Homemade cytryna: wycofanie, przenoszenie i kopiowanie

Wielu hodowców są uzależnieni od uprawy cytrusów w domu lub w szklarniach. Wielka popularność i specjalny układ wśród miłośników flory dostaje cytrynę domu. Miejsce pochodzenia drzewie cytryny jest Azja, w Europie, jak została ona wniesiona przez Arabów. W tych dniach owoce cytryny ludzi bardzo poetycko nazywa – „złote jabłko”.

load...

W Rosji cytryna dopiero w XIX wieku, ale piękno drzew cytrynowych i egzotycznych dla smakowitości czasu sadowników szybko zostały ocenione i smakosze. Od tamtej pory, drzewo z cytryny jest bardzo szanowany przedstawiciel cytrusów.

Jeśli w domu ma cytrynę, ale jej liście żółkną, jajnik i pąki więdną i odpadają, drzewo nie przynosi długo oczekiwane owoce – wtedy trzeba myśleć o tym, co robisz źle. Na pewno, że opieka nad nimi odbywa się nieprawidłowo, a gospodyni jest pilnie potrzebne, aby znaleźć błąd i spróbować go naprawić.

W tym postaramy się pomóc. Po delikatnym tropikalna roślina potrzebuje w domu nietypowej dla niego specjalnego, ale nie jest szczególnie uciążliwe opiekę dla swojej kochanki. Dołożyć starań raz i opanować wszystkie subtelności pielęgnacji drzewa cytrynowego w przyszłości tego procesu będzie można dostać tylko przyjemność, ale ciężkiej pracy zostanie nagrodzony pięknych tropikalnych owoców.

Szczegółowe zalecenia dotyczące uprawy i pielęgnacji cytryny w domu. Wszakże każdy dom lub mieszkanie ma swój własny mikroklimat, do którego dostosowuje roślinę. A twoim zadaniem jest pomóc w tym, aby w końcu dostać cytryny zdrowego, drzewa owocowe. Ale w tym samym czasie, istnieją pewne zasady, które trzeba wykonać, patrząc po doniczkowy cytrynę.

load...

Warunki, które wpływają na zdrowie drzewa cytrynowego

Tak, niech dowiedzieć się, jaki rodzaj opieki jest potrzebne drzewa cytrynowe w domu.

Temperatura

  • Dla cytryny krytym jest najważniejszym okresem w roku – to wiosna. Podobnie jak większość roślin, cytryna wiosna zaczyna objawiać swoją działalność w fazie wzrostu i wchodzi w pączkowanie. Dla lepszego rozwoju jajnika i pąków na drzewie cytryny jest uważana za optymalną temperaturę 14 powietrza – 18 stopni. Gdy temperatura powietrza jest wyższa, taka sytuacja hamuje roślin i jajnika i pączki zaczynają kruszyć.
  • Kiedy temperatura na zewnątrz jest stale wzrasta powyżej 12 stopni, można postawić zakład na balkonie lub w ogrodzie. Ale musimy pamiętać, że owoce cytrusowe, w tym cytrynowy, trudne do zniesienia nagłych zmian temperatury. Dlatego, aby uratować drzewa cytrynowego od stresujących sytuacjach najlepiej jest ustawić nocnego jutowe lub tektury. Jednocześnie, umieszczając roślinę na zewnątrz, najpierw wybrać ciemną stronę, a następnie stopniowo oswajania Lemon Tree na światło słoneczne.
  • Na jesieni nie powinny być pozostawione na ulicy Lemon na silne mrozy. Raz w środowisku pokojowej jest zbyt późno, cytryna drzewo może zakwitnąć ponownie, tym samym zakłócając jego tryb rośnie. Zaleca się, aby wejść w pokoju z puli cytryny, gdy temperatura zewnętrzna spadnie do 12 stopni.

Ale tu trzeba być ostrożnym: przyzwyczajeni do świeżym powietrzu, roślina początkowo trudno tolerować w temperaturze pokojowej. W związku z tym, w ciągu tygodnia będą miały w ciągu dnia zrobić drzewo z cytryny na ulicy, jak iw nocy, aby sprowadzić go z powrotem do domu. Z zastrzeżeniem cytryny temperatura drzewo toleruje zimę, zachowuje prawo tworzyć swój wygląd i przynieść dobry plon.

Lokalizacja

Cytrusy cytryna drzewo bardzo wrażliwe na światło, więc ciągle przestawiać cytryna niepożądane. Na cytryny po zmianie lokalizacji jest taka dziwna rzecz: że potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do nowego otoczenia i nowego kąta oświetlenia. W czasie przyzwyczaić do niego przestaje rosnąć i rozwijać się, co niekorzystnie wpływa na organizm jako całość zakładu. Wybierając lokalizację zakładu musi brać pod uwagę takie czynniki jak słaba tolerancja cytrynowy zapach gazu, dymu i różnych produktów naftowych.

