Hongkong – miasto, które połączone Wschodu i Zachodu

Hong Kong … To miasto ma długą drogę od brytyjskiej kolonii do centrum biznesowego Azji. Nazywana jest najnowocześniejszym miastem w Chinach, rząd w państwie. „Ogon”, który udało się kiwać ogromny „pies”, zmuszając władze chińskie do ponownego rozpatrzenia swoich poglądów na gospodarkę rynkową.

load...

Jego architekci, starając się dotrzeć do nieba pogardą do wznoszenia budynków trzydziestu historie poniżej. To właśnie tutaj, które produkują najwyższej jakości wszystkich podróbek znanych marek: mody odzieży, akcesoriów i wyposażenia. Hong Kong okazało się być w stanie mieszać dwa zupełnie przeciwne kultury o długiej historii i przyłączyć się do dziwacznej koktajl Chińczyków i Europejczyków, tworząc nowy naród – ludzie z Hong Kongu.

Na ziemi, nie ma drugiego takiego miejsca jak Hong Kong: Miasto, wychował się na stosunkowo niewielkiej działce, sugerując interwencji siły wyższej w trakcie jego budowy i dobrobytu. Prawie 90% z Hong Kongu – góry i niespodzianki pogodowe, począwszy od tajfuny i huragany na upał na sto procent wilgotności. Ale siła wyższa nie ma nic wspólnego z nim. Wszystko, co jest znane na całym świecie Hongkong – zabytki starożytności, nowoczesne wieżowce, kompleksów parkowych, wiele kilometrów tuneli, kanałów i mostów, – utworzenie ludzkiego geniuszu, a wynik ciężkiej i żmudnej pracy.

Sto pięćdziesiąt lat temu, mieszkańcy dwieście sześćdziesiąt wysp, które obecnie mieści się Specjalny Region Administracyjny Chin Hongkongu, i nie mógł sobie wyobrazić, co się stanie z ich „pachnący zatoce.” Były kiedyś było filibusters Haven, a rybacy rzucili miasto skokowo w przyszłości stać się turystycznym i biznesowym centrum Chin. Najważniejszą rzeczą jest to, że pomimo wpływem różnych kultur, amerykańskich i europejskich, Hong Kong starannie zachowane starożytne chińskie korzenie i hodowano mistycyzm jest właściwy dla wszystkich Azjatów.

Cuda Hongkongu

W rzeczywistości, Hong Kong jest tak bogaty w cuda, że ​​oczy rozchodzą. I każdy cud, godne wyróżnienie. A najważniejsze, że znajdują się one bardzo zwarty, tak że przybył w poszukiwaniu nowych doświadczeń turystów nie mają problemu z tym poglądem. Przeciwnie, nie jest problemem, ponieważ czas, aby zobaczyć, jak to tylko możliwe. Staraliśmy się wybrać dla Was te atrakcje Hong Kongu, które pomogą Ci zrozumieć i poznać miasto wewnątrz i stał się dla części czasu nim, aby zobaczyć sposób wydaje się mieszkańców.

load...

Spice Market

Hong Kong, jak również wszelkie inne popularne metropolii turystycznych, cierpi z powodu faktu, że opinia, że ​​jest on w składzie, określa się utartych szlakach turystycznych. Postępując zgodnie z instrukcjami z przewodnikami, można odwiedzić jedną lub inny punkt zainteresowania. Ale jeśli chcesz poznać prawdziwego Hong Kong, można uniknąć stereotypów, przechodząc do głównego rynku.

To jest, gdy trzeba zacząć rozpoznawać Hong Kong, moczenie cienki, elegancki aromat przypraw, jesteśmy słuchając dziwnych mieszkańców, coraz ich leniwe życie. Po drodze można kupić te przyprawy, w którym Chińczycy zawsze dużo wiedział. Twisted rurki w brązowych strąków wanilii, kminek, gałka muszkatołowa. Tu i tylko tu będzie można kupić tę „mieszaninę pięciu smakach” – usyanmyan.

Goldfish Market

To miejsce – egzotyka w najczystszej postaci. Jeśli nie masz uczucia i emocje w centralnej rynku, masz szansę brakujący kolor na rynku złota rybka. Wszystkie te same niespiesznym rdzenni Chińczycy i rybki na każdy gust.

Luksusowe znaleźć sobie ogromny pies w Hong Kongu jest bardzo mało. Ale Chińczycy patrząc na to filozoficznie i hodowanych w ich mieszkania goldfish. Proszę sobie wyobrazić: ulica Tung Choi umieszczone zbiorniki, puszki i plastikowe torby z cichym więźniów. Przyjdź i pomyśleć życzenie, jeśli nie można kupić. Jednak z tego piękna, więc piersiach, że pragnienia niewielu ludzi pamięta!

