Home azalia: kopiowanie, przenoszenie, a inne cechy opieki

Zawartość:

Wybitny przedstawiciel rodziny Ericaceae rodzaju Rhododendron jest azalia, przychodzą do nas z Azji. Piękny jasny azalia dobrze rośnie w szklarniach i domu, więc szybko podbił serca miłośników kwiaciarni. Wśród wielu odmian szczególnie przyjemnych w indyjskim azalii, który jest znany z wielu gatunków i hybryd.

load...

Atrakcyjne azalia jego cecha, która jest rzadko zdarza się znaleźć we florze świata. W zimie, gdy większość pozostałych roślin domowych, Azalia w pełni objawia się w całej swej okazałości i sinic. Dlatego azalia często stosowany jako dar zamiast zwykłego bukiet kwiatów. Jeśli masz już w domu to roślina ozdobna lub chcesz wypełnić swoją kolekcję kwiat, potem te wskazówki będzie przydatna. Dowiesz się, jakie powinny być pielęgnacji, przeszczep i reprodukcji azalie.

Podobnie jak wszystkie rododendron, azalia za bardzo kapryśna i kapryśny. Dość często, nowo nabyte rośliny, po 2-3 tygodniach przebywania w nowym miejscu, nagle spada liści i umiera. W związku z tym istnieje obawa nabyć nie tylko początkujących, ale także amatorów, Florysta z dużym doświadczeniem. I na próżno – są wymagane właściwa opieka i aktualne procedury dla azalii zagwarantować pomyślny rozwój na przestrzeni lat.

Przepisy pielęgnacji

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, co jest ważne dla azalii chłodnym pokoju. Temperatura powietrza nie może wzrosnąć powyżej 18 stopni Celsjusza, a zaleca się temperaturę optymalną dla wzrostu różanecznika nie powinna przekraczać 15 °. Jeśli warunki pozwalają, pula azalia na zimę mogą być umieszczane na zamkniętym loggię.

load...

W okresie październik-grudzień, roślina zaczyna układać pąki. Z silnymi zimno zatrzaskami i przymrozków azalii należy umieścić w pomieszczeniu. Należy umieścić garnek z roślin na parapecie okna, które wychodzi zachodniej i północnej części świata. Nie powinniśmy zapominać, że konieczne jest zabezpieczenie przetargu roślina z gorącego strumienia powietrza z centralnego ogrzewania.

Jeśli bardzo suchego powietrza w pomieszczeniu, a jego temperatura powyżej optimum, czas kwitnienia jest szczególnie zmniejszone, a nawet prawdopodobne, że stanie się tak pączki pojawiają się natychmiast opadają. Przestrzeganie odpowiedniej temperaturze pozwala doświadczonym hostessy zwiększyć okresy kwitnienia azalii. Jednym z najprostszych sposobów – część wprowadza się na krawędzi różanecznika garnek z małych kawałków lodu.

Reżim temperatura jest ściśle związana z systemem nawadniania roślin. Musimy pamiętać, że azalia – rośliny z ciepłym, wilgotnym klimacie. Dlatego konieczne jest, aby stale sprawdzać glebę w dotyku, to musi być wilgotna. Ale tylko z wilgotne, nie mokre! Gdy temperatura obniża się do podlewania roślin powinny być mniejsze, a gdy temperatura się podnosi, a wręcz przeciwnie – częściej.

Do nawilżania suchej ziemi w doniczce można azalie puli przez 3-4 godzin w celu ustalenia wielkości dużego pojemnika z wodą. Więc ziemnych pokój szybko przemieni się z wodą i wilgocią. Po tej procedurze, podlewanie wznowione trzy dni później. W okresie zimowym, kiedy nagrzewanie powietrza jest gorące i suche gospodyń azalie zaleca naprzemiennie z normalnym Nawadnianie palety. A w lecie ciepło oprócz tego, że azalie podlewane rano i wieczorem, to wciąż potrzebuje dodatkowych oprysków.

Najbardziej odpowiednia woda do podlewania azalie – deszcz, śnieg topi się lub destylowanej. Jeśli używać wody z kranu, to powinno zdecydowanie odstawić, a będzie jeszcze lepiej zagotować i ostudzić. Spryskiwania roślina jest również pożądane, aby przeprowadzić przegotowanej wody. Co najważniejsze, nie zapomnij – azalia nie reaguje z wodą o wysokiej sztywności.