Podlewanie

Cytrynowy odnosi się do roślin wilgoć kochający. Wiosną i latem drzewa cytrynowego potrzebuje regularne i obfite, ale nie nadmierne podlewanie. Zimą rośliny należy podlewać jak suszenie warstwy ornej. Po wysuszeniu podłoża w doniczce na liściach drzew cytrynowych zaczynają żółkną i ostatecznie kruszonką. Uwilgotnienia gleby jest również szkodliwa dla cytryny. Jeżeli gleba ma nadmiaru wody, a potem konsekwencje będą straszne: zgniją korzenie roślin, a prędzej czy później zbliżającym zamknięcie śmierci drzewa cytrynowego.

Podlewanie cytryna spróbować deszczówki lub wody topić. Ale jeśli nie jest to możliwe, konieczne jest, aby woda do rozliczenia przed podlewania. Jednocześnie istnieją pewne cechy podlewania Lemon Tree. Wiosna roślin powinny być podlewane wcześnie rano. W lecie i jesienią zaleca podlewanie w godzinach wieczornych. Latem, w celu zachowania optymalnych warunków wilgotność gleby i uniknąć nadmiernego odparowanie puli należy pokryć z liści lub próchnicy odpowiednich do tego celu dowolny inny materiał roślinny.

Wilgotność powietrza

Pomimo faktu, że cytryna – ciepłolubne rośliny tropikalnej, trudno jest tolerować przesuszone temperatura powietrza jest wysoka. Jest to szczególnie niebezpieczne w okresie zimowym, kiedy zwiększa się suchość w ogrzewanym pomieszczeniu. Aby ułatwić stan Lemon Tree najlepiej jest umieścić garnek go na tacy z kamykami lub keramzytu wilgotnych i nie zapomnij, aby spryskiwać roślinę wodą dwa lub trzy razy dziennie.

Nawóz

Pielęgnacja cytryny w domu koniecznie wymaga optymalnej zawartości gleby, w której mieszka roślina. Terminy stosowania nawozów i ich liczby są bezpośrednio zależne od pory roku, wielkości garnka lub wanny i ogólnego stanu roślin. Alternation nawóz gotowy i przygotowany własnych kombajnów i pomóc gospodyni, aby osiągnąć doskonałe wyniki.

Od marca do października, okres aktywnego wzrostu drzewa z cytryny, a to wymaga karmienia płynny nawóz do trzech razy w miesiącu. W zimie, jeśli trzymać garnek z cytryną w zimnym pomieszczeniu, żeby go karmić w ogóle nie warto. Jeśli pokój jest trochę nagrzewa się, cytryna dostanie wystarczającej nawóz raz w miesiącu. Aplikacja jest zalecane, aby umiarkowaną dawkę, ponieważ większość cytryn bardzo źle przenieść nadwyżkę nawozu.

Reagują bardzo dobrze do pomieszczenia cytryny nawóz organiczny. Można bezpiecznie używać humusu, kurczaka i odchody gołębi i obornik. Ale musimy pamiętać, że nawozy organiczne są wprowadzane do gleby tylko w lecie, gdy garnek z cytryną jest na ulicy. Celowe jest także wlać do wody z cytryny i krwi, które mogą być zbierane podczas mycia świeżego mięsa.

Doświadczeni hodowcy mogą określić wygląd cytrynowy co roślina potrzebuje składników odżywczych:

  1. Nierozwiniętych pożółkłe liście i małe drzewo owoce cytryna wskazują niedobór azotu;
  2. Liście zaczynają zanikać i odpadać owoce znacznie usztywniają – sygnał o braku fosforu;
  3. Znacznie zwiększyć rozmiar liści na drzewie i są ograniczone w wielkości owoców – to znaczy, że drzewo cytryna przyszedł niedobór potasu;
  4. Niedobór żelaza objawia się w żółknięcie liści i opadanie owoców;
  5. W cytryny, która traci wapń, pozostawia przestają rosnąć, pokryte plamami i ostatecznie odpaść.

Powstawanie korony i przycinania

Dbanie o drzewa cytrynowego w domu, nie można przegapić terminów roślin uprawnych i nadać mu pożądany kształt. Jest to konieczne dla lepszego wzrostu i zwiększenia owocowania. Jeśli zostawisz cytryna swobodnie rosnąć, będzie rosnąć bez gałęzi bocznych, a staje się „jednej łodygi” lub formę żelowym krzaka. Cytryna na proporcjonalny wzrost korony drzewa można delikatnie obracać, modyfikując w ten sposób swój zasięg.

Obserwując właściwej opieki, upewnij się, że drzewo cytryna obdarzy cię z jego egzotycznych owoców rocznie. Mamy nadzieję, że te wskazówki będą przydatne dla Ciebie, i można z nich korzystać, aby dać pełną uwagę na egzotyczne zwierzę.

load...