Hiacynt wodny, albo storczyków w stawie

Zawartość:

Wraz z pojawieniem się wielu ogrodników zakłopotany Wybór roślin do zdobienia ich w naszych ogrodach, stawy ozdobne. Dlatego, oprócz tradycyjnych i znanych zielonych i kwiatowych nasadzeń w naszych ogrodach są lilie wodne, lilie i hiacynty pływające w sztucznym stawie. Ale, niestety, nie każdy wie, ile nieszkodliwy na pierwszy rzut oka, hiacyntów – są prawdziwymi agresorami są w stanie w ciągu kilku czasu, aby całkowicie wypełnić całą powierzchnię stawu.

load...

Hiacynt wodny (eyhorniya) jest z pewnością piękny i bezpretensjonalny, a więc jest bardzo popularny wśród miejscowych ogrodników. Ale to tylko w swojej istocie jest to zwykły chwast wody. Dlatego konieczne jest, aby rozwijać się w sposób szczególny, umiejętnie powstrzymując nieodpartą wzrost agresorem. Proponujemy Ci dowiedzieć się, jakiego rodzaju rośliny i jak rosną w ich stawach.

Tło

W warunkach naturalnych, hiacynt wodny rośnie w tropikalnych i subtropikalnych wodach słodkich strefach klimatycznych. Najbardziej gęsto zaludnionych obszar hiacynt – Amazon umywalka, w którym średnia temperatura mieściła się w zakresie 20-27 stopni. Zasadniczo roślina ta unosi się na powierzchni i tylko niekiedy zakorzenione w mulistym dnie. Całość zielonej masy hiacynta znajduje się na powierzchni, a korzenie ukrywa wody. Co ciekawe, hiacynt wodny mogą osiedlić się w zbiornikach z praktycznie dowolnej głębokości.

Hiacynt wodny – pływające rośliny z dużymi owalne liście posiadające obrzęk u podstawy szypułek. Te wypełnione powietrzem pęcherze i utrzymać się na powierzchni liści, działając jako pływaka. Gładkie ciemnozielone liście są zbierane w koszu hiacynt, jak i storczyków kwiaty kwitną tylko jeden dzień. Ten elegancki fioletowe kwiaty z sześciu płatków, z których jeden jest ozdobione jasnym miejscu, i kwiat seredinka – ciemnoniebieski wysokich pręcikami.

load...

Po zapyleniu kwiatu pojawia się w miejscu owoce nasion, które wchodzą do wody przy jednoczesnym obniżeniu jej poziom. Raz na wodzie, nasiona rosną bardzo szybko, jednak na ich kiełkowanie wymaga dobrego oświetlenia i temperatura nie jest niższa niż 26 stopni Celsjusza. W klimacie wewnętrznym, hiacynt wodny rozmnaża się wegetatywnie, produkując nowe pędy z liści poziomych koszy.

Zauważ, że zachowuje się agresywnie eyhorniya tylko w ciepłym i łagodnym klimatem, dla których został on nazwany zielona zaraza. Ale w chłodniejszych regionach eyhorniya tak zwanych hiacynt wodny, hiacyntów chociaż jako taka nie ma nic wspólnego.

Warunki przetrzymywania i uprawy

Szczególne problemy związane z uprawą hiacynta wodnego nie jest lato. On jest skromny i nie wymaga żadnej konserwacji. Jedyną rzeczą konieczne – aby powstrzymać gwałtowny wzrost kwiatu. Aby to zrobić, należy usunąć nadmiar pędów bocznych uprawy z rozet liściowych. Tylko trzeba to zrobić ostrożnie, ponieważ sok roślin zawiera substancje, które podrażniają skórę ludzką.

Wczesną jesienią hiacynt wody jest konieczne, aby przygotować się do zimy. Ważne jest, aby nie przegapić momentu obniżenia temperatury wody do 10 stopni. Przy niższych temperaturach, hiacynt mogą zamarznąć i śmierć. Dlatego też, gdy temperatura spada do 10 stopni, kwiat ryb z wody i przeniósł się do zbiornika na zimę. Pojemność wymagana wody ze stawu, który rósł eyhorniya lato. Można zastąpić osadów wody ze stawu, ale najlepiej jest pozostawić hiacynt wodny zimę powierzchni.

Pojemniki z hiacynta należy umieścić z dala od grzejnika centralnego ogrzewania i stale nawilżać powietrze wokół kwiatu. I jeszcze trzeba się upewnić, że eyhorniya był stale w wodzie. Ponadto, hiacynt wodny nie tolerują przeciągi, więc pojemniki z kwiatami powinien być umieszczony z dala od drzwi balkonowych i nawiewów. Niemniej hibernacji hiacynt wodny dostarczył świeżego powietrza do kwiatu. W związku z tym, nie można umieścić go w klatce lub przykryć przezroczystym czapki.

Okres reszta jest konieczne, aby utrzymać kwiat na dnie świetle co najmniej dwanaście godzin. Dlatego hiacynt zmierzch wody oświetlone lampą fluorescencyjną. W warunkach słabego oświetlenia eyhorniya zaczynają tracić liście, ale jeśli przenieść się latem staw wyzdrowieje szybko.

Który w żadnym wypadku nie może zrobić, to umieścić hiacynt wodny na zimę w ciemnych piwnicach i pomieszczeniach. W tym przypadku, zakład może uschnąć. Dla zimowych pozostawia eyhorniya nie gnije, może być umieszczony na obrocie pierścienia na pozostawia się w kontakcie z powierzchnią wody, przy czym korzenie są całkowicie zanurzone w wodzie.

Niektórzy hodowcy zaleca przechowywanie hiacynt wodny w mokrym piasku. Jednak, jak pokazuje praktyka, eyhorniya doskonale normalnych zim w akwarium w temperaturze 24-26 stopni Celsjusza i oświetlenia fluorescencyjnego więcej. Eichhorn posadzone w wodach otwartych w czerwcu. Jeśli podczas zimowania rośliny osłabione, można dodać w małym stawie superfosfatu.

Należy pamiętać, że niektóre odmiany hiacynta wodnego, które są sprzedawane w sklepach, nie kwitną w chłodnym latem. Ogólnie rzecz biorąc, ten kwiat jest rozsądnym powściągliwość wzrostu staje się delikatny ornament oczku wodnym. Ponadto eyhorniya stanie oczyszczania wody od zanieczyszczeń organicznych. Więc z prawej opieki, otrzymasz nie tylko piękny i mało wymagające rośliny w stawie, ale także rodzaj urządzeń sanitarnych wody. Powodzenia!

load...