roku, ale trzeba wziąć pod uwagę niektóre z cech klimatycznych kraju. Tak więc, temperatura zimą rzadko spada do -1 ° C, światło dzienne, ale nie dłużej niż 5 godzin, co nie może być łatwo transportowane. Latem temperatury + 10 ° C, ale lato jest okresem „białych nocy”, która również może być dla wielu ludzi, aby być trudnym wyzwaniem. Z drugiej strony, może być również bardzo ciekawe. Ponadto wizyta w kraju zależy od tego jakie atrakcje chcesz zobaczyć: zima najlepiej nadaje się do wizyty w Reykjaviku i latem – do odkrywania lokalnej flory i fauny, wodospady i wulkany.

Najlepszym rozwiązaniem – przejazd od czerwca do końca sierpnia. Chociaż Islandia jest wspaniały każdej porze roku!

load...