Interesujące zabytki Florencji

Zawartość:

Włochy są znane z wielu swoich miastach, a jeden z najpiękniejszych jest Florencja, znajduje się u północnego podnóża Apeninów rzeki Arno. Florencja jest uważana za światowe centrum turystyki i najpiękniejsze włoskie miasta, gdzie znajdują się ciekawe zabytki, które jest kolebką renesansu: jest tutaj, że zostały stworzone przez najlepszych z najlepszych prac i dzieł znanych artystów, muzyków, architektów i rzeźbiarzy.

load...

Wszystkie atrakcje tego miasta we Włoszech i innych krajach świata należą do klasyki. Bogactwo miasta w wspaniały kulturowe, a zatem, zabytki architektoniczne, które są rozkoszą każdy turysta i gość na pierwszy rzut oka.
Powrót do spisu treści

Florence jako centrum kultury światowej. Baza Florence

Florencja jest częścią Toskanii (dawna prowincja) o bogatej historii, która wykracza daleko w przeszłość. Dość długi czas w tych miejscach żył Etrusków, o czym świadczą wykopaliska prowadzone są, w wyniku których stwierdzono zupełnie bezcenne dzieła ludzi. Samo miasto zostało założone przez Rzymian w 59 pne.

Miejsca te słyną z malowniczych. Szczególnie piękne Florentine przyrodzie wiosną, kiedy na wzgórzach otaczających miasto zielone kwitną piękne kwiaty. To „zaznaczenie” i dał miastu nazwę.

Przez cały czas miasto musiał znosić wiele różnych zdarzeń: zmiany religii, powstającej nowej kultury, rozpadu, wojny, zmiana systemu zasilania i sterowania. Ale to wszystko złożyło miasto jeszcze lepiej.

load...

Rozkwit Florence wymyślił rządami Cosimo de ‚Medici, trwała od 1434 do 1737 roku. Był to rodzaj władcą, który w czasie jego rządów nie otrzymała tytuł i obywatelem pozostał aż do śmierci. On zawsze przylega do republikańskiej formy rządu (Signoria – rząd 8 osób). Kochał sztukę, zbierając różne prace, książki. Jego rozkazy dla architektów, rzeźbiarzy i artystów, pod warunkiem, wsparcie i patronat utalentowanych ludzi sztuki.


Powrót do spisu treści

Bogactwo Florence: genialne dzieła sztuki

Florencja, podobnie jak w pozostałej części Włoch, jest największym ośrodkiem kulturalnym, który jest po prostu niemożliwe, aby wyobrazić bez dzieł takich błyskotliwych talentów jak Leonardo da Vinci, Botticelli, Michał Anioł. Obecnie są one uważane za arcydzieła zdobić różne budynki, place, będący znakiem rozpoznawczym miasta. W różnych okresach w tym mieście żyliśmy, a zatem stworzył Galileusz, Dante, pomóc naszym rodakom Dostojewskiego i Czajkowskiego.

Sprawdzić wszystkie zabytki miasta jest po prostu niemożliwe, nie wystarczy, nie tylko tydzień, ale miesiąc. Do przeglądu wszystkich muzeów, galerii, obiektów architektonicznych, trzeba sporo czasu pozostania lub pobytu w mieście. I żeby zobaczyć wszystko, po prostu trzeba się tam żyć.
Powrót do spisu treści

Katedra Santa Maria – Florencja klejnotem

Włochy mają najpiękniejsze świątynie na świecie. Katedra Santa Maria del Fiore, bez wątpienia, jest to prawdziwy klejnot Florencji. Budynek dominuje całe miasto. Jego budowa trwała znanych architektów i artystów zaangażowanych. Założenie katedrze został założony w 1294 roku przez architekta Arnolfo di Cambio, ważny i aktywny udział w budowie katedry wzięło innych znanych mistrzów: Brunelleschi Francesco Talenti Andrea Pisano, Giotto.

