Home jeż – niezwykłe zwierzę

Najprawdopodobniej żaden z egzotycznego zwierzaka nie ma tak wiele uwagi opinii publicznej jako dekoracyjne jeże. Są ciekawskie, urocze, uśmiechnięte twarze, przyjazny charakter i prawdziwą naturę ich przydatność dla ludzi, wygrali szczerą miłość większości ludzi we wszystkich krajach. Jeże mają iw opowieściach ludów świata. Naturalnie, znają i kochają wszystkie dzieci. Zwłaszcza, że ​​prawie zawsze są pozytywne znaki – uroczy, mądry i zaradny.

load...

Dzięki staraniom hodowców w różnych krajach do tej pory, afrykańskich jeży karłowate stały się prawdziwymi jeże PET. W ciągu swojej pracy hodowlanej od 1995 roku, i podjęła już ponad 90 dekoracyjnych kolorów jeże, które są teraz bardzo popularne w Europie.

Jeże, w odróżnieniu od większości zwierząt dzikich, jest dość łatwy do przystosowania się do życia w niewoli i szybko przyzwyczajają się do ludzi. Ponadto, w porównaniu z gryzoniami, oni nie gryzą w klatce lub w pomieszczeniu dość łatwo mogą zostać przeszkoleni do korzystania z toalety tylko w jednym miejscu, na jeże domu nie specyficzny zapach, jak fretki, a oni nie starają się zaznaczyć terytorium jak koty , Zazwyczaj domu jeż przyjazny dla ludzi i reszta zwierzaka. Są to ciekawy i aktywny. To zwierzę, można kupić w sklepie zoologicznym, a to jeż jest specjalnie uprawianych dla życia w domu. I nie jest to zalecane w lesie goni zwykły jeża, a następnie spróbuj przyzwyczaić go do swojego mieszkania, ponieważ twoje wysiłki nie zostały uwieńczone sukcesem – zwykle dziki jeż nie będzie w stanie przyzwyczaić się do domu.

Ogólny opis jeż

Tak więc, jeż afrykański pigmej. W przeciwieństwie do ich odpowiedników – zwykli chłopcy, jeżowce, te bardzo małe rozmiary. Waga dorosły jeż około 300-500 gramów. A wielkość 15-20 cm długości. Z prawej zawartości jeża w domu i dokonać prawidłowej diecie ich długość życia wynosi od 4 do 7 lat. Mają uroczej twarzy z paciorki oczy i zabawnej pointy nos, który jest ciągle w ruchu i podsłuchiwanie otoczenia. W górnej części korpusu pokryte jeże bardzo ostrych igieł i ich brzuch biała miękka włosów. Pysk, w zależności od całkowitej koloru czarnego może mieć maskę, jeże i zwierzęta domowe takie jak szopa. Na innych kolorach czarna maska ​​nie jest i kot po prostu pokryte białymi włoskami. Jeśli jeż czymś przestraszony, że zwija się w kłębek, pokryte igłami. Gdy jeż nie boi się swoich mięśni pleców zrelaksowany, i igły leżą równolegle do ciała, a następnie mieć możliwość spokojnie udar go wraz z igłami. Jeże jeszcze maleńkim ogon kilka milimetrów, więc jest to tylko widoczne, gdy jeż biegnie. Jest to dość inteligentne zwierzęta, mają wyraźny indywidualnych zachowań. Uwielbiają grać i igraszki w tunelach, a także porządek w zakładkach na koła jezdnego. Jeże, jeż chłopcy i dziewczęta nie różnią się od zachowań lub charakteru.

Dom dla jeża

Więc jaka jest prawda zawartość jeż w domu. A powinien zawierać takie jeżowców w temperaturze pokojowej od 20 do 27 stopni. Nie przypadają one na zimę w stanie hibernacji. Funkcjonalnym zawartość jeż odpowiedniej komórki lub średniej wielkości, takiej jak plastikowy wydmie komórek. Dolna komórka wymiary powinny wynosić od 0,4 tys. Metrów. I bardzo dolny powinien być zawsze Tselikov aw każdym razie nie kratą, ponieważ zazwyczaj mają bardzo cienkie nogi jeże i jeże mogą zranić, jeśli ich palce nagle spadać przez ruszt. Zazwyczaj, komórka musi być dobrze pokryte w ciągu dnia, ale w tym samym czasie nie może spaść światła słonecznego na bardzo gorące dni. Przez to powinno być umieszczone z dala od ewentualnych przeciągów. Należy również zauważyć, że jeże – jest zwykle samotną zwierząt i jeże, mężczyźni muszą być oddzielone od jeża prawie cały czas, z wyjątkiem czas godów, w przeciwnym razie będą one niszczyć ich noworodków. Ale jeśli nadal chcesz zachować kilka samic razem, muszą być trzymane razem już od dzieciństwa. Ponieważ jeże nie gryzą swój dom – klatka dla nich mogą być wykonane z drewna, ale dno jest konieczne, aby położyć linoleum lub trochę więcej wodoodpornego materiału. Używać pył wypełniacz w podłogę klatki. Wszystko inne, dla każdej komórce musi zawierać jeża:

