Historyczne, architektoniczne, kulturowe i naturalne zespoły Soczi

Zawartość:

Stolica pierwszy w historii Polskiej Federacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które ma się odbyć (paradoksalnie) w południowej części naszego kraju, głównym kurorcie nadmorskim mieście Polski, perły. Istnieje wiele określeń, które można zidentyfikować miasto jak Soczi. To tutaj, że wielu podróżnych w pośpiechu i chcą odpocząć na malowniczych plażach i pływać w ciepłym Morzu Czarnym.

load...

I nawet pomimo tego, że jest uważany za miasto, w którym wszystkie zbudowany specjalnie i wyłącznie dla rozrywki, tutaj można zobaczyć i odwiedzić najciekawsze atrakcje w Soczi, które można odwiedzić z rodziną lub grupą przyjaciół. To i wodospady, góry i doliny, a także muzea i teatry, a nawet wykaz terenów, który jest dość trudno się poruszać. Choć wiele osób uważa, że ​​to miasto po prostu na wakacje nad morzem. Ale jeśli nie spędzić cały dzień po prostu na plaży i przy hotelu, znajdziesz tu wiele interesujących.


Powrót do spisu treści

Atrakcje wodne miasta

Te niesamowite miejsca miasta przyciąga turystów w każdym wieku. Te atrakcje to rzeki, wodospady i jeziora wielkiej urody i zabytków.

Mogą być one umieszczone oddzielnie od siebie, lub mogą być skoncentrowane w jednym miejscu.

Berendeevo Brytania – bajkowe górskie

Jednym z nich jest skupionych Berendeevo królestwa, które jest nie tylko tytuł jest naprawdę wspaniałe miasto. Do odwiedzenia go, trzeba będzie udać się do doliny Kuapse rzeki, gdzie można odkryć unikalne formacje skalne, miski alpejskich i wodospady. Są to, między innymi, jak 7, a najwyższy osiąga długość prawie 30 m. Wszystkie stoki górskie i grzbiety uwikłani w różnych drzew, krzewów i Loacha. Tu można zobaczyć rośliny takie jak Rhododendron luteum, leszczyny, dębu Iberyjskiego, Starszy, klon i inne.

load...

Trasa jest podzielona na 2 etapy. Pierwszy, 450 metrów długości, jest zejście szlakiem wzdłuż wąwozu, gdzie przepływa strumień. Szlak jest bardzo wygodne, ponieważ jest on wyposażony w mostek z poręczami i wzdłuż drogi wprowadzania Park mebli. Ten etap prowadzi do wodospadów. Nawiasem mówiąc, nazwa królestwa Berendeevo tym obszarze, ponieważ wszystkie atrakcje są tu nazwane bohaterami bajek „Snow Maiden” przez Aleksandra Ostrowskiego. Po zakończeniu pierwszego etapu tej podróży będzie za 2 mały wodospad – nazwy i Kupava, trzeba jeszcze przejść przez most i Jezioro Mizgir szczęścia.

Ale najbardziej urocze i spektakularny jest wodospad (najwyższy), zwany Beard Berendey. Drugi etap podróży rozpoczyna się z platformą widokową przy wodospadzie Beard Berendey a kończy na Mount Nameless. Istnieje jeszcze zachowane zabytki z epoki brązu – wyryte na jednej z menhirów petroglify.

W dodatku, jeśli jesteś zmęczony, można udać się do kawiarni, która znajduje się w Berendeeva królestwa. Tutaj będzie oferowana Adygei kuchni narodowej – kebab, smażonego pstrąga, a nawet prawdziwe górskie rasy miód z herbatą. Kolejną miłą niespodzianką będzie tron ​​króla Berendey, które mogą siedzieć nikomu. Wszystkie te cechy przyciągają turystów coraz bardziej.

Musujących w słońcu „kratownicy” z wody

Stwarza to wrażenie małego wodospadu, który znajduje się na początku drogi do jeziora Riza na prawym brzegu rzeki Bzyb. Nazwa wodospadu związana jest z bardzo pięknej i smutnej historii, co wydarzyło się dawno temu. „Łzy Maiden” – tak nazywano ten wodospad mieszkańców. Legenda opisuje wydarzenia, które miały miejsce na długo zanim powstała osada rzeka, a zatem nie jest wodospad w tym miejscu nie było.

