Indoor palmy – kawałek lasu deszczowego w wannie

Wypełnić swoją kolekcję roślin kryte przedstawić żywe drzewa palmowego? A dlaczego nie? Doniczkowe palmy – roślina bezpretensjonalny, dbać, aby nie być zbyt trudne dla nich, i jak skutecznie będzie wyglądać to drzewo w domu i powiedzieć nie. Istnieje jednak mają jedną wadę – zbyt duża palma rośnie sypialni.

load...

Ale jak dotrzeć do ich wielkości gigant nie będzie szybko. Więc ciesz się widokiem małego i schludny palmochki będziesz długo. W przypadku małych – do wyboru odpowiedniego rodzaju palmy i nauczyć się dbać o niego. Wszystkie rodzaje wewnętrznych palmy są podzielone na dwie główne grupy (w postaci liści): peristolistnye (daktyle, orzechy kokosowe, chamedora, Hove) i veerolistnye (trahikarpus, hamerops, palmy Livistona). Co im się podoba?

Data palma (Phoenix Rod) ma już siedemnaście gatunków. W naturze rośnie głównie w Afryce i Indiach. I to jest rzeczywiście popularny dom-palmowego „date palm” w naturze nie istnieje. Ten kolumnowy drzewo z pnia „kudłaty” ostatecznie dorasta do sufitu! Liście jego ciemnozielone, pierzaste, zakrzywiony łuk może osiągać sześć metrów długości. Nawiasem mówiąc, ta palma jest łatwa w uprawie od kości suszone daktyle, które z pewnością kiełkować w zwykłej doniczce (choć czasu to zajmie dużo). Tak, i mniej lub bardziej dekoracyjny wygląd to drzewo będzie tylko pięć do siedmiu lat.

Dlatego dla uprawy indoor jest bardziej odpowiednie owoce palmy daktylowej z niejadalne – Tamarind Robla. Jest to krótki (maksymalnie do dwóch metrów) ozdobne drzewa z bujną liści, elegancko wygięte liście i osprzętu z palmami – „kudłaty” lufa (lub czasami z kilku pni).

Areca – piękne palmy, który przyszedł do nas z tropikalnych lasów Indii. Posiada elastyczny bagażnik, obrączkowane wiele charakterystyczne blizny (resztki ogonki). Korona areka – wiązka lasera pierzaste pozostawia na „górnej” lufy. W pomieszczeniach rośnie do dwóch metrów wysokości, jego liście są długie metr.

load...

Trahikarpus uważany za najbardziej dostosowane do warunków panujących w pomieszczeniu rodzaj wewnętrznych palmami. Ta palma Direct „od butelki” bagażnik i wielkim fanem pozostawia-Fanning. Warto zauważyć, że trahikarpus kwitnący pachnące białe lub żółte kwiaty, a nawet daje owoce – niebiesko-czarne jagody. Dwa najbardziej znanym w swoim rodzaju: trahikarpus Martius i trahikarpus Fortune.

Uzupełniając kryte odmian drzew palmowych i Iskariota rodziny. To jest niesamowite drzewo wygląda bardzo różni się od swojego kolegi „palm plemienia”. Unikalne liście palmy są w formie wydłużonego trójkąta, szerokie końce, które jeśli celowo, ale niedbale złamany. Co więcej, jest najszybciej rozwijającą się drzewo ze wszystkich palm wewnętrznych, ale żyje stosunkowo krótko – jakieś dwadzieścia lat.

Kokosowe drzewo – nie jest najlepszym rozwiązaniem dla uprawy domowej. To jest bardzo, bardzo lekki wymagające i dlatego bardziej nadaje się do ogrodów zimowych i szklarni. W warunkach pokojowych zazwyczaj zawierają tylko kokos Veddelya i kokosowego nucifera. Do uprawy w domu są doskonałe, takich jak palmy i Hove Belmore Foster wszelkiego rodzaju hamedorei, palmy Livistona, hamerops squat.

Warunki przetrzymywania

Prawie wszystkie kryte palmy wymagają takich samych warunków. Większość z nich w pierwszej kolejności będzie musiał przestronny pokój. Bo nawet jeśli nie jest jeszcze palma osiągnęła imponujące rozmiary, że nie toleruje bliskość do innych doniczkowych, jak w rzeczywistości, roślina ta pojedynczym.

Jak wszystkie rośliny doniczkowe, palmy wymaga odpowiedniego oświetlenia, komfortową temperaturę i odpowiednią wilgotność.

