Hiacynt – najlepszy prezent na każdą okazję!

Zawartość:

Jaki jest ogród hiacynt, wiedzą niemal wszystko. Ale fakt, że ten kwiat może być uprawiana na parapecie mieszkania w mieście, więc chyba niewiele plantatorów. Ale ci, którzy musieli poradzić sobie z tym procesem, nie będzie nigdy mu odmówić. To takie miłe, gdy w przeddzień świąt noworocznych Pokój urządzony jest nie tylko blichtr i ozdób choinkowych, ale także niezwykłe piękno hiacynt – kwiat o delikatnym smaku i przypomina wiosennym słońcu.

load...

Tak, dobrze słyszeliście. Home kwiat kwitnie hiacynt w zimie. Ale aby osiągnąć wygląd pachnących pączków na czas nieodpowiednim, trzeba trochę niepokoić. W zasadzie nic nie jest skomplikowana procedura rośnie. Najważniejsze – do przestrzegania warunków koniecznych i dokładnie przestrzegać instrukcji. Jest o treści hiacynt w domu omówimy w tym artykule. Najpierw jednak przyjrzyjmy się jakie rośliny nadają się do zimy zmusza.

Odmiany krajowa hiacynt

Aby kwitną było obfite, należy użyć odmiany zgodnie z warunkami uwolnienia pąków. Na przykład, jeśli chcesz dostać się na nowy rok niezapomniany prezent – kwitnienie hiacynt, wybrać odmianę, która jest odpowiednia dla zima zmusza. Jakie są hiacynty nadają się do tego procesu?

 • A „Innosans – najpopularniejszy wcześnie hiacynt. Pąki mają miękką barwę białą. Kwiatostanowego rośnie do 25 cm wysokości;
 • Pink Pearl – różowe kwiaty hiacynt jest w formie stożka;
 • Delph Blue – Early hiacynt niebieski lub niebieski odcień. Uważany za najbardziej odporne wśród swoich krewnych. Kwitnienia 20-25 dni;
 • Dzhan Bos – rośnie do 25 cm wysokości. Emituje czerwone pąki, czas kwitnienia – 15 dni.

Powyższe hiacynty są najbardziej popularne wśród hodowców biorących udział w tym pokoju przez rośliny destylacji.

load...

Jak wybrać odpowiednie żarówki do sadzenia?

Wybierając żarówki, należy zwrócić uwagę na jej wielkość. Dla skutecznego uprawy najlepszych zakupu dużych próbek o średnicy co najmniej 5-6 cm i około 80 g masy ciała. Należy również pamiętać, pozorny stan żarówek. To powinno być gęste, dobrze dojrzałe, nie musiał gnić obszarów i uszkodzenia mechaniczne.

Wskazać kolor kwiatów przyszłe rośliny mogą być również rozpatrzenie żarówkę ostrożnie. Na przykład, wagi śmietanki powiedzieć, że hiacynt kwiat jest żółty. Mauve ustalić, różowy lub czerwony kolor. Fioletowy – niebieski lub jasnoniebieski. Wiedząc, jak określić kolor roślin, będziesz wiedzieć na pewno, że był zakup hiacynt, co trzeba.

Warto zauważyć, że tylko kwitnące hiacynty mają bardziej żywy kolor. Pod koniec kwitnienia pąków blady: jasnożółty stać blady, czerwony odcień różowy stać.

Hiacynty rosnące w ziemi

Więc żarówki są zaznaczone. Teraz trzeba od „załatwić”. Powinno to być zrobione we wrześniu, podczas świąt noworocznych, dostaniesz kwitnący hiacynt. Wybieramy szeroka i płytka pulę dolną warstwę glinki wylać z góry – specjalny małą warstwę gleby. Można również kupić w kwiaciarni. Teraz grunt posypać piaskiem i umieścić go na przyszłe hiacyntów, tak aby były one siedząc obok siebie, ale nie dotykać krawędzi garnka.

Pogłębiamy małą cebulę i posypać pozostałym mieszankę gleby. Końcówka powinna pozostać na zewnątrz. Uważają, że w pierwszej fazie lądowania był udany. Teraz trzeba umieścić pojemnik z żarówkami w ciemnym i chłodnym miejscu, na przykład w piwnicy lub na loggię. Najważniejsze, że temperatura nie przekracza 5-7 stopni.

Staraj się zawsze zachować gleby wilgotne i w ciągu kilku miesięcy, można zauważyć, że hiacynty dozwolone młodych liści. Oznacza to, – mogły być przekazywane do zapalniczki i ciepłym pomieszczeniu, w którym temperatura nie przekracza 15-17 stopni.

