Idealny plan przygotowań do ślubu

Zawartość:

Ślub – to wielkie wydarzenie w życiu każdego człowieka. Więc przygotować się do niego z góry i musi być bardzo ostrożny. Po tym wszystkim, nic nie powinno zostać utracone, a wszystko musi iść „gładko, bez żadnych przeszkód”, jak mówią. Wiele nowożeńcy zwracają się do wyspecjalizowanych agencji, które pomagają w celu zorganizowania ślubu. Ich zadaniem – aby maksymalnie ułatwić ten proces dla młodej pary, i rozważyć wszystko w najdrobniejszych szczegółach.

load...

Ale co do zasady, w naszym życiu stale zdarzyć żadnej wyściółki. Dlatego, aby całkowicie zaufać agencja nadal nie warto. Sam musiał kontrolować proces przygotowania uczty i przynajmniej wiem, jak on postępuje. Mimo wszystko, ten dzień jest ważny dla obu stron, jak żaden inny, i wszystko w nim musi być doskonały. To z tego powodu, szczególnie dla was, pisaliśmy planu. Wszakże tylko właściwy plan przygotowań do ślubu będzie ubezpieczania się od nieprzyjemnych niespodzianek.

Więc, najważniejsza zasada, aby zagwarantować powodzenie imprezy – to jest na pewno odpowiednim czasie rozpoczęto przygotowania do ślubu. Nie jest konieczne, aby odłożyć wszystko do ostatniej chwili – pamiętaj coś zostanie pominięte. I tak będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby przeanalizować wszystkie kilka razy i odpowiednio zmienione w razie potrzeby.

Około 5-6 miesięcy przed ślubu

 • Data ślubu

Oznaczyć datę i przybliżoną datę ślubu – przynajmniej w przybliżeniu. Więc nie jesteś zdezorientowany, gdy jesteś w biurze rejestru oferowane kilka dat do wyboru – co do zasady, a to się zdarza. Zastanów się jeszcze, czy to jest czas, aby przyjść z dala od żyjących krewnych i przyjaciół, wziąć interes w pracy, nie byłoby określone powyżej nie katastrofy uniwersalnej skali, a wszystko w tym stylu.

load...
 • Miesiąc miodowy

Honeymoon Planujesz spędzić swój miesiąc miodowy? Następnie należy sprawdzić z wyprzedzeniem harmonogram płaszczyznach. Pamiętaj, że ogromna liczba lotów dostępny, zazwyczaj w weekendy. Staraj się zaplanować podróż na miesiąc miodowy przynajmniej w ogólnym zarysie. Hotele, wycieczki – nie zapomnij, aby obliczyć wszystkie koszty i zapewnić niespodzianek. Jeśli miesiąc miodowy planujesz spędzić za granicą, złożyć wniosek o paszport.

 • Informacje nadproża

Badać wszelkie dostępne informacje odnoszące się do wesela i ich organizacji. Można to zrobić w Internecie oraz w czasopismach specjalistycznych. Bardzo często ten punkt para po prostu ignorowane, wierząc, że oni sami wiedzą wszystko. I bardzo dużo na marne – w rzeczywistości, można znaleźć wiele informacji, które mogą być bardzo przydatne.

 • REJESTR

Pamiętaj, aby wybrać sekretarza, w której chcesz zarejestrować swoje małżeństwo. Nie zapomnij, aby dowiedzieć się w urzędzie stanu cywilnego, trzeba będzie zrobić. Na przykład, wiele biur rejestru zarejestrować małżeństw tylko jeśli jeden z nowo małżeństwo mieszkające w obszarze, do którego stosuje się ten sam urząd stanu cywilnego i.

Idź do urzędu stanu cywilnego i napisać oświadczenie. Biuro rejestru dostarczy Ci informacji na temat przedsiębiorstw, pomagając zorganizować wesele. Dokładnie zbadać swoje usługi, ceny i warunki na których mogą poradzić sobie z zadaniami.

 • Materiał strona numerze

Pamiętaj, aby określić przybliżoną kwotę, jaką jesteś gotów zainwestować w organizację swojej uroczystości. W większości przypadków młode pary mają do czynienia z tym samym problemem – w najbardziej odpowiednim momencie, okaże się, że pieniądze są bardzo brakuje. Restauracja jest już zarezerwowane, limuzyny „beat kopyta” i gołębie pokutować w oczekiwaniu, kiedy wydacie je do nieba.

