Inspirujące kwiat Kroto – pielęgnacja i konserwacja

Który przyszedł do naszego domu z północnej Australii i rdzeni Oceanu Spokojnego, Kroto szybko stał się bardzo powszechne i popularne rośliny doniczkowe. Podobnie jak wielu ludzi z gorących tropikach to jest dość kapryśna. Niemniej jednak, kwiat Kroto samoopieki wymaga nie tak uciążliwy, więc obecny w wielu kolekcjach roślin wewnętrznych. Weźmy się bliżej z przedstawicielem rodziny Euphorbiaceae, i dowiedzieć się, jak dbać o niego i warunki, które zawierają go.

load...

Kroto kwiat w przyrodzie iw domu

Nazwa łacińska Kroto „Codieum”. Euphorbiaceae Ta wiecznie zielona roślina o sztywnych, skórzastych liściach. W przyrodzie Codiaeum prezentowane w wielu różnych odmianach, ale Krotony pokojowej – to zwykle Codiaeum zróżnicowana, krzewów o zdrewniałych pnia i dużych liściach.

W warunkach naturalnych, gorący i wilgotny tropikalny Kroto rośnie polutorametrovy krzewy a nawet dwu- i trzy-metrowych drzew. Wymiary kryty Kroto bardziej skromne. Zwykle nie przekracza jednego metra, a najczęściej w domu Krotony osiąga 30-70 cm.

Jego wystrój zawdzięcza Bright pozostawia w różnych kolorach i kształtach. Croton liście może być szeroka, wąskie, proste, skręcone i skomplikowany wklęsłe krawędzie. Kroto zabarwienie liści jest bardzo zróżnicowany – od zielonego do szkarłatu. Młode liście, umieszczone w górnej części rośliny mają zielony lub żółty kolor. Jednak, jak wzrost są kolorowe, zmieniając kolor i pokryta czerwone, pomarańczowe i różowe plamy.

Wszystko piękno Krotony tkwi właśnie w jego jasnych kolorowych liści. Dlatego nieatrakcyjne żółtawo-białe kwiaty, z którym kwiaty, zwykle zakończone do całego wzrostu wytrzymałości wyodrębnić jego liści.

load...

Wymagania dotyczące zawartości Krotony

Jak już wspomniano, Kroto dość kapryśna i wymaga ciągłej uwagi od swojego właściciela. Jednak korzystne warunki do jej treści jest całkiem możliwe, aby stworzyć przestrzeń ludzkiej obecności.

Roślina ta ciepłolubne, że odpowiednia temperatura w pomieszczeniu – jeden z warunków krotonowego. Od niego zależy bezpośrednio od stanu zdrowia i kondycji rośliny. Gdy temperatura jest zbyt niska croton korzenie zaczynają gnić. Jest to optymalna temperatura dla treści Krotony – (! Ale nie mniej niż siedemnaście) dwadzieścia, dwadzieścia dwa stopnie. Ponadto krotonowego bardzo wrażliwe na zmiany temperatury i przeciągi.

Poniższa treść warunek Kroto – oświetlenie. Ten kwiat jest miłość światła, więc powinny rosnąć w dobrze oświetlonym miejscu. Ponadto oświetlenie wpływa na kolor liści. Z braku światła Krotony liście tracą efekt dekoracyjny i stać prozaiczny zielony. Szkodliwe dla liści i bezpośrednie działanie promieni słonecznych, które mogą powodować ich spalić. Dlatego też, z bezpośrednim kwiat słońce musi pritenyat oraz jasnym letnim słońcu po spoczynku jesienno-zimowym stopniowo przyzwyczajać roślinę.

Podlewanie. Latem i sprężyny Croton regularnie podlewane obficie, co zapobiega wysychaniu gleby głębsze niż centymetr. Zimą i jesienią ograniczyć podlewanie. Jest to spowodowane przez powolne odparowanie wody w niższych temperaturach. Jeśli zimna woda Croton jak w lato, będzie to prowadzić do gnicia korzeni i śmierci rośliny. Woda do nawadniania powinny być bronione i ciepły, jak zimna woda podczas podlewania Kroto może stracić liście. Nawiasem mówiąc, liście Krotony – wspaniały wskaźnik adekwatności podlewanie. Gdy roślina brakuje wilgoci, liście opadają, to razem. W tym przypadku, trzeba podlewać obficie Kroto i nawadniać. Ale lepiej, oczywiście, taki sygnał nie czekać.

