Herbal Leczenie żylaków

Żylaki – stan, w którym mogą być wykorzystane przez różne rodzaje leczenia. Zioła z żylakami – jest to jeden z bardzo skutecznych metod leczenia choroby.

load...

Jednym z najczęstszych objawów choroby – to żylaki. W trakcie rozwoju choroby w przepływie krwi żyły jest zakłócony i je rozwija.

Przyczyny, które mogą prowadzić do żylaków:

 • Nadwaga;
 • Zaburzenia układu przemiany materii;
 • Prace, w których dana osoba ma długi czas w stanie stałym;
 • Noszenia niewygodnych ubrań;
 • Ciąża;
 • Choroby, w których kobiety zwiększa ilość estrogenu;
 • Nadużywanie pikantne jedzenie, alkohol, palenie tytoniu.

load...

Kiedy żylaki na powierzchni skóry może rozważyć nabrzmiałe żyły. Zwykle wieczorem na wpływ nogi opracowany ciężki obrzęk, który jest zlokalizowany w kostkę. Obrzęk towarzyszy silny ból ściskanie lub bólem. Nocą, uczucie „Running mrówki” rozpoczyna się w dolnej części nogi.

W przypadku wystąpienia powikłań u chorych na żylaki na nogach mogą być utworzone troficznego pigmentację, owrzodzeń troficznych i zakrzepowe zapalenie żył.

Leczenie żylaków

Leczenie żylaków jest wskazany w formie interwencji chirurgicznej. Kilka lat temu najbardziej popularna metoda leczenia była venectomy. Ta operacja usuwa uszkodzone Wiedeń. W tym przypadku pacjent musi być wykonana w ciągu dwóch lat, aby nosić specjalną bieliznę, która utrzymuje stan pozostałych żyłach.

Nowoczesne sposoby leczenia żylaków:

 1. Skleroterapii. W trakcie tej procedury, żyły wprowadza się do dotkniętego miażdżycę. Zapewnia ona żyła odporności i elastyczności, wzmacnia jego ściany.
 2. Terapia laserowa. Wystawienie na działanie lasera żyły jest podobny do efektu miażdżycę. Z laseroterapii występuje narażenie przez skórę, bez użycia narzędzi chirurgicznych.
 3. Hirudotherapy. Stosowanie pijawek żylaków jest uzasadnione tylko w przypadku braku przeciwwskazań. Girudoterapiya szczególnie przydatne w obecności zakrzepowych formacji w żyłach.
 4. Lek.

Herbal Leczenie żylaków

Kiedy żylaków jest konieczne przestrzeganie procedur zapobiegawczych. Powinny one być ukierunkowane na wzmocnienie ściany naczyniowej. Aby to zrobić, specjalnej diety, zrobić masaż z prysznicem kontrastu, obserwować aktywności fizycznej: pływanie, jazda na rowerze, jogging.

Zioła z żylakami – jest to dodatkowy sposób leczenia, który jest we wczesnym stadium może znacznie złagodzić stan pacjenta. Ziołowe leczenie żylaków jest przypisany do zgody lekarza we wczesnych stadiach choroby. Leczyć ziołami, aby angażować się w niepożądany, to lepiej skonsultować się ze specjalistą. Co pić ziół z żylakami? Powinno być zioła, których działanie wzmacnia naczynia krwionośne, normalizuje przemianę materii i przepływ krwi w żyłach.

Leczenie żylaków kasztanowca

Roślina ta jest najbardziej popularna i skuteczna w leczeniu żylaków.

Kasztanowiec – jest rośliną, która rośnie wszędzie. Można go znaleźć w każdym parku i dziedzińca. W medycynie ludowej, należy nasiona, liście, kwiaty i kasztany kory.

W kasztany zawiera dużą ilość witamin, garbniki, flawonoidy i glikozydy. Mają pozytywny wpływ na stan żył. Normalizuje ich ton w przypadku uszkodzenia, zwiększony przepływ krwi i napływ niedozwolone powstawaniu zakrzepów.

Jeśli żylaki wykorzystywane są kwiaty i owoce kasztanowca.

Nalewka z kwiatów kasztanowca uczyniły. Kwiaty kasztanowca zbiera się wiosną, w czasie aktywnej drzewa kwitnienia. Świeże kwiaty można przygotować nalewkę alkoholową lub wysuszyć je na zimę.

Świeże kwiaty kasztan (2 łyżki. L.) są wypełnione przegotowanej szkła ciepłej wody. Wlew pozostawia się na 6 godzin w ciemnym miejscu. Następnie kasztan kwiaty są doprowadzone do wrzenia i podawać w ciągu jednej godziny. Gdy brzeczkę ochładza się w całości, mogą być wykorzystywane przez trzeci kielich 2 razy dziennie przez 2 tygodnie.