Ale rybki – to nie jest wszystko, co można zobaczyć za akwariów ze szkła: koniki morskie, meduzy tęczy, a nawet żółwie morskie oglądania cichu przez wodę, a jeśli jest ona dostępna coś o tym, co my, ludzie mogą tylko pomarzyć. Jednak Twitter Chiński mowy rozcieńczyć ciszę. Podobnie jak chińskie latarnie zapalają plamy dookoła tajemniczym światłem. Jeżeli szukasz miejsca z prawdziwej chińskiej smaku, to wybrali słusznie, do zapoznania się z tym, co nazywamy prawdziwym Hong Kong.

Pukając do nieba

Teraz, kiedy miasto otworzyła swoje prawdziwe oblicze tobie przy niech przelotnie, ale nasączone atmosferę, można przystąpić do odkrywania uroków Hong Kongu. Miasto, jak ogromne zęby smoka, sylwetki wieżowców ciął niebo. Z ich wysokości, jak mówią miejscowi, a Bogu dokrichatsya łatwiej i widać sąsiednich wysp. Więc – śmiało, najwyższa wieża, gdzie cała Hong Kongu, na pierwszy rzut oka!

Tarasu widokowego na setnym piętrze Sky100 ma prawie 400 metrów nad ziemią. Z tej wysokości okoliczne wieżowce zdają zabawki i wspaniałym widokiem na zatokę „Victoria” wygląda genialny krajobraz płótnie oraz Hong Kongu jak miasto lalkowego. Ci, którzy mają wystarczająco dużo adrenaliny, może wzrosnąć kolejne 18 pięter i splash w basenie, który jest wymieniony w Guinness Book of World Records jako najbardziej basenie wieżowców.

Hong Kong oferuje wyjątkową okazję na spacer po niebie, a wybór zależy tylko wieżowiec od preferencji: Międzynarodowe Centrum Finansowe, Central Plaza, siedzibie Banku Chin. Każdy budynek posiada unikalny projekt architektoniczny, nie wspominając o dekoracji wnętrz. Na każdym kroku, baseny z wodospadami i stylizowane złote rybki. Wszystko ściśle według zasad feng shui.

Ścieżka biegnie prowadzony

W życiu codziennym, często spotykamy się z cudów nauki, że patrzymy na nich z zmęczone obojętności sterany widzów. Ale przybył w Hong Kongu, po prostu traci prawo do zrobienia: przetrzeć oko – Oznacza to, że utwór dla leniwych! Stoisz i idzie przez użytkownika lub z wami. Ten chodniki ruchome – część systemu transportowego miasta, które samo w sobie jest cudem. Tramwaje piętrowe działających tu i tam, schody i chodniki ruchome, ultra-nowoczesne pociągi metra, które działają komputery. Pełna poczucie, że jesteś w lepszej przyszłości, gdzie wszystko jest starannie opracowane i pod opieką osoby.

Regularne chodnik, nic specjalnego, ale Hong Kong, a następnie z przodu na całej planecie. Wiele chodników są wyposażone w ruchome chodniki systemem taśm. Brak harmonogramu – ten rodzaj transportu nigdy nie będzie za późno. Najważniejszą rzeczą jest, aby nie dać się ponieść i nie przechodzą przez przeznaczenia. Albo pociąg metra w Hongkongu – mogą również ubiegać się najbardziej komfortowo. Wszystko obsługi klienta, a telewizory i miękkie siedzenia, a nawet pojawienie się okna. Czasami droga przechodzi przez podwodnych tuneli i mostów wiszących. Nawiasem mówiąc, to cud, widać od razu po przyjeździe do Hongkongu. Podróż z lotniska do centrum Hong Kongu, można przejść przez jeden z tych wspaniałych pociągów.

Ścieżka mądrości

Mnóstwo podziwiania osiągnięć nauki i techniki, przespacerować się na „Bar Street”, Lan Kwai Fong, gdzie każdy krok partii i piwa wszystkich rodzajów i kategorii cenowych, należy pomyśleć o duszy i przez chwilę opuścić tętniącego życiem Hongkongu. Postaraj się, aby ziarno wielowiekowej mądrości Po Lin Monastery. Znajduje się klasztor na wyspie Lantau, niedaleko Hong Kongu. Można się tam dostać taksówką na wiszący most, i kolejki linowej. Jednak nie zaszkodzi być ostrzeżeniem, że taka podróż nie jest dla osób o słabym sercu. Ale jeśli chcesz zobaczyć zabytki Hongkongu z lotu ptaka, kołysząc się w szafie wiatrowej nie są przeszkodą.

