Hormonalne awaria: objawy i leczenie

Zawartość:

Hormony odgrywają ważną rolę w tym, jak i prawidłowo funkcjonować swoje ciało i jak czujesz się z dnia na dzień. Jeśli twoje hormony są w równowadze, dobrze spać w ciągu dnia, pełen energii, doświadczenie pożądania seksualnego i mają doskonałe funkcjonowanie układu odpornościowego i trawiennego. Zdrowe ciało jest w stanie wyprodukować wszystkie potrzebne hormony, które są niezbędne do kobiety na całym jej życiu. Jednak hormony te mogą łatwo wpaść w „bałagan”, otwarcie przestrzeni dla szerokiej gamy zaburzeń hormonalnych.

load...

Przyczyny niewydolności hormonalnej

Zazwyczaj, organizm hormonalne awarie występują u kobiet w okresie menopauzy lub z powodu cech cyklu miesiączkowego i funkcjonowania gruczołów hormonalnych. Jednakże, istnieją inne przyczyny tych niepowodzeń. Występują przy produkcji hormonów w organizmie występuje w ilości niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Najczęściej taka niewydolność hormonalna występuje u kobiet powyżej czterdziestu lat. Istnieje jednak wzrost takich naruszeń, a dziewczęta w ostatnich latach. Dlaczego? Faktem jest, że dzisiaj wiele kobiet jest zbyt zajęty swoją pracą i nie może zapłacić wystarczającej uwagi do ciała. Nawet wtedy, gdy objawy są obecne, są one przy zbyt słabo, bez realizacji konsekwencji, dopóki sytuacja staje się bardzo krytyczna. Kobiety nie rozumieją, że na samym początku choroby małego leczenia może całkowicie wyeliminowania problemu, podczas dłuższych awarii, tym trudniej jest się go pozbyć.

Hormony odgrywają bardzo ważną rolę w naszym organizmie. Biorą udział w regulacji jego funkcji, więc nawet niewielki naruszenie ich wpływu na równowagę całego organizmu. Do najważniejszych żeńskich hormonów – estrogenów i progesteronu. Jeśli ich związek jest trochę uszkodzony, jest zachwianie równowagi hormonalnej. Zwykle objawia się poprzez wzrost poziomu estrogenu, który występuje w okresie dojrzewania u dziewcząt. U młodych kobiet z niewydolnością hormonalną, przyczyny tego mogą być różne. To może się zdarzyć, jeśli złą dietę, wczesne wystąpienie menopauzy, niewłaściwy tryb życia. Ponadto, niewydolność hormonalna może zostać wywołane przez stosowanie hormonalnej pigułki antykoncepcyjne, naprężenia zmęczeniowe i innych negatywnych czynników. Taka awaria może spowodować preparatów hormonalnych.

Hormonalne zakłócenia u kobiet ponad czterdziestu lat występują zwykle z powodu menopauzy. W tym czasie przestaje formacji jaj, a więc znacznie zmniejszyć spożycie estrogenów. Objawy są wyrażone z naruszeniem nocne poty, drażliwość, uderzenia gorąca, zmęczenie ciężkim. W tym przypadku awarii spowodowanych klęskami czynniki hormonalne, więc nie ma sensu leczyć. Oczywiście, taka sytuacja nie odpowiada albo chory lub jego okolic, a oni rozpocząć leczenie skutków awarii, ale bezskutecznie.

load...

Jako młode kobiety, mają zaburzenia hormonalne – zazwyczaj jest to naruszenie czynności organizmu i powinny być traktowane. Często choroba ta występuje po porodzie, a w końcu jest równowagi hormonalnej bez stopy interwencji i nie mogą być traktowane. Ale zaburzenia hormonalne po aborcji wymaga szczególnej uwagi – jej konsekwencje mogą być najbardziej nieprzewidywalne. Aborcja zazwyczaj zamienia się w manifestację całą masę chorób ginekologicznych, a nie zawsze tak się dzieje od razu po zabiegu. Czasami awarie w organizmie zaczyna się kilka lat po aborcji. Dlatego decydując się na aborcję, muszą być przygotowane do rozpoczęcia intensywnego leczenia, aby pozbyć się negatywnych skutków działania i nie przegap pierwszych objawów choroby możliwe.

Zaburzenia hormonalne u kobiet może być przyczyną takich chorób jak miażdżyca, mięśniaków macicy, zespół policystycznych jajników, edukacji piersi włóknisto-torbielowate, migrena, astma, i wielu innych, których leczenie może trwać latami.

Objawy niewydolności hormonalnej

Do czasu, aby ostrzec wszystkich poważne konsekwencje niewydolności hormonalnej, należy poznać jej przyczyny. Ogólnie rzecz biorąc, niewydolność hormonalna u kobiet może mieć następujące objawy: nieregularne miesiączki, drażliwość i częste wahania nastroju, zwiększenie masy ciała, suchość pochwy, bóle głowy. U kobiet poddawanych niewydolności hormonalnej, jej objawy manifestują się w zmniejszenie libido, bezsenność i chroniczne zmęczenie, wypadanie włosów, powstawanie zmarszczek i twarzy wzrost włosów.

W celu określenia występowania niewydolności hormonalnych lekarz może pomóc w analizie na hormony i morfologii. Jeżeli wyniki tych analiz potwierdziły niewydolność hormonalną, jej leczenie jest powoływana w odniesieniu do przyczyn tego niepowodzenia. Zazwyczaj jest to terapia hormonalna, której celem – aby regulować poziom hormonów. Zwykle preparaty zawierające hormony naturalne lub syntetyczne. W niektórych przypadkach, jak leczenie przepisane suplementy, diety i zdrowego stylu życia, powodując hormonów w organizmie odbija się, a kobieta może żyć pełnią życia.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niewydolności hormonalnej, należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą. Będą one w stanie ustalić przyczyny tych objawów oraz czas do rozpoczęcia leczenia i regulują gospodarkę hormonalną poprzez eliminowanie tych przyczyn. A potem niewydolność hormonalna nie spowoduje ogromne szkody dla organizmu.

Profilaktyka i leczenie zaburzeń hormonalnych

Leczenie zaburzeń hormonalnych zawsze wymaga czasu. Często musi być regularnie wykonywane. Jednak bez względu na to ile oni nie czasu, by go zobaczyć, w celu uniknięcia większych kłopotów ze zdrowiem, jest to konieczne. Który rozwinął wiele technik terapeutycznych, w tym z użyciem różnych leków przywrócenia równowagi hormonalnej kobiet. Do zapobiegania i leczenia różnych zaburzeń hormonalnych stosowanych mastodinon przywrócenia cyklu miesiączkowego klimadinon ułatwić objawów menopauzy, Cyclodynon regulowania cyklu miesiączkowego, i wiele innych.

Przyjmuje którykolwiek z tych leków bez recepty specjalisty nie jest zalecane. Tylko może być tak dokładne jak to możliwe, aby określić, która z nich będzie najlepiej do leczenia choroby.

load...