Henna Mehndi lub

Przez ponad 8000 lat znanych henny światowej. Nawet Cleopatra wykorzystywane tę niezwykłą roślinę do leczenia i celów kosmetycznych, ale dziś, ten produkt nie traci na popularności. Henna służy do farbowania włosów, zarówno w czystej postaci lub w mieszaninie z innymi barwnikami. To doskonale wypełnia siwych włosów, wzmacnia włosy i sprawia, że ​​są lśniące, dając piękny, głęboki czerwony kolor. Również popularne były i pozostają rysunki henna.

load...

Na Wschodzie tradycja malowania ciała, istnieje około 5000 lat. Kobiety w starożytnym Egipcie nie tatuaże na niektórych częściach twarzy i podbródka, a mężczyźni załadowanego obrazu dudka na whisky.

I mieszkańcy Azji Środkowej przez długi czas używać henny stosować rysunki na całym ciele. Liczby te są nazywane Mehndi, a są one często motywy religijne i związane były z rytuałów, tradycji i zwyczajów. Na ślub zawiłe wzory malowane panny młodej za pomocą henny, proszek, który pozostał po zastosowaniu, zakopane w ziemi. Tak więc wiara w małżeństwie był chroniony przez cudzołożnik i szybkim przerwie. A kobiety z Maroka podczas ciąży stosować henny rysunki na kostce na dziecko w łonie matki nie jest jinxed.

Każdy z narodów na swój sposób starał się zmienić kolor na „tatuaż”. Na przykład Indian dodawane do roztworu proszek henny herbaty i afrykańskich kobiet uprzednio poddane fumigacji miejsce sporządzenia dzienniki dymu.

Na Wschodzie, nawet teraz istnieją specjalne salony piękności, która dopiero pod koniec prac artysty-risovalschitsy tworząc niezrównane dzieła na ciałach swoich klientów, ale ostatnio to tylko przemijająca moda. Można jednak znaleźć takich mistrzów i Polska, a teraz to nie jest trudne.

load...

Koszt takiego tatuażu jest zupełnie inna. Wszystko zależy od poziomu umiejętności artysty, rozmiar obrazu złożoności wzoru a nawet farby i koloru. Najprostszym wzór w „rękawiczki” wielkości dłoni zazwyczaj kosztuje 400-600 rubli, bardziej skomplikowane wzory mogą kosztować od 1500 do 5000 rubli.

Ważną rolę w kosztach pracy odgrywa jakość farby i dodatki (jeśli zdecydujesz się zmienić wzór kolorów), jak również sposób nakładania henny.

Wybierz zdjęcie dla aplikacji nie jest trudne. Prawie każdy dobry rzemieślnik może zaoferować Państwu swoje szkice lub złożyć wstępny szkic. Poza tym w Internecie, istnieje wiele różnych obrazów i zdjęć zdjęcia z henny, więc wyłowić coś do smaku nie będzie łatwe.

Jak zrobić hennę w domu?

Przede wszystkim, trzeba przygotować wszystko do rysowania henna na ciele. Potrzebne będą:

  • Zdolność do mieszania henny;
  • Łyżka lub trzymać;
  • Strzykawki;
  • Nożyczki;
  • Film;
  • Henna;
  • Sok z cytryny;
  • Olej eukaliptusowy;

Wlać ciepłą (nie wrzącą) wodą proszek henny i dodać kilka kropli soku z cytryny. Doprowadzić wadze do jednej faktury i dać trochę stoiska.

Przy czym mieszanina w parze, przetwarzania część, na której jest stosowany wzór, olejek eukaliptusowy. Byłoby miło, aby ten obszar złuszczania skóry z miękkich narzędzi, które nie zadrapać skóry zbyt mocno, ale dobre otshelushat górnej warstwy rogowej. Pozwoli to na zwiększenie intensywności koloru tatuażu i przyszłości otworzy pory skóry. Fakt, że olejek eukaliptusowy pomaga spowolnić henna suszenia, co oznacza, że ​​farba dłużej na skórze i przenika głębiej. Ale nie stosować więcej niż 3 krople oleju, tak aby nie powodować podrażnienia. Wrażliwa skóra jest lepiej wstępnego testu na obecność reakcji alergicznej zagięcie łokcia. To wystarczy, aby umieścić kilka kropel na skórę i pozostawić na noc. Jeśli zaczerwienienie, a następnie użyć olej nie jest konieczne.

