Idealna waga lub zdrowia?

Zawartość

Wczoraj dowiedziałem się, że niektóre uczelnie amerykańskie wprowadziły przedmiot o nazwie „Zdrowe ciało obrazu”. I, oczywiście, „Między słowami”, ale przesłanie jest jasne jak dzień – Amerykanie są zmęczeni dominacji otfotoshoplennyh ciał na okładkach magazynów, a chcesz, aby przypomnieć dzieciom, jak w ogóle wygląda zwykłych kobiet i mężczyzn. Tak, rozstępów, luźnej skóry i inne małe niegarbowanych zgodne z tym, co widzimy na co dzień w telewizji i Internetu. Ale wygląda na to, ludzkiego ciała – i dość neotfotoshoplennoe zdrowe. Jednak 90% moich rodaków preferuje „piękne”, „zdrowy”. Co może wpłynąć na uporczywe próby osiągnięcia minimalnej wadze?

load...

[Powrót do spisu treści]

Idealna lub minimalna waga – źródło problemem

Faktycznie, moda schudnąć do „wzrostu minus 120” wyszedł z branży kosmetycznej. No wiesz, modele, odzież, spędzają coraz mniej tkanki przejmować rzutki … Obiektywnie, zdrowie ma minimalnej wagi i taki, który posiada ciało bez większego wysiłku z normalnej diety niskokalorycznej.

Dla większości ludzi, jeśli wierzyć statystykom, ACSM, jest „wzrost minus 100-110 cm”, ale nie jest to minus 120 cm Jednak statystyki w sprawach własnej odchudzania. – A dość słabym argumentem. Większość dziewcząt stara się, że cokolwiek było zrzucić 5 kg „ostatni”, nawet jeśli są one w rzeczywistości, nie w naturze.

Jest także głównym źródłem problemów, takich jak nadmierne obsesji diet, przewlekłego przetrenowania, anoreksji. Bulimia, kompulsywne objadanie się i niska samoocena. Tak, to jest możliwe, aby pokazać obrazy „prawdziwych ciał” – nie jest najlepszą motywacją, aby schudnąć w świecie, ale utrata wagi w przypadku braku takiej potrzeby nie koreluje ze zdrowym stylem życia.

load...

[Powrót do spisu treści]

Co jest uważane za zdrowe waga

Większość źródeł medycznych zgadzają się co do opinii, że jest to masa, w którym osoba, która nie posiada imponującą masę mięśniową (do odczytu, nie jest zawodowym sportowcem) ma zdrowe BMI i nie doświadczyć niedogodności związanych z otyłością. Faktycznie, dla wzrostu 165 cm może być od 45 do … 70 kg, jeśli wziąć dane opublikowane przez D. Amen.

Jest oczywiste, że waga jest bardzo zdrowe, więc kryteriów oceny przydatności i stało się powszechne powiedzieć klientom, że skala – najgorszy wskaźnik sprawności i zdrowia na świecie. Więc jesteś w zdrowej wagi, jeżeli:

  • Nie masz duszność, uczucie ciężkości i zmęczenia podczas normalnego chodzenia, proste prace domowe, podczas spaceru, światła jazdy na rowerze, a także w trakcie wykonywania ich zwykłej pracy:
  • Nie masz wspólnych problemów spowodowanych zbyt dużej wagi

To proste? Nie, to jest bardzo trudne, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę fakt, że większość ludzi w tej wadze nie będzie wyglądać jak model z okładek czasopism.

Oznaki tego, że dana osoba „całkowicie zahudelsya” zwykle są:

  • Zmniejszenie aktywności tarczycy, a nawet wtórna niedoczynność tarczycy, której objawami jest ciągłe zmęczenie, senność, brak energii, przyrost masy ciała, mimo diety i sportu działania. W fitnessistov często objawia się w powolnej odbudowy mięśni po wysiłku, i wypadanie włosów;
  • Zaburzenia snu – po treningu na bezsenność, do wspaniałego stanu, kiedy o godzinie 9 wieczorem idziesz spać spokojnie, a na 2.30 chcesz rzuca w łóżku, a od godziny snu przed 5 rano nie ma sposobu. Istnieje również tzw odroczony senność – to jest, gdy śpisz uczciwych 7 godzin, a organizm potrzebuje trochę więcej, innymi słowy, co byś zrobił, nie wyspać;
  • Straty

  • Z głodu – jeśli przez długi czas ma bardzo mało, głód odczuwa inaczej. Pacjenci z anoreksją często opisują go jako swego rodzaju stan euforii, graniczące ze szczęścia i, na przykład, poczucie lotu. Ogólnie rzecz biorąc, „dohudevshis” można zatrzymać głodny jak normalny człowiek i postrzegają ją jako okazję, by w końcu przyjąć do żywności;
  • Spadające włosy, złuszczające paznokcie i stale bolą zęby – to nie ma nic wspólnego z „brakiem vitaminchiki na dietke” choć zaleytes vitaminchiki, ale włosy będą „spadać”, jeśli dolna wartość kaloryczna niższa niż minimum i przytrzymaj go tam wystarczająco długo. Mechanizm utraty urody jest nieco bardziej skomplikowana, a rada z Vkontakte publicznej o „Vitaminka z włosów rozwijanej” małej korespondować z rzeczywistością: Head Light
  • Uczucie – warunku związanego z trwałym niskiego poziomu cukru we krwi, nie przerywa żadnego kofeiną poczucie, że wyżej wymieniona głowica masz tylko nosić włosy i kapelusz. Kompletnie nie łączy się z każdego zadania, z wyjątkiem pozowanie bez zmiany postawy jest przyczyną zwolnienia i problemy w biurze;
  • Obsesyjne myśli o utracie wagi – jeśli ciągle myśleć o tym, co jeść i jak jedzenie daje poczucie wolności i szczęścia, kiedy dieta, to, przepraszam, już dohudelis. Istnieje również natrętne myśli o nieodebranych lub niedokończone szkoleń, zwłaszcza dla sportów nieprofesjonalnych. To także może być nadana maniakalnej skupanie wszystkie nowe i niezbyt odchudzające kremy, suplementy diety, prawie stałego pobytu w klinikach utrata masy ciała, zakup domu sprzęt do ćwiczeń i masażu wątpliwej skuteczności i innych podobnych czynności;
  • I najważniejszym kryterium – waga nie znika, zamarł i nie odejdzie, bez względu na to, co robisz. „Plateau”, utrzymujące się przez cały rok – jest okazją do refleksji, a nie tego, czy została osiągnięta „pohudetelnoy” cel, i czy to jest czas, na przykład, do pracy nad siły mięśni, szybkości przemieszczania się w przestrzeni, czy piękno tańca brzucha.

W ogóle, chcesz zobaczyć wygląd zwykłych kobiet i mieć zaufanie do siebie? Spakuj torbę plażową iz powrotem. Na szczęście, lato. Nawiasem mówiąc, chyba proste „dostęp do ludzi z kapsuły pohudetelnoy” w końcu przekonać się, że zdrowie – nie jest to ładny obrazek z płaskim brzuchu i zielone jabłko na tle i doświadczenia. Odwaga, siła, chęć poruszać – to taki dziwny moje kryteria zdrowej wagi.

load...