Gleba w puli z zakładu ma być określona kwasowość. Dwutygodniowych azalie nawadniania pożądane słabo zakwasza roztworem cytrynowego. Ale nawadnianie zakwaszanie przeprowadza się dopiero po zabiegach wilgotności gleby w doniczce.

Właściwa pielęgnacja roślin azalia wymaga dostarczenia jasnym świetle. Ale nie wszystko jest proste: jeśli roślina jest umieszczony w bezpośrednim świetle słonecznym, jej liście zaczynają więdnąć i odpadać pąki. Dlatego azalie wymagają pewnego miejsca, gdzie jest wystarczająco dużo światła, ale gdzie promienie słoneczne nie przenikają. Jeśli istnieje potrzeba, to należy zakupić specjalną fitolamp.

Wraz z końcem okresu kwitnienia azalii wszystko wyblakłe kwiaty i przebarwione liście powinny zostać usunięte. 30 dni po kwitnieniu na młodych pędów powinna być nowa 3-4 pary ulotek. Właśnie w tym momencie trzeba spędzić ściągnięty wskazówek strzelania. Procedura ta odbywa się trzy razy w roku. Ostatnio azalie ostry stanowiły lipcu-sierpniu, przed ustawieniem pąki.

Kiedy młode pędy rosną na azalii po wytworzeniu pąków, to przynajmniej wygląd z nich powinny zostać usunięte. Ta procedura powoduje szczypanie bardziej intensywne kwitnienie. Po kwitnieniu okres rozciągnięty-out i słabe pędy podlegają obowiązkowo przycinane.

Przeszczep

Młode azalie (do trzech lat) wymagają corocznego transplantacji. Rośliny powinny być przesadzane dorosłych przynajmniej – co dwa lata. Przeszczepów pożądane jest opracowanie szczególnej pulę. Dla azalii lepiej wybrać płaskie szerokie garnki, ponieważ jej system korzeniowy ma pozycji poziomej. Nawiasem mówiąc, w doniczkach można uniknąć niepotrzebnego rozluźnienie gleby.

Jeśli chodzi o glebę, to lepiej kupić gotowe, ponieważ gotować to sam jest trudne w domu. Przygotowanie garnek do przesadzania azalie, musimy najpierw umieścić dna odpływu, a następnie wypełnić całą ziemię.

Podczas przeszczepu powinna być szczególnie ostrożnym z azalii szyi korzeń jeśli jej pokryte ziemią, roślina szybko umiera. Konieczne jest, aby zwracać uwagę i do reszty systemu korzeniowego, nie próbując ją zranić. Przesadzanie azalie, lepsza opieka przejechać to z grudki ziemi, która przylgnęła do systemu korzeniowego w świeżej ziemi.

Reprodukcja

Najczęściej plantatorzy propagować azalie metody rozmnażania. Ale to jest raczej kłopotliwe zawód, który wymaga szczególnej opieki. Dlatego wielu amatorów azalie wolą kupować gotowe rośliny w sklepie. Jeśli zdecydujesz się nauczyć propagować różaneczniki z sadzonek, a następnie wziąć pod uwagę te wskazówki:

  • Wziąć sadzonki pędów, które nie udało się usztywniać;
  • Długość sadzonki musi osiągnąć piętnastu centymetrów;
  • Drzewko cięte nerki ostrym nożem;
  • Z dolnej części łodygi usunięte wszystkie liście;
  • Przeszczepu umieszczony w pojemniku wilgotnej gleby i torfu, przygotowanie wgłębienie około pięciu centymetrów;
  • Wokół sadzonki dobrze zdeptany naziemnych;
  • Obsadzone łodygi zamkniętym słoiku lub polietylenu;
  • Dobrych sadzonek ukorzenienia wymaga wysokiej wilgotności powietrza i utrzymując temperaturę około 25 stopni powyżej zera;
  • Sadzonki wymagają codziennego rozpylanie dwa lub trzy razy.

Sadzonek około sześciu miesięcy. Po kibicowania coraz silniej rośliny są przesadzane do stałej puli i nadal dbać o nich jak dla innych azalii.

Jeśli podasz rośliny z należytą starannością i ciągłej opieki, zapewni to aktywne i bujne kwitnące azalie. Pokaż cierpliwości i miłości do azalii, a ona dziękuję za całą pracę.

load...