Higieny chłopcy. Proste zasady

Zawartość:

Uważa się, że higiena dziewcząt jest o wiele bardziej skomplikowany proces niż higieny chłopców. Ale jak pokazuje praktyka, niedoświadczonych matki chłopców częściej są w impasie. Bardzo często powoduje trudności higieny noworodka chłopca, a także okruchy pierwszego roku życia.

load...

Wydaje się, że może być prostsze – myte okruchy genitalia wodą z mydłem, a być z nim zrobić. Ale to nie było! Jeśli chcesz, aby dziecko się być czysty i schludny, dorastanie zdrowy i nie wiedział, problemy, ważne jest, aby przestrzegać kilku bardzo ważnych zasad. To, co teraz wiem.

Chłopcy higieniczne do roku

Aby rozpocząć z młodej matki powinien jasno zrozumieć dokładnie to, czego nie powinien robić w każdym przypadku:

  • Nie ciągnij napletka!

A noworodka chłopca jak dorosłego mężczyzny, penis jest pokryty skórą – w tym głowy. To tylko skóra, która obejmuje szef nazywa napletek. Napletek od dorosłego mężczyzny całkowicie mobilnym i całkowicie obnaża głową. Ale chłopcy do trzech lub czterech lat, napletek jest prawie przesunięte, jak pasuje ściśle do głowy penisa.

A głównym błędem większość matek – próba go popchnąć do mycia chłopca. Albo, że nie jest lepiej, aby spróbować umyć pod napletek z pomocą silnego ciśnienia wody. Tak – zrób to jest absolutnie zabronione! może szkodzić napletka okruchy lub gorzej, prowokują odmowę żołędzi prącia. Co jest obarczona zabiegu.

load...
  • Nie nadużywaj mydło!

Bardzo często matka, w walce o czystość, zbyt gorliwy i penisa z mydłem niemal co godzinę namyvayut syna. Jednakże miłość czystości może powodować podrażnienie skóry i napletka sucha. Dlatego też stosować mydła, jeśli tylko naprawdę niezbędne – na przykład, gdy penis jest pokryty odchodami. W innych przypadkach jest wystarczająco czysta woda. A tak przy okazji, mokre chusteczki.

Zmienić pieluchę? Wystarczy przetrzeć pośladki i genitalia chusteczki okruchy. Oczywiście, konieczne jest, aby używać tylko te konkretnie serwetki, które są przeznaczone dla niemowląt – nie zachowa żadnych aromatów i barwników. Tak, że eliminuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

  • Nie należy stosować żadnych kremów!

W żadnym przypadku nie stosuje się do penisa chłopca wszelkie kremy i pudry – szczególnie traktować tylko tyłek i fałdy. W przeciwnym razie, można rozpocząć podrażnienia, a nawet zapalenie napletka.

Higieny chłopców w pierwszym roku życia nie różni się od opieki nad nowonarodzonym okruchów.

Higieny dzieci i młodzież w wieku przedszkolnym

Nie zmienia to jednak w swej istocie i higieny chłopców – przedszkolaków, jak zresztą i młodzież – i na czas czyszczenia czystą bieliznę. Ale, oczywiście, pewne różnice są nadal. I to jest … różnica w siebie!

Od około trzeciego roku życia, chłopcy powinni być nauczane, aby umyć własne. Jeśli w tym wieku, rodzice nie inwestować w umysłach synów zdrowia, która chłopca – integralna część życia, są one narażone na nastolatków, którzy nie higienę i prezentujących nie są.

  • Częstotliwość czyszczenia

Gdy chłopiec nauczyć się chodzić na garnku, wystarczy go myć raz dziennie – wieczorem, w sezonie zimowym. A w najgorętszej porze roku będą tylko dwa razy dziennie. Oczywiście, jeśli nie było „wypadek”, który jest dwa do trzech lat nie należą do rzadkości i są powszechne.

Ale u młodzieży zmywając rano powinno być obowiązkowe, ponieważ są one typowe dla mokrego snu – mimowolny wytrysk podczas snu. Nawiasem mówiąc, o to zjawisko trzeba powiedzieć chłopcu w odpowiednim czasie, tak aby nie był przestraszony.

  • Twoja pomoc

Oczywiście, po raz pierwszy jego syn będzie potrzebował Twojej pomocy. A głównym zadanie – nauczyć dziecko, aby zrobić to dobrze. Do tego czasu, aż główka penisa nie otwiera się, że dziecko powinno po prostu umyć penisa wodą z mydłem.

A potem, gdy napletek zaczyna ciągnąć się bez problemów, pokazać dziecku jak umyć głowę. Czy to po prostu musi być usunięty gromadzi się pod napletkiem smermu. W przeciwnym razie istnieje ryzyko procesów zapalnych – szczególnie u młodzieży.

Chłopiec Zdrowie

Rodzice chłopca powinny ściśle monitorować stan genitaliów syna. Oczywiście, ze dzieci o wiele łatwiej – Nastolatki nie tak łatwo prokontroliruesh. Ale nastolatek może być wyjaśnione przez prostą prawdę, że dotrzymał zdrowia pod kontrolą. I pamiętaj, aby okresowo zainteresowany tym!

I zapamiętać prostą prawdę! W takim przypadku, jeśli penis jest twój syn – i to nie ma znaczenia, jest to noworodek, czy to już dwa do trzech lat – sprawia, że ​​nawet najmniejszy problem, trzeba iść do lekarza!

Zarumienił lub, co gorsza, obrzęk napletek? Obrzęk skóry lub główka penisa? Trudne oddawanie moczu? W żadnym wypadku nie należy dotykać niczego ręce – dać tego eksperta znaczenia – do urologa. I niech pan młody rośnie zdrowy i szczęśliwy! I pomóc mu w tym właściwego chłopca higieny.

load...