Hiacynt: Opieka w domu. Co trzeba wiedzieć?

Zawartość:

Hiacynt – młody i przystojny młody człowiek, syn króla Sparty nie było gorsze od bogów Olimpu, ani urody, ani umysłu. Był najlepszym przyjacielem Apollo. Po przyjaciół startował w rzucie dyskiem i potężnego Apollo, nie obliczając swoją siłę, śmiertelnie ranny Hiacynt. Kiedy młody człowiek zmarł, a jego dusza poszła do Hadesu, Apollo skruszony postanowił uwiecznić pamięć swojego przyjaciela i odwrócił się krew w pięknym czerwonym kwiatem.

load...

Ten piękny i smutny legenda o pierwszym powiedzieć światu o wyglądzie wspaniały kwiat Śródziemnego. Przez długi czas hiacynt był symbolem smutku i żalu, nawet dał nazwę – deszcz kwiatów. Dzisiaj Grecy zobaczyć go jako talizman, który utrzymuje je przed uszkodzeniem i złym okiem. W Europie te kwiaty pojawiły się w XVI wieku – zostały one wniesione kupców, podróżujących.

Wkrótce stało się popularne hiacynty. Rok po roku, wyświetlane coraz to nowe typy, nadające się do utrzymania domu i różnią się kolorystyką i wielkością zarodku. Jednak najbardziej interesującą cechą tej rośliny odkryto Charlz Darvin. On połączone połówki różnych typów żarówek i otrzymał w tym samym kolorze krzew dwóch różnych, ale równie piękna kwiatu.

Istnieje około 2000 gatunków roślin. Wszystkie są piękne na swój sposób, wiele z nich nadaje się do uprawy w domu. Zakres koloru od białego pączków i blado żółty kolor na czerwony, purpurowy, a nawet czarne. Dziś jest uważany hiacynt kwiat miłości i lojalności, a jej kolory można powiedzieć o uczuciach danej osoby, prepodnesshego kwiat. Na przykład, kolor biały symbolizuje stałość i wierność, żółty – zazdrość, niebieski – zaufanie.

Nie jest zaskakujące, że wielu hodowców-fani gotowi uprawiać tę roślinę w domu. Po tym wszystkim, wiele gatunków kwitną w zimie, kiedy zamieć okno i tak nie wystarczy światło słoneczne. Jednak, aby osiągnąć taki nieodpowiedni kwitnienia jest daleko od wszystkiego. A dzisiaj powiemy o sekretach rosnącej hiacynt domu, o prawidłowym przebiegiem destylacji (stymulacja kwitnąć), oraz o jaki rodzaj opieki wymagają kwiat w treści pokojowej danych.

load...

Zmuszanie hiacynty

Hiacynt należący do jednoroczne cebuli, które rozwijają się w ogrodzie zaczynają kwitnąć wczesną wiosną. W domu, aby rozwijać ten kwiat jest również możliwe, najważniejsze, aby stosować się do pewnych zasad. Powinniśmy zacząć od wnikliwej analizy żarówek. Konieczne jest, aby wybrać rozmiar.

Najlepiej jest, aby dać pierwszeństwo do żarówki, którego średnica jest nie mniejsza niż 5 centymetrów. Ponieważ większa szczypiorek, tym łatwiej będzie rosnąć z niego kompletny roślin. Warto też zwrócić uwagę na pojawienie się jego warunkiem: musi być zwarta, bez rozkładających obszarów i uszkodzeniami mechanicznymi.

Aby skutecznie zmuszając cebul hiacynt domu musi przejść przez kilka etapów. Po kopany kwiat (zazwyczaj jest to zrobić na koniec czerwca), musi ona być umieszczona w ciepłym i wilgotnym miejscu, gdzie temperatura powietrza osiąga 28-30 stopni. Przechowywać żarówki więc trzeba co najmniej dwa tygodnie. Następnie przenieść do chłodniejszego miejsca, w temperaturze 22-25 ° C. A kilka tygodni, umieścić go w jeszcze bardziej cool warunkach – 15-17 stopni. Po tych wszystkich „migracje” żarówki można sadzić w doniczce.

Sklepy żarówki przeszły wszystkie przygotowania danych, więc trzeba tylko zapisać je przed sadzeniem. Jeśli chcesz kwiaty były na Boże Narodzenie, upuść je we wrześniu. Później sadzenie opóźnia kwitnienie do końca lutego lub na początku marca.

Sadzenie w doniczki

Zdolność do sadzenia powinna być szeroka i głęboka, obowiązkowe otwory drenażowe. Mieszaninę można kupić gotowe, ale można zrobić to sam. Aby to zrobić, należy zmieszać równe części torfu, liści i gleby kompostu i dodać trochę piasku i torfu.

Na dnie doniczki umieszcza się warstwę glinki, a następnie niewielką warstwę gleby. Następnie posypać ziemię z drobnym piaskiem i umieścić ją na żarówki. Powinny one znajdować się bliżej, ale nie stykają się ze sobą, a krawędź pojemnika. Teraz delikatnie wcisnąć żarówkę w ziemi, i posypać pozostałym gleby, tak aby górna pozostaje w powietrzu.

Teraz przyszła hiacynty trzeba sztucznie stworzyć okres odpoczynku. Aby to zrobić, należy umieścić garnek w bardzo ciemnym i chłodnym pomieszczeniu w domu, na przykład w piwnicy. Uważaj na stan gruntu – powinien być zawsze wilgotne. „Sen” żarówki 2-2,5 miesięcy. Pod koniec tego czasu, to powinno być dobrze zakorzenione.