Teraz musimy poczekać, aż rośliny kwitną. Gdy to się stało, można „przenieść” je w stałym miejscu. Nie powinno być mnóstwo światła i około 20-22 stopni Celsjusza. Pamiętaj, aby hiacyntów wodnych – nie pozwalają na wysuszenie gleby.

Destylacja w wodzie

Zawartość hiacynt w domu jest możliwe nie tylko w mieszaninie gleby, ale tylko w wodzie. Aby to zrobić, wybierz garnki, które mają szeroką bazę i zwężoną szyjkę. Tu, kierując się wielkością żarówek. W celu utrzymania wody w pojemniku nie stać nie zakwitły na dnie umieszczono nieco drobnego węgla, i pokrytych warstwą żwiru (1-1,5 cm). To ostatnie jest niezbędne w celu zapewnienia, że ​​węgiel nie pojawiają się na powierzchnię.

Następnie wypełnić wazon z wodą: najlepiej jest wziąć stopu lub deszczu. Jeśli nie jest to możliwe, dopasować filtrowany. Ilość wody jest obliczona tak, że odległość od niego do dna żarówki nie przekracza 2 mm. Teraz trzeba na pokrycie przyszłych hiacynty coś ciemniejszego, takie jak czapki z papieru i umieścić je w zimnym pomieszczeniu.

W ciągu następnych kilku tygodni, aż do tworzenia systemu korzeniowego, trzeba okresowo dodać wodę doniczek (co 3-4 dni). Upewnij się, że woda nie dostaje się do żarówek. Po osiągnięciu hiacynt 8-10 cm wysokości, możliwe jest usunięcie zaślepki i uczynić je w ciepłym i jasności.

Hiacynty, zawarte w wodzie, czują się dobrze na słonecznych okien. Jeśli zauważysz, że woda zaczęła gnić i nieprzyjemny zapach, należy go zmienić. Nie zapomnij umieścić na dnie świeżymi kawałkami węgla i żwiru rzecznego.

Co zrobić, gdy Hiacynt zwiędły?

Wyblakłe żarówki nie może być dłużej używana do wymuszania hiacynty w domu. Ale mogą być sadzone w otwartym terenie. Hiacynt są sadzone jesienią – w październiku. I następnej wiosny, stoczni lub kwietnik letniska ozdobiona kolorowymi i pachnącymi kwiatami.

Niektórzy hodowcy kopać hiacynty, jak tylko kwiaty i przechowywać je przez całą zimę w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu. I sadzone wczesną wiosną ponownie. Jeśli chcesz dostać nowe instancje do wymuszania hiacynt w domu, wykonaj następujące czynności:

 • Czekać rzut wynika hiacynt;
 • Ale nie pozwól pąków otwarte – oderwać je;
 • Jest to konieczne w celu uzyskania siły i cebulę Miała dzieci – niektóre żarówki;
 • W przybliżeniu w czerwcu hiacynt kopać i oddzielenia dzieci od żarówki ojczystym;
 • Umieścić je w gorącym pomieszczeniu o dużej wilgotności na kilka tygodni;
 • Następnie przenieść do chłodniejszego miejsca, w którym 5-7 stopni mniej niż poprzednia temperatury;
 • Po kolejnych 2-3 tygodni „przesiedleni” żarówki w zakresie 15-17 stopni Celsjusza.

Podczas gdy przechodzi wszystkie etapy wytwarzania, nadejdzie czas roślin hiacynt w naczyniu lub w naczyniu z wodą. Tak więc, te piękne rośliny kwitnące będzie Ci towarzyszyć przez cały rok.

Hiacynt w pokoju nie jest zbyt wybredny. Jedyną rzeczą, którą należy dbać, jeśli chcemy osiągnąć kwitnienia – prawidłowe nawadnianie i oświetlenie. Pamiętaj, hiacynt uwielbia wilgoć, ale nie może tolerować uwilgotnienia. Podlewanie produktów ostrożnie, starając się nie spaść na samej żarówki w kątach liści, inaczej będzie gnić i umierać hiacynt.

Trzeba jasne światło, ale z dala od bezpośredniego światła słonecznego lepiej uważaj. Niektórzy hodowcy nawet używać dodatkowego oświetlenia nocnego w postaci lamp fluorescencyjnych.

Szczególną uwagę należy zwrócić na wybór bulblets do destylacji. Jeśli chcesz, aby Twój hiacynt kwitły obficie, nie używać małych lub uszkodzone elementy. Sadzenie kilka żarówek w jednej puli, dać pierwszeństwo tym samym rozmiarze, lub kwitnienia nie będzie przyjazny.

To wszystkie sekrety. Skorzystaj z naszych porad i trzeba wszystko okazać się! Po tym wszystkim, w każdym razie, najważniejsze – to będzie! I, oczywiście, trochę cierpliwości i staranności, też nie zaszkodzi.

load...