  1. Oświetlenie. Rośliny palmowe photophilic – muszą jasny, ale niekoniecznie światła otoczenia, więc pomieszczenie, w którym będzie zawierał swoją dłoń powinna być nie tylko przestronne, ale również jasne. Bezpośrednie palmy słońce tolerować twarde, więc z nich będzie miał pritenyat.
  2. Temperatura. Rośliny tropikalne palmowego (Areca, Iskariota, kokos, chamedora). W związku z tym, wiesz, oni potrzebują pokój z ciepłym powietrzem. Jednakże, palmy, dzikich krewnych, które rosną w strefie podzwrotnikowej (braheya, hamerops, trahikarpus, Waszyngton) na zimę lepiej jest zmienić lokal z chłodnym powietrzem. Co jest podobna do wszystkich drzew, bez wyjątku, to w obawie przed przeciągami. I wszyscy oni potrzebują ochrony korzeni przed zimnem. Dlatego wanny i garnki z tych drzew ciepłolubne nie można położyć na zimnej podłodze lub parapecie.
  3. Wilgotność. Palm roślin wilgoć miłości. Ledwie tolerować suche powietrze i wymagają ciągłego natrysku, zwłaszcza w wysokich temperaturach. W celu złagodzenia cierpienia tych tropikalnych stworzeń, nie trzeba spryskać, ale za to zabrać tylko ciepłą wodą i zwilżyć liście po obu stronach.

Jak dbać o palmę?

Ten houseplant jako dodatek houseplant palma odpowiednich warunków potrzebują więcej i nie uciążliwy, ale regularnej pielęgnacji. Jak dbać o niego? Podstawowa opieka palm wewnętrznych sprowadza się do prawidłowego nawadniania, terminowe przesadzania, karmienia i ochrony przed chorobami.

Podlewanie. Lato – codzienne i obfitego w zimie – umiarkowany. Ogólnie rzecz biorąc, częstotliwość i intensywność nawadniania jest bezpośrednio związane z temperaturą powietrza. Im gorętszy, tym częściej i obficie polać dłoni. Jednak uwilgotnienia jest również niekorzystne dla niego. Grunty w wannie z kwiatem być mokry cały czas, ale tylko nieznacznie.

Przeszczep dłoni jak wzrost. Młodzi i aktywnie rosnące drzewa – co roku, bardziej dorosły – mniej. Potrzeba transplantacji zależy od ciasnoty garnka. Od stać małej wanny kwiat palmy przeszczepionego wiosną w dużej naczynia cylindrycznego kształtu. Nowa pula powinna być jednocześnie trochę więcej niż wcześniej. Przeszczepić sobie wyprodukowany przez ogólnych zasad kwiatem wewnątrz pomieszczeń.

Podobnie jak inne rośliny doniczkowe drzewa powinny być karmione. Młodych lub nowo przeszczepione drzewa w ciągu pierwszych sześciu miesięcy nie potrzebują nawożenia. Dorośli palma zapłodnione w okresie intensywnego wzrostu (marzec-wrzesień) raz w tygodniu. Karmione ich zwykły kwiat nawóz według wskazówek na opakowaniu.

Jak widać, skromny palma sypialnia pielęgnacja wymaga prawie minimalne. Jeśli jej się zająć, które pasują do Twoich dłoni nie będzie. Jednak takie problemy nie zostały jeszcze wyłączone. Tzw chorób wewnętrznych palmy:

  • Brown (suchy), końcówki liści. Powód – suche powietrze, brak podlewania. Leczenie – regularne podlewanie, opryskiwanie, przycinanie wyschniętego wskazówek.
  • Żółknięcie liści. Powód – niewystarczające podlewanie.
  • Zardzewiałe plamy na liściach. Powód – nasiąknięta gleby, nawadnianie twardej wody, na gwałtowny spadek temperatury.
  • Suszenie młodych liści. Powód – nadmiar promieni słonecznych. Leczenie – pritenenie rośliny.
  • Zaprzestanie wzrostu. Powód – zbyt zimne i wilgotne pokój, brak składników odżywczych. Leczenie – przeniesienie zakładu w ciepłym miejscu, ubieranie.
  • Suszenie dolnych liści. Proces naturalny. Liście te zostały po prostu usunięte, ostrożnie odcinając od tułowia.

Oto ciekawy pokój kwiat palma – spektakularny, duże i mało wymagająca roślina. Mały kawałek tropikalnych lasów w wannie.

load...