Interesujące atrakcje indyjskie

Zawartość:

Znany przysłowie mówi: „Ryba szuka gdzie jest głębiej, a ludzie – gdzie jest lepiej.” Z jakiegoś dziwnego powodu, ucieczki od pobieżnym spojrzeniem, ludzie w Indiach uważają, że jest to najlepszy przyjdzie na pewno, ale nie teraz, a nie w tym, ale w następnym życiu. I to nie jest samo w sobie, ale tylko wtedy, gdy żyje godnie i właściwie tym życiu.
Powrót do spisu treści

load...

Warte Indie: Rishikesh

Jest to święte miasto, które każdy wyznawca hinduizmu powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu, oczywiście, jeśli chce uciec z koła narodzin i śmierci i kąpieli w świętej wodzie Gangesu. Zawsze tysiące pielgrzymów na ulicach, dziesiątki razy więcej niż mieszkańców. To niepojęte, jak ci wszyscy ludzie są umieszczone tam, gdzie żyją i co jeść. W tym mieście, można przejść przez ulicę, która jest wszystkim głęboko wierzy, może dokonać osoba lepiej. Lakshman Jhula – Most Lakshman, że tylko główne sanktuaria Rishikesh.

Około sto lat temu, ten most został zbudowany przez Brytyjczyków. Ale nie jest to przypadek, ale fakt, że to właśnie tutaj w tym miejscu brat Ramy Lakshman przekroczył święte Ganges i rozważane przez długi czas. To gdzie on uspokoił swój gniew, więc most nad Gangesem szybki i obniżyć delikatnie spływa do doliny i dalej do oceanu. Wszyscy, którzy przychodzą do Rishikesh, musi przejść przez ten most i uspokoić ich gniew. Wszyscy pielgrzymi dzień marszu na wąskich ulicach miasta, gdzie cały Indii, wszystkie dziesiątki narodów.

W swoich ubrań i ozdób można studiował etnografię kraju. Angielski jest uważany za język urzędowy tutaj, ale zwykli ludzie rzadko rozumieją. Tłum pielgrzymów wielu garden – święci, asceci. Oni szacunkiem nazywa Baba, co oznacza „droga”. Można znaleźć Hanuman – legendarny przywódca armii małp. Uzyskać jego błogosławieństwo jest uważany za bardzo dobry znak. Wobec tego, trzeba wziąć obie ręce na uszach i trochę usiąść, przedstawiający małpę, że będzie bardzo zadowolony i da swoje błogosławieństwo.

Rishikesh jest również słynie z aszramach. Duże aszramy około 30, a małe i nie liczą. Ashram – szkoła duchowa, gdzie niekoniecznie jest nauczycielem i jego zwolennicy, którzy mieszkają z nim i słuchać nauk. Na spotkaniu z nauczycielem w aśramie, by dotknąć jego stóp. Zadaj aszram pytanie: „Dlaczego tu jestem?”. On powie: „Życie jest podana do osiągnięcia szczęścia, pojąć boską naturę tajemnicza. Cała ziemia jest łatwo psujących się. Powłoka ta, jedna wizja „. Również miasto jest uważane za kapitał joga Rishikesh.

load...

Znajdź guru joga jest prosta. I na rozpoczęcie dnia z lekcji jogi – jest to słuszne, że może przyjść do głowy. Joga jest sanskrycie oznacza „zjednoczenie, jedność”. Jest to spotkanie boga Śiwy z bogini Shakti, męskich i żeńskich energii. Po prawej stronie ciała – dla kobiet i-Kobiet lewo. Więc jogi w Indiach wyjaśnić, dlaczego nasze prawe oko nie wygląda na lewo, a lewa noga nie jest taka sama jak po prawej stronie. A gdy męskie i żeńskie energie spotkać, pędzą do kosmicznego źródła energii. I wszystkie zmysły stają się lepsze i jaśniejsze po tym spotkaniu.


Powrót do spisu treści

Warte Indie: Świątynie

Taj Mahal – Indie wizytówką, znany na całym świecie. Dzięki doskonałych proporcjach i marmurową wyrafinowania śnieżnobiałej, jego skomplikowany wkładką, jest uważany za ideał piękna niezrównane. Świątynia została zbudowana jako świadectwo miłości. Szahdżahan zbudował go w imię jego żony Mumtaz Mahal, która zmarła rodząc ich czternastego dziecka.

Kiedy zmarła, to zrobiło na nim obietnicę, że będzie budować najpiękniejszą mauzoleum na świecie dla niej. I chociaż Szahdżahan było około pięciu tysięcy konkubiny, był szaleńczo zakochany w swojej żonie i jego był gotów spełnić jej ostatnią wolę. Jego mistrzami wycięto z kamieni szlachetnych kwiatów i innych kształtów, ostrożnie rzeźba wzorców najlepszych Jade, lapis lazuli, bursztyn, jaspis i ametyst pokrytych a następnie ich białego marmuru.