Na markera filmowej narysować żądany wzór i dołączyć go do skóry na wzór nadrukowany. Dial tuszu do strzykawki i delikatnie koło henna pochodzi szkic. Optymalnie powtórzyć procedurę 2 razy różnica 1 godziny do barwienia tatuaż bardziej poważne.

Gdy rysunek jest gotowy, trzeba pozostawić do wyschnięcia. Idealnie, suszenia powinien mieć co najmniej 1 godzinę. Jeżeli suszenie mniej czasu tatuażu, wzór będzie bardzo blady i szybko zejść.

Rysunek suchego ciepła, do nadawania dodatkowych kolorów można okresowo Mendy mokra farba sok cytrynowy z dodatkiem cukru, (1: 2). Tylko nie przesadzaj, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, aby nasmarować wzór.

Jeśli zdecydujesz się zrobić rysunki henna w domu na dość dużej powierzchni ciała, potrzebne będą dodatkowe środki.

Gotować pół litra wody, dodać 2 łyżeczki Naturalne czarnej herbaty lub kawy (podłoża) i gotować mieszaninę w niskiej temperaturze przez jedną godzinę. Szczep otrzymany infuzji.

Podczas gdy liście herbaty parzonej, możliwe jest przygotowanie procedury henny. Zauważ, że na rysunkach potrzebnych jest henna, który przeznaczony jest do malowania ciała. Wykonana jest z górnych liści krzewów, które mają wysokie właściwości barwiące.

40-50 g proszku przez sito. Otrzymany pył stopniowo wlać gorącą rosołu, osiągnięcia konsystencji pudru. Najważniejsze jest to, że mieszanina nie jest zbyt płynny, w przeciwnym razie obraz nie będzie działać. Farba jest gotowa do ostygnięcia i zaparzać przez 2-3 godziny.

Aby uzyskać bardziej wyrazisty wzór, spróbuj dodać kilka kropel pasty soku z cytryny lub limonki.

Rysunek jest najlepiej nakładać kolorowe pióra i kalce. Aby umieścić wzór na skórze, trzeba będzie solidną dezodorant (najlepiej płci męskiej). Stosuje się go do całej powierzchni skóry, zastosować kalkę z obrazem i szkicu, wyblakłe delikatnie, więc przeniósł się do ciała. Następnie planowane linie Umów henna poprzez opakowania strzykawki.

  • Jak zrobić paczkę strzykawki dla grafiki?

Sprawiają, że nie jest to trudne. Trzeba będzie zwykły worek, dość silny i gęsty. Wyciąć prostokąt 16h20 cm od niego, aby worek i wszystkie taśmy stawów (zbyt) kąt ostry. Otrzymaną pastę leżał Henna strzykawki, wypełnienie objętości 23. Owinąć krawędzi opakowania, farba nie przecieka i zabezpieczyć taśmą. W ostrej igły narożną zrobić mały otwór do malowania dość łatwo wyciśnięte.

Wybierając miejsce na tatuaż z henny

Dość często jest pozornie dziwne pytanie, gdzie najlepiej stosować henny? Najprostszym sposobem, aby zrobić Mehndi na dłoniach. Jest to wygodne, kolor jest bogatsza, a kolor utrzymuje się dłużej. Wygląda piękny wzór na grzbiecie dłoni i ramienia. I to doskonale pasuje do prostego wzoru na nadgarstkach i kostkach. Jednak aby taki tatuaż na klatce piersiowej lub szyi nie jest konieczne.

Utrzymuje rysunku w zależności od jakości farby od 1 do 3 tygodni, i musi zostać skorygowana. Wszystko zależy od zastosowania przestrzeni wzoru, na przykład rąk często w kontakcie z wodą i wymywa farby.

Idź do niego, być może nie uda się za pierwszym razem, jak chcielibyśmy, ale trochę treningu i umiejętności, a zdjęcia będą efektowne i uroczy piękno wzoru!

load...