Znaczącym elementem katedry jest jego elewacji, zaprojektowane w 19 wieku w stylu florenckim gotyckiej i dzwonnica (14 wieku), który jest ozdobiony posągami, medaliony, choć w tej chwili są używane zamiast ich kopie z oryginałów każdy może znaleźć się w muzeum katedralnym. Inspirujące jest wnętrze katedry: wspaniałych rzeźb i rzeźbionych nagrobków. W muzeum eksponowane katedra najbogatszy Zgromadzenie skarb kultury, wśród których znajdują się posągi Pollaiolo, Donatello i Michelangelo pyszne.


Powrót do spisu treści

Piazza della Signoria – najpiękniejsze miejsce we Florencji

Jasne, Włochy słynie z urody, a najpiękniejsze miejsce jest uważane za Piazza della Signoria. To miejsce jest ikoniczne zabytków miasta, więc goście przybyli zdecydowanie powinien zapoznać się z nimi. W głównym budynku na placu jest Palazzo Vecchio, który został zbudowany przez Arnolfo di Cambio tworzonego projektu. Jest to znaczący budynek w jego mocy i masywny wygląd bardziej przypomina fortecę, zwieńczony wieżą zegarową.

Wejście do Pałacu jest ozdobiony napisem „Król panuje, i zasady Boga” pisał w medalion z figurami lwów i monogramem Chrystusa. Została ona wykonana na rozkaz K. Medici. Oprócz pałacu, kwadrat ma fontannę Neptuna (16 wieku), posąg Cosimo de Medici, rzeźb i innych dzieł najlepszych mistrzów. Niewątpliwie wszystkie rzeźby są tylko kopie, oryginały znajdują się w muzeum dla ich lepszej ochrony.
Powrót do spisu treści

Najbardziej popularne atrakcje Florencji

Włochy zostanie zapamiętany przez gości z kraju i innych popularnych atrakcji. Na przykład, Florencja słynie z kościoła Santa Croce. Jest to jedno z największych dzieł Arnolfo di Cambio, wykonane w stylu gotyckim. Prace nad jego budową rozpoczęto w 1294 roku, ale kościół został konsekrowany dopiero po 250 roku.

Ponadto, z wielkim wczasowicze przyjemność odwiedzić słynne muzea: Galeria Palatynatu i Galerii Uffizi, która prezentuje najlepsze prace włoskiego, weneckimi, szkół florenckich. Warto zauważyć, że w galeriach są dzieła flamandzkich autorów.

Galeria Uffizi został zbudowany na zlecenie rodziny Medici w 16 wieku, po czym trafił do Florencji. Galeria ekspozycji są dzieła Michała Anioła, Botticelli, Ghirlandaio, sprawa Piero Francesca, Cimabue Giotta, Leonarda da Vinci.


Powrót do spisu treści

Rady dla turystów, którzy marzą, aby zapoznać się z Florence Close

Włochy oferuje wiele miejsc, które z pewnością warto zobaczyć.

Gdzie można odzyskać, a co do zobaczenia w pierwszej kolejności?

W celu uniknięcia nieporozumień, to najlepiej, aby utworzyć trasę. Na przykład, większość przewodników turystycznych zastosowań, co jest tylko krótkie zapoznanie kurs do Florencji i głównych atrakcji:

