Higieny intymnej kobiet – klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia

Zawartość:

Piękno każdej kobiety naturalne. Ale także naturalnych darów niezbędnych do monitorowania i konserwacji. Przede wszystkim, self-care – gwarancja zdrowia. Higiena intymna i nie jest wyjątkiem. Wiele pań są źle z tego powodu, jest to dość łatwe do mycia codziennie mydłem i wodą na noc i wszystko. W rzeczywistości, zdrowie kobiet – to wspólne określenie, które obejmuje nie tylko banalną zmywając i brania prysznica. Przede wszystkim konieczne jest, aby dowiedzieć się, co można, a czego nie może zrobić.

load...

Codzienne mycie dala

Jest jeden twardy i szybki przepis – kobiety muszą myć codziennie, najlepiej rano i wieczorem. Niektóre kobiety prowadzi do oczyszczania wody z mydłem, czasami w trakcie są środkami przeciwbakteryjnymi. Na tym polega pierwsza pomyłka! Faktem jest, że każda kobieta jest pochwa ma swoje specjalne flory i antybakteryjne mydła i zmywa dobre bakterie. Skład mikroflory przeważnie słabo kwasowych i nie można „obok siebie” w alkalicznej kompozycji mydła. Przy częstym stosowaniu takich detergentów można pleśniawki i kandydozę.

Osłabienie kobiety bezpośrednio do strumienia wody w górnej i zaczynają energicznie tarcie genitalia dokładnie przemyć. Jest to drugi rażące naruszenie! Konieczne jest, aby skierować strumień od kości łonowej do odbytu. Ponadto, dysza nie musi być duże, a temperatura wody około 30 ° C. Ruch ramienia powinna być skierowana tylko w jednym kierunku – od dół pubis. Ruchu powrotnego wywołuje przemieszczenie szkodliwych bakterii w obszarze pochwy. Nawiasem mówiąc, jest więc konieczne, aby zmyć wszystkie dziewczynki od urodzenia. Najczęstszą chorobą, występującą w złym podmyvanii – rzęsistkowica.

Prawidłowo czyszczone i zaczynają ocierać. Co skomplikowane? Ale nie każdy wie, że nie jest konieczne, aby energicznie pocierać narządy płciowe, a tylko delikatnie osuszyć. Ręcznik do takiego wykorzystania powinny być zindywidualizowane. Musisz to zmienić raz na trzy dni – wilgotne środowisko może stać się „rajem” dla bakterii chorobotwórczych. Jeśli kobieta zostaje zdiagnozowana kandydozy, rzęsistkowica, drożdże, trzeba używać jednorazowych ręczników.

load...

Podpaski

Teraz wiele marek oferują zastosowania podkładki codziennie – i to jest bardzo wygodne. W ciągu dnia, niektóre separacji nadal obecny, może być zabrudzona pościel, i nieprzyjemnych doznań w mokrej bieliźnie. Ale tu musimy być ostrożni.

  • Po pierwsze, kobiety higieny – nie jest „blokada”, a pełna izolacja narządów płciowych;
  • Po drugie, nawet jeśli używasz wkładki higieniczne, trzeba zmienić je co 4-5 godziny;
  • I po trzecie, nie powinny być noszone w każdym czasie.

Fakt, że skóra krocza nosząc taki wyrób chłonny jest praktycznie nie oddycha – i to może powodować pokrzywkę i podrażnienia, zjawisk alergicznych. Zgadzam się, na tyle przyjemne, gdy istnieją wysypki i realizuje stałą swędzenie.

Higiena podczas miesiączki

Krytyczne dni – szczególny przypadek. Nie tylko, że z pochwy pojawiają się stale rozładować, więc są one takie same i są pożywką dla pożytecznych bakterii. Dodaj do tego wilgotność, noszenie ciasnej bielizny, klocki i uzyskać pełny zestaw do rozwoju infekcji. Tak więc, do higieny intymnej kobiet w okresie miesiączki należy przeprowadzać ostrożnie. Nie można nosić pad przez ponad trzy godziny. Jest to niemożliwe, aby zmyć woda jest zbyt gorąca. Nie można używać antybakteryjnego mydła lub żelu do higieny intymnej, lepiej wziąć mydło dziecięce. Nie można nosić bielizny syntetycznej w tych dniach – jest szczelna, a ponadto zwiększyć szanse na zakażenie.

