Historia powstania i lokalizacja z największych zabytków kultury i historii Francji

Zawartość:

Francja jest niemal jedynym krajem z podróży, które nie dają żadnego mieszkańca globu, jak również okazję zobaczyć wszystkie zabytki Francji. To unikalne dla jego kultury, zawarty nie tylko w szczególnej mentalności ludzi, w jego dziełach, ale również w postaci wszystkich, nawet małej miejscowości w kraju.
Powrót do spisu treści

load...

Powody, dla odwiedzających miasto Światła

Paris, która słynie z licznych muzeów, pięknych uliczek i zabytkowych budynków, corocznie przyciąga największą liczbę turystów z całego świata. Gdziekolwiek jesteś w tym mieście, a nawet każda dzielnica Avenue będzie prawdziwa przygoda, pełna przyjemnych spotkań i nowych emocji. Paryż, znany wszystkim jako stolica Francji, jest również stolicą regionu Ile de France. Liczba mieszkańców w mieście i na przedmieściach jest ponad 11 milionów ludzi. Wszystko to daje miastu prawo być nazywany drugim co do wielkości metropolia w Europie. Pierwszym miejscem podzieliły Warszawie i Londynie. Paris zawiera największą liczbę organizacji biznesowych, w tym tutaj koncentruje największy obszar biznesowy wśród krajów europejskich.

Paryż przyciąga turystów przez fakt, że jest mała w porównaniu z innymi stolicami państw. Odległości między głównych atrakcji tutaj jest całkiem możliwe do przejścia na piechotę. Jeżeli jednak nie jest bardzo dużo, a chcą zobaczyć wszystko, to można skorzystać z paryskiego metra, które potrzebują tylko mapę miasta i mapę podziemia masz czas na zwiedzanie miasta. Sekwana będzie dla ciebie rodzajem przewodnika, ponieważ dzieli miasto na dwie części: po lewej i prawej banków Paryża. Chodzić na nabrzeżu Sekwany z pewnością pozostanie w pamięci na całe życie. Szczególnie urokliwa będzie wieczorem i w nocy, kiedy można poczuć i zobaczyć na własne oczy, dlaczego Paryż – miasto Światła.


Powrót do spisu treści

Atrakcje w Paryż

Idąc do Francji, to jest niemożliwe, aby odwiedzić swojego kapitału. I to jest naturalne, że każdy powinien zobaczyć najważniejsze z jego bohaterów, które przyciągają tłumy turystów, w tym wieży Eiffla, Francji i innych tradycyjnych atrakcji. Ale ostatnio pojawiły się w Paryżu, że znaczną liczbę nowoczesnych zabytków kultury. Dlatego też nie należy zapominać. Ale wszystko w porządku.
Powrót do spisu treści

load...

Tradycyjna wizyta w terenie

Wieża Eiffla – tymczasowa struktura?

Tak więc, nie ma żadnego innego symbolu, który z samej swej nazwy byłoby dokładnie opisać nie tylko miasto, w którym nie jest, ale także całego kraju, a mieszkających w nim ludzi.

Wystarczy słysząc nazwę „Wieża Eiffla”, od razu wyobrazić Paryżu, francuski, i wszystko inne co jest związane z tym wspaniałym kraju.

Jednak wieża nie mogła przetrwać do dzisiaj. Powodem tego były mieszane emocje, które wywołuje zarówno mieszkańcy Paryża i jego goście. Fakt, że pan Eiffel był bardzo dobrze znany i umiejętne budowniczym mostów kolejowych, a wieża została zbudowana przez jednego z wystawy światowej, która odbyła się w 1889 roku w Paryżu. Niektórzy z gości byli bardzo zadowoleni z tego, co widzieli, inni są oburzeni, a nawet potępił tego stwora.

Tak więc, na koniec imprezy wieża grozi wyburzenie. Ale to właśnie w tym czasie przedziały zawierają wynalezienie radia. Wieża Eiffla była najwyższą budowlą w Europie w tym czasie, w związku z czym zainstalował antenę radiową. W ten sposób stało się użyteczną funkcją wykonać dla swego ludu. Obecnie jest ona ustawiona i antena TV na różnych wysokościach są 3 platformy widokowe.

