Ischias

Zapalenie nerwu kulszowego, który nosi nazwę rwa kulszowa medycyny okresowo występuje w wystarczająco dużej liczby osób. Wiele osób błędnie uważa, że ​​samo zjawisko jest chorobą. Jednak nie jest to prawdą – większość z rwa kulszowa jest tylko konsekwencją różnych innych chorób. Sama w sobie, warunek ten nie stwarza żadnego zagrożenia, ale przynosi choremu mnóstwo nieprzyjemnych chwil i ból.

load...

Jeśli pamiętasz trochę anatomię szkole, łatwo można sobie wyobrazić, nerw kulszowy – Zaczyna się w okolicy lędźwiowej, i rozciąga się na kości ogonowej i tylnej powierzchni obu stóp. To kulszowy rytm jest odpowiedzialne za normalne działanie ramion i wrażliwości na całej powierzchni nogi.

Oczywiście, zapalenie nerwu kulszowego, jak każda inna choroba, nie ma powodu – nie wymaga szczególnych powodów. Spróbujmy dowiedzieć się, co może być przyczyną tego problemu:

 • Przesunięcie – pełny lub częściowy – rdzenia płyty.
 • Obecność chorego mięśnia gruszkowatego zespołem.
 • Wszelkie szkody, które – lub organów, a nawet mięśnie znajdujące się w okolicach miednicy.
 • Obecność u pacjentów ludzkich nowotworów oraz z dowolnego źródła.

Jak widać, jest często zapalenie nerwu może wskazywać na obecność pewnej choroby, czasem dość poważny. Oczywiście, panikę i bój się, widząc na objawy zapalenia, nie jest konieczne – najczęściej przyczyną jest nic banalne, ale wciąż nie powinny ignorować wizytę u lekarza. Taka wizyta u lekarza zajmie znacznie mniej czasu niż późniejsze leczenie – albo działa poważne choroby, które mogą wbić się z koleiny na bardzo długi czas.

Objawy rwy kulszowej

Nie martw się, że to patologia pozostać niezauważone – Jeżeli dana osoba ma zapalenie nerwu kulszowego, będzie on na pewno zauważy. Zbyt oczywiste i bardzo nieprzyjemne objawy. Chociaż poprawne powiedzieć – objawem.

load...

Dla człowieka, który nie ma wykształcenia medycznego, jedynym widocznym objawem będzie ból. I ten ból jest spowodowany zapaleniem nerwu kulszowego, tak różnorodna, który jednoznacznie scharakteryzować jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Wszystko zależy od kilku czynników: jest to stan ogólny chorego organizmu ludzkiego, a stopień zapaleniem nerwu kulszowego, a indywidualny próg bólu i więcej.

Niektórzy pacjenci z ludźmi rwa kulszowa opisać ból jako łagodne, ledwie czuć mrowienie czy ciągnięcie, ktoś twierdzi, że jest tępy ból w przyrodzie, podczas gdy inni opisują bardzo ostry ból, który niemal całkowicie pozbawia osobę zdolności pacjenta do poruszania się. Więc domyślam się, co to będzie ból – jest to niemożliwe. Ale fakt, że będzie nadal – nie może być kwestionowana.

Jednak ból spowodowany zapaleniem nerwu kulszowego, ma pewne charakterystyczne cechy, które pozwalają lekarz podejrzewać, że jest to złe samopoczucie. W prawie wszystkich przypadkach, bóle zlokalizowane w tylko jednej połowy ciała. Na przykład, wielu pacjentów wystąpi ostry ból w biodrze cięcia lub nodze, podczas gdy w tym samym czasie w drugiej nodze lub uda czuje drętwienie mięśni silna.

Ponadto, w niektórych przypadkach ból może być odczuwalne nawet w jednym z podudzia, natomiast druga będzie również odczuwalne zdrętwiały. Co do zasady, drętwienie okresowo wymieniane przez silne mrowienie. Ponadto chory czuje się wystarczająco silne osłabienie obu nóg, a czasami w ręce na chorym. Chociaż na szczęście zdarza się to bardzo łatwo.

Ból podczas procesu zapalnego wpływ na nerw kulszowy, prawie nigdy nie występują natychmiast i intensywnie. Początkowo ból jest bardzo słaby charakter, ale jego intensywność zwiększa się stopniowo. Jak pokazują liczne obserwacje, szczególnie silny ból, to tylko w nocy.

Ból może również zwiększyć pewne działania fizyczne – gdy osoba siedzi lub, wręcz przeciwnie, staje się, śmieje, kicha lub kaszle. W ciężkich przypadkach chory i nic nie może poruszać się niemal bez środków znieczulających. Dlatego większość lekarzy zaleca, aby chory do przestrzegania ścisłego leżenia w łóżku.

Rozpoznanie choroby

W celu terminowego rozpoczęcia niezbędnego leczenia rwa kulszowa, konieczne jest, aby zdiagnozować. Oczywiście, doświadczony lekarz zwykle decyduje to jest zapalenie pierwszy rzut oka. Jednakże, jak wspomniano powyżej, zapalenie nerwów nie występuje sama, ale jest skutkiem choroby. A więc jest to choroba i trzeba być zdiagnozowane tak szybko jak to możliwe, dopóki nie zaczęły się szybciej rozwijać, a nie prowadzić do innych problemów.