Jeśli podcięcie nie jest możliwe, należy użyć wilgotnych chusteczek. Wystarczy je kupić w aptece, z adnotacją o jego ustanowieniu. Następnie będą one użyteczne i zwykłe dni – nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć. Travel, biuro, podróż do natury – wilgotnych chusteczek do higieny osobistej jest zawsze przydatna!

Kilka ogólnych zasad

Lekarze istnieje kilka podstawowych zasad dotyczących zdrowia kobiet:

  • Mydło można myć tylko obszar wokół krocza i pochwy;
  • Do czyszczenia temperatura wody nie powinna być na gorąco i zimno. Określić dla siebie „sweet spot” – niech to będzie miły ciepła woda docierane;
  • Wash powinna być tylko w kierunku od odbytu do pochwy;
  • Jest to niemożliwe, aby szybko wytrzeć genitalia po uzdatnianiu wody, tylko lekko wytrzeć ręcznikiem;
  • Podczas menstruacji, unikać kontaktu seksualnego. Nie tylko jest to niehigieniczne, więc także ryzyko wprowadzenia infekcji zwiększa się kilkakrotnie;
  • Dzięki zwiększonej wrażliwości skóry krocza lub wykorzystują wkłady do majtek, nie myć mydłem lub żelu.

Pamiętaj, higieny intymnej – obowiązkową procedurę. Po prostu trzeba zrozumieć tę zasadę raz na zawsze. Wtedy nie tylko nieprzyjemny zapach i dyskomfort nie będzie cię straszyć, ale również niebezpieczeństwo zakażenia po prostu znika. Specjalny rozdział – jest dbanie o narządów płciowych w okresie poporodowym. Każda kobieta będzie udzielania rekomendacji ginekologa przed wypisaniem ze szpitala.

Co jest higieniczne kosmetyki?

Obecnie istnieje wiele różnych kremów, żeli i pianek, które są w stanie zadbać o prywatnych częściach dziewczynki. Na sprzedaż są dwa główne rodzaje kosmetyków intymnych: sexy, mające więcej zabawy i higienicznych kosmetyków, które wykonuje dobrze określoną funkcję.

Takie higiena pracy znacznie lepsze od oczyszczania i tonowania, zamiast mydła, ponieważ mogą one być stosowane do błony śluzowej. Dbać o strefie intymnej nie zaleca się stosowania konwencjonalnych mydła toaletowego, ze względu na fakt, że zawiera dużą ilość alkalicznych. Zastosowanie takich mydeł popełnia mikroflory stanu (zabija bakterie kwasu mlekowego), które powodują zakażenia w strefie penetracyjnej intymnej. Wystarczy użyć zwykłego mydła może powodować suchość, podrażnienie, a nawet spowodować dysbioza – naruszenie mikroflory miejsc intymnych kobiet.

Intymnych środki powinny być miękkie i gładką konsystencję, nie powinny one być grube cząstki i składników korozyjnych. Przy zakupie intymnej mydło lub żel, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że obiekt ten nie mógł przerwać błonę śluzową kwasowości.

Po wybraniu narzędzia, trzeba dokładnie zbadać informacje na etykiecie. Jeśli napis na etykiecie brzmi: „Zniszczyć 99,9% wszystkich szkodliwych bakterii”, to lepiej zrezygnować z jego zakupu, ponieważ oznacza to, że narzędzie jest zbyt dezynfekuje i może zabić zarówno szkodliwe i jest bardzo przydatne i niezbędne bakterie.

Mówią, że mydło do higieny osobistej można leczyć kandydozy pochwy, ale jest to tylko częściowo prawda. Jeśli wybielanie powód jest elementarny słaba higiena osobista, agent opieką obszarów intymnych mogą być bardzo skuteczne. Ale jeśli, na przykład, wola, higieniczne kosmetyki mogą nie pomoże nic.

Oto kolejny ostrzegawczy, który jest pewny, aby pamiętać przy zakupie intymnej mydło: ten rodzaj kosmetyków mogą powodować bardzo poważne alergie. Struktura wielu środków do opieki dla obszarów intymnych obejmuje różne rośliny lecznicze. Dlatego konieczne jest, żeby być bardzo ostrożny i wybierz narzędzie oparte na indywidualnych cechach.

load...