Historyczne świątynie Raja Raja Wielkiego

Ale jest jeszcze więcej staroindyjskich atrakcje ukryte w tropikalnej dżungli. Oto jeden z największych wyczynów w dziedzinie budownictwa w historii ludzkości stworzył tysiące dziwnych i tajemniczych świątyń. W południowych Indiach, w sercu tradycyjnej kultury i religii, ponad tysiąc lat temu, największy król Indie Raja Raja Wielki rozpoczęła wdrażanie pompatyczny budowy w historii, trwa do dziś.

On i jego zwolennicy spędził więcej kamieni niż wydano na budowę piramidy Cheopsa i jego artyści stworzyli największe dzieła w historii architektury.

Świątynia ta jest na tyle duża, że ​​dwieście Taj Mahal może pomieścić w swoich murach. A wszystko to w trosce o mocy i symboli wiary. Pierwszy świątyń zbudowanych przez Raja Raja znajduje się w Tanjore. Jego budowa zakończyła się około tysiąca lat temu. W tym czasie był uważany za największego świątyni w Indiach i dziesięć razy wyższy niż w jakimkolwiek poprzednim budowy. Ale jego atrakcją nie tylko wielkością, ale także w tym, że jest ona całkowicie zbudowany z granitu – najbardziej trwały kamień na Ziemi.

Raja Raja Wielki Osobowość

Ona zrobione wokół świątyni. Wewnątrz, pod kopułą gigantycznej wieży stoi olbrzymi fallus, Linga, 3,5 m wysokości i 1,5 m średnicy. Linga jest symbolem najbardziej wydajnych i umiłowanego Boga Indian – boga Śiwy. Linga reprezentuje siłę i płodność króla Raja. A największą linga w Indiach. Kopuła wieży 65 m wysokości i składa się z dwóch masywnych granitowych bloków, każdy o wadze 40 ton.

Trudno sobie wyobrazić, jak to było możliwe, aby podnieść do wysokości kamień o wadze 40 ton w 1010 roku pne! Tylko obecny Książę Tanjore ujawnił tajemnicę, jak kamienie są podniesione do takiej wysokości. Były podniesione na nachylenie pod kątem 6 °, co doprowadziło do góry, a długość cięcia jest więcej niż dwa km. Zbocza te nazywane są w Indiach ramp. Wszystkie budynki i kościoły zostały zbudowane wschodu, gdzie wschodzi słońce. I wszystkie ślady znaleziono rampy zbudowane z zachodu na wschód, która wspiera tę teorię.

Inną atrakcją Indii, a mianowicie wojsko Raja Raja są słonie. Po tych wszystkich wojen z sąsiadami i król pozyskanych funduszy na budowę świątyni. Ale słonie nie tylko przyczynić się w walce. Pchnęli rampy granitowe bloki idealnie okrągłe belki. Są one przesunięte do przodu belkę na następny naciśnięciem. Pozostaje tajemnicą, jak wydobywa i rzeźbione najtwardszy kamień na świecie. Nieco później, muzułmański pułk zakończył dynastię Raja Raja. Muzułmanie zniszczyli wszystkie dowody z hinduizmu.

Kapłani zostali pochowani i immured w tajnym pokoju bóstwa złotej mozaiki z diamentami, a następnie przez muzułmanów i polował. Bóstwo leżał w piasku przez ponad 700 lat, dopóki nie zostały odkryte w 1905 roku. I to było największe archeologiczne odkrycie stulecia. Ale po inwazji muzułmańskiej w Indiach wzrosła do bardziej okazałych wysokościach.


Powrót do spisu treści

Miasto – wielki zwycięzca

W centralnej części południowych Indiach jest teraz bardziej przypomina wsi ze słońcem pieczone ziemi i duże stosy głazów granitowych. Ale gdy to miejsce było świetne i dobrze prosperującym miastem. Jej mieszkańcy zwrócił swe myśli do złotej ery Raja Raja i stworzył niebiańskie miasto, tak że Raja Raja nie mógł sobie wyobrazić. Kilka wieków później, po świątynie Raja zostały pochłonięte przez dżunglę, było tajemnicze i święte miasto, miasto Vijayanagara, zwycięskiego miasta. Został założony w 1350 roku, został zbudowany w ciągu zaledwie 30 lat i był większy niż w jakimkolwiek europejskim mieście o liczbie mieszkańców większej niż 50 razy ludności średniowiecznej Londynie czy Paryżu. Jej założycielami postanowił kontynuować tradycję sztuki i architektury.