Było tu tylko jeden dom, w którym mieszkała rodzina. Wszyscy członkowie tej rodziny byli pasterze, rodzice mieli córkę, ale jej nazwisko nie podchodzą do naszych czasów. Dziewczyna była bardzo piękna i każdy dzień doprowadziło kozy daleko w górach, gdzie zostały one wypasu spokojnie. Belle-zauważony górskie pasterka Ducha mieszkania w tych częściach. Ona naprawdę go lubi. Ona też nie mogła się oprzeć urokowi i wielkości ducha górskiego i kochać go. Ale razem nie byli przeznaczeni. Po tym wszystkim, z wyjątkiem ducha górskich w miejscach zamieszkanych przez złą czarownicę.

Była bardzo zazdrosna i tak ślubował nigdy gdy nie będzie tak, że ludzie będą kochać ducha i vice versa. Po to, aby zyskać na czasie, gdy duch góra była daleko od pastwiska ukochanej. Zła czarownica chwycił dziewczynę za włosy i podniósł się bezpośrednio nad wąwozem. Starała się, aby biedną dziewczynę zrezygnować z miłości, ale ona była nieugięta. W końcu, dziewczyna rozpłakała się i powiedziała słowa, zgodnie z którym jeżeli obumrze, to łzy otolyutsya złą czarownicę, a ona nigdy nie znajdzie spokoju. I tak się stało, łzy zgorzkniałej dziewczynki wciąż żywo ze skały w wąwóz.

W rzeczywistości, w tym momencie nie ma wyjścia z wody skał, które powstały podczas topienia śniegu w alpejskich łąk. Żadne miasto nie jest w stanie przynieść wam te emocje i wrażenia.


Powrót do spisu treści

Zabytków Soczi

Historia tego miasta i jego okolic jest bardzo bogata, a zaczyna się doantichnogo okresie, o czym świadczą liczne dane uzyskane w wyniku wykopalisk archeologicznych.

Domek Muzeum Stalina

Najbardziej znane i popularne wśród turystów jest pomnikiem historii i architektury w tym samym czasie co dom Stalina. Do tej pory turyści z całego kraju przybywają w Soczi i wybrać dokładnie taką wycieczkę. Niektórzy starają się poznać historię kraju w sposób bardziej szczegółowy, ktoś po prostu chce spojrzeć na warunki, w jakich żyją „hosts” wielki kraj nazywa się Związek Radziecki. Obiekt oferuje wspaniały widok na główny grzbiet kaukaskich, z ośnieżonych szczytów. Matsesta doliny pełne różnych ziół i kwiatów, i otoczony przez jej magicznego lasu, gdzie drzewa rosną wieków.

Ogród Parter należy do roku 1937, kiedy to obszar ten stał się najbardziej popularny wśród wielu polityków i przywódców wojskowych państwa, które od czasu do czasu chcesz wyjechać z miasta i odpocząć. To było głównym powodem wyboru tego miejsca na budowę letniej rezydencji Stalina. Podczas jego panowania, przywódca odwiedził kraj są zazwyczaj jesienią, podczas gdy jego rodzina wolała wizyt lata do Soczi.

Ten dom przetrwał do chwili obecnej bardzo dobrze, a dziś ma zmian w wewnętrznej i zewnętrznej dekoracji budynków są planowane. Odwiedzający muzeum można zobaczyć biurko, przy którym pracował głowy państwa, dywan, zdjęć rodzinnych, sofa, kominek, i wiele innych przedmiotów. W muzeum znajduje się na pierwszym piętrze, gdzie znajduje się również kopia wosku Stalina, siedząc przy stole z fajką w ręku. Tutaj można zrobić zdjęcie, odpocząć od zgiełku miasta i wdychać dużą ilością świeżego górskiego powietrza.

Muzeum poświęcone NA Ostrowskiego

W tym samym roku w Soczi otwarto Państwową literackich i Muzeum Pamięci N. Ostrowskiego. Tysiące rzadkich egzemplarzy znajdują się w muzeum. Wśród nich – odbitki, sztukę 19 wieku stosowane. I przedmiotów gospodarstwa domowego. Kompleks muzeum składa się z kilku głównych obszarów. Pierwszy kierunek – to dom rodzinny Sam Ostrowski. Został zbudowany w 1935 roku jako dar dla Ostrowskiego od rządu państwowego.

