Herbata i kawa w czasie ciąży: wpływ, uraz korzyści

W czasie ciąży, kobieta ze szczególnym niepokojem o zdrowie: prowadzić zdrowy tryb życia, realizacji wszystkich zaleceń lekarza prowadzącego, bardziej ostrożnego podejścia do kwestii sporządzania diety i żywności wyborów.

load...

Osobno, nie jest tak ważną kwestią jak wybory napojów dla kobiet w ciąży. Po wszystkie substancje wchodzące w organizmie matki, i przenikają do dziecka. Ten artykuł bardziej dokładnie zbadane i opisane zarówno szkodliwe i dobroczynne właściwości najbardziej popularnych napojów w ciąży.

Kawa i ciąża

Być może problem nie pytając kobiety w ciąży tak często, jak na pytanie, czy kawa jest szkodliwa podczas ciąży. A może i jedno pytanie nie było tak dużo absolutnie sprzeczne odpowiedzi co do kwestii, czy kawy podczas ciąży.

Niektórzy badacze twierdzą, że kawa na początku ciąży nie przynosi żadnej szkody dla matki i płodu. Inna grupa naukowców twierdzi, że kawa i Ciąża – dwie wzajemnie wykluczające się pojęcia. Więc kim powinniśmy wierzyć? Kto może udzielić dokładnych informacji o tym, jak kawa wpływa na ciążę? I czy efekt kawy w ciąży jest niebezpieczna?

Najnowsze badania polskich ginekologów, prowadzone wspólnie z lekarzami – neonatolodzy, okazało się, że spożycie kawy w czasie ciąży może mieć bardzo negatywne konsekwencje.

load...

Naukowcy badali setki kobiet, które straciły ciążę wskutek samoistnego poronienia. Ponad 90% z nich nie przestać pić kawę po ucząc się o ciąży. Wśród kobiet, które wydały swoje dzieci przedwcześnie, 80% pili także kawy podczas ciąży.

Kobiety, które piją w czasie ciąży, kawa, częściej obserwuje się tendencję do tworzenia się obrzęku i drgawki zgaga. Ponadto, w tej grupie kobiet najczęściej powodują choroby takie jak zapalenie.

Na podstawie tych danych, lekarze przeprowadzili analizę i doszedł do następującego wniosku: Stosowanie kawy podczas ciąży zwiększa ryzyko różnego rodzaju powikłań, takich jak z organizmu macierzystego i części płodu.

Ponadto planuje zajść w ciążę, a kawa i rzeczy są trudne do pogodzenia. Regularne spożywanie każdego dnia kobieta kubki kawy snizhet swoje szanse na ciążę o około 10%. Wydawać by się mogło, że nie jest tak przerażające. W takim przypadku, jeśli kobieta pije tylko jeden kubek kawy, a jeśli to 4 – 5 filiżanek? Jest to łatwe do znalezienia, ponieważ zmniejsza szanse zostania matką.

Czasami jest to, że kobieta po prostu nie mogę się zmusić do rezygnacji z konsumpcji kawy, nawet w czasie ciąży. W tym przypadku, najbezpieczniejszym rozwiązaniem byłoby bezkofeinową. Oczywiście, że różni się od znanego smaku prawdziwej kawy, ale nadal w stanie oszukać organizm i pomaga pozbyć się kawy, w zależności od co najmniej przez okres ciąży w celu wyeliminowania szkody kawy podczas ciąży.

Ciąża i kawa z mlekiem powinny być również wzajemnie się wykluczają. Istnieje błędne przekonanie, że mleko neutralizuje negatywne skutki kawy. Jednak nie jest to – mleko zmienia tylko walory smakowe kawy. Więc lepiej jest pić herbatę z mlekiem, które nie będą stanowić zagrożenie dla dziecka i nie martwić się o to, czy możliwe jest kawa w czasie ciąży.

Ciąża i herbata

Herbata może być godny substytut kawy. Jednak przez wybór herbaty również należy podchodzić z ostrożnością, gdyż nie każda herbata skorzystają przyszła mama i jej dziecko. Na przykład, czarna herbata w czasie ciąży powinny pić z dużą ostrożnością, ponieważ będzie ona zachować teanina. Mocna herbata jest w stanie zaszkodzić zdrowiu dziecka.

Herbatki ziołowe, nawet tak niewinne jak Ivan herbaty w okresie ciąży i powinno być używane bardzo ostrożnie i tylko za zgodą lekarza – ginekologa. Ostrożność ta jest dlatego, że niektóre zioła zawarte w herbacie ziołowej, może negatywnie wpłynąć na rozwój płodu, a nawet spowodować poronienie lub przedwczesny poród.

Nerka herbata podczas ciąży też trzeba pić tylko na receptę i pod nadzorem lekarza. Nadmierne nadużycie herbata nerek nie mogą prowadzić jedynie do usuwania obrzęków, ale również wymywanie wodą wydalane dużą liczbę przydatnych mikro i makro, a w konsekwencji zaburzenia metaboliczne.

Aby upewnić się, że zdecydowali która herbata do picia w czasie ciąży, co następuje opisuje wszystkie pozytywne i negatywne cechy, które mają wybór herbat.

