Historycznych i atrakcji przyrodniczych w Szkocji

Zawartość:

Szkocja – autonomiczne terytorium Wielkiej Brytanii, położony w północnej części Wysp Brytyjskich. W przeszłości obszar ten był niezależnym królestwem o bogatej tradycji i historii.

load...

Obecnie atrakcje Szkocja są odwiedzane przez turystów z różnych krajów, ponieważ nie pozostało wiele średniowiecznych zamków i malowniczy charakter podbija serca romantyków.

Po tym górzystym kraju z północnego klimatu i dzielnych mieszkańców ciągle w stanie wojny ze swoimi sąsiadami – angielskim, wielokrotnie najechał Szkocję. Nic dziwnego, że motto szkockiej korony w języku łacińskim brzmi jak „Nikt nie dotyka mnie bezkarnie.” I, jak historii Szkotów, to hasło nigdy nie było puste słowa.


Powrót do spisu treści

Rezydencje i zamki wojskowe

Wśród najczęściej odwiedzanych miejsc należą Edinburgh Castle, który znajduje się w centrum miasta, na szczycie Góry Zamkowej. Jest to starożytny pałac z tysiąc lat historii, przez wiele lat był siedzibą królów szkockich. Zamek w Edynburgu, które mogą być postrzegane przez wiele kilometrów we wszystkich kierunkach, co roku przyciąga wielu turystów. Skarbiec królewski, położony w samym zamku, królewskie regalia są przechowywane dawnych władców Szkocji – miecz, berło i koronę złotą, przypominający dawnej niepodległości tego kraju. Jest tam muzeum sił zbrojnych w Szkocji, gdzie można zobaczyć olśniewające przykłady średniowiecznych broni.

load...

Nie daleko od zamku, na drugim końcu głównej ulicy Edynburga, który nazywa się Royal Mile, Szkocji jest tak przełomowym jak Pałac Holyroodhouse. Ten budynek jest oficjalną rezydencją królowej Wielkiej Brytanii, istnieją oficjalne przyjęcia i uroczystości państwowych. W pałacu można zobaczyć wspaniałe zabytkowe hale razy szkockich i brytyjskich królów, główną dekorację Holyroodhouse – prywatne czwarte szkockiej królowej Marii Stuart, które przechowywane są w zabytkowe dzieła sztuki, obrazy i gobeliny. Nawiasem mówiąc, w Pałacu Holyroodhouse jest słynna galeria sztuki, które wykazywały ponad sto portretów szkockich monarchów.

Zamek Stirling jego znaczeniu strategicznym został powołany klucz do Szkocji. Znajduje się na szczycie góry, która jest wygasły wulkan, i to się nazywa najbardziej spektakularny zamek w kraju. Z trzech stron jest otoczona stromymi skałami, dzięki czemu jego obronne zwiększa moc dramatycznie. Było wiele bitew i oblężeń, z których jeden trwały przez 4 miesiące, aż ostatni z 30 zabitych żołnierzy, którzy trzymali obrony zamku.

Stirling Castle posiada unikalną architekturę jak to było wielokrotnie przebudowywany na przestrzeni wieków jego istnienia. Piękne pokoje, średniowieczne rzeźby i rocznika pistolet – to tylko część blasku, który można zobaczyć tutaj. Również turyści podziwiać Pułkowy muzeum lub na spacer wzdłuż murów twierdzy, które oferują wspaniałe widoki na sąsiednich polach pagórkowatych.


Powrót do spisu treści

Budynki mistyczne i religijne

Jeśli mówimy o Glamis Castle, nikt innych zabytków w Szkocji nie jest otoczony przez wiele tajemniczych opowieści i legend. Dzięki tej blokady związanej mistyczne historie o potworach i duchów, a jedna z legend mówi, że szkocki Earl kart do gry tutaj z diabłem w jego duszy i utracone. Glamis Castle otoczony jest parkami i ogrodami, który zajmuje powierzchnię kilku kilometrów kwadratowych. Jest to prawdziwy skansen, który zbiera drzew z całego świata. Dzieło pokoje i apartamenty w zamku, mała średniowieczna kaplica, wieża zegarowa i inne elementy wielki zespół architektoniczny Glamis Castle dają niepowtarzalny urok z odrobiną mistycznego.

Od pomniki religijne należy zauważyć, punkt orientacyjny, jak katedra św Idziego, który również znajduje się w Edynburgu na Royal Mile. Ten budynek, zbudowany w czasach starożytnych, sięga prawie tysiąc lat. Wnętrze katedry jest kaplica order ostu, starożytny zakon rycerski założył setki lat temu. Raz w roku monarcha przybył do Edynburga specjalnie odbędzie się w kaplicy obrzędu inicjacji nowych rycerzy i dam Zakonu.

Wnętrze katedry zachowały się średniowieczne ozdoby, w tym heraldycznych rzeźba, pomników i innych obiektów o treści religijnej. Katedra St Giles, jak poprzednio, jest obecna świątynia szkockiej Presbyterian Church, więc użytkownicy mają możliwość uczestniczenia w nabożeństwach odbywających się tutaj.

Powrót do spisu treści

Parków narodowych i rezerwatów

Szkocja i znany jest ze swojej naturalnej scenerii. Atrakcje takie jak parki narodowe Szkocji „Cairngorm” i „Loch Lomond i Trossahs” od dawna są chronione przez państwo. Oni przyciągają turystów nie tylko ze wspaniałych krajobrazów, ale także możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, wiedzy o historii Szkocji i kultury, zwłaszcza życia miejscowej ludności. Szczególną uwagę należy zwrócić na krajowych rezerwatów przyrody w Szkocji, o powierzchni około 95 ha.

Są one specjalnie zaprojektowane w celu ochrony unikalnego krajobrazu i rzadkich gatunków roślin, ptaków i zwierząt, które żyją w tych obszarach. Jednak te rezerwy są otwarte dla turystów, i zapoznania się z miejscowej flory i fauny może być każdy, wzdłuż wcześniej ustalonych trasach. Obszary także w Szkocji, nie są chronione, które obejmują obszary nadmorskie i górskie, lasy, skały, jeziora i trzy rezerwaty biosfery zaczęły być przechowywane w swojej pierwotnej postaci unikatowych ekosystemów.

Wyliczając atrakcji regionu, nie wspominając o słynne Loch Ness, słynny nie przede wszystkim dla jego naturalnych cech i mitycznego potwora z Loch Ness podobno mieszka w głębi niego. Bezpośredni dowód na istnienie jeziora na dnie tam olbrzymiego potwora, więc wiele osób uważa, że ​​ta legenda po prostu korzystać właściciele lokalnych hoteli, aby przyciągnąć turystów. Ale to nie przeszkadza podziwiać odwiedzający te miejsca, zanurzyć się w tajemniczej atmosferze starożytnego mitu.

load...