Hirudotherapy, przeciwwskazania oraz

W ostatnim czasie bardzo dużą popularność zyskuje hirudotherapy – leczenie pijawkami. Chociaż, ściśle mówiąc, w tym przypadku mamy popularny mądrości, że wszystkie nowe – już dawno zapomnianą przeszłość, ponieważ ta metoda leczenia została wykorzystana do więcej niż jednego lub dwóch stuleci. Jednak wiele osób zastanawia się, co ma przeciwwskazań hirudotherapy iw jakich chorób jest najbardziej efektywne. To, co zostanie omówione poniżej.

load...

Do leczenia niektórych chorób, które nie są dla każdego pijawki złowione w najbliższym stawu. Specjalne pijawki lekarskie są wykorzystywane do hirudotherapy, które są uprawiane w gospodarstwach specjalistycznych medycznych. Największą zaletą takich medycznych pijawek – to jest ich pełna sterylność, a tym samym eliminuje możliwość zakażenia człowieka z pacjentem. Każda pijawka jest używany tylko raz, a następnie usuwane.

Nawiasem mówiąc, pijawki mają kolejną niesamowitą zdolność – są w stanie odczuwać jakiejkolwiek chorobie. I z powodu tej pracy jest z chorego narządu lub tkanki, która może sprawić, leczenie – naprawdę skuteczne – wynik hirudotherapy widać bardzo szybko.

Wskazania do leczenia pijawkami

Aktualne leczenie z pijawek używany w wielu różnych chorobach. W niektórych przypadkach, pijawki mogą nawet pomóc wyeliminować konieczność interwencji chirurgicznej. A dla wielu ludzi jest to jedyna szansa girudoterapiya i mamy nadzieję do odzyskania. Chociaż Niestety, w przypadku najbardziej poważnych chorób terapią pijawki jest pomocą psychologiczne. Ale kto wie – być może to jest ta nadzieja pozwoli osoba pokonać chorobę? Nawet medycyna konwencjonalna uznaje, że czasami pragnienie i pacjenta nadzieję robią bardzo realne cuda – najstraszniejsze i nieuleczalnych chorób najbardziej tajemniczy sposób z powrotem w dół.

Ponadto ważną zaletą tego zabiegu jest całkowity brak skutków ubocznych i bardzo mała liczba przeciwwskazań. Hirudotherapy z powodzeniem stosować nawet w leczeniu małych dzieci. Więc czytanie:

load...
  1. Zatory. Hirudotherapy Leczenie jest bardzo skuteczne zwalnia ludzi, którzy cierpią z powodu chorób, w taki czy inny sposób związane ze zjawiskami przeciążenia: zakrzepowe zapalenie żył, żylaki, piersi.
  2. Zaburzenia ginekologiczne. Nie mniej skuteczne leczenie z pijawek i chorób ginekologicznych, takich jak endometrioza, endometrioza, przewlekła i ostra Andechs, mięśniaków macicy, torbiele i zespołu policystycznych jajników. Ponadto, leczenie pijawkami głównie w okresie menopauzy można złagodzić. Ponadto, niektóre kobiety twierdzą, że girudoterapiya pomógł im zajść w ciążę z niepłodnością.
  3. Choroby układu sercowo – układu naczyniowego. Dobre pijawek w leczeniu różnych chorób układu sercowo – naczyniowego systemu, takich jak wegetatywnej – naczyniowego Distanov, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie i niedociśnienie tętnicze, zawał serca, udar odzysku i inne.
  4. Chorób skóry. Radzi sobie z pijawek i różnych chorób skóry, nawet przy trudnych-to-treat – trądzik, owrzodzeń troficznych, tocznia rumieniowatego.
  5. Zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego. Bardzo dobre do leczenia pijawkami mówić tym ludziom, którzy cierpią z powodu nerwicy, bóle i zawroty głowy, migreny i padaczki.

Zasada girudoterapii

Osiąga się to na skutek terapeutyczny w girudoterapii dzięki tych składników, które są częścią śliny pijawki. Substancje te, charakter ich wpływ na ciało ludzkie, można podzielić na trzy grupy.

Pierwsza grupa skutecznie stymulują układ odpornościowy, ma działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne działanie. Druga grupa substancji czynnych ma pozytywny wpływ na ścianach naczyń krwionośnych, wzmacniając je i zwiększając siłę. I trzecia grupa związków wpływa na przepływ krwi i limfy, zapobiega stagnacji.

Przeciwwskazania girudoterapii

Jak wspomniano powyżej, ma wskazań girudoterapiya i przeciwwskazania. O wskazaniach opisanych już wyżej, jest już najwyższy czas, aby mówić o przypadkach, w których leczenie pijawkami jest przeciwwskazane i może stanowić zagrożenie dla ludzkiego pacjenta. Na szczęście takie przypadki trochę:

  1. Choroby krwi. Leczenie pijawkami jest zabronione do tych ludzi, którzy cierpią na hemofilię – przewlekłe incoagulability krwi. Kolejnym girudoterapiya nie powinny być stosowane u ludzi ciężkiej niedokrwistości, ponieważ podczas obróbki zawartości krwinek czerwonych i płytek krwi zmniejsza się.
  2. Niedociśnienie tętnicze, ciąża. Nie próbuj być traktowane z pijawek do tych ludzi, którzy cierpią z powodu niskiego ciśnienia krwi, a także kobiet w ciąży. W tym przypadku, to ma większy sens, aby wybrać alternatywę, bezpieczne leczenie.
  3. Indywidualna nietolerancja. W niektórych przypadkach, osoba może wystąpić pewne idiosyncrasy – substancji, które wchodzą w skład śliny pijawki. Jednak ujawniają podobny przeciwwskazaniem jest możliwe dopiero po pierwszym zabiegu. W sprawiedliwości należy zauważyć, że to zjawisko jest niezwykle rzadka.

Dobry lekarz wie o wszystkich cech tej metody leczenia, jak hirudotherapy: wskazań, przeciwwskazań. I będzie mógł pomalować leczenie, tak aby przyniósł jak największe korzyści dla pacjenta.

load...