Wysoka wilgotność – warunkiem Kroto zawartość. W celu utrzymania dostatecznego codziennie wilgoci potrzebne rośliny rozpyla się z wodą w temperaturze pokojowej i pozostawia w celu utrzymania czystości wytrzeć mokrą szmatką lub gąbką. Latem i wiosną jest to konieczne z powodu wysokich temperatur w zimie z powodu wyschnięcia. Ponadto, w trakcie sezonu grzewczego specjalne urządzenia mogą być stosowane zarówno do zwiększania wilgotności umieszczając naczynie z wodą w pobliżu doniczce.

Powielanie i przeszczep Kroto

Do sadzenia Croton dowolnego odpowiedniego tworzywa sztucznego lub garnek z gliny na dnie wlano drenaż. Do odwodnienia za pomocą gliniec, jak również mieszaniny kawałków ceramicznych i węgla drzewnego. Odpowiednie gleby dla młodych Croton – mieszanina jednej części próchnicy, dwa kawałki liści i jednej części piasku. W przypadku osób dorosłych i głównych roślin w glebie mieszaniny dodaje się torf ziemi.

Rozmnażanie Croton sadzonki wierzchołkowe (metoda podstawowy), warstwy powietrza i nasiona. Do rozmnażania z sadzonek proste cięcie oddzielające końcówkę zdrewniałych pędów z dwoma liśćmi i bud. Pokrój rośliny macierzystej posypane sproszkowany węgiel. Uchwyt umieszcza się krótko wodą, aby zmyć lateksu, a następnie suszy na cięcie. Po tej łodygi rosnącego w doniczce, która jest pokryta słoiku lub butelki z tworzywa sztucznego, tworząc mikroklimat dla sadzonek ukorzenienia. Jako podłoże do ukorzeniania z piasku lub mieszaniny piasku i torfu. W ciągu miesiąca, wynikające Airs mini-teplichku, spryskane i podlewać młode sadzonki, a następnie zasadzone korzeń do stałego miejsca z odpowiednim gleby.

Powielanie warstw powietrza jest stosowany, gdy dorosły macierzystych Kroto znacznie obnażył. W tym gołej końcówki gałęzi na ziemię, zabezpieczone i pokryte ziemią. Raz to zakorzeni, to odcięte od rośliny macierzystej i umieścić w nowej puli.

Croton nasiona do hodowli są one posadzone w tym samym teplichku jak sadzonki. Robią to w zimie, w styczniu lub lutym. Nasiona zakopane w ziemi nie są one kiełkują w świetle. Nasiona kiełkują w ciągu trzech do czterech tygodni.

Częste przeszczep dla Krotony nie jest wymagane, ale konieczne jest, aby przeszczepić ją w razie potrzeby. Jednak nie więcej niż dwa razy w roku. Ale młodzi rosnące pozycje (w wieku poniżej trzech lat) – co roku i zawsze! Kroto przeszczepione wczesną wiosną w małym garnku, a Kroto nie lubi dużych naczyń w ciasnej przestrzeni, lepiej zerwania nową mieszankę gleby. Przesadzane rośliny należy podlewać obficie w przyszłości dbać o niego w znanym wzorem.

Powstawanie krotonowego korony

Dla pięknej korony krotonowego, osobniki dorosłe muszą być prawidłowo i regularnie wyciąć i szczypta powrotem młode rośliny. Pierwszy Ściśnięte przeprowadzono na rośliny osiągnęły wysokość dziesięć do piętnastu centymetrów. Follow-up – jak rośnie uciec, co dwadzieścia centymetrów.

Przycinanie jest wykonywane jako wzrost gałęzi i usuwając zbędne gałęzie tworzące piękną i gładką koronę. Miejsce cięcia należy posypać węgiel. Nawiasem mówiąc, cięte pędy mogą być wykorzystywane jako sadzonki do rozmnażania. Wszystkie prace na przycinanie i polewa Krotona przeprowadzone w rękawiczkach, jak mleczny sok z tej rośliny jest trujący!

Właściwa pielęgnacja zapewni Ci Croton Incredible roślinę, która jest nie tylko bardzo piękne, ale ma bardzo ciekawe właściwości. Uważa się, że Kroto stanie obudzić osobę Oratorium narzucić porządek na uwadze, w celu ochrony przed chorobami wywołanymi przez pozytywne emocje i zwiększyć odporność. Nie wierzysz mi? Potem przekonaj się, osiadł w swoim domu to niezwykły tropikalny kwiat Croton.

load...