Diagnoza jest bardzo zróżnicowany – w zależności od umiejętności i preferencji lekarza, ogólnego stanu chorego, jego dolegliwości. Ale w każdym przypadku lekarz musi przeprowadzić badanie pacjenta. Co do zasady, w prawie wszystkich przypadkach, zapalenie nerwu kulszowego widzianego od lekarza stwierdza co następuje:

 • Zakłócenie normalnego mobilności stopy lub kolana lub obu z nich. Szczególnie wyraźnie ta trudność może być postrzegana, jeśli zapytać chorego wyciągnąć nogę do przodu lub kręcić go.
 • Albo po prostu osłabione odruchy neurologiczne, lub czasami nawet nienormalne.
 • Silny ból, gdy chory człowiek stara się podnieść nogę.

Ponadto, lekarz będzie z pewnością przepisać choremu jakieś badania, które pomogą dostarczyć bardziej dokładną diagnozę:

 • Laboratoryjne badania krwi, w tym biochemicznych.
 • Rentgenowskie miednicy.

Jeśli to konieczne, jeżeli wcześniejsze badania nie pomogły ustalić diagnozę, lekarz może zdecydować o konieczności stosowania terapii magnetycznej – rezonansowej.

Leczenie zapalenia nerwu kulszowego

Jak można się domyślić, aby pozbyć się zapaleniem nerwu kulszowego, konieczne jest przede wszystkim, aby rozpocząć leczenie choroby podstawowej – co jest przyczyną choroby. Chociaż, oczywiście, nie jest to tak zwane leczenie objawowe, który jest przeznaczony do łagodzenia objawów zapalenia, uszkodzenia nerwów.

Jeśli osoba ta jest zapalenie nerwu kulszowego, leczenie ma na celu przede wszystkim zmniejszenie natężenia bólu. Istnieje kilka podstawowych sposobów – zarówno fizyczne jak i farmakologiczne.

W ciągu pierwszych kilku dni, lekarze zalecają robić chłodne okłady. Można użyć miękkiej szmatki nasączonej zimną wodą. A jeszcze lepiej – w tym samym owinąć ściereczką z kostkami lodu. Te dodatki niezbędne do nałożenia na tych miejsc, gdzie ból jest odczuwalny najsilniej. Czas trwania kompres nie powinna przekraczać dziesięciu minut.

Jeśli ból jest nękane przez chorego jest zbyt dużo, może ona podjąć środki przeciwbólowe, które można kupić bez recepty bez recepty. Na przykład ibuprofen. Jednak skuteczne środki te będą tylko wtedy, gdy chory będzie zgodne z leżenia w łóżku, przynajmniej przez pierwsze dwa dni.

Powrót do normalnej aktywności fizycznej po choroba powinna stopniowo. Przynajmniej de tygodni, aby uniknąć nie tylko dźwiganie ciężarów, ale w ogóle w ogóle – lub zbyt dużo aktywności. Po czterech tygodniach – można wrócić do sportu, ale delikatny. Dopiero sześć tygodni ćwiczenia mogą być przywrócone w całości.

W niektórych przypadkach, jeśli ból jest zbyt silny i nie ma „miękkie” metody nie można go usunąć, lekarz może wypisać receptę na silne leki przeciwbólowe. Ponadto w przypadkach, gdy stan zapalny jest zbyt silny, lekarz może zalecić stosowanie leków przeciwzapalnych.

Tradycyjna medycyna oferuje kilka prostych, ale bardzo skuteczne recepty. Jednak przed ich wprowadzeniem, aby upewnić się, że chory nie ma reakcje alergiczne na składniki.

 1. Miód okłady. Topnieć trzy łyżki miodu, wymieszać je z wcześniej sproszkowany zwykłego tabletu dipyronu. Otrzymaną mieszaninę należy stosować cienką warstwę na skórze, w obszarze, ból. Na szczycie gazą i pozostawić na dwie godziny.
 2. Wywar z rumianku. I po raz kolejny przychodzi do rumianku ratunkowej. Bulion przygotowuje się następująco: – jedno miejsce w misce szkliwa pięć łyżki rumianku, wlać litra wody i gotować przez 10 minut. Wywar cool, szczep i wziąć trzy dni, dzień po szklankę.

Bądź ostrożny – niebezpieczeństwo!

W każdym razie, chory powinien szukać opieki medycznej. Jednak istnieją pewne sytuacje, w których chory powinien zasięgnąć porady lekarza jak najszybciej. To musi być zrobione, jeśli dana osoba stawiła następujące sytuacje:

 • Podwyższenie temperatury jest większy niż 38 stopni. Przed zestrzelić temperatury, należy skonsultować się z lekarzem.
 • Wystąpienie obrzęku lub zaczerwienienie skóry na plecach chorego.
 • Ból wynikający w górnej części stopy stopniowo przesuwa się poniżej.
 • Silne poczucie odrętwienia w miednicy regionu, bioder i nóg. W takich przypadkach, osoba po prostu „ustąpić” nogi, mówiąc po prostu.
 • Pojawienie pieczenie podczas oddawania moczu lub obecność krwi w moczu.
 • W pozycji leżącej ból jest w znacznym stopniu wzmocniona, i sprawia, że ​​budzi się w nocy. Zwiększona ból w drugim i trzecim dniu.

We wszystkich powyższych przypadkach chory w żadnym wypadku nie wolno próbować pozbyć się bólu, który powoduje zapalenie nerwu kulszowego sama. Powikłania mogą być poważne na tyle, więc nie ryzykować.

load...