load...
  1. Oczywiście, podajnik ptak. Najlepiej być płaska niecka ceramiczny wysokość około 5 do 7 cm i średnicy od 8 do 15 cm, choć, oczywiście, może być stosowany do jeżowców i tworzywa sztucznego koryta, to właśnie tam jeże, kochający swoją kolej.
  2. Koryta. Najwygodniejszym – użyj Piły, które sprzedają do innych gryzoni. Dla pojedynczego jeża wystarczająco poidło około 250-300 ml. Ale jeśli woda wlewa się do spodka, to zawsze będzie wypełnione trocinami, a ostatecznie twoje jeże nie są wystarczająco pitnej.
  3. Dom. Idealny dom drewniany ze zdejmowanym wierzchu. Chociaż można stosować inne oryginalne elementy, takie jak słoików ceramicznych. Minimalna wielkość złożyć dolnej hedgehog – 15×15 cm
  4. Koło działa. Najlepiej jest kupić tak duży, jak to, co znajdziesz. To nie może być mniejsza niż 20 cm. Jest to niezwykle ważne, aby dokładnie zbadać kratkę na obręczy koła. Dlatego powinna ona być cienka siatka, lub miękkie kółka schować z pasków tkaniny do cienkich nogach jeż nie spaść między prętami.
  5. Istnieje jeże, które bardzo lubią zabawki. Oprócz tunele do nich na przykład, jak małe kulki dla kotów i małych pluszowych zabawek. Również czasami jeże uwielbiają rozkoszować się w miękkim domu dla gryzoni, sporadycznie spotykanych w sklepach zoologicznych.

Jest to, jak dbać o jeża pod względem aranżacji swojego domu.

Pokarm dla jeży

A jeśli chodzi o jeże żywności należy zwrócić uwagę na takie rzeczy: potrzebują żywności o niskiej zawartości tłuszczu i wysokiej zawartości białka. W krajach europejskich już wyspecjalizowane jeże domowych, a jeśli często tam można tylko znaleźć je w lokalnym sklepie zoologicznym. Jeśli ta funkcja nie, nadal nie zniechęcaj się, ponieważ są one doskonały pokarm dla kociąt najlepsza jakość, lub jeśli okaże się suchy pokarm dla fretek. Jeże też dieta składa się z prawie wszystkich małych zwierząt: larwy, dżdżownice, małe myszy, węże, gąsienice, żaby, pisklęta, ślimaki, ślimaki, jaja i, oczywiście, owady (gnój chrząszczy, chrząszcze naziemnych, chrabąszcze). Nawet w niewoli musi czasami spróbować dać jeż ich znajomy żywności. Kawałki owoców i jagód można także podawać, ale ich jeże jedzą mniej chętnych. Ponadto, nie da się zupy, warzywa, nasiona i surowego mięsa.

Kolejne jeże pet może być podany do gotowanej ryby i wątroby – są bardzo cenne jako pokarm dla nich. Ryby to powinny być wysokiej jakości i nie solone. Niezwykle pomocny dać jeże mieszaninę pokruszonych krakersów i tarty marchew, dodać drobno posiekane, z powrotem na twardo jajka. Ale mleko Hedgehog dać absolutnie nie może, w przeciwieństwie do popularnego mitu, ponieważ jeże nie są enzymy, które trawią laktozę. To samo dotyczy wszystkich innych produktów mlecznych. Oprócz mleka, jeże są przeciwwskazane: surowy wieprzowina, zimno lub zamrożonej żywności, pikantne lub słodkie potrawy, ryby z kości. Ponadto, nie można karmić jeża „domowego” karaluchy, więc nie przypadkowo zainfekowany lub zatruty przez różnych insektycydów domowych. Mięso jeżowców zawsze jest średnią temperaturą pokojową.

To nie jest zalecany do częstego mycia jeża. Jest to najlepiej raz na trzy miesiące. Twoje produkty higieniczne, które nie używają, można kupić w sklepie zoologicznym specjalnego szamponu. Po kąpieli należy wytrzeć zwierzę, a nie od razu rozpocząć pracę na podłodze – w porządku, że nie mógł się przeziębić.
W ogóle, troska o tych małych zwierząt nie jest skomplikowana, wystarczy wiedzieć, jak dbać o jeże.
Handmade jeż, oczywiście, nie boi się ludzi, to jest inna towarzyskość i ciekawość. Z wielką przyjemnością może pozostać na kolanach, gdy jesteś na przykład oglądać telewizję lub poczytać książkę.

Na wszystkie pytania wspólnego, karmienia lub leczenia najlepiej jest zasięgnąć porady specjalisty, lekarza weterynarii, gdyż tylko on może zapewnić prawdziwą profesjonalną pomoc do swojego kolczasty domowych.

load...