I rozpocząć panikę i chaos. Długi przyjaciół, pożyczki z banków – w sumie szczęśliwe życie rodziny zaczyna się od długu. I bardzo hardball, warto zauważyć. Dlatego ubezpieczania od takiej sytuacji – po prostu dowiedzieć się, wszystkie koszty i leżał w ilości niezbędnej na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. Jeśli pieniądze nie wystarczy – nie w pośpiechu, aby wziąć kredyt w banku. Poprosić o pomoc rodziców, jeśli pozwolenie na związek. A jeszcze lepiej – w celu zmniejszenia kosztów: ślub będzie trwał tylko jeden lub dwa dni, a następnie rozpocząć codzienne życie. Nie chcesz, aby uruchomić go z długu? Nawiasem mówiąc, nadszedł czas, aby lepiej śledzić swoje finanse: szef tabeli kosztów i przychodów.

 • Zrób listę gości

Napisz listę zaproszonych gości. I zawsze pamiętać o tym, że na wesele – miejsce dla pozytywnych emocji. Dlatego starannie przemyśleć listy gości – nie jest konieczne do zaprzysiężonych wrogów napotkanych twarzą w twarz na swoim ślubie. Skonsultuj się ze swoją drugą połowę i przedyskutować wspólnie. Zatwierdziła listę tych, którzy chcieliby zobaczyć na swój ślub. Należy mieć na uwadze życzenia obu stron.

Koniecznie pre-order zaproszenie w odpowiedniej ilości. I nie zapominaj o zasadzie „10 plus.” 50 osób zaproszony? Zaproszenia, porządek 60 Zobaczysz, będą z pewnością się przyda. Zaproszenia ślubne powinny być zamawiane po zestawieniu wszystkich zatwierdzonych użytkowników.

 • Zadbaj o swój wygląd

Idź do salonu kosmetycznego lub spa. Obecnie istnieje wiele programów dla przyszłych panien młodych, kurs, który został zaprojektowany przez kilka miesięcy lub tygodni. Odświeżyć i odmłodzić skórę na twarzy, ciała i włosów zrobić.

Ponadto, natychmiast po dzień lub dwa przed ślubem, jest przeprowadzenie procedury, pomaga dać twarz, włosy, ręce po prostu niepowtarzalny wygląd. I nie zapomnij o sporcie! W ciągu tych sześciu miesięcy masz wielką szansę na wprowadzenie mięśni w tonie, w celu zwiększenia wytrzymałości, zwiększenia ogólnego stanu zdrowia i dobrego atmosferę na wakacje.

Około 2-3 miesięcy przed ślubu

Gdy zbliżamy się do cenionych data staje się o wiele więcej kłopotów. Idź do nich w sposób odpowiedzialny, aby nie zbierać owoce swojej nieostrożności.

 • ślub

W ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się dobra tradycja – ślub w kościele. Ale w tym przypadku konieczne jest, aby przygotować w odpowiednim czasie. Jeśli dla Ciebie ważne jest, aby wziąć ślub w kościele, to najlepiej, aby wybrać odpowiedni wyprzedzeniem kościół i omówić wszystkie szczegóły z księdzem.

 • Suknia ślubna, obrączki

Masz zamiar uszyć suknię ślubną lub kupić gotowe? W każdym razie, to jest czas, aby zacząć szukać odpowiedniego salonie studio. Poszukiwania imię ich sukienki mogą być opóźnione. Po tym wszystkim, co dokładnie trzeba znaleźć, jest dość trudne. Trzeba pamiętać, że dopasowanie sukni w salonie lub w studiu, gdzie można je szyć, może trzeba przejść kilka razy.

Chcesz kupić gotowe ubrania? Zdecydować się na styl, kolor i długość sukni. Następnie przejdź do specjalnych salonach w poszukiwaniu odpowiedniego modelu dla ciebie. Bądź przygotowany na to, że to by nie jeden lub nawet dwóch tygodni. Bądź cierpliwy, wierny przyjaciel i / lub matka i przejść w poszukiwaniu swojego jedynego – sukni ślubnej.