Rzeźbione granitu mural dekorowanie dziedziniec, są wprowadzane do życia bogatych i sławnych ludzi. Tradycja Vijayanagara, reszta króla – jest polowanie, tancerzy i zapasy. W tym mieście znajduje się wiele sztucznych umywalki, a na co dzień wszyscy ludzie rytualnej kąpieli. Miasto teemed z planszy.

Wszędzie na skałach wykute kilkadziesiąt różnych gier, i dlatego nie dziwi fakt, że szachy została wynaleziona w Indiach. Gra rozgrywana jest Chaturanga królów Vijayanagara, aby doskonalić swoje umiejętności bojowe. Słoń – prototyp łodzi, najpotężniejsza postać, która może iść we wszystkich kierunkach, a nawet przeskoczyć słabszych figur. Było to odzwierciedleniem potęgi nieposkromioną siłą słonia, który był obecny w czasie wojny oraz w budownictwie i rolnictwie. Ponownie, muzułmańscy najeźdźcy zniszczyli i miasto. To była walka z Bogiem przed setkami bogów w Indiach ustalenie wyższości, złamać wiarę. Miasto zostało prawie całkowicie zniszczone, a teraz uważa się za wymarłe miasto, gdzie tak nikt się nie poruszył.

Ale na południe dopingowali ponownie budując bardziej wspaniałe i majestatyczne świątynie, która uznawana jest za perłę Madurai, najbardziej elegancki ze wszystkich indyjskich świątyniach. Ale pomimo tego, ze stu osób, które przychodzą do Indii, tylko dziesięć wysyłane są na południe, aby podziwiać te wspaniałe świątynie. Centralnym Świątynia jest siedzibą bogów i wierzono, że błędne jest zbudowanie go tylko jako skromny. Ale często, ze złoconym dachu, wieńcząca świątynię. Świątynie są teraz coraz bardziej rośnie ich już wysokiego wzrostu nie było. Ta ekspansja doprowadziła do utworzenia bramy, ozdobione ornamentami i nazywa gopuras.

Fligely Madurai szczególnie wdzięczne i pełne rzeźb. Na jednej bramie umieszczona ponad tysiąc poszczególnych figur. W naszych czasach, władze świątyni regularnie upiększyć swoje oryginalne jasne kolory. Aby opisać to, co widział, nie dość słów.


Powrót do spisu treści

Undisputed i wspaniały Śrirangam

Najbardziej wspaniała świątynia – to bez wątpienia Śrirangam. On jest tak wielka, że ​​można go łatwo dostosować do Kremla, budynek amerykańskiego Senatu, Parlamentu Brytyjskiego, a jeszcze miejsce dla Wersalu i Katedra św Piotra, który znajduje się w Rzymie. I w tym kościele nadal czcić relikwie z brązu, śpiewając hymny, które mają więcej niż tysiąc lat, i pozostać w kontakcie z kulturą, korzenie sięgające w dniach Raja Raja. Ale dla większości ludzi na świecie, a dla wielu żyjących w Indiach wszystko jest stracone i zapomniany świat.

Ale dlaczego te kościoły, które są spuścizną Raja Raja ignorowane przez społeczeństwa Zachodu? Część odpowiedzi leży w tym, co wydarzyło się tu w lutym 1838 roku, zamki kodowe Zagubione znalezione brytyjskiego oficera kapitan William Berg. Powiedziano mu o cudach, które warto zobaczyć w miejscu zwanym Khajuraho w opuszczony przez wieki i ukryte pod grubą okapem drzew.

Najgorsze zaczęło się, gdy podszedł tak blisko, że mógł zobaczyć, co jest przedstawione na ścianach świątyni. Ściany są ozdobione Świątynia scen przedstawiających seks grupowy, podekscytowany mężczyzn i kobiet głodne dla nich. To nie było to, czego spodziewaliśmy się zobaczyć porządny chrześcijanin na ścianach domu kultu. Jednak w hinduizmie, wszystko wygląda inaczej. Jednym z wielu celów hinduizmu jest pragnienie miłości i Indianie nie widzę nic złego z wizerunkiem scen miłosnych na murach świątyń. Ale te świątynie szoku zachodnią gościa, który po raz kolejny przekonany o swojej moralnej wyższości.

Natura hinduizmu stały się zbyt ekstremalne dla Wiktorii. To właśnie z powodu wiktoriańskiego poczucia przyzwoitości i sztuki świątyń południowych Indiach były ignorowane przez turystów i naukowców. Świat, który nie jest gorsza od greckiego w ich kulturze i starożytnych Egipcjan – w architekturze, po raz kolejny zniknął w dżungli przekształcony utraconego świata.

load...