Pamiętaj, okresu wymaganego do pomyślnego uprawy hiacyntów w domu! Jeśli nie można umieścić kwiaty w przyszłym piwnicy, można umieścić je w lodówce, gdzie temperatura nie jest niższa niż 5-7 stopni Celsjusza.

Cechy opieki w okresie wzrostu

Po zakorzenionych żarówek i rzucił na parę liści, można przenieść garnek w domu. Wybierz pomieszczenie powinno być chłodne i światło. Najlepszy ze wszystkich, jeśli kolejny miesiąc hiacynty będzie w pomieszczeniu, gdzie temperatura nie przekracza 15 stopni.

Tak szybko, jak kwiaty, roślina jest uporządkowane na pobyt stały, który powinien być chroniony przed przeciągami i grzejników. Optymalna temperatura dla występującego w największej ilości i długi kwitnienia – 20 ° C. W zasadzie, opieka hiacynt w domu jest zredukowana tylko do prawidłowego nawadniania. Zabiegi wodne powinny być regularne – upewnij się, że ziemia była stale wilgotna. Spędzić podlewania ostrożnie, starając się nie spaść na żarówki w kątach liści.

W celu wzrostu hiacynt sprawne i piękny krzew, okresowo obrócić w świetle różnych stron. Nawożenie odbywa się za pomocą specjalnych nawozów. Hodować je zgodnie z instrukcją i sprawiają, że gleba co dwa tygodnie. Wieczorem można zorganizować kwiat dodatkowe oświetlenie za pomocą lamp fluorescencyjnych.

Warto zauważyć, że opisane powyżej warunki są uważane za idealne do uprawy w domu hiacynt. Jednak to nie oznacza, że ​​z lekkim naruszeniem nim nie kwitną. Zaledwie pąki są mniejsze, pozostawia – mniej, a łodyga zaczyna się wydłużać. Jedynym warunkiem jest najzimniejszy okres, uprawa hiacyntów jest niemożliwe bez niego.

Hiacynty po kwitnieniu

Tak, udało Ci się osiągnąć kwitnienia hiacynt, podziwiać jej piękno i cieszyć się aromatem. Ale nadszedł czas, a zwiędły hiacynt. Co robić dalej? Tutaj wybór należy do Ciebie. Można po prostu wyrzucić roślinę, aw następnym roku powtórzyć proces destylacji i uprawy. I możesz być cierpliwy i spróbuj zapisać kwiat. Tak więc, w jaki sposób dbać o hiacynt po kwitnieniu?

W celu uzyskania w przyszłości, młode hiacynty wyblakłe łodygi kwiatowe powinny być cięte i nadal podlewania i nawożenia roślin. Należy to zrobić, gdy liście nie są całkowicie zanikać. W tym okresie, żarówka rodzic zyskuje siłę i może dać dziecku bulblets – dzieci.

Wyjmij roślinę z ziemi, usunąć resztki liści i suchej żarówki kilka dni. Dokładnie sprawdzić go – jeśli bulwy potomne są dobrze rozwinięte i można łatwo oddzielić, a następnie je usunąć. Gdyby to nie było możliwe, aby podzielić żarówki po pierwszej próbie, umieścić tę procedurę dla następnego roku.

Chociaż wyblakłe żarówek i nie nadają się do ponownej destylacji, mogą być z powodzeniem przeniesiona do ogrodu. Transplant w otwartym terenie występuje jesienią, a następnego roku dostaniesz pachnący kwiat łóżko w stoczni lub w domku.

Ogród rosnące hiacynty – oddzielny problem. Chciałbym tylko powiedzieć – aby dostać się do żarówek letnich, nadaje się do uprawy w pomieszczeniach, roślina nie daje rozkwicie. Pąki zerwać, aby zyskać żarówkę wytrzymałości. Na jesieni jej Dig, suchej i powtórzenie procedury opisanej powyżej destylacji.

Jakie wyzwania czekają hodowcy?

Hiacynt – kwiat nie jest kapryśna, ale pewne trudności w jej uprawy jest nadal obecny. Przyjrzyjmy się im bliżej.

  • Wybór żarówek

Najbardziej istotną częścią. Jak wspomniano powyżej, bulw do sadzenia powinny być zdrowe i duże. Jeśli ząbek jest zbyt mała, kwitnienie nie może czekać. Zakład będzie emitować tylko liście. Cebulki posadzone w pojemniku musi być tej samej wielkości, w przeciwnym razie będą one kwitną niezgodnie. Pamiętaj, aby sprawdzić żarówki zgnilizny i innych uszkodzeń. Ziemia przed, traktować je środkiem dezynfekującym.

  • Okres odpoczynku

„Sen” hiacynty powinny iść ściśle według zasad. Jeśli złamiesz go i aby roślina „w świetle” z wyprzedzeniem, to byłoby źle rosną i nie mogą kwitnąć. To samo dzieje się, jeśli przesadzić pulę w ciemności – będzie dobrze rosną tylko liście i pąki z emisji będą zwalniać.

  • Podlewanie i oświetlenie

Czynniki te mają istotny wpływ na rozwój kwiatów. Jeśli są one niewystarczające, roślina schnie, złóż liście i nawet obcisłe topy. Gdy może dojść do nadmiernej wilgoci podlewanie lub styk zgnilizny kątach liści. Pąki i odpadają, nie mając czasu, aby cię zadowolić swoim pięknem.

Więc spojrzał na to, co rośnie hiacynty domu. Jak zauważyliście, proces ten nie jest szczególnie skomplikowana. Oto najważniejsze – pragnienie.

 

I, oczywiście, trochę cierpliwości. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci przejść przez wszystkie etapy rozwoju hiacyntów krajowych i atak noworoczny będzie zadowolić siebie i bliskich pachnące kwiaty.

load...