Wielki gotycka katedra Notre Dame

Nie mniej ciekawa jest historia kolejnym pomnikiem legendarnego Paryż – Notre Dame. Znajduje się on w samym sercu Paryża i jest centrum całego kraju. Jest to możliwe, aby znaleźć się tablica z brązu na końcu Papertnoy obszarze, który pyszni się napis „Kilometr zero”. Mierzy odległość do każdego miasta we Francji. Katedra została zbudowana w 12 wieku. Abp Maurice de Sully. Z niewiele pozostaje nienaruszona z czasem zmieniło, to zwiększenie rozmiarów, a teraz od pierwotnej katedry. Wielu powie, że katedra jest najlepiej oglądać z zewnątrz niż od środka. I rzeczywiście, to prawda. Konstrukcja fasady jest naprawdę imponująca, jest w pełni wyposażony w różnego rodzaju oryginalnych rozwiązań obróbki kamienia.

Dobrze wygląda z Notre Dame lewym brzegu Sekwany. Kilka lat temu było wokół katedry wiele domów prywatnych, które nie są zgodne z tworzeniem zintegrowanego i stylistycznie poprawnym zespołu. W związku z tym, te domy zostały zburzone. A obszar Papertnoy jest teraz piękny widok. Stamtąd można zobaczyć kolorowe witraże w katedrze Notre Dame, a także zobaczyć trzy portale sięga 13 wieku. Tutaj artyści po raz uchwycił scenę Sądu Ostatecznego, NMP i Anne. Przestrzeń wnętrza jest również niesamowite.

W salach Katedry może pomieścić aż 6000 osób. A na samym katedry jest krypta, zawiera znaleziska archeologiczne, które sięgają do Imperium Rzymskiego. Pomimo faktu, że Rada spełnia ważną funkcję, próbował kilka razy, aby pociągnąć w dół. Jednak jego popularność dzięki powieści Victora Hugo, była tak wielka, że ​​zmontowany cały ruch, która przeprowadziła szereg działań na odbudowę katedry w oryginalnym stylu gotyckim.

Historia Łuku Triumfalnego

Będąc jednym z najbardziej spokojnych początków Napoleona Bonaparte, łuk został wymyślony przez niego jako odbicie własnych osiągnięć militarnych i podbojów. Poza tym, Napoleon był pod takim wrażeniem łuku Tytusa, znajduje się w Rzymie, który postanowił, że Francja powinna być dokładnie taka sama. Napoleon, między innymi, lubił identyfikować się jako potomkowie rzymskich cesarzy, a budynek ten był swego rodzaju talizmanem w swoich przyszłych walk. Jednak nie jest doskonały dowódca i generał, Napoleon był w stanie prawidłowo zorganizować pracę przy budowie łuków. Otwarcie tego zabytku architektury został zaplanowany w 1810 roku

Jednak budowa była tak chaotyczna, który zakończył się w 1836 roku, kiedy to imperium Napoleona było nic. Takie szybkie tempo budowy było ze względu na fakt, że Napoleon planował trzymać jego otwarcie na cześć Marii Luizy jego narzeczonej. Ale jeśli wysokość łuku znajduje się zaledwie kilka metrów, a uroczystość odbyła się tylko tym, że łuk został zbudowany manekina, który rozciągnięty płótnie.

Na fasadach Łuku Triumfalnego kilka płaskorzeźby, w tym wykonywania wolontariuszy, znany jako Marsylianki. Dodali wyryte nazwiska generałów, którzy walczyli po stronie Francji. Te, które są zestresowani, spadły w walce na polu bitwy. Się wewnątrz Muzeum historii łuku, a na koniec 20 wieku. Poważne uszkodzenia obserwowane na jego powierzchni. W 1989 roku, łuk był w pełni przywrócony. Odwiedź pomnik w dowolnym czasie, ale aby zobaczyć wszystkie jego uroku, to lepiej przyjść do tego miejsca na wpół do szóstej wieczorem. To właśnie w tym czasie nie świeci wieczny płomień. Pod łukiem jest najbardziej Grób Nieznanego Żołnierza. Jeśli nie lubisz zbyt zatłoczone miejsca, tu w godzinach porannych.

