Hodgepodge z kiełbasą

Zawartość:

Zgadzam się, że dzieje się w rozmowie używamy zwrotu „galimatias”. Ale w takich momentach nie paralele ze znanej potrawy – sól. Ale słowo weszło w naszej mowie polskiej kuchni. Więc często nazywają coś, co wiele rzeczy są mieszane. Odnosi się to do wszystkich dziedzin naszego życia. Wróćmy jednak do samej receptury. Początki jego ciemności. Przeciwnie, istnieje kilka wersji narodzin halofitów. Jednym z nich jest taka: jeśli dawno temu w Rosji zupa zwana „chłopka” i był ulubionym pokarmem chłopów. Łatwe i, w rzeczywistości, nieskomplikowany naczyniu, ponieważ Gospodyni rzucanie do garnka, aw tych dniach w doniczce, wszystko to ramię spadła.

load...

Najważniejsze, że było obfite i szybko. A dopiero później „chłopka” zaliczane do „galimatias”, ponieważ chłopi lubili dodawać różnego rodzaju marynat. Inna wersja pochodzenia tego przepisu: zupa była pierwotnie nazywana „halofity” właśnie dlatego, że chłopi dla jego przygotowania jest traktowana jako podstawa marynat.

Ale bez względu na to, co puzzli rzucił nam historię, bez względu na to, jaka wersja istniał, zupa jest zupa, a być może jedno z ulubionych dań wśród ludności polskogovoryaschego.

Solanka jest inna: ryby, mięso. Dajemy przykład jak gotować galimatias z kiełbasą.


Powrót do spisu treści

Wprowadzana do gotowania potraw z kuchni polskiej

Zasolenia, nasilenie tej zupy zależy od gustu. A jak już zapewne domyślić, oparty na historii powstania wyjątkowej torbie gotowania receptury kiełbasy nie istnieje. Solanka, więc przystępujemy do zbierania produktów. Ziemniaki, ogórki, kiełbasa z różnych odmian, cebula, koncentrat pomidorowy lub pomidory, oliwki, cytryna, pietruszka, czosnek – to główne składniki. Można to zrobić bez ziół, czosnku i oliwki do dodawania i oliwkami. Zaczynajmy. Wyjaśnić wagę produktu nie będzie, bo czy każdy z was przygotowuje swoją objętość zupy.

load...

Wzięliśmy z garnka, wpisz jej zimną wodą i podpalono. Tymczasem, jak grzeje wodę, podejmują najczęściej ziemniaczana (warzywa i łatwiejsze niż można sobie wyobrazić, jak iw domu zawsze jest), czyste i wyciąć tak, jak chcesz. Cube, prostokąt, słomy, a nawet każda skomplikowany kształt – tak jak twoje kochanie proszę. Pokrojone ziemniaki przesuwamy na patelnię i przejść do następnego produktu z naszej receptury.

Wcierać w grubej marchewki tarce cebulę wyciąć i umieścić te dwa składniki do garnka z wcześniej dodanego słonecznika lub oliwy z oliwek. Otrzymany passeruem mieszaniny, zatem konieczne jest marchew i cebula nie spalone. Istnieje opinia, jeśli spalonych cebuli, to trzeba go wyrzucić i gotować to wszystko od nowa. Ale to zależy od ciebie, a poza tym jesteśmy w trakcie przygotowywania galimatias, a ona będzie cierpieć jakiekolwiek eksperymenty z produktami. Kilka minut, a kuchnia rozciąga się przyjemny zapach na zawartość patelni. Wyłącz gaz i zapomnieć o tej mieszaniny.

Weź koncentrat pomidorowy i dodać go do garnka, wymieszać, wyczarować nad naszą workiem. Nie może być ucieczką od receptury i wybrać inną opcję. Zapoznaj się z pomidorów, parzyć je wrzącą wodą, łatwo usunąć je papierem ściernym i pocierać ponownie na grubej tarce. Trochę pieprz, sól, dodać nie więcej niż jedną łyżeczkę octu i umieścić go na ogniu, doprowadzić do wrzenia, cały czas mieszając. A ty już otrzymali osobiście gotowane koncentrat pomidorowy. Można również dodać czosnek. Dodaje i makaron, i smak zupy.


Powrót do spisu treści

Ogórki do zupy

Ponadto, po receptę, przejmuje marynat razdelyvanie. Tutaj również ścisłe instrukcje jakiej formie dać pokrojone ogórki, no. Ale lepiej jest zrobić to tak dokładnie jak to możliwe. Plastry – wyślij ogórki w garnku z przyszłej worka. Pozostałą solanki można również stosować i dodawać do zupy. Otrzymujemy produkcji bezodpadowych. Opcjonalnie, ogórki mogą być wstępnie podsmażyć na patelni.

Załóżmy, że w lodówce nieświeże kiełbasa i gotowane kiełbasy. Weź je i łatwo wyciąć, jak chcemy, i wlać do rondla. Nie jest konieczne stosowanie tego rodzaju kiełbasy. W związku z tym, nasze receptury mogą się zmieniać. Może to być dowolny inny kiełbasy. Ale, być może, poza salami. Ta kiełbasa jest nieco psuje galimatias. Ale znowu, jest to kwestia gustu. Teraz pamiętać o marchwi i cebuli, które rumiane, i wlać je do zupy. Wszystkie zapobiec. Solanka uwielbia, gdy jej często mieszając.

Co do oliwek, a następnie można dodać je jako już wrzenia, prawie gotowy do zupy i miskę przed podaniem. Mała położyć plasterek cytryny w misce zupy już wylana. Z tego składnika nie przesadzaj, jeśli koncentrat pomidorowy, ponieważ stali się dodano ocet. W przeciwnym razie istnieje ryzyko podejmowaniu galimatias z kiełbasą zbyt kwaśny. I oto jest, ostateczny szlif: Twój posypać zupę ze świeżych ziół i podawać. Komplementy i pozytywne opinie podałeś.

Jak pewnie widać, ugotować galimatias z kiełbasą nie jest trudne. Przepis jest bardzo prosty i smaczne. Czasochłonne tyle, ale wynik zawsze okazuje się smaczne i upewnij się proszę, swoją rodzinę i gości.

load...