Aby dostać się do klasztoru Po Lin, trzeba pokonać 268 kroków w celu Humble jego ducha i oczyścić serce. Wszystko ściśle według tradycji buddyjskiej. Aby poznać mądrość i być godni. Twoja ścieżka usprawiedliwia się, jak będzie można zobaczyć całą Hongkongu i pomnik 34-metrowy siedzącego Buddy. Ale jeśli chcesz robić zdjęcia, lepiej zrobić to na dole schodów stopy. W przeciwnym razie, to nie Budda nie wchodzi w żadnym z obiektywu, jest zbyt wielka. Ale nie tylko, bo z posągów Buddy turystów przyjeżdża do klasztoru. Sama natura jest tak piękna, że ​​wspomnienia z wielkiego miasta zanikać, stając się upiornie, jak we śnie. Pełna wrażenie, że czas zatrzymał się tu na zawsze.

Obok posągu Buddy jest ścieżka mądrości sutra napisane na drewnianych słupach w kształcie znaku nieskończoności. To wygląda trochę mistyczne, w pobliżu jej uspokoić dźwięki i dywany przeciwmgielne podnóża kolumny.

Zapraszamy … do bata?

Wielu turystów każdego roku przyjeżdżają do Hong Kongu po prostu odwiedzić klasztor taoistycznych Ching Chung Koon. Nawiasem mówiąc, ludzie w Hong Kongu są bardzo tolerancyjni różnych wyznań religijnych i doktryn. I taoizm – najbardziej tajemnicza z nich. Że zwolennicy tej doktryny właścicielem tajne przedłużenie życia. Chociaż sami mówią z uśmiechem, że jeśli śledzić wszystkie kanony wiary, długowieczność przyjdzie sama. Ale w klasztorze można zobaczyć broń starożytnych wojowników, którzy walczyli z demonami, i bata, strajków, które mogą uzdrowić ciało i duszę. Bądź przygotowany na to, że nie będzie dozwolona w niektórych pokojach. Ale tu trzeba przyjść: oto wspaniały ogród bonsai, które wyraźnie poczuć się jak Guliwer w liliput lasu.

Atrakcją niespotykaną ryb

Co jest naprawdę potrzebne, aby odwiedzić, raz w Hong Kongu, jest Ocean Park, kącik przyrody w środku metropolii. Ten park rozrywki i rozrywki w Hong Kongu nie jest jedynym. Był w stanie konkurować z Disneylandu. Rozrywka tutaj nie mniej, i tutaj można zobaczyć prawdziwą panda bear.

Otoczony z trzech stron przez morze, akwarium jest podzielona na kilka stref. W pierwszych żywych zagrożonych gatunków ptaków i motyli. Kilka obudowy z pandy, którzy są tak przyzwyczajeni do publiczności, która wciąż się swoimi sprawami, nie zważając na hałas i aparatu miga. Kolejna część poświęcona jest wymarłych gatunków zwierząt. Będzie można prześledzić historię rozwoju kręgowców, które żyły na Ziemi 65 milionów lat temu. Realistyczny model rekonstrukcji dinozaurów prehistorycznych krokodyli i salamander. Wręcz Park Jurajski!

Chiński jesiotr, przedstawiciel najstarszych kręgowców na ziemi został przywieziony do Hong Kongu w okresie przygotowań do igrzysk olimpijskich w Chinach i stała się główną atrakcją akwarium. 500-kilogramowy osobnik tarzać się w ogromnym basenie ku uciesze zwiedzających. Żaden z parku na świecie może się pochwalić tak szeroką i zróżnicowaną kolekcję ryb. Ponad 500 gatunków głębinowych i płytkiej wodzie około 400 stworzeń morskich pływanie dla grubości szkła. Pływanie z rekinów jest umieszczony w postaci miski, które jest kierowane przez przezroczystą tunelu. Poziom adrenaliny we krwi zaczyna rosnąć spontanicznie zbliżaniu toothy potwora z filmu „Szczęki”. Nie bój się i po prostu pamiętać, że są oddzielone od niego silną hartowanego szkła, może nie wszyscy.

Hong Kong – niesamowite miasto. Trudno powiedzieć, zwłaszcza, mierzona jako procent tego, co ma więcej: Europejskie urok i spokojnej mądrości i zabawy przewrotności Wschodzie. Ale najważniejsze – aby móc dostroić i zobaczyć, co to naprawdę jest, bez męczącej zaskakującej harmonii, które współistnieją w cuda współczesnej nauki i starożytnych tradycji tajemniczego Chinach.

load...