Home anturium: sczerniałe liście? treat roślin

Zawartość:

Znakomity w swojej anturium kosmetyczny, który jest czasem nazywany „kwiat z ogonem”, pochodzi z Ameryki Południowej. Długo – prawie metr wysokości – roślina, która wygląda calla lilie, ma ponad pięćset gatunków, które różnią się od siebie w kolorowanie, rozmiaru i kształtu. Sztywny wysięgnik zielonych liściach tworzą krzew, nad którym wznosi się duże jasne kwiaty. W Anthurium jest jedną charakterystyczną cechą, która odróżnia go od innych roślin – to cały dzień dozuje przyjemny zapach osobliwe.

load...

Jest ich egzotyki i indywidualność, on zakochał się w wielu miłośników hodowcy. Ale rośnie w anturium domu wymaga specjalnych warunków. Dziś będziemy mówić o cechach pielęgnacji tej rośliny, i dowiedzieć się, dlaczego zdarza się, że zostawia się czarny, a czasem nawet nie kwitną.

Cechy opieka anturium

Jeśli zdecydujesz się go czy anturium już masz kupić, a następnie spróbuj znaleźć odpowiednie miejsce dla niego. Roślina lubi półcień lub rozproszone światło, ale boi się przeciągów i bezpośredniego światła słonecznego. Szczególnie bolesny brak światła kwiat nosi w sezonie zimowym.

Powietrze w pomieszczeniu, w którym naczynie z innym kolorze powinno być wystarczająco wilgotne. Aby zakład był wygodny, liście powinny być dwa razy dziennie, spryskuje wodą; ale należy to robić ostrożnie, tak aby nie splash kwiatostan. Jeśli woda dostanie się na kwiatostanu, to szybko pokryte plamami i będą zanikać.

load...

W lecie anturium może być podlewane dwa razy w tygodniu, a zimą to wystarczy jeden podlewania co siedem dni. Generalnie zaleca się, aby określić czas nawadniania na glebie – powinna być lekko wilgotna do czasu pracy, ale nie mokre. Ponieważ roślina należy do epifity, do aktywnego życia potrzebuje luźną glebę, dobra woda – i przepuszczalność powietrza, odpowiedni drenaż. Bardzo przydatna dla zakładu, jeśli będzie okresowo przeprowadzać następującą procedurę: garnek z zakładu włożyć do dużego pojemnika z wodą na chwilę, czy można po prostu położyć na garnku wypełnionym stoisku wody.

Ważne jest, aby pamiętać, w jaki rodzaj gleby posadzone rośliny. Gdy gleba jest dobrze nadaje się następujące mieszaniny: humus włókna kory Heath ziemię, torf i piasek. Gleby temperaturą w naczyniu powinno być w przybliżeniu taka sama, jak w pomieszczeniu. Dlatego anturium nie powinny być sadzone w donicach ceramicznych i tworzyw sztucznych. RSS rozpoczęcia anturium od początku kwietnia do końca września, co trzy tygodnie, zaleca się stosować nawozy organiczne.

Roślina ta ma określony okres spoczynku, ale mniej więcej od września do końca stycznia gospodyni może nieznacznie zmniejszyć swoją uwagę w kierunku zielonych zwierząt.

Powoduje czernienie liści Anthurium

Jeśli roślina zaczyna cierpieć z powodu niewygodnej zawartości, jeden po drugim, rozwija niektórych chorób. Jedną z najczęstszych chorób następujących objawów: kwiat zaczynają się zwijać i oczerniać liści. Spróbujmy dowiedzieć się, w jaki sposób można mu pomóc w tej sprawie.

  1. Przy stałym podlewanie z twardej wody w glebie, zwiększona wapń i magnez równocześnie pojawia się niedobór potasu. Ponadto zmniejsza poziom pierwiastków śladowych korzystne dla roślin – bor, cynk, żelazo i mangan. Z kolei nadmiar wapnia w glebie prowokuje czernienie liści spadając je; roślina zaczyna wieku szybko.
  2. Liście czernieją z podlewania „złą” wodę. Zimna woda i woda zawierająca wapno, nie nadają się do podlewania anturium kapryśna, jak i twardej wody. Lato należy podlewać roślin letniej wody, ogrzewa się do dwudziestu dwóch stopni, zimą temperatury vosemnadtsatigradusnaya woda uznawanych za optymalne do podlewania anthuriums.
  3. Gnicie systemu korzeniowego i choroby grzybicze przejawia się także czernienie liści. Winę za to nieprawidłowe podlewanie. Kiedy podlewać kwiaty, woda musi płynąć przez otwory wycięte w dnie garnka na tacy. Pół godziny po podlaniu nadmiar wody połączyć z patelni.
  4. Anturium liście zaczynają się zwijać w krawędziach i ciemności, w atmosferze suchego lub słabo wilgotnym powietrzu do silnego wzrostu. Zalecamy następujący prosty sposób, aby utrzymać wysoką wilgotność: put o garnku z pojemnika z wodą anturium, który musi stale zmieniać.
  5. Z klęsce roślin przez mszyce i mączlika czarną patyną pojawia się na liściach. Ta choroba nazywa się czarny grzyb hodowcy lub czarny. Leczenie odbywa się w następujący sposób: liście delikatnie przetrzeć wacikiem zamoczonym w ciepłej wodzie, a następnie cała roślina jest rozpylany ze specjalnymi płynami.
  6. Jeśli liście anturium są pokryte czarnymi plamami na powierzchni, jest to znak, że korzenie roślin dusić. To jest system korzeniowy anturium nie zostanie odebrany w wystarczającej ilości powietrza. Mogą być dwa powody, dla tej choroby, częste podlewanie lub nieprawidłowo odebrał strukturę gleby.

Generalnie anturium – Dzięki zakładu; są one doskonale rosną nawet z małą uwagą w domu. Najważniejszą rzeczą – to trzeba wiedzieć, jak prawidłowo dbać o rośliny. I nie zapomnij o ostrożności podczas pracy z innym kolorem, ponieważ jej sok zawiera substancje toksyczne, które podrażniają błony śluzowe. Poprzez współpracę z tej rośliny, nie zapomnij użyć gumowych rękawic lub dokładnie umyć ręce wodą z mydłem po kontakcie z anturium. Również umieścić doniczkę z rośliną w bezpiecznym miejscu, z dala od dzieci i zwierząt.

load...