Montmartre – dzielnica bohemy Paryża

Początkowo było to przedmieście stolicy Francji, który prowadził zupełnie odrębne i niezależne gospodarki. Tylko w 1859 roku wieś została włączona w Paryżu. Znajduje się on bardzo piękny budynek – Bazylika Sacre Coeur z białymi kopułami, z przepięknym widokiem na całe miasto. Rozliczenie na wzgórzu sięgają okresu neolitu. Nieco później, w czasach Galów i Rzymian, został wzniesiony na cześć świątyń pogańskich bogów Merkury i Mars.

Zaletą tego konkretnego osady było to, że bogata w złoża gipsu. W lokalnych kamieniołomach znalazł schronienie pierwszych chrześcijan, w tym św Dionizy – pierwszego biskupa Paryża, który został ścięty za chrześcijańskiego przepowiadania. Według legendy, po karze podniósł głowę, myje go i poszedł z nim kolejne 6 kilometrów, po czym umarł. Miejscem jego śmierci nazwano Saint-Denis, teraz to jest miasto.

Kopalnia Gipsu przez długi czas pomagał w regionie w celu zapewnienia dobrobytu jej obywateli. Z pomocą wiatraków pracowników zmielonych kamieniołomach gips, które sprzedawane na całym Paryżu. To, co było podstawą wyrażenia „cząstka Montmartre istnieje wszędzie w Paryżu.”

Niemniej jednak, jest to kultura, która stała się prawdziwym symbolem i uosobieniem Montmartre. Wiązało się to z bardzo niską i dlatego przystępnych cenach mieszkań. Artyści, którzy nigdy nie były bardzo wysokie dochody, szczęśliwie osiedlili się w budynkach wielopiętrowych. Dzieje się tak pomimo tego, że często miały ani gaz ani światło. Wodna wykorzystywane do dostarczany tylko jeden kran (i to na 5 piętrze). Ale jest tu przeprowadzić znaczną liczbę lat takich wielkich artystów jak Picasso, Van Gogh, Modigliani, Renoir i wielu innych. I choć to prawie zatopiony w zapomnienie, paryskich artystów i nadal organizować wystawy jego prac znajduje się w dzielnicy Montmartre.

Luwr – opiekun twierdzy-city

Stworzenie Luwru do 13 wieku. Gdy król Francji Filip August podjął decyzję o budowie twierdzy w celu obrony miasta. Zgodnie z planem, został zbudowany wzdłuż Sekwany. W tamtych czasach nie Luwr stał się rezydencją rodziny królewskiej, jak monarcha wybrał osadę na wyspie Ile de la Cité. Dlatego głównym celem twierdzy była ochrona skarbu królewskiego i archiwalnych dokumentów.

Sto lat później król Karol V wciąż doznał zamieszkania w Luwrze, która została poprzedzona zmianą swojej sytuacji wewnętrznej, która jest teraz bardziej nadaje się do zamieszkania. Jednocześnie król nakazał Library. To gest stał się okazją do pseudonimów King Charles mądry. Jednak po jego panowania Louvre znów zostały zignorowane jako królewskiego rodu. Ale w 1546 roku francuscy władcy wciąż doceniane możliwości, jakie otworzyły się przed nimi z zakwaterowaniem w Luwrze, i zaczął do zastosowania środków służących jego „upiększania”.

Pierwszym z nich jest śmiał Franciszka I, który na zlecenie Pałacu P. Lesko zmiany w związku z wymogami renesansu. Dlatego stary zamek został rozebrany i nowy pałac rosły na jego fundamencie. Ale pod koniec 17 wieku. Dwór królewski przeniósł się do Wersalu, Luwru i stopniowo opuszczony. W wyniku tego, została doprowadzona do takiego stanu przykro, że w 18 wieku. Chciał nawet nieść.

load...