Zakup od detalisty biżuterii twoje przyszłe obrączki. Ale to zakup lepiej zrobić na własną rękę – ciągle prosić swoją opinię o prawie małżonka. A jeszcze lepiej – udać się do sklepu jubilerskiego razem. Bo mimo wszystko, i tych pierścieni trzeba przeprowadzić wszystkie swoje długie i szczęśliwe życie wspólne rodziny.

 • Restauracja, nocleg

Następnie, warto pomyśleć o tym, gdzie można przyjmować gości. Konieczne jest znalezienie odpowiedniego kawiarni lub restauracji. I pożądane jest, aby nie być zadowoleni z aranżacji ustnej – mądry, aby zawrzeć umowę, w przeddzień ślubu nie wiem co pozostało bez restauracji. Niestety, zdarza się. Być może trzeba będzie pomyśleć o noclegu dla swoich gości.

Około 1-2 miesięcy przed ślubu

 • Tamada i fotograf

Znajdź Toastmaster i zgodził się z nim szorstka skrypt bankiet. Oczywiście, scenariusz planuje w najdrobniejszych szczegółach jest to niemożliwe, ale aby mieć z grubsza to, co cię czeka, by wiedzieć, że jest nadal konieczne. Potrzebny będzie również operatora video i fotograf ślubny.

 • ślub taniec

Wynająć choreografa lub pójść na kursy tańca. Należy wziąć pod uwagę nie tylko ich taniec na weselu, ale także wykonać go bezbłędnie. I jak powinien powinien starać się zrobić. Zatrudnić muzyków, którzy będą grać na uroczystości i zdecydować muzykę do tańca. Jeśli nie chcesz, aby „na żywo” muzykę, angażują się w sporządzaniu listy odtwarzania.

 • Miesiąc miodowy

Jadąc na miesiąc miodowy? Jest super! Ale należy pamiętać, że bilety należy wykupić w odpowiednim czasie. Jedynymi wyjątkami są „spalanie” Tour – muszą być zakupione na kilka dni przed wyjazdem. Ale być przygotowany na to, że można trap różne niespodzianki.

 • Wizerunek młodej

Zdecyduj się na stylistka, wizażystka i fryzjerka. Pamiętaj, aby zrobić makijaż próbny i włosy. W przeciwnym razie, dzień ślubu może ponieść poważne rozczarowanie.

 • Usługi weselne

W takim przypadku, jeśli zdecydujesz się zastosować do agencji ślubnej, to teraz jest najlepszy czas, aby to zrobić. Nie jest konieczne, aby zastosować się do pierwszych dostępny – lepiej zapytać opinii o nim.

 • Ślub procesji

Zorganizować limuzynę z góry. Decyzję w sprawie liczby samochodów, które będą w konwoju. Wymyślić dekoracji dla każdej maszyny. To może być balony, wstążki, pierścienie, kwiatów lub jakikolwiek dekoracji do gustu.

 • Zaproszenia

Zaproszenia na tym etapie powinny być już gotowe – to ich czas. Wysłać zaproszenia do wszystkich gości: ktoś przekazać je osobiście, ale dla kogoś – wyślij wiadomość. Nie jest konieczne, aby opóźnić ten zawód w ostatniej chwili – ludzie też muszą planować swój czas.

 • Menu na uroczysty bankiet.

Zorganizować z restauracji, rozpatruje i zatwierdza świąteczne menu. Po raz kolejny zastrzec dekorację pokoju, które planuje zorganizować bankiet. Teraz wybrać odpowiednią firmę, która będzie w stanie wykonać tort weselny. Zdecydować, jaki rodzaj ciasta chcesz.

Około 3 tygodnie przed ślubu

Tak cenionych data jest coraz bliżej – obawy i lęk jest jeszcze większa. Cóż, jak to mówią: Ostatnia walka – był najtrudniejszy. I trzeba się z niego zwycięzcę.

 • Ponownie Zaproszenia

Wysłaliśmy zaproszenia? A teraz, należy sprawdzić, czy wszystkie zaproszenia do zysków ślubnych do każdego odbiorcy. Określić dokładną liczbę osób, które zgodziły się przyjść na ślub.

 • Personel serwisowy

Upewnij się, że cały personel zatrudniony, w tym personelu pomocniczego i organizatorów ślubnych bezpośrednio, gotowy do wykonywania swoich obowiązków.