Taki zabieg należy powtarzać co 2 tygodnie z przerwą na tydzień. Leczenie powinno być prowadzone okresowo do pełnego wyzdrowienia, ale nie dłużej niż sześć miesięcy.

Nalewka z owoców kasztanowca i kolorach. Kwiaty (4 łyżki. L.) i owoce kasztanowca w ilości 6-7 kawałki są mielone w młynku do kawy. Mieszaninę należy napełnić butelkę wódki lub 0,5 litra alkoholu. Infuse kwiatów i owoców kasztanowca jest konieczne do dwóch tygodni, potrząsając od czasu do czasu.

Przed użyciem 2 łyżek alkoholanu rozcieńczyć 5 łyżki letniej wody. To rozwiązanie jest zwilżony kawałek tkaniny bawełnianej. Potem nogi i zawrócić do zwiększenia efektu ukrywanie celofan. Kompres powinny być przechowywane przez 2 godziny, a owinięty ciepłym ręcznikiem.

Po usunięciu kompres jest konieczne podawanie pozostałości nalewki wchłonięty przez skórę. Po zabiegu, trzeba położyć na chwilę, podniósł nogi do góry i umieścić pod dolną poduszką nogi.

Leczenie żylaków Grubosz

Jakie inne zioła na żylaki są wykorzystywane? Jest to roślina jest Crassula. Inna nazwa dla Jade – drzewa pieniędzy, można je zobaczyć na prawie każdym parapecie.

Głównym zastosowaniem Liście mącznicy lekarskiej – usunięcie stanu zapalnego. Napary i sok rośliny stosowany jest w stanach zapalnych ropne, czyraki, skaleczenia i zadrapania w przypadku podrażnienia gardła i obrzęk powiek. Jade pozostawia – doskonały środek gojenia. Wystarczy, aby rozciągnąć nieco soczystych i stosuje się do rany.

Kiedy zapalenie żylaków Crassula efekt przeciwzapalny. Nalewka z elektrowni opartych zmniejszyć obrzęk i zmniejszyć ból.

Z tego przepisu trzeba szklanka pokruszonych liści soczysty Jade. Muszą zmielić na miazgę z dużymi kawałkami, więc najlepiej jest stosować do tej maszynki do mielenia mięsa, a nie blendera.

Pokruszone liście są wypełnione z butelką wódki i umieścić w misce z ciemnego szkła. Zaparzać liście wódka musi być przez 2 tygodnie. Zastosuj Jade zalecane tylko lokalnie.

Po 2 tygodniach infuzyjnej filtrem Jade i zwilżyć podkładki bawełny lub gaza bandaż. Następnie nakłada się na obszarze zagrożonym żyła pół godziny lub do czasu, gdy alkohol jest całkowicie wchłaniany przez skórę. Płatki kosmetyczne, aby nie spaść, mogą być lekko primotat bandaż lub plaster naprawić. Dla wypływu krwi jest konieczne przeprowadzanie procedury i leży z podniesionymi nogami.

Dmuchawiec z żylakami

Duża liczba różnych ziół może być stosowany w leczeniu żylaków.

Korzystanie z mniszka lekarskiego do żylaków dość popularne. Żylaki mogą korzystać rozdrobnione liście, korzenie i kwiaty mniszka lekarskiego, świeże i w postaci suszonej.

Substancje, które są zawarte w roślinie, przyczynić się do wzmocnienia ścian żył.

Główne ekstrakty mniszek żylaków, sporządzonych na bazie roślin korzeniowych z dodatkiem alkoholu lub narządów zwierząt tłuszczowych.

Stosowanie diuretyków w leczeniu żylaków opłat

Kiedy żylaki często pojawiają się obrzęki. One zakłócać normalnego ludzkiego życia, może powodować dyskomfort aż do bólu i zaburzeniami motoryki. Dlatego też, gdy żylaki trzeba chlać moczopędne opłat, które pomagają złagodzić obrzęk.

Opłata ta pomoże usunąć obrzęk i dalej wzmacniać ściany naczyń do przechowywania profilaktykę zakrzepicy. Z tego przepisu trzeba wziąć suchą trawę w tej samej kwocie: skrzyp, rdest ptasi (knotweed) i miodunka plamista.

Mieszaninę roślin w ilości 1 łyżka. L. Przegotowanej wody i podawać w ciągu 20 minut. Po namoczeniu, mieszaninę ogrzewano do wrzenia i pozostawiono do ochłodzenia.

Ciepły napar powinien być spożywany ćwierć filiżanki po każdym posiłku. Take infuzji musi być wykonany w ciągu 2 tygodni. Jeśli objawy żylaków zostaną usunięte, należy ponownie powtórzyć kurs.

W leczeniu żylaków należy pamiętać, że wiele ziół ma swoje przeciwwskazania i skutki uboczne, więc w leczeniu środków ludowej powinny skonsultować się z lekarzem.

load...