Są to fotografie, dokumenty i wszystkie inne przedmioty, które powinny być obecne w każdym domu. Dom zbudowany jest w tym samym stylu jak w większości innych krajów domów z tego okresu. Druga część muzeum poświęcona jest literaturze. Ta część kompleksu powstał znacznie później – w 1956 roku – i obejmuje wiele wydarzeń w życiu literackim Soczi. Są one połączone z nazwiskami wybitnych postaci literatury jako Zoshchenko, L. Kassil, Majakowskiego, E. Schwartz i inni.

Trzecia wystawa obejmuje obiekty sztuki. Na wystawy organizowane dostawy dzieł sztuki z wielu muzeów w Polsce centralnej. Po przybyciu do miasta, starają się odwiedzić to wspaniałe miejsce.


Powrót do spisu treści

Skansen w sercu miasta

Jeśli przybył do Soczi nie tylko spędzić kilka dni na urlop pływanie i opalanie, nie wahaj się szukać przygód. Jeśli nie podoba i uważają za niebezpieczne, aby przejść do góry lub do wodospadów, a następnie można umieścić w centrum Soczi. To miasto ma kilka teatrów, muzeów, z których jeden jest Sochi Arboretum. Tutaj znajdziesz duży wybór roślin, takich jak Kaukaz Zachodniej i innych krajach południowych.

Ponad tysiąc gatunków roślin można znaleźć na obszarze blisko 50 hektarów. Szczególną uwagę należy zwrócić na tej rośliny pomyślany jako Metasequoia. Do niedawna sądzono, że roślina wymarła około 60 milionów lat temu. Ale znaleźć w Chinach kilka okazów naukowcy wyodrębnione i ich nasiona zostały sprowadzone do Soczi w celu rozpuszczenia Metasequoia w arboretum. Jak zobaczysz, że się udało.

Na terenie parku znajduje się duże akwarium ze słoną wodą, która zawiera zarówno roślinność i kilka gatunków świata zwierzęcego Morza Czarnego. Zatem atrakcje Soczi obejmować nie tylko rozrywki, ale także życie kulturalne. To miasto jest wypełniona różnymi pomnikami przyrody i sztuki.


Powrót do spisu treści

Garden-Muzeum Ogólnopolskiego Instytutu Kwiaciarstwa i subtropikalnych upraw

Kolejny cud roślin miasta jest „Tree of Friendship” Garden Museum. Jest to jedno wielkie drzewo, uprawiane przez wielu naukowców. Pierwszy w tym przypadku miał naukowca ręki F. Zorin, który postanowił doprowadzić miasto do wprowadzania nowych roślin i odporne na zimno odmiany cytrusów. W tym roku jest przekazywana do niego mandarynki, cytryny, grejpfruty i pomarańcze. Dlatego w połowie 20. Wieku, grupa wietnamskich naukowców sugerują, nazywając to drzewo przyjaźni. Dziś drzewa szczepione kilka rodzajów cytrusów ze 167 krajów świata. Od tamtej pory, w ogrodzie jest odwiedzana przez dużą liczbę turystów. W okresie ogrodzie-muzeum było robione ogromną liczbę szczepień najwyższych urzędników w wielu krajach, a także wybitnych postaci nauki i sztuki w pamięci wizyta w ogrodzie.

Teraz nie jest to tylko jedno drzewo, rosnące wokół niego kilka młodych drzew Przyjaźń. Mają Amerykańska, Kanadyjska, polskie korzenie i korzenie innych państw. Pomijając fakt, że drzewa należą do tej czy innej narodu, są one nazywane na cześć zawodu tych, którzy je sadzić. Tutaj widać drzewa astronautów, ambasadorów, lekarzy i wielu innych specjalistów. Muzeum posiada nie tylko roślinność, ale również ekspozycję złożoną z Przyjaźń drzewa prezenty z całego świata. Moneta i pamiątek narodowych, przedmiotów gospodarstwa domowego z różnych narodów, a nawet ziemi przywiezionych z niektórych stanach w wazonach i skrzynek. Takie prezenty są bardziej niż 20 tysięcy, a kasetony muzeum jest stale aktualizowana i uzupełniana.

load...