Henna do włosów: jak malować i jak się odcienie

Nie jest tajemnicą, że większość kobiet są skłonni do zmiany koloru włosów: ktoś z nudów, ktoś w pogoni za modą, ktoś w pogoni za miłością, a ktoś po prostu dlatego, że – dla zabawy. Bioenergia nawet powiedzieć, że zmiana koloru włosów, możemy zmienić swój los. Oczywiście można, dobrze, jeśli nie ich los, los ich włosy na pewno. Jednak niekoniecznie na lepsze, i to nie jest związane z kolorem i bukiet chemicznej zawartej w syntetycznych kolorów włosów. Tymczasem istnieje bardziej zdrowa alternatywa – Henna do włosów, które od dawna są wykorzystywane przez wschodnich piękności. I niech to nie tak nieograniczone możliwości i wieloaspektowy, jak barwników chemicznych, ale może dać naturalne piękno i zdrowie włosom.

load...

Zawartość:

Co to jest henna do włosów, a co jej „jeść»

Henna – słowo pochodzenia arabską, stosuje się w odniesieniu do naturalnego barwnika otrzymanego z wysuszonych liści lawsonit. Roślina ta należy do rodziny Lythraceae. W naturze rośnie w klimacie tropikalnym: od Wschodu i Północnej Afryki do Indii. Krzew z szeroko liście i pachnące różowe i białe pąki jest trochę jak nasze bzu, powszechnie stosowanego w parku i projektowania ogrodów. Od lawsonit nie tylko dostać henna i barwniki przemysłowe i olejki eteryczne są wykorzystywane w przemyśle perfumeryjnym. Najbardziej intensywne właściwości barwiące mają młodzi górnych liści, które są do produkcji barwników do tatuażu i poręczny tekstyliów. Pozostałe liście suszono i przetwarzane w farbowania włosów. Nie zniknie i łodygi, które nie mają właściwości barwiące. Od nich otrzymać tzw bezbarwna henna – doskonały środek leczniczy do włosów, przywraca skórze głowy, usuwa łupież, swędzenie, podrażnienie, klimatyzacja włosy, zapobiegając ich wypadaniu i sprawia, że ​​grube i gęste. Niedawno trafił do sprzedaży, a tak zwana biała henna , ale nie ma nic wspólnego z naturalną henną, to nie ma. Kolorowe Henna, w stanie nadać włosom szerszą gamę kolorów, jest również bardzo wątpliwe produkty często zawierają, wraz z barwników naturalnych i syntetycznych.

Korzyści wynikające z zastosowania henny do

Włosów

Jako część henny zawiera duże ilości garbników, intensywnie odżywia skórę głowy, aktywując wzrost włosów i wzmacniają korzenie włosów i sama na całej długości włosa powracającego witalności. Ponadto, henna zawiera substancje, które dokręcając zewnętrzną warstwę łuszcząca się, że nadaje włosom zdrowy połysk. W przeciwieństwie do barwników chemicznych, henna nie wnika głęboko w strukturę włosa, ale pewnie i trwale plamy, podobnie jak zwykłą farbą.

load...

Wady stosujące henny

Henna jest barwnikiem bardzo nieprzewidywalna. Nawet doświadczony mistrz nie daje 100% gwarancji, że dostaniesz żadnego konkretnego odcienia. Wszystkie bardzo indywidualnie. Efekt końcowy zależy od jakości surowców, a czas ekspozycji, a pod wieloma względami, od naturalnego koloru włosów. Najlepiej malować henny brązowe włosy. W przypadku uszkodzenia, odbarwiony i zakręcony siwe włosy henna lepiej nie używać. Słabo połączeniu z henny i chemicznych barwników, co prowadzi do nieoczekiwanych wyników: zielony, niebieski, pomarańczowy odcieni. Więc jeśli chcesz przemalować włosy innego koloru, będzie musiał czekać aż farba będzie zmyć dokładnie.