 1. Katedra Santa Maria del Fiore (Duomo di Firenze). Jest to arcydzieło renesansu. Jest on uważany za symbol miasta Florencji. Stworzony przez inżyniera i architekta Filippo Brunelleschi. Należy zwrócić uwagę na niesamowite zegarków, które idą w przeciwnym kierunku. Ciekawostką jest fakt, że od połowy 15 wieku do chwili obecnej, zegar działa bez jednej awarii. To atrakcja znajduje się w domenie publicznej. Turyści mają okazję do 6 euro, aby wspiąć się na 464 kroków na górę wspaniałym czerwonymi kopułami. Aby uniknąć ogromną kolejkę, to najlepiej wybrać rano odwiedzić.
 2. Giotto dzwonnica. Położony 30 metrów od katedry na Piazza Duomo. To pozwala zobaczyć panoramę miasta. Kroki są 414, wejście do wieży za dodatkową opłatą – 6 euro.
 3. Baptysterium San Giovanni. Najlepszy z najstarszych budynków w historycznym centrum Florencji, sięga 5 wieku. Wydarzeniem, które uznaje za wschodnią bramę, ozdobione złoconymi 10 paneli, Zwolnienia powstały na motywach biblijnych. Szczególną uwagę przyciąga, a południowe i północne wrota, które są ozdobione płaskorzeźbami (28 na każdej bramie) i mozaiki kopuły, który został stracony przez bizantyjskich rzemieślników.
 4. Bazylika San Lorenzo. Jest to najlepszy z najstarszych kościołów we Florencji, która została założona w 4 wieku. W kościele znajdują się groby rodu Medyceuszy, wykonane z marmuru.
 5. Bazylika Santa Croce. Widok z tego miejsca są groby najsławniejszych mieszkańców miasta. Pokój znajduje się Machiavelli, Dante, Galileusza, Rossini i inne osobistości. Oprócz Panteon Florencji, bazylika jest słynne freski Giotta i kolorowych witraży, znajdujące się we wnętrzu.
 6. Palazzo Vecchio. Nie tylko, że jest to repozytorium z najlepszych arcydzieł rzeźby i malarstwa, która jest słusznie dumny z Włoch, sam pałac jest perełką architektoniczną w połączeniu z bogatymi wnętrzami. Turyści dostają szansę zobaczyć kopię rzeźby „Dawida” Michała Anioła.
 7. Piazza della Signoria. Usytuowany naprzeciwko Palazzo Vecchio, na niej znajduje się duża liczba różnych rzeźb, począwszy od „Dawida” Michała Anioła, a ostatni utwór „Judyta i Holofernes” Donatella.
 8. „Old Bridge” (Ponte Vecchio) oraz Korridoyo-Vazariano. Jest to najstarszy most w mieście Florence. Najbardziej popularne obrazy na pocztówkach z widokiem na miasto. Wokół mostu znajdują się liczne sklepy jubilerskie, które mają swój początek od czasów Medyceuszy. Giorgio Vasari zaprojektowany tajny korytarz, który znajduje się nad sklepami i łączy Palazzo Pitti i Palazzo Vecchio.
 9. Ponte w Santa Trinita. To jest stary most łukowy, nie tylko we Florencji, ale w świecie. Sleek Historia miasta mostu rozpoczęła się w 13 wieku.
 10. Kościół Santa Maria Novella. Sława Kościoła daje elewacji maswerk światła przypominający pudełko. Wnętrze zawiera liczne dzieła sztuki: to greckie freski, marmurowe nagrobki. Oto słynny krucyfiks Brunelleschiego.
 11. Piazzale Michelangelo. Wystarczy ogromną przestrzeń znajdującą się na szczycie wzgórza. Stąd można zobaczyć wszystkie Florencji, oferuje specjalny piękno we wczesnych godzinach wieczornych. Wspiąć się na powierzchni może być na schodach San Nicolo.
 12. Boboli Gardens. W ogrodach można oddychać świeżym powietrzem i odpocząć po długim muzea odwiedzić. Istnieją liczne rzeźby, pomniki. Poza tym wszystkim, rozpościera się wspaniały widok na katedrę i okolic miasta. W sąsiedztwie znajdują się Bardini Gardens, wizyta w której możliwe jest za 7 euro.

A to tylko część tego, co można zadowolić i Włoch, w szczególności jego Florence turystów, wczasowiczów, podróżnych. Nie jest tajemnicą, że nawet na stałe zamieszkały w mieszkańców miasta nie zawsze mają czas, aby zobaczyć zabytki miasta.

load...