 • Zielona herbata w czasie ciąży, pomimo powszechnej popularności, nie zaleca się stosować. Wynika to z funkcji zielonej herbaty, który jest to, że całkowicie uniemożliwia wchłanianie kwasu foliowego w organizmie, tak niezbędne dla kobiety w ciąży. Że kwas foliowy jest odpowiedzialny za prawidłowe i zakładki dalszego tworzenia wewnętrznych organów płodu. Brak kwasu foliowego może prowadzić do wad rozwojowych płodu. Dlatego nie powinno się pić zieloną herbatę w czasie ciąży.
 • Insti herbata jest popularnym sposobem leczenia przeziębienia i grypy, wiele kobiet w ciąży. Opinie lekarzy na temat tej herbaty jest mieszany: niektórzy lekarze uważają, że jest całkowicie bezpieczny w użyciu, podczas gdy inni twierdzą, że ryzyko to nie jest uzasadnione. Dokonując wyboru, należy skonsultować się z lekarzem – ginekologiem.
 • Linden herbata w czasie ciąży jest doskonałą alternatywą dla farmakologicznych leków na przeziębienie. Linden herbata łagodzi uczucie zatkanego nosa, pozbyć się bólu głowy, normalizuje układ nerwowy. A jeśli pijesz herbatę z limonki z malin, możliwe jest zmniejszenie najwyższą temperaturę. Wystarczy pamiętać, że malina jest silnym napotne. Dlatego po pić herbatę, trzeba będzie iść do łóżka. Herbata z miodem w ciąży to doskonały środek uspokajający.
 • Herbata z cytryną w ciąży może być doskonałym tonikiem. Nie należy również zapominać o korzyściach płynących z witaminą C występujących w cytryny.
 • Ale rumianku podczas ciąży, pomimo swoich niezaprzeczalnych korzyści, powinien być bardzo ostrożny. Rumianek ma wyraźne działanie przeciwzapalne i uspokajające, ale dodatkowo stymuluje produkcję działania estrogenu w jajnikach. Dlatego, jeśli istnieje nawet najmniejsze zagrożenie samoistnego poronienia przez picie rumianku muszą być opuszczone. Te same kobiety, które ciążę bez komplikacji, powinno być ograniczone do 0, 5 litrów rumianku herbaty dziennie. Rumianku podczas ciąży mogą być wykorzystane tylko za zgodą lekarza.
 • Peppermint herbata podczas ciąży pomoże zapobiec obrzęk i usunąć istniejące. I w małej ciąży miętowej herbaty pomogą wyeliminować objawy toksyczności. Główną rzeczą, którą należy zwrócić uwagę przy wyborze herbatę miętową, mięta jest używany, czy aromatów naturalnych lub po prostu mięty. Zalecana ilość herbaty dziennie – nie więcej niż jeden litr. Ma podobne właściwości herbaty z melisy.
 • Niektóre kobiety w pierwszym trymestrze ciąży czoła silnej toksyczności męczące, towarzyszy ciągłe mdłości i wymioty. Ginger herbata może być prawdziwą oszczędność w tej sytuacji. Imbir herbata ma niezwykłą właściwość, aby szybko i trwale wyeliminować nudności. Z reguły efekt filiżanką herbaty imbir trwa około 10 godzin. Należy brać pod uwagę tej możliwości i tych kobiet, które kołysały się w transporcie.
 • Biała herbata podczas ciąży zwiększa absorpcję wapnia, co jest bardzo ważnym czynnikiem w prawidłowej ciąży. Ponadto, biała herbata normalizuje pracę serca – układ krążenia, zmniejsza przepuszczalność naczyń i ma regenerujący wpływ na organizm kobiety ciężarnej.
 • Herbata Dzika róża – prawdziwa skarbnica witamin. Biodra róży zawierają prawie wszystkie witaminy potrzebne w organizmie. Herbata wlać 20 gramów biodra litra wrzącej wodzie i pozostawia na 5 godzin. Ale nie zapominaj, że dzika róża ma łagodne działanie moczopędne.
 • Hibiscus herbata ma unikalną zdolność do zwiększania zarówno ciśnienie i opuszczania go. Jeśli masz niskie ciśnienie krwi, trzeba pić herbatę zimno, czy wysoki – coś gorącego.
 • Herbata z bergamotki ma przyjemny smak i aromat, a także herbata i jaśmin. Jednak należą one do kategorii zielonej herbaty, a ich stosowanie jest wysoce niepożądana.
 • Cranberry herbata ma również właściwości moczopędne i szybko łagodzi obrzęki. Jednak nie może być stosowany bez recepty, jak moczopędne herbat w czasie ciąży powinny pić tylko wtedy, gdy wskazane.
 • Ale ulubiona herbata wielu kobiet z tymiankiem i jest ściśle przeciwwskazane w ciąży.

Na stałe stosowanie jest lepiej wybrać kilka – albo neutralny herbata. Kurylskie herbata ma przyjemny smak i zapach, nie ma przeciwwskazań do stosowania w okresie ciąży. Dla zwolenników wersji klasycznej jest idealny rooibos herbata.

Należy pamiętać, że ten artykuł jest rozpoznawcza tylko w naturze i nie jest przewodnikiem do działania. Aby wybrać, należy skonsultować się z lekarzem.

load...