Ile wody osobą? Interesujące jest to, aby wiedzieć

Zawartość:

Wiele źródeł twierdzi, że ciało ludzkie jest około 80% wody. Jednak ostatnie badania naukowców wskazują liczne, że ta postać, delikatnie mówiąc, trochę lepsza. Mimo tego nie neguje truizm, który stanowi, że woda jest niezbędna człowiekowi o wiele więcej niż nawet żywności.

load...

Chcesz wiedzieć, ile wody człowiek naprawdę, jaka jest jego rola w życiu organizmu, może zmienić procentową zawartość wody i innych interesujących faktów? To ten artykuł jest dla ciebie, bo to my rozumiemy dziś pod tym względem.

Procentowa zawartość wody w organizmie

Nie można odpowiedzieć na pytanie, ile wody jest zawarty w człowieku, gdyż liczba ta jest bardzo niestabilna i zależy od bardzo wielu czynników. Na przykład, zawartość wody zależy od:

  • Wiek człowieka

Ilość wody w organizmie, w zależności od wieku, a więc zmieniają się w czasie życia osoby. Młodsze on jest, tym bardziej jego ciało z wody. Na przykład, co miesiąc ludzkiego zarodka 98% wody. Postać szokujące, prawda? Jest to odsetek noworodków okruchów wynosi 80% w pięcioletnim dzieckiem – 78%, a na kopy – tylko 43%.

load...
  • Narządy wewnętrzne

Ponadto, nie należy zapominać, że zawartość wody jest bardzo różna w różnych narządach ciała. Na przykład, nie więcej niż 34% wody w kości, ale również w mózgu, – do 90. Jednakże stosunek ten nie jest stabilny i zmienia się osoby starsze.

  • Ludzkie zdrowie

Wiele chorób wiąże się odwodnienie, czasem bardzo silne. Szczególnie jest to typowe dla chorób, które powodują wzrost temperatury ciała. Nawiasem mówiąc, to dlaczego lekarze zdecydowanie zalecają chorzy pić dużo wody, ponieważ odwodnienie pogarsza choroby i powolne.

Nawiasem mówiąc, w tych dniach, a nawet u zdrowych ludzi jest bardzo często niewielkie odwodnienie. Dlatego dziś nikt nie będzie zaskoczony z zespołem przewlekłego zmęczenia, senność, nadmierne rozproszenie, zapomnienia.

Ponadto, lekarze mówią, że nawet niewielki, ale stały odwodnienie zwiększa ryzyko zachorowania na raka jelita grubego o około 27%, raka pęcherza moczowego – o 19% i raka piersi – aż o 47%. Statystyki nie są tak przygnębiające, a nawet przerażające. Wszakże do rozwoju tych chorób strasznych tylko 3% odchylenie w mniejszych normalnego poziomu wody w organizmie.

Średnia ilość wody

Więc co jest normalną ilość wody w organizmie? Lekarze uważają, że liczba ta waha się od 65%. Ale to jest prawdziwe tylko dla ludzi, którzy mają normalną wagę ciała. Takie lekarze masa jest obliczany za pomocą prostego wzoru: wysokość 100 centymetrów minus, plus lub minus pięć kilogramów. Na przykład, jeżeli wysokość 165 cm, a jego normalną masą wynosi od 60-70 kg.

Niektórzy ludzie uważają, że osoba z nadwagą odwodnienia nie ma niebezpieczeństwa, ale w rzeczywistości tak nie jest. Lipidy (tkanka tłuszczowa) zawiera praktycznie bez wody, więc im więcej tkanki tłuszczowej ciała, tym mniej wody w nim. W ciężkich przypadkach, gdy zawartość wody można zmniejszyć do 50%.

Dlaczego potrzebujemy wody?

Dlatego trzeba wody w organizmie człowieka? Dlaczego zmniejszyć jego ilość tak istotne? Na pewno odpowiedź na to pytanie jest niemożliwa, ponieważ woda w organizmie człowieka spełnia wiele funkcji.

  • Struktura komórek

Każda komórka składa się z części wód, a zatem normalny poziom wody zapewnia reprodukcję komórek zdrowych, bez „załamania”. I to jest bardzo ważne, ponieważ nasze komórki ciała są aktualizowane codziennie. I na ile wody pić zależy od zdrowia komórek organizmu.

