Hodować koty Munchkin

Munchkin – koty tej rasy mają unikalną cechą. Jest to kot z krótkimi nogami. Munchkins nie są wynikiem selektywnej hodowli, ale raczej spontaniczna mutacja. Kolejność ale powiedzmy: gdzie i jak te niezwykłe koty, a co danej rasy dzisiaj.

load...

Skąd munchkins?

Przodek współczesnych munchkins uważane bezdomnych krótki nogami kot Blackberry (Ezhevichka), który został znaleziony w amerykańskim stanie Luizjana na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Ten czarno-biały (w ciąży) podniósł kota współczujący Sandra Hohenidel, który uznał, że krótkie nogi podrzutka – wynik trudnym dzieciństwie lub jakiejś choroby.

Jednakże, ten wspaniały kot był całkiem zdrowy i rozbrykany i przyniesie ten sam zdrowy, ale także korotkolapoe potomstwo. To właśnie te kociaki i dał początek nowej rasy, która została oficjalnie uznana w Stanach Zjednoczonych w 1985 roku. Nawiasem mówiąc historia tej rodziny jest bardzo szczęśliwy sequel. Jednym z krótkim nogami kotek Blackberry kota Toulouse, udał się do życia na farmie z nowym przyjmującym Kai Lefranc. Dzięki życiu wolnej rolników w Tuluzie przyszedł bardzo liczne potomstwo, który miał niezwykły sukces nie tylko wśród okolicznych rolników, ale daleko poza granicami kraju. Tak, że kot bezpański kot gospodarstwo Blackberry i Tuluzie można nazwać założycieli rasy Munchkin – koty o krótkich nogach.

Oficjalnie wprowadzone koty-Roztocza rasy było wiosną 1991 roku na Międzynarodowej Wystawie Stowarzyszenia właścicieli kotów (TICA) w Nowym Jorku.

Między innymi:

  • Munchkin (cat) zawdzięcza swoją nazwę od małych bohaterów w bajce „Voshebnik Oz” F. Baum, znany tłumaczenie jako „Munchkins”;
  • Zwolennicy dobrostanu zwierząt przeciwieństwie skałach, myśląc, że hodowcy kotów przynieść zdrowie poświęcenia modę;
  • Niezwykły kot i opłaty były znane w Europie od lat trzydziestych 20 wieku, gdzie zostali nazwie kot i kangura;
  • Istnieje legenda, że ​​te krótkie nogami koty były postrzegane w wojsku Stalingrad, a przednie nogi na koty Stalingrad były znacznie krótsze niż z tyłu, co dodatkowo wzmacnia ich podobieństwo do kangura;
  • Istnieją wzmianki o podobnych kotów, które żyją w okolicach Sewastopola.

Druga wojna światowa prawdopodobnie zapobiec pojawiają Rock-korotkonozhek koty długo zanim to się stało. Choć warunki do tego są prawdopodobnie zostały.

load...

Skąd munchkins?

Korotkolapost dobrze znany w świecie zwierząt. W szczególności takie popularne rasy psów, jak jamniki, szkocki terier i Bassets dziwi nikogo. Jednak w świecie kotów, Mancini po prostu wyjątkowy.

Przyczyną takiego odróżniający jako krótkie nogi jest ahondroplasticheskaya karłowatość (zjawiska genetyczne). W rzeczywistości tak nie jest, jako taki, karłowatości. Te karłowate ras ma proporcjonalnie mniejszą część ciała (od głowy do ogona). W achondroplazji są krótkie (i grubsze) są tylko skończony, i zdarza się w wyniku łamania wzrostu komórek chrząstki.

Jeśli genotyp kota jest dominujący gen achondroplasia, to może pojawić się korotkolapogo potomstwo. A jeśli jedno z rodziców kotów ma krótkie nogi, a potem, wśród swoich kociąt rodzą koniecznie munchkins.

Co Munchkin?

Liczne badania medyczne wykazały, że krótkie nogi nie ograniczają mobilność psów i praktycznie nie ma wpływu na ich żywotność. Chociaż dokonywania korekt w zwykły zachowania kotów. Na przykład, jeśli zwykły kot stanąć na tylnych łapach, aby spojrzeć na coś niedostępnego, że munchkins zachowują się inaczej. W tym przypadku są one szczelnie siedzieć na dupie „” korzystając ze swojego ogona jako solidnego i przyjazny użytkownikowi tworzenie kopii zapasowych i łapy zwisają po bokach. Taka postawa sprawia, że ​​naprawdę wyglądają jak kangur.

Dziś Munchkin – muskularny kot korotkolapye kot z trzech odmian rasy: standard, sverhkorotkonogaya karła. Ponadto, wszystkie te koty mogą być długowłosy lub krótkowłosa typu. Umaszczenie jest dozwolone absolutnie nikogo w standardzie rasy. Jednak krótkowłosa munchkins Wśród najbardziej popularnych wariantów Siamese kolorem i wzorem, a wśród długowłosego – dymny, srebro i bicolor.

Wśród szczególnie jak munchkins Warto zauważyć, zdolności intelektualne, życzliwość, towarzyskość, ciekawość. Te koty są bardzo lubiący spacery w uprzęży, jest łatwy do poznania nowych ludzi i inne zwierzęta, towarzyskie i czuły. Właściciele twierdzą, że ich Munchkins dosłownie psów oddanie swemu panu, spokoju, miłości i zabawy. Jako przedstawiciel niezwykłej rasy Munchkin kota jest idealnym towarzyszem, który łączy w sobie zaangażowanie i niezależność i tak różni się od innych kotów.

load...