 • Wizerunek młodej

Zacznij systematycznie solarium. Zdecyduj powinien wyglądać bukiet panny młodej i boutonniere. Kupić wszystkie niezbędne szczegóły nowożeńcy WC: buty, ubrania, akcesoria, biżuterię.

 • Lista prezentów

Pomyśl o tym, co prezenty chcieliby Państwo otrzymać. Zrób listę konieczne i powiadomić swoich gości. Goście potrzebują wystarczająco dużo czasu, aby kupić prezent.

 • Napoje na uroczysty bankiet.

Napić, w tym alkoholu, w celu obliczenia ich dokładną liczbę spodziewanych gości. Zamów swój tort weselny.

 • Kurze i kawalerskie

Pomyśl o swojej ostatniej kury i jelenia. Zaproś swoich znajomych. I nie zapomnij wziąć pod uwagę scenariusz, w góry – prawie prosty alkohol pamiętam. Ale ze striptizerek i prostytutek, powinno być zaniechane. Chcesz wziąć ślub, a nie działać aż do ślubu?

 • Terminarz ślubny

Pomimo faktu, że wszystkie szczegóły zostały już przemyślane w szczegółach, jeszcze napisać szczegółowy harmonogram ślubu. Określ czas dla każdego zadania: włosy, makijaż, Bride, rejestracyjny (lub ślubny), bankiet w restauracji, czas wyjazdu na wycieczkę. Pamiętaj, aby wymyślić plan drugi dzień ślubu: niezbędne działania lub rozrywki.

 • Inne niuanse

Zadbaj o fajerwerków na wakacje. Podjęcia wszelkich niezbędnych uzgodnień dotyczących podróży po ślubie.

Kilka dni przed ślubem

Pisać listy, które wypełniają wszyscy, którzy powinni pomóc podczas obchodów. Uzyskaj potwierdzenie od nich, że nie zapomniał o swoich obowiązkach. Lista osób odpowiedzialnych za ślub powinny być zawarte: fryzjera, wizażystka, kamerzysta, kierowca, fryzjer, kwiaciarnia, fotograf, kucharz, kierownik restauracji, projektant wielkiej sali, tort weselny pocztowa, toster i innych.

 • Wstępnie zaplanować plan kwalifikacyjny dla gości.
 • Świętuj wieczór panieński i kawalerski.
 • Pamiętaj, aby odłożyć parę kieliszków szampana i butelki na spacer.
 • Bądź specjalną kartę, na której zostały napisane nazwiska zaproszonych gości, tak, że każdy może znaleźć swoje miejsce przy stole bankietowym.
 • Dowiedzieć się, co będzie pogoda w dniu ślubu.
 • Kilka dni przed ślubem rozłożyć buty, które są zamiar nosić.
 • Pomyśl o tym, co umieścić w torebce panny młodej.
 • Wchodzisz na worki, które odbywają się na wycieczkę.
 • Przed dniem ślubu dzwonić do wszystkich odpowiedzialnych za jego realizację.

W dniu ślubu

 • Więc powiedz mi stres, „Nie!”. Nie denerwuj się i nie martw się. Zrobiłeś kawał dobrej roboty, a dokładniej w stanie zrobić to, co jest konieczne w tym dniu.
 • W godzinach porannych przed ślubem powinni przyjmować komunię w kościele.
 • Przed wyjściem z domu upewnij się, że najważniejszą rzeczą: pierścień i paszport.
 • Mniejsze obawy na ten dzień musi mieć świadków młodej pary.

Świadkowie powinien:

 • Świadkowie panny młodej umieszcza torebkę. Pomyśl o wszystkim i nie przegap niczego.
 • Upewnij się, że absolutnie wszystkie samochody w konwoju zostały odpowiednio urządzone.
 • Upewnij się, że niezależnie od żywności, kieliszki do wina, szampana i wody potrzebne do spaceru, były na swoim miejscu. Nie zapomnij o rekwizyty ślubnych dostarczonych przez skrypt. Przygotować płatki kwiatów i ryż, które posypać nowożeńcom. Co do zasady, pozycja jest odpowiedzialna toastmaster.
 • Nie bądź pewny stracić aktu małżeństwa do rejestratora.

Szczęśliwego i udane małżeństwo z wami!

load...