  • Prawidłowe stężenie substancji w organizmie

Nasz organizm zawiera ogromną ilość różnych substancji potrzebnych do normalnego życia: witamin, składników mineralnych, hormonów. Aby jednak do tych substancji, które mają spełniać swoją funkcję, jego stężenie powinno być wystarczające. To – kolejna rola przypisana przez naturę w wodzie ciała.

  • Odtruwanie organizmu

Ludzkie ciało w każdej sekundzie jest ogromna liczba procesów metabolicznych. Ich efekty uboczne pochodzące z organizmu głównie przez nerki. Jednak aby je zabrać ze sobą, musi być wystarczająca ilość wody, w której odpady i wszystko się rozpuści. Dlatego odwodnienie jest obarczona przewlekłego zatrucia organizmu – zatrucia.

Jak widać, jeśli chcą utrzymać swoje zdrowie, nie można uniknąć odwodnienia. Przeciętny dorosły człowiek powinien pić około dwóch litrów wody, w tym ukrytych – Warzywa, owoce, zupy. Ale uwaga – jeśli pacjent choruje na nadciśnienie lub jakiejkolwiek choroby nerek i pęcherza moczowego, należy sprawdzić, aby rozpocząć z lekarzem. Tylko lekarz zna cechy trakcie swojej choroby, będzie mógł ocenić sytuację i dowiedzieć się, ile wody można pić w ciągu dnia, tak aby nie zaszkodzić zdrowiu.

Głównymi wyobrażeń o wodzie

Więc upewnić się, że woda jest niezbędna, nauczył się być normalny wody w organizmie i jak dużo płynu należy pić dziennie dla osoby dorosłej. Ale istnieje tak wiele różnych nieporozumień związanych z wodą! Jak nie popełnić błędu? omówimy najważniejsze z nich:

  • Woda przyczynia się do pojawienia się obrzęku

Ludzie, którzy mają skłonność do tworzenia się obrzęku, starają się zredukować ilość płynów do minimum. Ale w rzeczywistości nie jest tak – zmniejszenie płynu często powoduje pojawienie się jeszcze bardziej surowe obrzęków. Więc omówić schemat picia z lekarzem – on na pewno doradzi picie co najmniej jednego litra płynu dziennie.

  • Woda z posiłkami

W przypadku więcej niż jednego pokolenia ludzi głęboko przekonany, że konieczne jest, aby zmyć żywności. Lekarze również gastroenterologii jednym głosem mówią, że nie w każdym przypadku jest to niemożliwe! Gdy w żołądku, woda rozpuszcza się w soku żołądkowym. Oznacza to, że stężenie kwasu solnego, wymaganego do prawidłowego procesu trawienia, jest zmniejszona. A potem do żołądka i wrzody żołądka nawet rękę.

  • Woda, zamiast pokarmu

Bardzo często można usłyszeć bardzo ciekawą radę: aby tępe uczucie głodu, wypić szklankę wody. Bardzo często uciekają się do tej płci, prowadząc walkę z nadwagą. Jednak nie można tego zrobić – jeśli pijesz więcej niż trzy litry płynów dziennie, prędzej czy później zaczynają się problemy zdrowotne. Ponadto nadmiar wody w organizmie może powodować ostre zatrucia alkoholowego.

  • Nie pij w nocy

Bardzo często można usłyszeć ostrzeżenie nad wodą przed pójściem do łóżka – powiedzmy, wszystkie tego samego obrzęk. Ale w rzeczywistości, szklanka czystej wody pitnej w temperaturze pokojowej będzie spać spokojnie, a rano będzie stanowić piękną cerę. I obrzęk będzie dużo mniej. I nic dziwnego – w przypadku, gdy organizm stale traci wodę przy każdej okazji, ukrywa go w rezerwie. A jeśli woda w obfitości, jaki jest sens swojego sklepu?

I na koniec chciałbym przypomnieć – kawa, herbata, napoje bezalkoholowe i innych płynów, oczywiście, jest również woda. Ale jeśli chcesz, aby doprowadzić swoje ciało do ciekłego korzyści, spróbuj pić tylko czystej niegazowanej wody pitnej. Kawa i herbata, na przykład zawierają takie substancje, które wywołują nadmierne wydalanie, co prowokuje rozwój odwodnienia, dwutlenku węgla zawartego w sody – po prostu nie najbardziej korzystny wpływ na organizm, nie wspominając o ogromnej ilości cukru. Więc za stosowne przypomnieć bajkę dla dzieci: zawsze i wszędzie wieczną chwałę wodzie.

load...