Niuanse farbowanie włosów henną

  • Henna jest sprzedawany w postaci pakowanej próżniowo proszku, który należy otworzyć bezpośrednio przed użyciem, ponieważ szybko pogarsza się i traci swoje właściwości.
  • Fresh henna powinien być żółto-zielony odcień, ale czerwonawy kolor wskazuje, że zakupiony henna zaległych i nie należy spodziewać się cudów od niego specjalne.
  • Korzystanie z henny jest pożądane, nie częściej niż raz na dwa miesiące, ponieważ częste stosowanie włosy stają się matowe i wyblakłe.
  • Mieszaninę kolorystyka powinna być przygotowana w porcelanowym naczyniu szklanym lub, w każdym razie nie w metalu. Postępuj zgodnie z instrukcjami. Temperatura wody nie powinna przekraczać 90 stopni. Inaczej właściwości henny do farbowania znacznie pogarszać.
  • Przed nałożeniem mieszaniny na włosy należy zakładać rękawiczki i pokrycie szyję ręcznikiem. Nie zapominaj, że masz do czynienia z jednym z najbardziej stabilnych pigmentów naturalnych, który jest używany w Indiach do stosowania noszenia wzorów, zwany Mehndi.
  • Mieszaninę naniesiono na suchym czystym włosów: szyi, ciemieniowych i skroniowych, a dopiero potem na włosy na całej długości. Stawiamy na czepek i owinąć głowę ręcznikiem.
  • Barwienie czas zależy od początkowego i pożądanego koloru włosów i może wynosić od 15 minut do dwóch godzin. Ciemniejsze włosy, tym dłuższy czas naświetlania, a tym samym, im dłużej w wodzie, tym bardziej intensywne ostateczny kolor.
  • Po malowaniu, henna jest zmywane wodą bez użycia szamponu. Powinno to być wykonywane dokładnie tak, że po wyschnięciu nie posiada grzebień z wysuszonego proszku. W końcowym etapie, można używać klimatyzacji. Ułatwi to i płukanie i szczotkowanie. Ponadto, nie jest w porządku, aby spłukać włosy wodą, zakwasza octu lub soku z cytryny. Dla lepszego utrwalenia kolorów nie jest wskazane, aby umyć włosy szamponem w ciągu pierwszych trzech dni.
  • Aby zachować kolor włosów uzyskano po zastosowaniu henny lepiej jest użyć oszczędzającej szampony i odżywki. Są użyteczne jako domu lub zakupionego białka maski do włosów, takich jak żółtka jaj lub olejów roślinnych.

Henna i bogata gama kolorów

Dobrze, jeśli syntetyczne barwniki henna to nie przyjaciele, a następnie z naturalnymi prac na hurra, dzięki czemu można stworzyć bardzo ciekawe odcienie i niuanse koloru.

Barwienie mieszanki henny i kakao

Złoty, brązowy, czekolada

Mieszanie danych jest produktem naturalnym, można uzyskać przez różne tryby koloru i nasycenia.

Złoto-czerwone odcień

Na luksusowym złoto-czerwony odcień henny nie jest wypełnione ciepłą wodą, a wywar z rumianku: 1-2 łyżek wlać szklankę przegotowanej wody, ogrzewano do 75-90 stopni, i dodać do henny.

Stare złoto

2 g szafranu gotować przez pięć minut, chłodzi się lekko i dodać henna.

Maroon tone

3/2 łyżeczki Naturalna kawa mielona zalać wrzątkiem i gotować przez 5 minut. Daj nieco ostygła i zalać proszek henny. Ale dodanie do mieszaniny do barwienia zamiast proszku do kawy kakao, otrzymujemy cień „jasnobrązowy”.

Żółte złoto

200 g suszonych łodygi rabarbaru zagotować białego wytrawnego wina, gotować, aż połowa płynu. Pozostała dodanego Henna do włosów. Kompozycję nakłada się na włosy i pozostawić na co najmniej pół godziny.

Bakłażan-fioletowy odcień

Worek henny dodaj do ogrzania do 60 stopni soku z buraków.

Mahogany

Henna wylewa podgrzać Cahors. Zwiększenie czerwony odcień pomoże wywar z korzenia marzanny (2 łyżki na szklankę wody), które muszą być wypełnione proszkiem z henny.

Czekolada odcień

Henna jest wypełniona lekko schłodzony wywar z liści orzecha włoskiego (1 łyżeczka na szklankę wody).

Wiele henna przyciąga swoją naturalnością, ale także z produktów naturalnych może być problem, jeśli niezdarnie je obsłużyć, więc zanim zdecydujesz się na farbowanie włosów Henna właściwie rozważyć plusy i minusy. Niech to będzie świadoma decyzja, a nie minuty impuls.

Nick Levchenko

load...