Ile kalorii człowiek potrzebuje dziennie: wzór i metoda obliczania

Prawo zachowania energii, która jest podstawowym prawem natury, stwierdza, że ​​energia nie może zostać utworzony i nigdzie nie znikają, lecz tylko przekształcone, przekształcane z jednej postaci w drugą. To odnosi się do procesów zachodzących w naszym organizmie. I nikogo nie obchodzi, czy podoba Ci szkołę fizyki czy nie, prawa fizyczne specjalnie dla ciebie nie został odwołany. Więc chcąc nie chcąc będzie musiał liczyć się z nimi w celu uzyskania pożądanej objętości lub utrzymać optymalny kształt. Dziś staramy się zorientować się, ile kalorii osoba musi w ciągu jednego dnia, żeby nie przybrać na wadze i dostarczyć organizmowi wszystkie niezbędne. Notorious kalorii, które wiele kobiet z problematyczną wagi boi jak cholera kadzidła, potrzebujemy wszystkich, ponieważ dają organizmowi energii potrzebnej do ważnych procesach fizjologicznych. Ale liczba kalorii potrzebnych dla każdej osoby indywidualne.

load...

Zawartość:

Niedobór i nadmiar kalorii

Precyzyjne i jasnej odpowiedzi na pytanie „ile kalorii ma dana osoba potrzebuje?” nie takie proste, ponieważ dzienna ilość spożytego pokarmu powinny być w pełni zgodne z indywidualnym energii kosztuje szczególnie jedną osobę. Jest to z pewnością należy wziąć pod uwagę płeć, wiek i pracochłonności. Negatywnie wpłynie zarówno nadwyżki i deficytu kalorii. W medycynie istnieje taka postać jako podstawowego metabolizmu lub podstawowej przemiany materii, pokazując, ile kalorii trzeba utrzymać procesy życiowe w stanie spoczynku. Jeśli ilość spożywanych kalorii będzie mniejsza od tej figurze, ludzie będą czuć zmęczenie, złe samopoczucie, nie będzie w stanie prawidłowo wykonywać swoją pracę. Jestem pewien, że wiele kobiet pamięta stan słabości i depresja poludepressivnoe podczas próby zgodne z diet niskokalorycznych. Z nadmiarem kalorii, cały nadmiar będzie osadzać się w postaci tłuszczu prowadzące do zwiększenia masy ciała, otyłości i zaburzeń metabolicznych.

Jak obliczyć liczbę kalorii

Istnieje wiele metod i systemów obliczania liczby kalorii. Jednym z najlepszych wzorów, pozwala na obliczanie dziennego zapotrzebowania na kalorie, Tom Venuto została doprowadzona do książki „Tajne paszy tłuszczu mięśni.” Ta formuła pomoże Ci określić najlepszy poziom podstawowej przemiany materii, która została omówiona powyżej.

load...

Formuła oparta jest na wysokości, masy ciała i wieku osoby:

655 + (9,6 x masa ciała w kg) + (1,8 x wysokość w cm) – (4,7 x wiek w latach) = BMR (Basal Metabolic Rate – poziom podstawowej przemiany materii)

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

Mając poszczególnych parametrów, należy postępować liczyć TDEE (całkowite wydatki Dzienne zużycie energii) – liczbę kalorii potrzebnych każdego dnia, aby utrzymać masę ciała na podstawie poziomu aktywności fizycznej. Fakt, że zwiększenie aktywności fizycznej wymaga większej ilości kalorii, co nie należy się obawiać.

Aby obliczyć TDEE wcześniej uzyskaną postać BMR należy pomnożyć przez indywidualnego wskaźnika aktywności:

BMR Wskaźnik aktywności X = TDEE

  • Wskaźnik 1.2 – niska aktywność (brak aktywności fizycznej, głównie siedzący tryb życia, nieaktywny tryb życia).
  • Index 1,375 – umiarkowana aktywność (lekkie ćwiczenia 1-3 razy w tygodniu). Indeks
  • Aktywność 1,55 – wysoki poziom aktywności (intensywne ćwiczenia 3-5 razy w tygodniu). Działalność
  • Index 1725 – bardzo wysoki poziom aktywności (ciężkie ćwiczenia fizyczne co najmniej 6-7 razy w tygodniu). Indeks
  • Aktywność 1,9 – ultrawysokiej ekstremalne obciążenia (regularne ciężka praca fizyczna, intensywny trening kilka razy dziennie).

Zliczając TDEE, a otrzymasz odpowiedź na pytanie: Jaka jest optymalna ilość kalorii człowiek potrzebuje w ciągu dnia, tak aby nie przybrać na wadze iw pełni dostarczyć organizmowi niezbędnej energii.

Obliczenia wideo dla dietetyków

Siadając na każdej diecie jest ważne, aby nie „cut off” kalorii więcej niż 15-20% TDEE i starają się znaleźć równowagę między tłuszczów, białek i węglowodanów. W przeciwnym wypadku, ciało zaczyna „system reagowania awaryjnego”, który zmniejszy wszystkie próby, aby schudnąć, nie.

Nick Levchenko

. Potajemnie

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...